ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022, м. Харків, проспект Леніна, б.5, inbox@lg.arbitr.gov.ua _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
УХВАЛА
27 травня 2015 року Справа № 22/61б
За заявою
кредитора - Публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та Кредит"
в особі Луганської філії ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит",
м. Луганськ
до боржника - Приватного підприємства "Соціокультурний центр "Сезам",
м. Луганськ
Про банкрутство
Суддя М.Ю. Ковалінас,
Секретар судового засідання Лук'янова Н.Ф.
У засіданні брали участь:
від кредитора - Гладкіх Т.А., дов. №128/15-Н від 15.04.2015 (ПАТ «Райффайзен Банк Аваль»);
ліквідатор банкрута Рачок Р.В. - не прибув.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ: банкрутство, ліквідаційна процедура, розгляд клопотання від 20.04.2015 № 140-11-4-00/8/384 кредитора ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" про відновлення провадження у справі №22/61б про банкрутство боржника - Приватного підприємства «Соціокультурний центр «Сезам», м. Луганськ.
Розглянувши клопотання та додані до нього матеріали, вислухавши представника кредитора, суд
в с т а н о в и в :
Постановою господарського суду Луганської області від 15.06.2010, боржника - Приватне підприємство "Соціокультурний центр "Сезам", м. Луганськ, визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Рачок Р.В., на якого покладено обов'язки та повноваження по проведенню ліквідаційної процедури встановлені Законом, у тому числі щодо подання до суду звіту про свою роботу та ліквідаційного балансу банкрута згідно вимог ст. 32 Закону.
На даний час ліквідаційну процедуру у справі не завершено.
До господарського суду Луганської області надійшло клопотання кредитора ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" від 20.04.2015 № 140-11-4-00/8/384про відновлення провадження у справі №22/61б про банкрутство боржника - ПП «Соціокультурний центр «Сезам», м. Луганськ, яке призначено до розгляду у даному засіданні суду (ухвала від 27.04.2015).
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя окремими судами в районі проведення антитерористичної операції змінити територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим в районі проведення антитерористичної операції таким судам, та забезпечити розгляд господарських справ, підсудних господарським судам, розташованим в районі проведення антитерористичної операції, - господарськими судами, що визначаються головою Вищого господарського суду України.
У пункті першому розпорядження голови Вищого господарського суду України від 02.09.2014 №28-р визначено, що розгляд господарських справ, підсудних господарським судам, розташованим в районі проведення антитерористичної операції, здійснюється такими судами:
- господарських справ, підсудних господарському суду Донецької області, господарським судом Запорізької області;
- господарських справ, підсудних господарському суду Луганської області, господарським судом Харківської області;
Згідно ст. 3 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" державна судова адміністрація України на підставі прийнятих в установленому законом порядку рішень про зміну меж або завершення антитерористичної операції в разі відновлення належних умов діяльності місцевих судів, апеляційних судів, які знаходяться в районі, де проводилася антитерористична операція, направляє до відповідного вищого спеціалізованого суду подання про можливість відновлення роботи відповідного місцевого, апеляційного суду. Голова відповідного вищого спеціалізованого суду видає розпорядження про відновлення роботи визначеного в поданні Державної судової адміністрації України місцевого або апеляційного суду.
Розпорядженням від 02.04.2015 № 18-р Вищий господарський суд України відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", Указу Президента України від 12.11.2014 № 868/2014 "Про внесення змін до мережі господарських судів України" та на підставі подання Державної судової адміністрації України від 27.03.2015 № 8-5754/15 про можливість відновлення роботи господарського суду Луганської області, керуючись статтею 34 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" відновив роботу господарського суду Луганської області з 06.04.2015 за адресою: м. Харків, проспект Леніна, 5.
Ч.3 ст. 1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", передбачено, що у разі неможливості передачі матеріалів справи відповідно до встановленої згідно з цим Законом підсудності вчинення необхідних процесуальних дій здійснюється за документами і матеріалами, поданими учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для ухвалення відповідного судового рішення.
