Деякі питання забезпечення функціонування національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель
Відповідно до частини п’ятої статті 151 Закону України “Про енергетичну ефективність будівель” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок ведення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель (далі - Порядок), що додається.
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681 “Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 55, ст. 3401; 2022 р., № 54, ст. 3173; 2024 р., № 6, ст. 273) і від 23 грудня 2021 р. № 1460 “Про впровадження систем енергетичного менеджменту” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 16, ст. 846; 2024 р., № 46, ст. 2865) зміни, що додаються.
3. Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження забезпечити:
1) до 30 квітня 2025 р. інформування Секретаріату Енергетичного Співтовариства про стан виконання міжнародних зобов’язань України щодо забезпечення зразкової ролі органів державної влади у підвищенні рівня енергетичної ефективності;
2) щороку до 10 квітня підготовку звіту про результати наповнення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель, передбаченого Порядком.
4. Органам державної влади, підприємствам, установам та організаціям, що належать до сфери управління органів державної влади, забезпечити:
1) до 30 квітня 2025 р. внесення в національну базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель інформації, визначеної пунктами 1 та 5 додатка 1 до Порядку;
2) до 31 липня 2025 р. внесення в національну базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель інформації, визначеної пунктами 2 і 3 додатка 1 до Порядку;
3) до 31 жовтня 2025 р. внесення в національну базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель інформації, визначеної пунктом 4 додатка 1 до Порядку.
5. Місцевим державним адміністраціям забезпечити:
1) до 31 липня 2025 р. внесення в національну базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель інформації, визначеної пунктами 1 та 5 додатка 1 до Порядку;
2) до 31 грудня 2025 р. внесення в національну базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель інформації, визначеної пунктами 2 і 3 додатка 1 до Порядку;
3) до 31 березня 2026 р. внесення в національну базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель інформації, визначеної пунктом 4 додатка 1 до Порядку;
4) до 31 жовтня 2025 р. внесення в національну базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель інформації, визначеної пунктами 1, 2 та 5 додатка 2 до Порядку;
5) до 30 квітня 2026 р. внесення в національну базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель інформації, визначеної пунктами 3 і 4 додатка 2 до Порядку.
6. Рекомендувати виконавчим органам сільських, селищних, міських рад вжити заходів, передбачених пунктом 5 цієї постанови.
ПОРЯДОК
ведення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель
1. Цей Порядок визначає процедуру та вимоги щодо формування, наповнення та ведення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель (далі - база даних будівель).
2. База даних будівель є складовою частиною Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі - електронна система) та розміщується за офіційною веб-адресою e-construction.gov.ua/bdb.
3. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України, Законах України “Про енергетичну ефективність будівель”, “Про енергетичну ефективність”, “Про публічні електронні реєстри”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, “Про житлово-комунальні послуги”, “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681 “Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 55, ст. 3401).
4. Метою створення та функціонування бази даних будівель є збір, обробка та зберігання інформації про технічні та енергетичні характеристики будівель, сприяння забезпеченню функціонування систем енергетичного менеджменту будівель, виконанню завдань Довгострокової стратегії термомодернізації будівель на період до 2050 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2023 р. № 1228 “Деякі питання стратегічного розвитку енергетичної ефективності будівель” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 13, ст. 843), та операційного плану заходів з її реалізації у 2024-2026 роках, затвердженого зазначеним розпорядженням, моніторингу досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади, забезпеченню органів державної влади, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, місцевих держадміністрацій даними щодо обсягів споживання енергії та комунальних послуг.
5. Технічним адміністратором бази даних будівель є державне підприємство “Дія”, що належить до сфери управління Мінцифри.
6. У базі даних будівель для ідентифікації кожної будівлі використовуються реєстраційний номер будівлі та присвоєний ідентифікатор об’єкта будівництва (закінчених будівництвом об’єктів) Реєстру будівельної діяльності електронної системи.
7. Доступ до відомостей, що містяться у базі даних будівель, є безоплатним та здійснюється через портал електронної системи.
