Провадження № 1-кп/663/3/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2017 року м. Скадовськ
Скадовський районний суд Херсонської області у складі: головучого судді Шульги К. М., секретаря Артеменка А. А., за участю прокурора Поваляєва С. С., адвоката Матвієнко Н. А., розглянувши в відкритому судовому засіданні кримінальне провадження №42014230000000192 по обвинуваченню ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України,
ВСТАНОВИВ:
На розгляді в Скадовському районному суді Херсонської області знаходиться кримінальне провадження №42014230000000192 по обвинуваченню ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України.
В ході судового розгляду, після відтворення відеозаписів від 01.09.2014 та 05.09.2014, адвокат Матвієнко Н. А. заявила клопотання, яке підтримав обвинувачений ОСОБА_2, про призначення експертизи відеозвукозапису, посилаючись на те, що наявність у матеріалах кримінального провадження ДВД-дисків, на яких збережено відеозаписи, ставить під сумнів, що ці диски є оригіналом, на який проводився запис, тоді як відповідно до вимог чинного законодавства суду мають бути надані лише оригінали носіїв інформації.
Заслухавши позицію учасників процесу, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.6 ст.22 КПК України суд, зберігаючи об'єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків.
Згідно ч.1 ст.332 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбачених статтею 242 цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам.
Відповідно до ч.1 ст.242 КПК України експертиза проводиться експертом за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Таким чином, з метою перевірки доводів сторонін щодо неналежності доказів, а саме аудіо, відеоматеріалів, отриманих в результаті проведення негласних слідчих (розшукових) дій, що має істотне значення для кримінального провадження, при цьому не було предметом експертного дослідження на досудовому слідстві, для забезпечення всебічного, повного та об'єктивного дослідження обставин даного кримінального провадження, суд вважає необхідним призначити експертизу відеозвукозапису.
Керуючись ст.ст.242, 332 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, призначити експертизу відеозвукозапису, провадження якої доручити експертам Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.383, 385 КК України, на вирішення якої поставити наступні запитання:
1) чи зафіксовано відеофонограма та її фрагменти за допомогою технічного пристрою, наданого стороною обвинувачення?
2) за допомогою одного чи декількох технічних пристроїв зафіксовано фрагменти відеофонограми?
3) чи є надана відеофонограма оригіналом чи копією?
4) чи проводився запис відеофонограми безперервно?
5) чи зазнавала змін подана відеофонограма?
6) чи одночасно проводився запис відео зображення та звуку у відеофонограмі та чи відповдає зміст відеозображенння запису звуку?
7) за допомогою одного чи декількох технічних пристроїв зафіксовані конкретні фрагменти відеофонограми?
8) чи містить відеофонограма видалення інформації технічного пристрою (цифрового, диктофонного, змінного носія інформації, іншого пристрою відео звукозапису тощо)?
9) чи можливо відновити в повному обсязі або частково відеофонограму із зміненого носія інформації?
На дослідження експертам надати матеріали кримінального провадження, прокурору забезпечити надання технічного пристрою.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя К. М. Шульга