При цьому господарський суд може на підставі статті 30 ГПК України викликати для дачі пояснень посадових осіб та інших працівників підприємств, установ, організацій державних та інших органів і/або зобов'язати зазначених осіб подати відповідні пояснення в письмовій формі. За необхідності господарський суд вчиняє також дії, зазначені в пунктах 3 - 7 статті 65 ГПК України, або витребовує необхідні документи і матеріали в порядку, передбаченому статтею 38 ГПК України.
Розгляд заяви про відновлення справи здійснюється за правилами ГПК з урахуванням особливостей, зазначених у цьому пункті.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 06.04.2015 за власною ініціативою суду було призначено у судовому засіданні розгляд справи №22/61б про банкрутство боржника - ПП «Соціокультурний центр «Сезам», м. Луганськ, а також відповідно до розпоряджень Голови Вищого господарського суду України від 02.04.2015 №18-р та від 24.04.2015 №20-р, ухвалою господарського суду Харківської області від 05.05.2015 передано до господарського суду Луганської області за підсудністю матеріали справи №22/61б за заявою ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» в особі Луганської філії про визнання банкрутом боржника ПП «Соціокультурний центр «Сезам», м. Луганськ.
У дане судове засідання ліквідатор банкрута Рачок Р.В. не прибув, відомостей щодо стану проведення ліквідаційної процедури у справі № 22/61б не надав.
У даному судовому засіданні кредитором ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" до клопотання від 20.04.2015 № 140-11-4-00/8/384 надано уточнення від 26.05.2015 №140-11-4-00/8/517, у якому зазначено, що кредитор просить відновити справу №22/61б про банкрутство боржника ПП «Соціокультурний центр «Сезам», м. Луганськ, та продовжити провадження у цій справі.
Відповідно до постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» зі змінами та доповненнями внесеними постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 24.11.2014 №2, господарський процесуальний кодекс не містить положень щодо відновлення втраченої справи, однак це не може бути підставою для відмови в прийнятті чи залишені без розгляду заяви, клопотання чи іншого передбаченого ГПК звернення учасника судового процесу до господарського суду.
Втрачена (у т.ч. частково, - наприклад окремі томи) справа може бути відновлена за заявою особи, що була учасником відповідного судового процесу і звернулася до того місцевого суду, який розглянув справу по суті або припинив повноваження в ній чи залишив позов без розгляду, а також зазначеним господарським судом з своєї ініціативи.
Заява про відновлення втраченої справи про банкрутство або окремих її матеріалів подається до господарського суду у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, незалежно від судової процедури, яка застосовується до боржника. Відновлення втраченої справи здійснюється місцевим господарським судом незалежно від того на якій стадії розгляду вона перебувала.
У відповідній заяві має бути зазначено: про відновлення якої справи або частини справи просить заявник та мета такого відновлення; які юридичні чи фізичні особи брали участь у справі і в якому процесуальному статусі, їх найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб), їх місцезнаходження для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб); ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки фізичної особи-платника податків за його наявності, якщо відповідні дані відомі заявникові; засоби зв'язку осіб, які брали участь у судовому процесі (телефон, факс, засоби електронного зв'язку тощо), якщо вони відомі заявникові; наявні у заявника відомості щодо обставин втрати справи, місцезнаходження (в тому числі можливого) копій матеріалів справи або даних стосовно таких копій.
До заяви про відновлення справи додаються документи або їх копії, що збереглися у заявника або у справі (навіть якщо вони не посвідчені в установленому порядку) і докази надіслання копії заяви іншим відомим заявникові учасникам судового процесу, а за неможливості такого надіслання в заяві має бути зазначено і обґрунтовано поважну причину з якої відповідну копію неможливо надіслати.