8. База даних будівель забезпечує створення, збирання, накопичення, обробку, захист, облік інформації про основні технічні показники об’єктів будівництва, технічні характеристики інженерних систем та енергоспоживання будівель:
підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління органів державної влади;
виконавчих органів сільських, селищних, міських рад;
будівель територіальних громад, що належать до комунальної власності сільських, селищних, міських територіальних громад;
Перелік інформації про основні технічні показники об’єкта будівництва, технічні характеристики інженерних систем та енергоспоживання будівлі, які вносяться до бази даних будівель, наведено у додатках 1 і 2.
9. З використанням інформації про основні технічні показники об’єкта будівництва, технічні характеристики інженерних систем та енергоспоживання будівлі база даних будівель забезпечує:
автоматичне формування бази даних будівель органів державної влади (далі - інвентарний список) шляхом аналізу та узагальнення інформації про технічний стан та споживання енергії будівель органів державної влади;
автоматичне формування у текстовому, графічному, табличному вигляді, а також у вигляді діаграм результатів аналізу та узагальнення інформації, внесеної до бази даних будівель.
10. Контроль за наповненням та оновленням інформації у базі даних будівель суб’єктами внесення інформації здійснюється за результатами моніторингу ведення бази даних будівель, який здійснює Держенергоефективності з використанням технічних та функціональних можливостей бази даних будівель.
11. Суб’єктами внесення інформації є:
2) підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління органів державної влади;
3) виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;
12. Суб’єкти внесення інформації відповідають за:
1) наповнення бази даних будівель інформацією, визначеною додатками 1 і 2;
2) якість та повноту внесеної інформації;
3) дотримання визначеної цим Порядком періодичності внесення інформації, визначеної додатками 1 і 2.
13. Суб’єкт внесення інформації може переглядати наявну в базі даних будівель інформацію про будівлі, щодо яких він є відповідальним за внесення інформації.
14. Для наповнення бази даних будівель інформацією про багатоквартирні будинки:
співвласники багатоквартирного будинку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та управителі багатоквартирних будинків надають відповідному виконавчому органу сільської, селищної, міської ради, місцевій держадміністрації необхідну інформацію з власної ініціативи та/або за відповідним запитом протягом п’яти робочих днів з дня його отримання;
виконавці комунальних послуг (в тому числі оператори систем розподілу електричної енергії, природного газу, інші надавачі комунальних послуг) надають відповідному виконавчому органу сільської, селищної, міської ради, місцевій державній адміністрації необхідну інформацію з власної ініціативи та/або за відповідним запитом протягом п’яти робочих днів з дня його отримання.
Інформація надається у розрізі кожного багатоквартирного будинку та не повинна містити персональних даних.
15. Підключення та доступ суб’єктів внесення інформації до бази даних будівель здійснюється безоплатно через електронні кабінети відповідно до Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 55, ст. 3401).
16. Наповнення бази даних будівель здійснюється шляхом внесення та оновлення інформації у базі даних будівель суб’єктами внесення інформації та на підставі інформації, яка передається до бази даних будівель у порядку електронної інформаційної взаємодії з Реєстром будівельної діяльності та іншими державними електронними інформаційними ресурсами та системами, електронними інформаційними системами суб’єктів господарювання і бюджетних установ.
17. Внесення та оновлення інформації у базі даних будівель здійснюється суб’єктами внесення інформації у такий спосіб:
автоматизоване завантаження інформації з використанням файлу обміну інформації (XML, JSON, CSV, XLS(X) тощо);
внесення інформації через електронний кабінет користувача електронної системи;
створення електронних документів;
автоматична передача інформації з Реєстру будівельної діяльності та з інших державних електронних інформаційних ресурсів та систем, електронних інформаційних систем суб’єктів господарювання і бюджетних установ.
18. Оновлення інформації, передбаченої пунктами 1-3 додатків 1 і 2, здійснюється у разі зміни такої інформації протягом 15 днів з дня настання такої зміни.
