УХВАЛА
28 жовтня 2024 року
м. Київ
cправа № 910/3368/24
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Васьковського О.В.
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Груп Себ Україна»
про проведення судового засідання у режимі відеоконференції
у справі № 910/3368/24
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ДІЄСА»
про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 02.10.2023 відкрито касаційне провадження у справі № 910/3368/24 за касаційними скаргами Центрального міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків, Товариства з обмеженою відповідальністю "СВП ПЛЮС", Товариства з обмеженою відповідальністю «Селлбай», Товариства з обмеженою відповідальністю «Груп Себ Україна» на постанову Північного апеляційного господарського суду від 27.08.2024 та ухвалу Господарського суду міста Києва від 24.04.2024, призначено розгляд касаційних скарг на 29 жовтня 2024 року о 15:00.
Ухвалою Суду від 17.10.2024 відкрито касаційне провадження у справі №910/3368/24 за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «ІДІДЖІ ГРУП» на постанову Північного апеляційного господарського суду від 27.08.2024 та ухвалу Господарського суду міста Києва від 24.04.2024, об`єднано касаційні скарги Центрального міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків, Товариства з обмеженою відповідальністю "СВП ПЛЮС", Товариства з обмеженою відповідальністю «Селлбай», Товариства з обмеженою відповідальністю «Груп Себ Україна» та ТОВ «ІДІДЖІ ГРУП» на постанову Північного апеляційного господарського суду від 27.08.2024 та ухвалу Господарського суду міста Києва від 24.04.2024 в одне касаційне провадження, повідомлено учасників справи, що розгляд касаційних скарг у справі №910/3368/24 відбудеться 29 жовтня 2024 року о 15:00.
24.10.2024 від Товариства з обмеженою відповідальністю «Груп Себ Україна» до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Відповідно до частин першої - п`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала. Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Враховуючи, що право на участь в розгляді своєї справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та ГПК України, з огляду на необхідність забезпечення своєчасного розгляду господарської справи, суд вважає за можливе задовольнити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Груп Себ Україна» про проведення судового засідання дистанційно у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Керуючись статтями 197, 202, 234, 235 ГПК України, Верховний Суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Груп Себ Україна» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі №910/3368/24 задовольнити.
2. Судові засідання по справі № 910/3368/24 проводити за участю представників Товариства з обмеженою відповідальністю «Груп Себ Україна» адвоката Лихопьока Д.П. та адвоката Хрустенка Р.Ю. в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку.
3. Попередити учасників справи, що згідно з ч. 5 ст. 197 ГПК України, п. 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв`язку, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Васьковський