Ухвала
про залишення скарги без руху
19 грудня 2022 року
м. Київ
справа № 351/2550/14-к
провадження № 51-3946 ск 22
Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючої ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу засудженого ОСОБА_4 на вирок Снятинського районного суду Івано-Франківської області від 17 червня 2022 року та ухвалу Івано-Франківського апеляційного суду від 20 вересня 2022 року,
встановив:
За вироком Снятинського районного суду Івано-Франківської області від 17 червня 2022 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 140 Кримінального кодексу України (далі - КК), та призначено йому покарання у виді позбавлення права займатись лікарською діяльністю на строк 2 роки.
Відповідно до частини 5 статті 74 КК звільнено ОСОБА_4 від призначеного покарання на підставі статті 49 КК у зв`язку із закінченням строків давності.
Ухвалою Івано-Франківського апеляційного суду від 20 вересня 2022 року вирок Снятинського районного суду Івано-Франківської області від 17 червня 2022 року залишено без зміни.
Зі змісту касаційної скарги вбачається, що засуджений не погоджується з вказаними судовими рішеннями щодо нього.
Перевіривши касаційну скаргу засудженого на відповідність вимогам статті 427 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК), Суд дійшов висновку, що її подано без додержання вимог зазначеної норми процесуального закону.
Так, відповідно до вимог частин 2, 3 статті 427 КПК у касаційній скарзі, окрім іншого, зазначається найменування особи, що подає касаційну скаргу, судове рішення, що оскаржується та наводяться обґрунтування вимог щодо незаконності чи необґрунтованості судових рішень з урахуванням підстав для їх скасування судом касаційної інстанції, визначених у статті 438 КПК, а також зазначаються вимоги до суду касаційної інстанції, які б узгоджувалися зі статтею 436 КПК.
Згідно до статті 436 КПК, суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право:
- залишити судове рішення без зміни, а касаційну скаргу - без задоволення;
- скасувати судове рішення і призначити новий розгляд у суді першої чи апеляційної інстанції;
- скасувати судове рішення і закрити кримінальне провадження;
- змінити судове рішення.
Проте, засуджений просить скасувати вирок суду першої інстанції та ухвалу суду апеляційної інстанції, визнати його невинуватим та виправдати, що не узгоджується з вимогами статті 436 КПК.
Крім того, засуджений ОСОБА_4 в прохальній частині касаційної скарги вказує на відсутність в його діях складу кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 140 КК, проте в її мотивувальній частині зазначив про відсутність події і складу кримінального правопорушення, чим допустив суперечності.
Також, всупереч вимогам частини 3 статті 427 КПК засуджений не зазначає в касаційній скарзі чи бажає він брати участь у касаційному розгляді.
Таким чином, недодержання засудженим вимог, передбачених статтею 427 КПК, є підставою для залишення його касаційної скарги без руху.
Відповідно до статті 429 КПК суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених статтею 427 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки касаційної скарги та встановлюється строк, необхідний для їх усунення, що не може перевищувати п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала касаційну скаргу.
При повторному зверненні до суду засудженим має бути підтверджено, що ним не пропущено цього строку.
Колегія суддів роз`яснює, що усунення недоліків зазначеної скарги слід здійснити шляхом внесення нової касаційної скарги з урахуванням вимог цієї ухвали та з дотриманням положень статті 427 КПК.
З урахуванням наведеного, керуючись частиною 1 статті 429 КПК, Суд
постановив:
Касаційну скаргу засудженого ОСОБА_4 на вирок Снятинського районного суду Івано-Франківської області від 17 червня 2022 року та ухвалу Івано-Франківського апеляційного суду від 20 вересня 2022 року залишити без руху, надавши йому п`ятнадцятиденний строк для усунення недоліків з дня отримання ним ухвали.
У разі невиконання ухвали касаційну скаргу буде повернуто особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3