Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” у 2025 році
Відповідно до частини другої статті 97, частини шостої статті 108 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа”, що додаються.
2. Здійснити розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” у 2025 році згідно з додатком.
3. Міністерству фінансів забезпечити внесення в установленому порядку змін до розпису державного бюджету.
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа”
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання та використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” (далі - субвенція).
2. Терміни, що вживаються у цих Порядку та умовах, мають таке значення:
засоби навчання - матеріальні та інформаційні об’єкти, що використовуються для організації, забезпечення та реалізації освітнього процесу (дидактичні матеріали, електронні освітні ресурси тощо);
пілотні класи - класи закладів освіти, які реалізують інноваційний освітній проект всеукраїнського рівня за темою “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти” та класи закладів освіти, які беруть участь у реалізації Державного стандарту профільної середньої освіти.
3. Головним розпорядником субвенції є МОН.
Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.
4. Субвенція спрямовується на реалізацію публічного інвестиційного проекту “Забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа”, зокрема на закупівлю:
засобів навчання та обладнання, комп’ютерного та мультимедійного обладнання для навчальних кабінетів закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, які здійснюють освітній процес відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти в другому циклі середньої освіти (базове предметне навчання) за очною формою, з поєднанням очної та дистанційної форми здобуття освіти;
засобів навчання та обладнання, мультимедійного та комп’ютерного обладнання, меблів для навчальних кабінетів закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, які реалізують інноваційний освітній проект всеукраїнського рівня за темою “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти” (далі - пілотні заклади базової освіти);
обладнання навчальних кабінетів природничої, математичної та технологічної освітніх галузей для закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, які беруть участь у реалізації Державного стандарту профільної середньої освіти (далі - пілотні заклади профільної освіти).
5. Кошти субвенції розподіляються між обласними бюджетами, бюджетами територіальних громад та бюджетом м. Києва відповідно до рішення Кабінету Міністрів України.
Розподіл субвенції здійснюється:
за напрямом, визначеним абзацом другим пункту 4 цих Порядку та умов, пропорційно кількості у 2024/25 навчальному році 7-х класів, у яких здійснюється освітній процес за очною формою, з поєднанням очної та дистанційної форми здобуття освіти;
за напрямами, визначеними абзацами третім і четвертим пункту 4 цих Порядку та умов, пропорційно кількості пілотних закладів базової освіти та пілотних закладів профільної освіти, які здійснюють освітній процес за очною формою, з поєднанням очної та дистанційної форми здобуття освіти.
6. Використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування:
1) для бюджетів міських територіальних громад з індексом податкоспроможності 1,3 та більше, а також для обласних бюджетів та бюджету м. Києва:
не більш як 70 відсотків - за рахунок субвенції;
не менш як 30 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
2) для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності 1,1 і більше:
не більш як 80 відсотків - за рахунок субвенції;
не менш як 20 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
3) для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності 0,7 і більше:
не більш як 90 відсотків - за рахунок субвенції;
не менш як 10 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
4) для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності менше 0,7 та бюджетів місцевого самоврядування,
з яких здійснюється фінансування закладів, що розташовані в селах (селищах), які мають статус гірських населених пунктів:
не більш як 95 відсотків - за рахунок субвенції;
не менш як 5 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Джерелами співфінансування коштів місцевих бюджетів не можуть бути кошти державного фонду регіонального розвитку та міжбюджетних трансфертів із державного бюджету місцевим бюджетам, включаючи залишки субвенцій із державного бюджету місцевим бюджетам за попередні бюджетні періоди.
Обов’язковою умовою фінансування за рахунок субвенції є попереднє спрямування коштів місцевих бюджетів за цільовим призначенням.
Обов’язковою умовою фінансування за рахунок субвенції є наявність в закладі освіти або на відстані не більш як 500 метрів від нього об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, придатних для укриття учасників освітнього процесу.
Співфінансування з місцевих бюджетів здійснюється згідно з розписом місцевих бюджетів.
7. Забезпечення необхідним обладнанням навчальних кабінетів закладів освіти, визначених в абзаці другому пункту 4 цих Порядку та умов, здійснюється у такій черговості:
навчальні кабінети природничої освітньої галузі;
навчальні кабінети математичної освітньої галузі;
навчальні кабінети для міжгалузевих та інтегрованих курсів.
У разі укомплектування необхідним обладнанням навчальних кабінетів, визначених абзацами другим - четвертим цього пункту, більш як на 80 відсотків орган місцевого самоврядування може розпочати закупівлю необхідного обладнання для інших навчальних кабінетів у довільному порядку залежно від потреби закладу загальної середньої освіти.
Пріоритетне право у забезпеченні необхідним обладнанням навчальних кабінетів мають заклади загальної середньої освіти, в яких навчальні кабінети, визначені абзацами другим - четвертим цього пункту, укомплектовані необхідним обладнанням більш як на 60 відсотків.
Забезпечення необхідним обладнанням навчальних кабінетів закладів освіти, визначених в абзаці четвертому пункту 4 цих Порядку та умов, здійснюється у такій черговості:
навчальні кабінети природничої освітньої галузі;
навчальні кабінети математичної освітньої галузі;
навчальні кабінети технологічної освітньої галузі.