19. Внесення інформації про помісячне споживання енергії та води, передбаченої пунктом 4 додатків 1 і 2, здійснюється суб’єктом внесення інформації не рідше ніж один раз на квартал, але не пізніше 15 днів після закінчення кварталу.
20. Обробка персональних даних у базі даних будівель здійснюється з дотриманням вимог Закону України “Про захист персональних даних”.
Захист інформації у базі даних будівель здійснюється відповідно до законодавства про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах.
21. Наповнення бази даних будівель інформацією про:
будівлі, що належать органам державної влади, підприємствам установам та організаціям, що належать до сфери управління органів державної влади, здійснюється уповноваженими особами, визначеними відповідними органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління органів державної влади, за формою згідно з додатками 1 і 2;
будівлі територіальних громад, що належать до комунальної власності відповідних сільських, селищних, міських територіальних громад, здійснюється уповноваженими особами, визначеними відповідними виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, місцевими держадміністраціями, за формою згідно з додатками 1 і 2;
багатоквартирні будинки здійснюється уповноваженими особами, визначеними виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, місцевими держадміністраціями, на території яких розташовані такі багатоквартирні будинки, за формою згідно з додатком 2.
22. Моніторинг ведення бази даних будівель здійснюється з метою контролю за наповненням бази даних будівель та своєчасним оновленням у ній інформації.
23. Моніторинг ведення бази даних будівель здійснюється шляхом:
проведення перевірки повноти та якості наповнення бази даних будівель;
надсилання повідомлень суб’єктам внесення інформації про нагадування щодо наближення строку внесення інформації та про порушення строку внесення інформації до бази даних будівель;
формування зведених відомостей про стан наповнення бази даних будівель суб’єктами внесення інформації після завершення кожного кварталу;
додаткового інформування суб’єктів внесення інформації про виявлені щодо них порушення під час наповнення ними бази даних будівель.
24. Перевірка повноти та якості наповнення бази даних будівель проводиться автоматично, програмними засобами бази даних будівель та полягає в інформуванні суб’єкта внесення інформації про виявлені помилки щодо повноти та якості даних під час оновлення та внесення ним інформації до бази даних будівель.
25. Надсилання повідомлень суб’єктам внесення інформації про нагадування щодо наближення строку внесення інформації та про порушення строку внесення інформації до бази даних будівель здійснюється автоматично, програмними засобами бази даних будівель та передбачає:
надсилання суб’єктам внесення інформації нагадувань щодо наближення строку внесення інформації за 30, 15, п’ять та один день до настання кінцевого строку внесення інформації, передбаченого пунктом 19 цього Порядку;
надсилання суб’єктам внесення інформації повідомлень щодо порушення ними строку внесення інформації, передбаченого пунктом 19 цього Порядку, з інформацією про періоди, щодо яких відсутня внесена інформація.
26. Формування зведених відомостей про стан наповнення бази даних будівель суб’єктами внесення інформації після завершення кожного кварталу здійснюється після завершення строку внесення інформації до бази даних будівель, передбаченого пунктом 19 цього Порядку, та містить:
інформацію про перелік суб’єктів внесення інформації, що забезпечили внесення інформації до бази даних будівель за всі попередні звітні періоди;
інформацію про перелік суб’єктів внесення інформації, що не забезпечили внесення інформації до бази даних будівель за всі попередні звітні періоди;
інформацію про періоди, щодо яких не забезпечено внесення інформації з прив’язкою до суб’єкта внесення інформації;
інформацію про суб’єктів внесення інформації, що не забезпечили внесення інформації до бази даних будівель за всі попередні звітні періоди.
27. Додаткове інформування суб’єктів внесення інформації про виявлені щодо них порушення під час наповнення ними бази даних будівель:
здійснює Держенергоефективності з використанням зведених відомостей про стан наповнення бази даних будівель суб’єктами внесення інформації після завершення кожного кварталу;
здійснюється з метою стимулювання суб’єктів внесення інформації до забезпечення ними внесення інформації до бази даних будівель;
здійснюється через електронні кабінети та додатково може здійснюватися з використанням засобів телефонного зв’язку, шляхом надсилання повідомлень на електронну пошту та іншими технічними засобами електронних комунікацій (за потреби).
