Справа №443/1377/23
Провадження №1-кп/443/131/23
УХВАЛА
підготовчого судового засідання
16 серпня 2023 року місто Жидачів
Жидачівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
в процесі розгляду у підготовчому судовому засіданні обвинувального акта у кримінальному провадженні (внесеного до ЄРДР за реєстраційним номером № 12023141130000624 від 20.07.2023) стосовно ОСОБА_3 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336 КК України,
за участю:
прокурора ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_5 , -
встановив:
Суть клопотання та позиція сторін.
У підготовчому судовому засіданні захисник обвинуваченого ОСОБА_3 - ОСОБА_5 заявив клопотання про повернення обвинувального акта у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань №12023141130000624 від 20.07.2023 стосовно ОСОБА_3 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336 КК України, начальнику Жидачівського відділу Стрийської окружної прокуратури Львівської області.
В обґрунтування клопотання покликається на те, що в обвинувальному акті зазначено про наявність захисника, хоча матеріали кримінального провадження, які скеровані до суду, не містять відповідної розписки про отримання останнім обвинувального акта з додатками. Обставини кримінального правопорушення, інкримінованого обвинуваченому, вказано розмито. У реєстр матеріалів досудового розслідування не зазначено часу початку та закінчення досудового розслідування.
Прокурор проти задоволення клопотання заперечив, суду пояснив, що стосовно захисника у обвинувальному акті допущена описка, оскільки такого на досудовому розслідування не залучалося і відповідних клопотань обвинувачений не заявляв, хоча таке право йому роз`яснювалося. КПК України містить чіткі вимоги до змісту обвинувального акту, які органом обвинувачення повністю дотримано. Фабула обвинувачення викладена повно, вимоги КПК України щодо основних елементів обвинувального акту виконано. У обвинуваченого зауважень як до обвинувального акта, так і до реєстру не було.
Позиція суду.
Суд, зважаючи на позицію сторін та вивчивши матеріали кримінального провадження, доходить висновку про відсутність підстав для повернення обвинувального акта у цьому кримінальному провадженні прокурору виходячи з такого.
Норми права, які застосував суд.
Відповідно до приписів пункту 3 частини 3 статті 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти такі рішення: повернути обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурору, якщо вони не відповідають вимогам цього Кодексу.
Статтею 291 КПК України визначено обов`язкові вимоги до змісту та форми обвинувального акту і реєстру матеріалів досудового розслідування.
Мотиви, з яких суд виходив при постановленні ухвали.
Тлумачення норми пункту 3 частини 3 статті 314 КПК України дозволяє дійти висновку, що повернення обвинувального акта прокурору є правом суду, а не обов`язком, яке може бути реалізоване судом лише за наявності однієї умови - невідповідності обвинувального акту вимогам закону.
З аналізу обвинувального акта у цьому кримінальному провадженні вбачається, що такий складений відповідно до вимог статті 291 КПК України, оскільки за змістом частини 2 статті 291 КПК України у ньому наявні всі необхідні реквізити обвинувального акту, включаючи, виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважав встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення за нормами КК України та формулювання самого обвинувачення. У реєстрі матеріалів до обвинувального акту прокурором викладено рух та сутність вчинених на стадії досудового розслідування слідчих та процесуальних дій у даному кримінальному провадженні
Обставини, на які покликається захисник, на переконання суду, не є підставою для повернення обвинувального акту в розумінні положень кримінального процесуального закону.
Враховуючи вищевикладене у своїй сукупності, суд вважає, що у задоволенні клопотання захисник про повернення обвинувального акта прокурору слід відмовити.
Керуючись статтями 314-316, 369, 372 КПК України, суд -
постановив:
Відмовити у задоволенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_3 - ОСОБА_5 про повернення обвинувального акта у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань №12023141130000624 від 20.07.2023 стосовно ОСОБА_3 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336 КК України, начальнику Жидачівського відділу Стрийської окружної прокуратури Львівської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Головуючий суддя ОСОБА_1