ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
19 грудня 2016 року
м. Полтава
Справа № 816/1728/16
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Канигіної Т.С.,
розглянувши у письмовому провадженні клопотання фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про повернення надмірно сплаченого судового збору у справі за адміністративним позовом
позивача
фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до відповідача
Управління Держпраці у Полтавській області
про
скасування постанови
В С Т А Н О В И В:
03.10.2016 фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Держпраці у Полтавській області про скасування постанови про накладення штрафу від 16.09.2016 № 16-20-203/739-128.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 14.12.2016 адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Полтавській області про скасування постанови задоволено: визнано протиправною та скасовано постанову Управління Держпраці у Полтавській області про накладення штрафу від 16.09.2016 № 16-20-203/739-128; стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Управління Держпраці у Полтавській області на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 судові витрат зі сплати судового збору в розмірі 551,20 грн.
14.12.2016 до суду надійшло клопотання фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про повернення надмірно сплаченого судового збору в справі № 816/1728/16.
Ознайомившись із заявою позивача та матеріалами адміністративної справи, суд вважає за можливе розглянути заяву про повернення судового збору у порядку письмового провадження, без виклику та повідомлення осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши подану заяву та матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для її задоволення з огляду на такі обставини.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI.
Відповідно до статті 1 названого Закону судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
За приписами частини першої статті 3 згаданого Закону судовий збір справляється за подання до суду, зокрема позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Розмір ставок судового збору визначено статтею 4 Закону України "Про судовий збір", відповідно до якої, окрім іншого, передбачено диференційовані ставки судового збору залежно від характеру позову: майнового чи немайнового.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду фізичною особою або фізичною особою-підприємцем адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" визначено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня 2016 року становить 1378,00 грн.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмірі 1378,00 грн згідно з квитанцією № 6Р26134 від 26.09.2016 (а.с. 3).
Так, враховуючи те, що позивач звернувся до суду з однією вимогою майнового характеру, то за вищезазначеними положеннями Закону України "Про судовий збір" фізична особа-підприємць ОСОБА_1 мав сплатити судовий збір у розмірі 551,20 грн, проте, останній сплатив 1378,00 грн.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Враховуючи вищенаведені обставини у їх сукупності, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 сплаченої суми судового збору у розмірі 826,80 грн.
Отже, заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про повернення судового збору належить задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись статтею 7 Закону України "Про судовий збір", статтями 3, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про повернення судового збору задовольнити.
Повернути фізичній особі-підприємці ОСОБА_1 з Державного бюджету України надміру сплачену суму судового збору в розмірі 826,80 грн (вісімсот двадцять шість гривень вісімдесят копійок).
Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Особи , які беруть участь у справі, можуть оскаржити судове рішення щодо судових витрат, якщо це стосується їхніх інтересів.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання її копії з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення встановленого строку на апеляційне оскарження, а в разі оскарження - після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя Т.С. Канигіна