За таких обставин, оскільки надані кредитором до його клопотання від 20.04.2015 № 140-11-4-00/8/384 копії матеріалів зі справи №22/61б про банкрутство ПП «Соціокультурний центр «Сезам», м. Луганськ, відповідно до приписів п. п. 7.2-7.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» в редакції згідно постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 24.11.2014 №2, не є достатніми для вирішення питання щодо відновлення втраченої справи, розгляд клопотання кредитора слід відкласти у наступному судовому засіданні.
Керуючись ст. 1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", п. 1 розпорядження голови Вищого господарського суду України від 02.09.2014 №28-р, ст. ст. 1, 3-1, 16, 22-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. п. 7.2-7.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» в редакції згідно постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 24.11.2014 №2, ст.ст. 38, 50, 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в :
1.Відкрити провадження з відновлення втрачених матеріалів справи №22/61б про банкрутство боржника - ПП «Соціокультурний центр «Сезам», м. Луганськ.
2.Призначити розгляд справи та клопотання ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" про відновлення та продовження провадження у справі № 22/61б про банкрутство боржника - ПП «Соціокультурний центр «Сезам», м. Луганськ, у судовому засіданні на 07.07.2015, на 11 годин 15 хвилин, яке відбудеться у приміщенні господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, проспект Леніна, 5, каб. 109.
3.Зобов'язати заявника - ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» - надати до господарського суду в строк до 06.07.2015 відповідно до приписів п.п. 7.2-7.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» в редакції згідно постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 24.11.2014 №2, в обґрунтування поданого клопотання будь-які наявні матеріали (у т.ч. копії всіх наявних процесуальних документів зі справи №22/61б про банкрутство ПП «Соціокультурний центр «Сезам», м. Луганськ, й будь-яких інших документів, пов'язаних з провадженням у справі №22/61б), надати докази надіслання уточнення кредитора від 26.05.2015 №140-11-4-00/8/517, про відновлення справи №22/61б про банкрутство боржника - ПП «Соціокультурний центр «Сезам», та про продовження провадження у цій справі іншим сторонам та учасникам провадження у цій справі .
4.Зобов'язати ліквідатора банкрута Рачок Р.В. - надати до господарського суду в строк до 06.07.2015 письмові відомості щодо проведення ліквідаційної процедури у справі № 22/61б про банкрутство ПП «Соціокультурний центр «Сезам», та наявні у нього будь-які копії матеріалів стосовно провадження у цій справі; завершити ліквідаційну процедуру відповідно до приписів розділу ІІІ Закону; за результатами своє роботи подати до суду звіт (підсумковий та окремо фінансовий), попередньо розглянуті й схвалені комітетом кредиторів, а також іншу документацію, яка свідчить про проведення ліквідаційної процедури відповідно до приписів ст. ст. 22 - 34 Закону.
5.Зобов'язати кредиторів за реєстром вимог кредиторів у справі № 22/61б про банкрутство ПП «Соціокультурний центр «Сезам», м. Луганськ, - надати до господарського суду в строк до 06.07.2015 будь-які наявні копії матеріалів стосовно їх кредиторських вимог до банкрута (у т.ч. заяви з грошовими вимогами до боржника та документи, що підтверджують ці вимоги) й щодо стану їх задоволення на день розгляду справи.
6.Дану ухвалу надіслати: ліквідатору Рачок Р.В.; банкруту ПП «Соціокультурний центр «Сезам», м. Луганськ; кредитору - ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», в особі Луганської обласної дирекції; кредиторам за реєстром; Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Луганській області (93403, Луганська область, м. Сєверодонецьк, вул. 8 березня, буд. 1).
Явка у судове засідання ліквідатора банкрута Рачок Р.В., членів комітету кредиторів, представників сторін та учасників є обов'язковою.
Інформація про час і місце судового засідання додатково розміщена на сторінці суду (у розділі "Новини та події суду") офіційного веб-порталу "Судова влада в Україні" в мережі Інтернет (www.court.gov.ua/sudy/).
Суддя М.Ю. Ковалінас