Провадження № 2/204/2485/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2016 року м. Дніпропетровськ
Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Черкез Д.Л.
при секретарі Старостенко Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивачів ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Міського комунального підприємства «Дніпропетровський Електротранспорт» про відшкодування шкоди,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Міського комунального підприємства «Дніпропетровський Електротранспорт» про відшкодування шкоди.
На адресу суду надійшла заява представника позивачів – ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи призначеного на 03.11.2016 року та проведення наступного судового засідання в режимі відеоконференції через Печерський районний суд м. Києва.
Ознайомившись із заявою суд приходить до наступних висновків.
У зв'язку з неявкою осіб, які приймають участь у справі, суд розглядає справу у відповідності до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 24.10.2016 року провадження по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 було відкрито.
Відповідно до ч.ч. 1-3, 5 ст. 1 ст.158-1 ЦПК України суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь. Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. З метою забезпечення своєчасного проведення відеоконференції копія ухвали також може бути надіслана за допомогою кур'єра, факсу або електронної пошти.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Крім того, такий спосіб участі має винятковий характер, та має бути зумовлений обґрунтованими причинами, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони або її представника в судовому засіданні. Однак, представником позивачів не були зазначені причини, які фактично ускладнюють або роблять неможливою його участь в судовому засіданні Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська.
З огляду на вищенаведене суд вважає, що відсутні обгрунтовані підстави для задоволення клопотання представника позивачів ОСОБА_1 про участь в судовому засідання в режимі відеоконференції.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 158-1, 209, 210, 293 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання представника позивачів ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Міського комунального підприємства «Дніпропетровський Електротранспорт» про відшкодування шкоди - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.Л. Черкез