Справа №820/663/17
Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 лютого 2017 р. м. Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Харківській області, треті особи - атестаційна комісія № 23 Головного управління Національної поліції в Харківській області, Національна поліція України про визнання протиправним та скасування рішення ( висновку), скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення суми ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення ( висновок) атестаційної комісії № 23 Головного управління Національної поліції в Харківській області від 27.12.2016., яке полягає у тому, що позивач займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність;
- скасувати наказ Головного управління Національної поліції в Харківській області від 10.01.2017 № 14 о/с "По особовому складу" в частині звільнення позивача зі служби в поліції через службову невідповідність за пп. 5 ч.1 ст.77 Закону України "Про Національну поліцію";
- поновити позивача на службі в поліції на посаді оперуповноваженого Немишлянського відділу поліції ГУНП в Харківській області або в разі відсутності вільних місць на посаді оперуповноваженого замінити на аналогічну та, у разі введення нового штату та зміни назви підрозділу, посади тощо, поновити на службі в поліції на рівнозначній посаді того ж підрозділу у постійний штат;
- стягнути з Головного управління Національної поліції в Харківській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 11.01.2017 року по дату прийняття рішення судом.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушеннями вимог ст. 106 КАС України, з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено чотири позовні вимоги.
При цьому, в частині позовних вимог щодо скасування наказу Головного управління Національної поліції в Харківській області від 10.01.2017 № 14 о/с "По особовому складу", поновлення позивача на посаді та стягнення з Головного управління Національної поліції в Харківській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 11.01.2017 року по дату прийняття рішення судом, позивач, в силу приписів п.1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір", звільнений від сплати судового збору.
Водночас, на позовну вимогу про визнання протиправним та скасування рішення (висновку) атестаційної комісії № 23 Головного управління Національної поліції в Харківській області від 27.12.2016, яке полягає у тому, що позивач займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність, пільги щодо сплати судового збору, які передбачені п.1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір", не розповсюджуються, отже, позивач обтяжений обов'язком зі сплати судового збору в цій частині.
Дана вимога має немайновий характер.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Враховуючи, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" встановлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі : з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, за подання даного адміністративного позову в частині позовної вимоги про визнання протиправним та скасування рішення (висновку) рішення атестаційної комісії № 23 Головного управління Національної поліції в Харківській області від 27.12.2016, розмір судового збору складає 640 грн.
Судом встановлено, що позивач не надав доказів сплати судового збору в розмірі, встановленому чинним законодавством.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до п.4 ч.1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч.1, 3 ст. 50 КАС України - сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Суд зазначає, що позивачем пред'явлено, зокрема, позовну вимогу про визнання протиправним та скасування рішення ( висновку) атестаційної комісії № 23 Головного управління Національної поліції в Харківській області від 27.12.2016., яке полягає у тому, що позивач займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність, проте, відповідний орган не визначено в якості відповідача.
При цьому, в силу приписів ч.4 ст. 106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Суд зазначає, що позовна заява ОСОБА_1 не містить в собі підпису позивача та дати її підписання.
Отже, позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Харківській області, треті особи - атестаційна комісія № 23 Головного управління Національної поліції в Харківській області, Національна поліція України про визнання протиправним та скасування рішення ( висновку), скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення суми, поданий з порушенням вимог ст.106 КАС України.
Згідно з ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно надати до суду оригінал квитанції щодо сплати судового збору, сплативши 640 грн. на розрахунковий рахунок 31217206784011, одержувач УДКСУ в Основ'янському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ 37999628, банк одержувача ГУДКСУ в Харківській області, МФО 851011, код бюджетної класифікації: 22030101, уточнити склад відповідачів та третіх осіб по справі з огляду на заявлений обсяг позовних вимог, а також - надати відповідну уточнену позовну заяву за підписом позивача із зазначенням дати її підписання у кількості екземплярів для суду, відповідачів та третіх осіб ( за наявності останніх).
Керуючись ст. ст. 106, 108, 165, 186, 254 КАС України, суд ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Харківській області, треті особи - атестаційна комісія № 23 Головного управління Національної поліції в Харківській області, Національна поліція України про визнання протиправним та скасування рішення ( висновку), скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення суми - залишити без руху.
Надати позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання ухвали.
Повідомити позивачу про необхідність виправити зазначені недоліки адміністративної позовної заяви. Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження..
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Мар'єнко Л.М.