ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 11/338
14.11.11
За позовом
Відкритогоакціонерного товариства "Київхімволокно"
до
Фізичноїособи - підприємця ОСОБА_1
про
стягнення4 941,47 грн.
Суддя Смирнова Ю.М.
Представники:
від
позивача
МорозоваН.В. –представник
від відповідача
нез’явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства "Київхімволокно" про стягнення з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 заборгованості з орендної плати у розмірі 4 941,47 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушення умов укладеного між сторонами Договору оренди № С-2/1 від 01.12.2010 відповідач неналежним чином свої зобов’язання зі сплати орендної плати за користування приміщенням, у зв’язку з чим у відповідача утворилась заборгованість за період з грудня 2010 року по лютий 2011 року у розмірі 4 941,47грн.
Відповідач відзиву та письмових пояснень на позов не подав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив. Ухвала про призначення розгляду справи направлялась відповідачу рекомендованою кореспонденцією за всіма наявними у матеріалах справи адресами. Про місце, дату та час судового засідання, призначеного на 14.11.2011, відповідач був повідомлений належним чином, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 64 Господарського процесуального кодексу України у разі відсутності сторін за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином. Доказів на підтвердження поважних причин невиконання вимог ухвали суду та нез’явлення в судове засідання відповідач суду не надав. Заявлені позовні вимоги не заперечив.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається судом за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши наявні матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд
В С Т А Н О В И В:
01.12.2010 між Відкритим акціонерним товариством "Київхімволокно" (орендодавець) та Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 (орендар) укладено Договір оренди № С-2/1 (далі - Договір).
За умовами вказаного Договору орендодавець передає, а орендар приймає в оперативну оренду нежиле приміщення площею 46 кв.м, що знаходиться на другому поверсі будівлі центральної їдальні, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 (далі - об’єкт оренди, будівля), на умовах і в порядку, передбачених даним Договором.
01.12.2010 орендодавець передав, а орендар прийняв в орендне користування об’єкт оренди за Актом про передачу в оренду нежилого приміщення та обладнання.
Згідно з п. 4.1 Договору даний Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами з урахуванням дати прийняття об’єкта оренди орендарем за Актом приймання-передачі, та дійсний до 30.11.2011.
Відповідно до п. 3.1.1 Договору орендар сплачує орендодавцю орендну плату за користування об’єктом оренди та інші платежі, передбачені цим Договором.
Розмір орендної плати за один квадратний метр становить 39,60 грн., у т.ч. ПДВ.
Починаючи з другого календарного місяця, розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розмірі місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції, за винятком випадків дефляції (п. 3.1.2 Договору).
Згідно з п. 3.1.6 Договору, орендна плата за поточний місяць сплачується орендарем без нагадування орендодавцем в безготівковому порядку на поточний рахунок орендодавця не пізніше 5 числа кожного поточного.
Згідно підписаної сторонами Додаткової угоди № 2 від 01.12.2010, позивач надав право (дозвіл) відповідачу користуватися ліфтом, який знаходиться в будівлі, де орендує приміщення відповідач.
Відповідно до п. 3 Додаткової угоди, вартість експлуатації вантажного ліфту становить 200,00 грн., в т.ч. ПДВ в місяць.
Статтею 509 Цивільного кодексу України визначення поняття зобов'язання та підстави його виникнення. Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
За правовою природою укладений між сторонами договір є договором найму (оренди).
Відповідно до ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Згідно ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно зі ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов‘язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов‘язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином та відповідно до закону, інших правових актів, договору. Порушення зобов’язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.
Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч.1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
28.02.2011 відповідач повернув позивачу об’єкт оренди за Актом повернення майна за Договором оренди № С-2/1 від 01.12.2010.
Однак, як свідчать матеріали справи, зобов’язання за Договором оренди щодо повного та своєчасного внесення орендної плати за період з грудня 2010 року по лютий 2011 року відповідачем виконані не в повному обсязі.
У зв’язку з чим, у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем за вказаний період, розмір якої становить 4 941,47 грн.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач доказів на спростування обставин, повідомлених позивачем, не надав. Належних доказів погашення заборгованості за Договір оренди № С-2/1 від 01.12.2010 по сплаті орендної плати, за період з грудня 2010 року по лютий 2011 року відповідачем суду не надано.
Враховуючи викладене, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 4 941,47 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судові витрати, у зв’язку із задоволенням позову, покладаються на відповідача відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (02166, АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1, з будь-якого рахунку, виявленого під час виконавчого провадження) на користь Відкритого акціонерного товариства "Київхімволокно" (02094, м. Київ, вул. Магнітогорська, 1, ідентифікаційний код 05763429) заборгованість у розмірі 4 941 (чотири тисячі дев’ятсот сорок одна) грн. 47 коп., державне мито у розмірі 102 (сто дві) грн. 00 коп. та 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Після набрання рішенням законної сили видати накази.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Ю.М. Смирнова
Дата підписання рішення: 17.11.2011