28. Суб’єкти внесення інформації, що отримали повідомлення від Держенергоефективності в рамках процедури додаткового інформування суб’єктів внесення інформації про виявлені щодо них порушення під час наповнення ними бази даних будівель, повинні у місячний строк забезпечити внесення та оновлення необхідної інформації до бази даних будівель.
29. Звіт про результати наповнення бази даних будівель повинен містити відомості про показники наповнення бази даних будівель, інформацію про суб’єктів внесення інформації, статистику внесення неповної інформації, недотримання періодичності внесення інформації, рекомендації щодо покращення роботи бази даних будівель (за потреби), інформацію про загальні та питомі показники споживання енергії та води будівлями, про зміну таких показників порівняно з попередніми роками та іншу інформацію.
30. Оприлюднення та доступ до відкритої інформації бази даних будівель здійснюються через портал електронної системи, а саме до:
інформації, передбаченої пунктами 1 і 2 додатків 1 і 2;
інформації аналітичного модуля з графіками та діаграмами, що містять візуалізацію результатів узагальнення інформації, внесеної до бази даних будівель, відповідно до визначених довідниками вимог;
файлу обміну інформації (XML, JSON, CSV, XLS(X) тощо) для автоматизованого завантаження інформації, що розміщується у вільному доступі за офіційною веб-адресою бази даних будівель.
31. Не підлягають оприлюдненню відомості про майно, яке закріплене за військовими частинами, закладами, установами та організаціями Збройних Сил, щодо реєстраційних номерів облікових карток платників податків, паспортних даних, місця проживання фізичної особи, повні відомості щодо експлуатаційних та енергетичних характеристик будівель.
32. База даних будівель забезпечує можливість відображення результатів узагальнення інформації про будівлі в табличному вигляді із застосуванням фільтрів, а також на картографічній основі та за допомогою інших електронних способів візуалізації даних.
33. З метою забезпечення зразкової ролі органів державної влади у підвищенні енергетичної ефективності будівель в базі даних будівель автоматично, програмними засобами системи формується інвентарний список.
34. Інвентарний список формується з даних про будівлі, щодо яких встановлені вимоги з досягнення цільового показника економії енергії відповідно до Закону України “Про енергетичну ефективність будівель”, і містить таку інформацію про кожну будівлю:
найменування органу державної влади;
інформація про віднесення будівлі до пам’ятки культурної спадщини та/або об’єкта культурної спадщини;
загальна площа будівлі, кв. метрів;
загальний об’єм будівлі, куб. метрів;
опалювана площа будівлі, кв. метрів;
опалюваний об’єм будівлі, куб. метрів;
дані енергетичного сертифіката, а саме: клас енергетичної ефективності будівлі, питома енергопотреба, кВт•год/куб. метрів, питоме енергоспоживання кВт•год/куб. метрів, питоме споживання первинної енергії, кВт•год/кв. метрів, частка відновлюваних джерел енергії, відсотків, питомі викиди парникових газів, кілограмів на кв. метр, інша інформація, що визначена Методикою розрахунку цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади та Порядком моніторингу стану досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади.
35. Оновлення інвентарного списку здійснюється не рідше ніж один раз на п’ять років за рішенням Мінінфраструктури.
36. Відкритий доступ у режимі реального часу забезпечується до інвентарного списку в частині такої інформації:
найменування органу державної влади;
загальна площа будівлі, кв. метрів;
загальний об’єм будівлі, куб. метрів;
опалювана площа будівлі, кв. метрів;
опалюваний об’єм будівлі, куб. метрів.
37. Доступ до інформації інвентарного списку забезпечується через електронні кабінети Мінінфраструктури та Держенергоефективності.
38. Електронна інформаційна взаємодія між базою даних будівель та державними електронними інформаційними ресурсами здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2023 р., № 11, ст. 721). У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
Інтеграція з іншими інформаційними системами, зокрема системами суб’єктів господарювання, здійснюється у порядку електронної інформаційної взаємодії з урахуванням вимог законодавства.
