Справа № 822/630/17
У Х В А Л А
"26" квітня 2017 р. м.Красилів
Суддя Красилівського районного суду Хмельницької області Боголюбова Л.М., розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов»язання призначити і виплатити одноразову грошову допомогу,-
встановила:
заява подана з додержанням вимог ст. 106 КАС України. Відповідно до ст. 107 КАС України є підстави для відкриття провадження в адміністративній справі, тому, керуючись ст. ст. 106, 107 КАС України,-
ухвалила:
відкрити провадження в адміністративній справі (графа 14) і призначити її до розгляду в судовому засіданні о 09 год. 00 хв. 16 травня 2017 р. в залі суду в м. Красилові, вул. Булаєнко, 4.
Запропонувати відповідачам подати в зазначений строк письмові заперечення проти позову та докази, які в них є.
Невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі, копії ухвали про відкриття провадження у справі разом з інформацією про їхні процесуальні права і обов”язки, а відповідачу крім того копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Суддя
Інформація про процесуальні права та обов”язки
Ст . 49 Права і обов»я зки осіб, які беруть участь у справі .
«Особами, які беруть участь у справі мають рівні процесуальні права і обов»язки та зобов»язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов»язки. 3. Особи ,які беруть участь у справі, мають право : 1)Знати про дату , час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів ;2)знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи;
4)давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення ; 5)подавати докази , брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань , які виникають під час розгляду справи , задавати питання іншим особам ,які беруть участь у справі, свідкам, експертам , спецалістам, перекладачам ;7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них ; 9) робити із матеріалів справи виписки , знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень ; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим кодексом . 4.Особи,які беруть участь у справі , можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати у суді засвідчені копії документів і витяг з них. Ст.50 . Сторони.
1.Сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. 2.Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства ,установи, організації ( юридичні особи ), суб»єкти владних повноважень . 3.Відповідачем в адміністративній справі є суб»єкт владних повноважень , якщо інше не встановлено цим кодексом.4. Громадяни України і іноземці чи особи без громадянства , їх об»єдання , юридичні особи , які не є суб»єктами владних повноважень можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб»єкта владних повноважень : 1) про тимчасову заборону ( зупинення) окремих видів, або всієї діяльності об»єднання громадян; 2.) про примусовимй розпуск ( ліквідацію ) об»єднання громадян; 3.) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України ; 4.) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання ( збори , мітинги, походи, демонстарції тощо); 5.) в інших випадках встановлених законом .
Стаття 51 . Права та обов»язки сторін.
1. Крім прав та обов»язків , визначених у ст. 49 цього кодексу , позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову позову і у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. 2. Крім прав та обов»язків визначених у ст. 49 цього кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати зперечення проти адміністративного позову. 3. Сторони можуть досягнути примирення на будь- якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі. 4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову ,визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї- небудь права , свободи чи інтереси.
Суддя
:
ОСОБА_2