ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
УХВАЛА
про порушення провадження у справі про банкрутство
(підготовче засідання)
"18" серпня 2015 р.
Справа № 922/4404/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Дзюби О.А.
при секретарі судового засідання
розглянувши заяву
ОСОБА_1 Володимирович, м.Харків
про визнання банкрутом
ОСОБА_2 Вікторівна, м. Харків , код ЄДРПОУ НОМЕР_1
за участю :
Ініціюючого кредитора - ФОП ОСОБА_3 (особисто)
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Харківської області від 04 серпня 2015 року прийнято заяву ФО-П ОСОБА_3, м. Харків про порушення справи про банкрутство у відношенні Фізичної особи - підприємця ОСОБА_4, м. Харків до розгляду; накладено арешт на майно, що належить боржнику; підготовче засідання суду призначено на 18 серпня 2015 року; зобов’язано сторони надати суду необхідні документи для розгляду справи по суті; зобов’язано арбітражного керуючого ОСОБА_5 подати до суду заяву про участь у справі, в якості ліквідатора боржника.
До канцелярії суду від арбітражного керуючого ОСОБА_5 надійшла заява (вх№ 32835) на участь у справі.
Також, від арбітражного керуючого ОСОБА_6 надійшла заява (вх№ 33027) на участь у справі в якості ліквідатора боржника.
В судовому засіданні кредитор підтримав заяву про порушення справи про банкрутство.
В судове засідання боржник не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши присутнього у судовому засіданні учасника процесу, суд зазначає наступне.
Згідно п.1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", справи про банкрутство юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Згідно п.2 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Згідно п. п. 1 – 3 ст. 90 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" Правила, передбачені цією статтею, застосовуються до відносин, пов'язаних з визнанням фізичної особи - підприємця банкрутом.
Підставою для визнання фізичної особи - підприємця банкрутом є його нездатність задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та/або виконати обов'язок із сплати обов'язкових платежів.
Заява про порушення справи про банкрутство фізичної особи - підприємця може бути подана в господарський суд фізичною особою - підприємцем, який є боржником, або його кредиторами.
Скориставшись своїм правом кредитор - ФОП ОСОБА_3 звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у відношенні ФОП ОСОБА_4, м. Харків , в порядку ст. ст. 11, 90 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, посилаючись на те, що безспірні вимоги кредитора до боржника складають більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені протягом трьох місяців в загальній сумі 372 708,00 грн.
Розглянувши вказану заяву, ретельно дослідивши додані до неї матеріали, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
Відповідно до п. 3 ст.10 Закону, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Відповідно до абз. 2 п. 3 ст. 10 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням господарського суду Харківської області від 22.09.14р. по справі № 922/3312/14 з боржника - ФОП ОСОБА_4 на користь кредитора - ФОП ОСОБА_3 стягнуто заборгованість в загальній сумі 372 708,00 грн. На виконання вказаного рішення видано відповідний наказ.
Постановою Московського ВДВС Харківського МУЮ від 21.10.2014 року відкрито виконавче провадження щодо стягнення з боржника на користь кредитора означених сум заборгованості.
Таким чином, судом встановлено, що вимоги ініціюючого кредитора до боржника - Фізичної особи - підприємця ОСОБА_7 в загальній сумі 372 708,00 грн. є безспірними.
Як вбачається із наданого боржником письмового відзиву, він борг перед кредитором визнає в повному обсязі, проте на даний час не має можливості його задовольнити через відсутність коштів та майна, а також не має плану погашення боргу.
Отже, боржник має не виконані на протязі більш ніж трьох місяців після настання встановленого строку для сплати безспірні грошові зобов’язання перед кредитором, сума яких становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, та на час розгляду заяви боржник не може в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів, у зв’язку з наявною неплатоспроможністю та недостатністю майнових активів.
Під час розгляду заяви про порушення справи про банкрутство, судом встановлені ознаки загрози неплатоспроможності боржника, а саме неспроможність суб’єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов’язання перед кредиторами не інакше, як за допомогою процедури банкрутства.
Врахувавши викладене, суд дійшов висновку що наданих до заяви кредитора доказів достатньо для порушення справи про банкрутство та вважає за необхідне порушити провадження у справі, ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначити судове засідання, на якому буде вирішено питання щодо подальшої процедури банкрутства боржника.
Керуючись ст. 86 ГПК України, ст.ст. 1, 16 , 90Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі про банкрутство Фізичної особи - підприємця ОСОБА_4, м. Харків, код ЄДРПОУ НОМЕР_1.
2. Визнати вимоги кредитора - Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 до боржника в сумі 372 708,00 грн. безспірними.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, що передбачає зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
- забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;
- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
4. Призначити судове засідання на "09" вересня 2015 р. о 12:15 год. у приміщенні Господарського суду Харківської області, к. 106.
5. Дану ухвалу направити кредитору, боржнику, ОСОБА_5, ДПІ, ДВС, районний суд, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору.
Суддя
ОСОБА_8