Категорія 87
2-а/295/128/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.04.2017 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого судді – Перекупка І.Г,
при секретарі – Сидорець К.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Житомирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язати вчинити певні дії,-
встановив:
Позивач звернулась до суду із вказаним позовом, в якому просить визнати неправомірними дії Житомирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови ОСОБА_1 у поновленні виплати пенсії за віком; зобов’язати відповідача відновити виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 червня 2015 року; стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області судовий збір в сумі 653,06 грн.
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначив, що з 26.03.2000 року перебуває на обліку в Житомирському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Проте, починаючи із 01.04.2015 року позивачу було припинено виплату пенсії призначеної відповідно до вказаного Закону, та листом Житомирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомлено, що у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах передбачених ЗУ «Про державну службу» не виплачується та після звільнення із займаної посади пенсію буде відновлено. А тому, вважає, що вказані дії відповідача є неправомірними, протиправними та порушують її право на отримання призначеної пенсії.
Позивач в судове засідання не з'явилася, подала заяву про розгляд справи без її участі, просила позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, від управління надійшло заперечення на адміністративний позов, просять відмовити в задоволенні позову з огляду на те, що згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року, який набрав чинності з 1 квітня 2015 року, визначено: «тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року: особам, на яких поширюється дія цього Закону (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про статус народного депутата України»., «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», пенсія призначена відповідно до цієї статті, не виплачується. Також Законом України від 24.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до спеціальних законів, в тому числі відповідно до Закону України «Про держану службу». Письмові заперечення приєднані до справи.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає їх достатніми для прийняття рішення.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Нормами статті 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з таких мотивів.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 працює на посаді судді апеляційного суду Київської області.
З 26.03.2010 перебуває на обліку в Житомирському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
З 1 квітня 2015 року відповідач припинив виплату пенсії ОСОБА_1
Не погоджуючись з діями відповідача, 11.07.2016 року, 26.09.2016 року та 14.11.2016 року позивачка зверталася до Житомирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявами про відновлення виплати призначеної пенсії за віком. Однак, листами №№ 235/Г-8 від 28.07.2016 року, 372/Г-8 від 06.10.2016 року, 439/Г-88 від 28.11.2016 року їй було відмовлено у відновленні виплати пенсії (а.с. 29-34).
Пенсійне забезпечення громадян України, в тому числі порядок призначення та виплати пенсій, визначення розміру пенсії, регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення", Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та іншими нормативно-правовим актами.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (пп.2 п.12 розділу 1) внесені зміни в ст. 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно яких: тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року:
- у період роботи особи (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 ст. 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених Законами України "Про статус народного депутата України", «Про державну службу» "Про прокуратуру", «;Про судоустрій і статус суддів», пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються. Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
Крім того, згідно п. 2 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам, встановлений цим Законом, поширюється на пенсіонерів (утримувачів щомісячного довічного грошового утримання) незалежно від часу призначення пенсії.
Також Законом України від 24.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» абзаци другий та третій частини першої статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» викладено в такій редакції: «Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 ст. 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які працюють на посадах та на умовах, передбачених Законами України «Про державну службу» "Про прокуратуру", «;Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються».
Таким чином, законодавчо встановлено заборону виплати з 01.04.2015 року пенсій призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за віком, особам які працюють на окремих посадах, у тому числі державним службовцям відповідно до Закону України «Про державну службу».
Відповідач вважає, що оскільки позивач працює на посаді, яка дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», то в період з 1 квітня по 31 грудня 2015 року та в подальшому пенсія, призначена згідно Закону № 2262 йому виплачуватись не повинна.
Згідно абзацу 2 ч. 1 ст. 47 Закону України "Про загальнообов"язкове пенсійне страхування" в редакції Закону № 911-VII , що набрав чинності з 01.01.2016 року, вказана частина ст. 47 Закону № 1058 викладена в наступній редакції «Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року: особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються".
Відповідно до змін, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" № 1774 з 01.01.2017 року до ст. 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", встановлено, що тимчасово, у період з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року: особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), які працюють на посадах та за умовами, передбаченими цим Законом, Законами України «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії / щомісячне довічне грошове утримання не виплачується.
Із аналізу цих норм законодавства видно, що з 1 квітня 2015 року виплата пенсії ОСОБА_1 не здійснюється, оскільки вона є державним службовцем і відповідач, припинивши виплату пенсії, діяв відповідно до вимог чинного законодавства.
Крім того, в листі Житомирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області № 439/Г-8 від 28.11.2016 року зазначено, що ОСОБА_1 необхідно подати до управління заяву разом із копією паспорта для переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, згідно до п. 1 ст. 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, зазначеним у заяві за місцем фактичного проживання пенсіонера.
З урахуванням вищевикладеного, встановлених обставин даної справи, суд приходить до висновку про безпідставність заявлених позивачкою вимог, а тому у задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись Законом України від 02.03.2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», Законом України від 24.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», ст. 37 Закону України «Про державну службу», ст.ст. 11, 69, 71, 86, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, , суд,-
постановив:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Житомирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язати вчинити певні дії, відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя І.Г. Перекупка