ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
06.11.2023 Справа № 908/3317/23
м.Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «ДжСК МАДЕНДЖІЛІК САН.ТІДЖ.ЛТД» (CSK MADENCILIK SANAVI NIGARET LTD STI) Квартал Гьоктюрк Меркез, проспект Істанбул, № 10, корпус «С», квартира 28, 34077, район Ейюп/м. Стамбул, Турречина, Торгівельний реєстраційний № 975012, Податковий № 2150263517) в особі представника адвоката Бєлікова Олександра Сергійовича
до відповідача: Приватного акціонерного товариства «Запорізький абразивний комбінат», ідентифікаційний код юридичної особи 00222226 (вул. Олексія Поради, буд. 44, м. Запоріжжя, 69014)
про стягнення 167 607,21 доларів США (6 104 522 грн 76 коп.)
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ДжСК МАДЕНДЖІЛІК САН.ТІДЖ.ЛТД» (CSK MADENCILIK SANAVI NIGARET LTD STI) Квартал Гьоктюрк Меркез, проспект Істанбул, № 10, корпус «С», квартира 28, 34077, район Ейюп/м. Стамбул, Турречина, Торгівельний реєстраційний № 975012, Податковий № 2150263517, підписана представником - адвокатом Бєліковим Олександром Сергійовичем на підставі ордеру про стягнення з Приватного акціонерного товариства «Запорізький абразивний комбінат» 167 607,21 доларів США (6 104 522 грн 76 коп.)
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.10.2023 справу 908/3317/23 визначено для розгляду судді Науменку А.О.
Розглянувши матеріали вищезазначеної позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
До того ж, згідно зі ст. 162 ГПК України:
1. У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
3. Позовна заява повинна містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
6. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч.2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно зі ст. 174 Господарського процесуального кодексу України:
1. Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
2. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
3. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
4. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
18 жовтня 2023 року набув чинності Закон України № 3200-IX щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами (далі Закон).
Згідно з ч.6 ст. 6 ГПК України: адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
В даному випадку, позовну заяву подано 30.10.2023 особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет.
Адвокатом позивача у позові не наведено та до позову не надано відомості про наявність або відсутність електронного кабінету адвоката позивача.
До того ж, позивачем не надано правовстановлюючих документів позивача та належних доказів їх перекладу на українську мову та нотаріального засвідчення цих документів.
Крім того, позивачем слід надати довідку про зарахування судового збору до держбюджету.
Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Надати заявникові строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали суду, надавши суду:
- відомості про наявність або відсутність електронного кабінету адвоката позивача;
- правовстановлюючі документи позивача та належних доказів їх перекладу на українську мову та нотаріального засвідчення перекладу цих документів;
- належні докази нотаріального засвідчення перекладу інших доказів у справі наданих на мові оригіналу;
- довідку Держказначейства про зарахування сплаченого за даним позовом судового збору до держбюджету.
Роз`яснити заявникові, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.
Копію даної ухвали направити заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 06.11.2023 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя А.О. Науменко