1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/7105/23 2/335/2607/2023
12 вересня 2023 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Апаллонова Ю.В., розглянувши зауваження ОСОБА_1 на протокол судового засідання у цивільній справі № 335/7105/23 за позовом Концерну «Міські теплові мережі» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за комунальні послуги,
ВСТАНОВИВ:
05.09.2023 року відповідачем подано до суду зауваження до протоколу судового засідання 23.08.2023 року. В заяві відповідач зазначає, що 30.08.2023 року ОСОБА_2 ознайомившись з матеріалами справи, встановив, що у протоколі містяться суттєві неточності, зокрема: номер запису 16: відповідач надає суду клопотання» «замість «звернення-заяви про закриття провадження у справі», з приводу чого «клопотання»» -жодного слова, номер запису 46 згадує» що є підставою для закриття провадження», номер запису 47» суд видаляється в нарадчу кімнату» о 11:23 відбулося проголошення вступної та резолютивної частини судового рішення, яке не стосується «звернення-заяви про закриття провадження». Просить взяти до уваги та внести до протоколу правдиві відомості та прийняття судового рішення щодо заявленого клопотання
Вивчивши матеріали справи та зауваження щодо протоколу судового засідання, доходжу наступного висновку.
Як роз`яснено у абзаці 2 пункту 35 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» №2 від 12 червня 2009 року письмові зауваження щодо неповноти або неправильності технічного запису судового засідання, журналу судового засідання розглядаються одноособово головуючим після закінчення розгляду справи, без проведення судового засідання не пізніше п`яти днів з дня їх подання; і в разі їх задоволення (частково чи повністю) або відхилення постановляється відповідна ухвала.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 4 ст. 249 ЦПК України учасники справи мають право ознайомитися із технічним записом судового засідання, протоколом судового засідання та протягом п`яти днів з дня проголошення рішення у справі подати до суду письмові зауваження щодо неповноти або неправильності їх запису. Головуючий розглядає зауваження щодо технічного запису судового засідання та протоколу судового засідання, про що постановляє відповідну ухвалу. Зауваження щодо технічного запису судового засідання чи протоколу судового засідання повинні бути розглянуті не пізніше п`яти днів з дня їх подання.
Відповідно до ч.3ст. 249 ЦПК Україниу разі пропуску строку подання зауважень і відсутності підстав для його поновлення головуючий залишає їх без розгляду.
Отже, розгляд зауважень на протокол судового засідання відбувається поза судовим засіданням та без виклику осіб, які беруть участь у справі.
Зауваження на протокол судового засідання від 23.08.2023 року надійшли до суду з пропуском встановленого ст. 249 ЦПК України строку, клопотань щодо поновлення пропущеного строку до суду не надходило, тому судом не встановлено наявність підстав для поновлення цього строку, а за відсутності підстав для поновлення встановленого ст.249 ЦПК України строку, зауваження на протокол ОСОБА_1 відповідно до ч.3 ст.249 ЦПК України залишаються без розгляду.
Керуючись ст. 249 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Зауваження ОСОБА_1 на протокол судового засідання від 23.08.2023 року у цивільній справі № 335/7105/23 за позовом Концерну «Міські теплові мережі» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за комунальні послуги, залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її проголошення. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Ю.В. Апаллонова