8. Відповідні місцеві ради мають право перерозподіляти у межах відповідного місцевого бюджету обсяг субвенції в поточному бюджетному періоді між закладами освіти, що визначені в абзаці другому пункті 4 цих Порядку та умов.
Відповідні місцеві ради мають право передавати кошти субвенції як міжбюджетний трансферт іншим місцевим бюджетам.
9. Закупівлі за рахунок субвенції здійснюються в установленому законодавством порядку.
Закупівля товару, вартість якого становить або перевищує 100 тис. гривень, здійснюється замовниками з використанням електронного каталогу в установленому законодавством порядку.
У разі закупівлі комп’ютерного та/або мультимедійного обладнання, вартість якого становить або перевищує 100 тис. гривень, з використанням електронного каталогу договір про закупівлю укладається у формі електронного документа. Форма такого договору затверджується Мінекономіки за погодженням з МОН.
До затвердження форми такого договору замовники укладають договори про закупівлю в установленому законодавством порядку.
У разі закупівлі комп’ютерного та/або мультимедійного обладнання, вартість якого становить або перевищує 100 тис. гривень, з використанням електронного каталогу запит пропозицій постачальників здійснюється замовником відповідно до специфікації товару, сформованої адміністратором електронного каталогу, яка не передбачає можливості замовника самостійно визначати інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення.
У разі коли закупівля товару, вартість якого становить або перевищує 100 тис. гривень, з використанням електронного каталогу не відбулася, замовник здійснює закупівлю в установленому законодавством порядку.
Закупівлі за рахунок субвенції можуть здійснюватися централізованою закупівельною організацією. Оплата винагороди централізованій закупівельній організацій здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів понад обсяг співфінансування в розмірі, визначеному пунктом 17 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1216 “Про особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 24, ст. 841).
10. У разі необхідності закупівлі засобів навчання, меблів, комп’ютерного та мультимедійного обладнання для закладів загальної середньої освіти, що відповідно до законодавства є малоцінними необоротними матеріальними активами, кошти, визначені розподілом субвенції як видатки розвитку, можуть спрямовуватися на видатки споживання для такої закупівлі.
11. Вимоги до засобів навчання, мультимедійного та комп’ютерного обладнання визначаються відповідно до типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, затвердженого МОН; вимоги до комп’ютерного обладнання визначаються відповідно до типового переліку комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, затвердженого МОН; вимоги до меблів визначаються відповідно до санітарного законодавства та ДСТУ 22046:2004 “Меблі для навчальних закладів. Загальні технічні умови”, ГОСТ 11015-93 “Столи учнівські. Типи і функціональні розміри”.
Під час закупівлі засобів навчання та обладнання відповідні органи місцевого самоврядування враховують площу приміщень закладів загальної середньої освіти, а також забезпечують обов’язкове використання придбаних засобів навчання та обладнання в освітньому процесі.
Першочергово здійснюється закупівля засобів навчання та обладнання для закладів освіти, майно яких було знищено або пошкоджено внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
Для закладів освіти, які розташовані на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, і закладів, у яких освітній процес організовано виключно за дистанційною формою здобуття освіти, придбання засобів навчання, мультимедійного обладнання, комп’ютерного обладнання та меблів не здійснюється.
12. Попередня оплата товарів, робіт і послуг, що закуповуються за рахунок субвенції, здійснюється в порядку, передбаченому законодавством.
13. Не допускається спрямування субвенції на:
закупівлю товарів, робіт і послуг, які безпосередньо не пов’язані із здійсненням видатків, зазначених у пункті 4 цих Порядку та умов;
здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку.
14. Казначейство перераховує щомісяця до 10 числа субвенцію на рахунки обласних бюджетів та бюджету м. Києва, відкриті в органах Казначейства, згідно з розписом державного бюджету. Перерахування субвенції здійснюється відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161).
15. Казначейство інформує щомісяця до 20 числа Мінфін та МОН про обсяги перерахування субвенції, взятих бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань та касових видатків у розрізі місцевих бюджетів із зазначенням коду бюджету.
16. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття та закриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням субвенції, здійснюються в установленому законодавством порядку.
17. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
18. Обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) подають щомісяця до 10 числа наступного періоду МОН:
1) звіт про використання коштів субвенції (додаток 1);
2) інформацію про кількість навчальних кабінетів, які обладнано за рахунок коштів субвенції (додаток 2);
3) інформацію про придбання за кошти субвенції засобів навчання та обладнання, комп’ютерного та мультимедійного обладнання, розподілених для пілотних закладів базової освіти та пілотних закладів профільної освіти (додаток 3).
19. Зведену інформацію про використання субвенції МОН щомісяця до 30 числа наступного періоду подає Мінфіну.
ЗВІТ
про використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа”
ІНФОРМАЦІЯ
про кількість навчальних кабінетів, які обладнано за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” та кошти місцевих бюджетів на умовах співфінансування
ІНФОРМАЦІЯ
про придбання за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” та кошти місцевих бюджетів на умовах співфінансування засобів навчання та обладнання, комп’ютерного та мультимедійного обладнання, розподілених для закладів загальної середньої освіти
РОЗПОДІЛ
обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” у 2025 році