13.11.2023
Справа № 642/953/10768/20
Провадження № 1-в/642/144/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2023 року місто Харків
Ленінський районний суд м.Харкова у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові подання начальника Холодногірського РВ філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області ОСОБА_3 про вирішення питання про звільнення від призначеного покарання, у зв`язку з закінченням іспитового строку відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Хащове, Новомосковського району Дніпропетровської області, громадянина України, українця, з вищою освітою, одруженого, який має на утриманні неповнолітнього сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , працюючого інженером у ФОП « ОСОБА_6 », зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , засудженого 22.12.2020 Київським районним судом м. Харкова за ч.2 ст. 272 КК України до 4-х років позбавлення волі з позбавленням права займатися будь-якою діяльністю з виконанням будь-яких верхолазних робіт або робіт на висоті строком на 2 роки, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 2 (два) роки, із застосуванням п.1,2 ч. 1 ст. 76 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
15.09.2023 року на розгляд до Ленінського районного суду м. Харкова надійшло подання начальника Холодногірського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області ОСОБА_3 про звільнення засудженого ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням у зв`язку із закінченням іспитового строку.
Подання обґрунтовано тим, що 28.08.2023 року до Холодногірського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області відносно громадянина ОСОБА_4 надійшов на виконання вирок Київського районного суду м. Харкова від 22.12.2020.
На підставі ст. 76 КК України, на засудженого були покладені наступні обов`язки:
-періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
-повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця, проживання та роботи.
Згідно відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності та наявності судимості від 07.09.2023 року засуджений ОСОБА_4 , в період іспитового строку до кримінальної відповідальності не притягувалась.
Іспитовий строк засудженого закінчився 22.12.2022.
У зв`язку з тим, що вирок Київського районного суду м. Харкова від 22.12.2020 був отриманий 28.08.2023 року, після закінчення іспитового строку у громадянина ОСОБА_7 не було можливості виконати покладені на нього судом обов`язки.
Начальник Холодногірського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Х/О в поданні про звільнення від покарання з випробуванням у зв`язку з закінченням іспитового строку посилалась на ч.1 ст.78 КК України, ст. 165 КВК України та ст.ст.537, 539 КПК України і перебування останнього на обліку вважала недоцільним.
ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду подання повідомлявся належним чином.
У судове засідання прокурор, представник ДУ «Центр пробації», не з`явились, подали заяви, просили судовий розгляд провести у їхньої відсутності. При цьому прокурор та представник органу пробації підтримали подання.
Згідно ч.5 ст. 539 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду.
Враховуючи неявку учасників справи фіксація даного судового процесу не здійснювалася, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.
Дослідивши надані до суду матеріали, приходжу до наступного.
Вироком Київського районного суду м. Харкова від 22.12.2020, який набрав законної сили 20.01.2022, ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.2 ст. 272 КК України до 4-х років позбавлення волі з позбавленням права займатися будь-якою діяльністю з виконанням будь-яких верхолазних робіт або робіт на висоті строком на 2 роки, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 2 (два) роки, із застосуванням п.1,2 ч. 1 ст. 76 КК України
На підставі ст. 76 КК України, на засудженого були покладені наступні обов`язки:
-періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
-повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця, проживання та роботи.
ОСОБА_4 згідно даних УІАП ГУ НП в Х/О від 07.09.2023р. в період іспитового строку до кримінальної відповідальності не притягувався.
Іспитовий строк призначений ОСОБА_4 вироком Київського районного суду м. Харкова від 22.12.2020 закінчився 22 грудня 2022.
Відповідно до статті 164 КВК України уповноважений орган з питань пробації: веде облік засуджених протягом іспитового строку; роз`яснює засудженим порядок виконання обов`язків, покладених на них судом; здійснює нагляд за засудженими; вживає заходів з припинення порушень судових рішень; організовує першочергові заходи з виявлення засуджених, місцезнаходження яких невідоме; звертається до відповідних правоохоронних органів щодо розшуку засуджених, місцезнаходження яких невідоме; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом та Законом України «Про пробацію».
У відповідності до ст.165 КВК України іспитовий строк обчислюється з моменту проголошення вироку суду. Після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов`язки та не вчинив нового злочину, за поданням уповноваженого органу з питань пробації звільняється судом від призначеного йому покарання, нагляд припиняється і засуджений знімається з обліку в зазначеному органі.
Згідно ч.1 ст.78 КК України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов`язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання.
Відповідно до ст.62 Конституції України особа вважається не винуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком.
Згідно з ч.ч.1, 5 ст.17 КПК України, особа вважається невинуватою у вчинені кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому КПК України і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили; поводження з особою, вина якої у вчиненні кримінального правопорушення не встановлена обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, має відповідати поводженню з невинуватою особою.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що іспитовий строк закінчився 22.12.2022, матеріали справи не містять доказів вчинення засудженою нового злочину, встановленого обвинувальним вироком суду, суд вважає, що подання органу пробації підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, ст. 78 ч. 1 КК України, ст. 165 КВК України, суд,-
УХВАЛИВ:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 22.12.2020 Київським районним судом м. Харкова за ч.2 ст. 272 КК України до 4-х років позбавлення волі з позбавленням права займатися будь-якою діяльністю з виконанням будь-яких верхолазних робіт або робіт на висоті строком на 2 роки, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 2 (два) роки, із застосуванням п.1,2 ч. 1 ст. 76 КК України - звільнити від призначеного покарання, у зв`язку з закінченням іспитового строку .
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Ленінський районний суд м. Харкова протягом 7 днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1