39. База даних будівель формується, ведеться та оприлюднюється з урахуванням політики відкритих даних та забезпечує можливість використання інтерфейсу прикладного програмування (АРI).
40. Інформація з бази даних будівель, визначена у пункті 30 цього Порядку, з урахуванням вимог пункту 31 цього Порядку є відкритою та загальнодоступною та оприлюднюється у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.
41. Порядок зберігання та захисту інформації, що міститься в базі даних будівель, надання, блокування та анулювання доступу до електронного кабінету здійснюється відповідно до Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681 “Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 55, ст. 3401).
ОСНОВНІ ТЕХНІЧНІ ПОКАЗНИКИ
об’єкта будівництва, технічні характеристики інженерних систем та енергоспоживання будівлі щодо будівлі територіальних громад
1. Загальна інформація про будівлю територіальних громад:
2) найменування органу державної влади, підприємства, установи, організації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, місцевої державної адміністрації;
4) відомості про власника будівлі;
5) функціональне призначення будівлі;
6) належність будівлі до пам’яток культурної спадщини та/або об’єктів культурної спадщини.
2. Технічні характеристики будівлі:
1) рік прийняття в експлуатацію;
2) наявність технічного паспорта;
3) загальні технічні характеристики будівлі:
загальна площа будівлі, кв. метрів;
загальний об’єм будівлі, куб. метрів;
опалювана площа будівлі, кв. метрів;
опалюваний об’єм будівлі, куб. метрів;
4) відомості про енергетичний сертифікат:
адреса (місцезнаходження) будівлі;
ідентифікатор об’єкта будівництва;
відомості про об’єкт сертифікації;
функціональне призначення та назва будівлі;
опалюваний об’єм, куб. метрів;
клас енергетичної ефективності;
питоме енергоспоживання, кВт•год/мІ [кВт•год/м3];
питоме споживання первинної енергії, кВт•год/м2;
питомі викиди парникових газів, кілограмів на кв. метр;
значення опору теплопередачі зовнішніх стін, м2•К/Вт;
значення опору теплопередачі суміщеного покриття, м2•К/Вт;
значення опору теплопередачі покриття опалюваних горищ (технічних поверхів) та покриття мансардного типу, м2•К/Вт;
значення опору теплопередачі горищного перекриття неопалюваних горищ, м2•К/Вт;
значення опору теплопередачі перекриття над проїздами та неопалюваними підвалами, м2•К/Вт;
значення опору теплопередачі світлопрозорих огороджувальних конструкцій, м2•К/Вт;
значення опору теплопередачі зовнішніх дверей, м2•К/Вт;
визначене за результатами сертифікації річне енергоспоживання під час опалення, тис. кВт•год;
визначене за результатами сертифікації річне енергоспоживання під час охолодження, тис. кВт•год;
визначене за результатами сертифікації річне енергоспоживання під час постачання гарячої води, тис. кВт•год;
визначене за результатами сертифікації річне енергоспоживання під час вентиляції, тис. кВт•год;
визначений за результатами сертифікації річний обсяг енергоспоживання під час освітлення, тис. кВт•год;
визначене за результатами сертифікації питоме енергоспоживання під час опалення;
визначене за результатами сертифікації питоме енергоспоживання під час охолодження;
визначене за результатами сертифікації питоме споживання енергії під час постачання гарячої води;
визначене за результатами сертифікації питоме енергоспоживання під час вентиляції;
визначене за результатами сертифікації питоме енергоспоживання під час освітлення;
5) відомості про систему енергетичного менеджменту:
відомості про наявність системи енергетичного менеджменту;
рік запровадження системи енергетичного менеджменту;
6) відомості про систему енергетичного моніторингу у будівлі:
відомості про наявність системи енергетичного моніторингу.
