Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 2/641/1518/2023 Справа № 641/1334/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2023 року м. Харків
Комінтернівський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого - судді Чайка І.В.
за участю секретаря судового засідання - Шумейко С.О.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду міста Харкова в порядку загального позовного провадження цивільну справу №641/1334/23 за позовом ОСОБА_1 до Харківського обласного центру зайнятості про поновлення на робот ,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Комінтернівського районного суду м. Харкова знаходиться вищевказана справа.
15 березня 2023 року до суду надійшло клопотання позивача про витребування у відповідача доказів, а саме : копію штатного розкладу Харківської філії Харківського обласного центру зайнятості , який введений в дію з 26.12.2022 року ; копії наказів ( витягу з наказу ) про призначення (переведення) працівників на посади юридичного відділу філії Харківського обласного центру зайнятості; документи (довідка , протокол або інше) , які підтверджують проведення порівняльного аналізу показників продуктивності праці та кваліфікації позивача та працівників ,які були призначені на вакантні посади юридичного відділу ; копію посадової інструкції заступника директора Харківського обласного центру зайнятості О. Захуцької . Також просив зобов,язати відповідача надіслати копії витребуваних документів на поштову адресу позивача .або на електронну адресу позивача.
Позивач в судове засідання не з`явився, надав заяву про проведення слухання за його відсутності, клопотання про витребування підтримав.
Представник відповідача в судове засідання не з`явилася, до суду надала заяву про розгляд справи за її відсутності , проти витребування доказів заперечувала .
Згідно з положенням ч.1ст. 84 ЦПК України , учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до ч.7ст. 81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов,язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи обставини справи та на підставі ст.84 ЦПК України , суд вважає за необхідне клопотання позивача задовольнити частково в частині витребування копію штатного розкладу Харківської філії Харківського обласного центру зайнятості , який введений в дію з 26.12.2022 року , в іншій частині клопотання відмовити, оскільки зазначені документи не мають доказового значення для вирішення справи по суті .
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 81,84 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити частково. .
Витребувати з Харківської філії Харківського обласного центру зайнятості копію штатного розкладу Харківської філії Харківського обласного центру зайнятості , який введений в дію з 26.12.2022 року .
Зобов`язати Харківську філію Харківського обласного центру зайнятості надіслати копії витребуваних документів на поштову адресу (м. Полтава , пров. 1-й Театральний , 9 ) або електронну адресу ( ІНФОРМАЦІЯ_1) позивача.
Докази мають також бути направлені безпосередньо до Комінтернівського районного суду м. Харкова у строк до 07 серпня 2023 року.
У разі неможливості подати доказ, який витребовує суд, взагалі або у встановлені судом строки, необхідно повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами.
Відповідно до ст. 148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
1) невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
2) зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
3) неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин;
4) невиконання ухвали про забезпечення доказів.
У випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, триваючого невиконання ухвали про забезпечення доказів суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У випадку невиконання процесуальних обов`язків, зловживання процесуальними правами представником учасника справи суд з урахуванням конкретних обставин справи може стягнути штраф як з учасника справи, так і з його представника.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає . Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя -І. В. Чайка