ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
__________________________________________________________________
У Х В А Л А
27 січня 2022 року
м. Харків
справа № 643/20146/20
провадження № 22-ц/818/2942/22
Харківський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:
головуючого Котелевець А.В.,
суддів Бурлака І.В., Маміної О.В.,
розглянувши в порядку підготовки до апеляційного розгляду цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Харківводоканал» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з централізованого водопостачання та центрального водовідведення за апеляційною скаргою ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на рішення Московського районного суду міста Харкова від 08 червня 2021 року в складі судді Власенка М.В.,
у с т а н о в и в :
Рішенням Московського районного суду міста Харкова від 08 червня 2021 позов Комунального підприємства «Харківводоканал» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з централізованого водопостачання та центрального водовідведення задоволено частково.
На зазначене рішення суду першої інстанції 18 січня 2022 року електронною поштою ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу.
Апеляційна скарга с не може бути прийнята судом касаційної інстанції до розгляду та підлягає поверненню.
Згідно частини третьоїстатті 3 ЦПК Українипровадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Частинами першою та третьоюстатті 392 ЦПК Українипередбачено, що касаційна скарга подається у письмовій формі та підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Відповідно до частини восьмоїстатті 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Пунктами 12, 32 частини першоїстатті 1 Закону України «Про електронні довірчі послуги»передбачено, що електронний підпис - це електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис; підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис.
Частиною першою, другою статті6, частиною першою статті7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно доЗакону України «Про електронні довірчі послуги».
За визначеннями, наведеними у підпунктах 14, 16 пункту 1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженогорішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30, електронний документ - це оригінал електронного документу з обов`язковими реквізитами, що надають йому юридичної сили, в тому числі з електронним цифровим підписом автора. Електронний цифровий підпис - це електронний цифровий підпис в форматі, що забезпечує можливість встановлення дійсності підпису у довгостроковому періоді (після закінчення строку чинності сертифіката), визначеному відповідно до вимог законодавства. Електронний цифровий підпис використовується в автоматизованій системі документообігу суду для підписання та погодження (візування) інформаційних ресурсів в цілому або фіксування певних дій з ними (внесення зауважень, пропозицій, погодження частини тексту тощо).
Апеляційна скарга ОСОБА_1 та ОСОБА_2 надійшла на електронну адресу Харківського апеляційного суду в електронній формі без скріплення її електронним цифровим підписом заявника, що підтверджується актом про відсутність кваліфікованого електронного підпису від 06 січня 2022 року, а тому вважається такою, що не підписана особою, яка її подала.
Пунктом 1 частини п`ятої статті 357 ЦПК Українивстановлено, що апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено
За таких обставин, ураховуючи відсутність у надісланій апеляційній скарзі електронного цифрового підпису ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається заявникам.
Керуючись статтями43,357 ЦПК України,
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на рішення Московського районного суду міста Харкова від 08 червня 2021 року у справі за позовом Комунального підприємства «Харківводоканал» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з централізованого водопостачання та центрального водовідведення вважати неподаною та повернути заявникам.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту підписання і протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий А.В. Котелевець
Судді І.В. Бурлака
О.В.Маміна