Ухвала
10 квітня 2017 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Фаловська І.М., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 29 вересня 2016 року та ухвалу апеляційного суду Дніпропетровської області від 23 лютого 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до державного закладу «Українська психіатрична лікарня з суровим наглядом МОЗ України» про відшкодування моральної шкоди,
в с т а н о в и в :
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла касаційна скарга ОСОБА_2 на рішення Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 29 вересня 2016 року та ухвалу апеляційного суду Дніпропетровської області від 23 лютого 2017 року.
Касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду касаційним судом, оскільки касаційну скаргу подано із пропуском строку передбаченого на касаційне оскарження, а заява чи клопотання про поновлення такого строку відсутня. Прохальна частина касаційної скарги також не містить такого клопотання.
Згідно ч. 1 ст. 325 ЦПК України, касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду.
Із матеріалів касаційної скарги вбачається, що оскаржене судове рішення суду апеляційної інстанції постановлено 23 лютого 2017 року.
Строк на касаційне оскарження вказаного судового рішення сплив 15 березня 2017 року.
Касаційну скаргу здано до поштового відділення 21 березня 2017 року, про що свідчить штемпель на конверті.
Пунктом 1 ч. 3 ст. 328 ЦПК України передбачено, що касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 325 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з дня отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа, яка подала касаційну скаргу, має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або навести інші підстави для поновлення
строку.
Таким чином касаційну скаргу необхідно залишити без руху, а особі, яка подала касаційну скаргу, надати строк для усунення вказаних недоліків, а саме: подати до суду касаційної інстанції заяву про поновлення процесуального строку для звернення із касаційною скаргою на рішення суду із наведенням поважності причин пропуску процесуального строку для звернення із касаційною скаргою до суду касаційної інстанції та надати відповідні докази.
Керуючись ст. 325, 328 ЦПК України,
у х в а л и в:
Касаційну скаргу ОСОБА_2на рішення Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 29 вересня 2016 року та ухвалу апеляційного суду Дніпропетровської області від 23 лютого 2017 року залишити без руху та надати строк для усунення її недоліків - протягом тридцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Наслідки невиконання вимог цієї ухвали передбачені ст. 328 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду
цивільних і кримінальних справ І.М. Фаловська