Справа № 758/11743/15-ц
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 листопада 2015 року суддя Подільського районного суду м.Києва Ларіонова Н. М., розглянувши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та гарантія» (далі ТОВ «ФК «Довіра та гарантія») до ОСОБА_1, третя особа: ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки та зобов'язання передачі предмета іпотеки, -
В С Т А Н О В И В :
До Подільського районного суду м.Києва надійшла вищевказана позовна заява, в якій позивач просить звернути стягнення на предмет застави - транспортний засіб марки «DAIHATSU» д.р.н. НОМЕР_1, який належить відповідачу на праві власності, шляхом передачі у власність позивачу в рахунок погашення боргових зобов'язань за кредитним договором від 10.10.2007 р. Також просить зобов'язати відповідача передати позивачу предмет застави - вищевказаний автомобіль з комплектом ключів та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу.
Вказаний позов оплачений судовим збором у розмірі 1336,27 грн.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, вважаю, що вищевказаний позов слід залишити без руху за таких підстав.
Згідно ст.6 ч.3 Закону України «Про судовий збір» (в редакції Закону від 22.05.2015 р., що діє з 01.09.2015 р.) за подання позовної заяви, що має одночасно майновий та немайновий характер, судовимй збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позовні вимоги в частині звернення стягнення на предмет застави є вимогами майнового характеру, ставка судового збору по яких, згідно ст.4 ч.2 п.1 п.п.1 Закону України «Про судовий збір» для юридичних осіб складає 1,5% ціни позову, але не менш 1 розміру мінімальної заробітної плати (розмір якої встановлений у 1218,0 грн. станом на 01.01.2015 р. - ст.4 ч.1 Закону України «Про судовий збір») .
На підставі ст.80 ч.1 ЦПК України ціна по позовах вказаної категорії визначається дійсною вартістю спірного майна.
Як вбачається з матеріалів позову, документів, який підтверджує вартість майна, на яке просить звернути стягнення позивач, до позову не додано.
Оскільки в справі відсутні будь-які докази вартості спірного майна на час звернення позивача до суду, а сплачений позивачем судовий збір вочевидь не відповідає дійсній його вартості, то позивачу необхідно роз'яснити, що ціну позову можливо встановити шляхом звернення позивача до відповідних експертних та інших установ для визначення оцінки спірного майна, після визначення якої необхідно встановити ціну позову і доплатити судовий збір до встановленого законом розміру.
Без визначення ціни позову подана позовна заява не відповідає вимогам ст.119 ч.2 п.4 ЦПК України.
Позовні вимоги в части зобов'язання вчинити дії є позовними вимогами немайнового характеру, ставка судового збору по яких, згідно ст.4 ч.2 п.1 п.п.2 Закону України «Про судовий збір», встановлена для юридичної особи в 1 розмір мінімальної заробітної плати, що дорівнюється 1218,0 грн. (встановлений розмір станом на 01.01.2015 р. - згідно зі ст.4 ч.1 Закону України «Про судовий збір»).
Таким чином, для розгляду Подільським районним судом м.Києва вищевказаного позову в поданому виді позивачу необхідно доплатити судовий збір до державного бюджету (отримувач коштів - УДКСУ в Подільському районі м.Кииєва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37975298, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м.Києві, код банку отримувача (МФО) - 820019, рахунок отримувача - 31213206700008, код класифікації доходів - 22030001): по вимогах майнового характеру - до встановленого законом розміру у 1,5% вартості спірного, підтвердженого відповідним документом майна (з урахуванням вже сплаченої суми 1336,27 грн.), по вимогах немайнового характеру - сплатити судовий збір у розмірі 1218,0 грн.
На підставі ст. 121 ч.1 ЦПК України вищевказана позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення вищевказаних недоліків з роз'ясненням того, що в разі їх не усунення у встановлений судом термін вищевказана позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
На підставі викладеного та керуючись ст.121 ч.1 ЦПК України
У Х В А Л И В :
Залишити без руху позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та гарантія» до ОСОБА_1, третя особа: ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки та зобов'язання передачі предмета іпотеки, надавши позивачеві строк для усунення недоліків в 5 (п'ять) днів з дня отримання копії ухвали, в інакшому випадку позов вважати неподаним та повернути позивачеві.
Ухвала в частині сплати судових витрат може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва шляхом подачі через Подільський районний суд м.Києва апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя
Н. М. Ларіонова