ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
__________________________________________________________________
Ухвала
Іменем України
04 грудня 2024 року
м. Харків
справа № 757/1789/20
провадження № 22-ц/818/4399/24
Харківський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:
головуючого - судді Яцини В.Б.,
суддів: Маміної О.В.,Мальованого Ю.М.,
при вирішенніпитання провідкриття апеляційногопровадження заапеляційною скаргою Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва адвоката Стукальської Інни Миколаївни на рішення Червонозаводського районного суду м. Харкова від 08жовтня2024року,усправіза позовом ОСОБА_1 до Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-
у с т а н о в и в :
У жовтні 2023 року ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою про поновлення на роботі.
Заочним рішенням Червонозаводського районного суду м. Харкова від 08жовтня 2024 року позов ОСОБА_1 задоволено частково.
В апеляційній скарзі Національна академія керівних кадрів культури і мистецтва посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просили заочне рішення скасувати, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.
Апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду судом апеляційної інстанції та підлягає поверненню з наступних підстав.
Як убачаєтьсяіз матеріалівсправи судоверішення,на яке Національна академія керівних кадрів культури і мистецтва подали апеляційнускаргу,ухвалено Червонозаводським районним суду м. Харкова в порядку глави 11 Цивільного процесуального Кодексу України, тобто є заочним.
Відповідно до ч. 1 ст. 284 ЦПК України, заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.
Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 288 ЦПК України позивач може оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Повторне заочне рішення позивач та відповідач можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене ним в загальному порядку (ч. 4 ст. 287 ЦПК України).
Отже, у загальному порядку, установленому ЦПК для апеляційного провадження, заочне рішення може бути оскаржене у випадках, передбачених цим Кодексом, зокрема, якщо скаргу подано позивачем, у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, а також у разі оскарження позивачем та відповідачем повторного заочного рішення.
Матеріали справи не містять заяви Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва про перегляд заочного рішення Червонозаводського районного суду м. Харкова.
Оскільки, Національною академією керівних кадрів культури і мистецтва не подано заяву про перегляд заочного рішення від 08 жовтня 2024 року Червонозаводського районного суду м. Харкова, і така заява не розглядалася судом, що ухвалив заочне рішення - подання апеляційної скарги на це рішення є передчасним.
У разізалишення заявиЧервонозаводським районнимсуду м.Харкова,відповідача проперегляд заочногорішення беззадоволення,заочне рішенняможе бутиоскаржене Національною академією керівних кадрів культури і мистецтва в загальному порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 284, 288, 357 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргуНаціональної академії керівних кадрів культури і мистецтва адвоката Стукальської Інни Миколаївни на рішення Червонозаводського районного суду м. Харкова від 08жовтня 2024 року повернути, яка подану передчасно.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її підписання, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Головуючий В.Б.Яцина
Судді О.В. Маміна
Ю.М. Мальований