3. Характеристики інженерних систем будівлі:
1) наявність підключення до зовнішніх мереж централізованого теплопостачання:
наявність підключення будівлі до мереж централізованого теплопостачання;
наявність вузлів комерційного обліку теплової енергії;
приєднана (договірна) теплова потужність, ккал/год; Гкал/год; кВт;
наявність теплового пункту з автоматичним погодним регулюванням;
2) встановлена теплова потужність теплогенеруючого обладнання систем опалення будівлі, ккал/год; Гкал/год; кВт;
3) наявність підключення до зовнішніх мереж централізованого гарячого водопостачання:
наявність підключення будівлі до мереж централізованого гарячого водопостачання;
наявність вузлів комерційного обліку гарячої води;
приєднана (договірна) теплова потужність, ккал/год; Гкал/год; кВт;
4) встановлена теплова потужність обладнання систем гарячого водопостачання, ккал/год; Гкал/год; кВт;
5) наявність підключення до зовнішніх мереж централізованого холодного водопостачання та вузлів комерційного обліку холодної води;
6) наявність підключення до зовнішніх мереж централізованого водовідведення;
7) наявність підключення до зовнішніх мереж газопостачання і вузлів комерційного обліку газу;
8) наявність підключення до зовнішніх електричних мереж і вузлів комерційного обліку електричної енергії та приєднана (договірна) електрична потужність, кВт;
4. Споживання енергії та води:
теплової енергії, Гкал, кВт•год;
2) помісячне споживання (власне виробництво):
електричної енергії власного виробництва, кВт•год;
теплової енергії власного виробництва, Гкал, кВт•год.
5. Відомості про особу, відповідальну за внесення інформації:
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
рішення керівника щодо визначення особи відповідальною за внесення даних.
ОСНОВНІ ТЕХНІЧНІ ПОКАЗНИКИ
об’єкта будівництва, технічні характеристики інженерних систем та енергоспоживання будівлі щодо багатоквартирного будинку
1. Загальна інформація про багатоквартирний будинок:
3) функціональне призначення будівлі;
5) належність будівлі до пам’яток культурної спадщини та/або об’єктів культурної спадщини.
1) рік прийняття в експлуатацію;
2) наявність технічного паспорта;
3) загальні технічні характеристики будівлі:
загальна площа будівлі, кв. метрів;
загальний об’єм будівлі, куб. метрів;
опалювана площа будівлі, кв. метрів;
опалюваний об’єм будівлі, куб. метрів;
4) відомості про енергетичний сертифікат:
адреса (місцезнаходження) будівлі;
ідентифікатор об’єкта будівництва;
відомості про об’єкт сертифікації;
функціональне призначення та назва будівлі;
опалюваний об’єм, куб. метрів;
клас енергетичної ефективності;
питоме енергоспоживання, кВт•год/м2 [кВт•год/м3];
питоме споживання первинної енергії, кВт•год/м2;
питомі викиди парникових газів, кілограмів на кв. метр;
значення опору теплопередачі зовнішніх стін, м2•К/Вт;
значення опору теплопередачі суміщеного покриття, м2•К/Вт;
значення опору теплопередачі покриття опалюваних горищ (технічних поверхів) та покриття мансардного типу, м2•К/Вт;
значення опору теплопередачі горищного перекриття неопалюваних горищ, м2•К/Вт;
значення опору теплопередачі перекриття над проїздами та неопалюваними підвалами, м2•К/Вт;
значення опору теплопередачі світлопрозорих огороджувальних конструкцій, м2•К/Вт;
значення опору теплопередачі зовнішніх дверей, м2•К/Вт;
визначене за результатами сертифікації річне енергоспоживання під час опалення, тис. кВт•год;
визначене за результатами сертифікації річне енергоспоживання під час охолодження, тис. кВт•год;
визначене за результатами сертифікації річне енергоспоживання під час постачання гарячої води, тис. кВт•год;
визначене за результатами сертифікації річне енергоспоживання під час вентиляції, тис. кВт•год;
визначений за результатами сертифікації річний обсяг енергоспоживання під час освітлення, тис. кВт•год;
визначене за результатами сертифікації питоме енергоспоживання під час опалення;
визначене за результатами сертифікації питоме енергоспоживання під час охолодження;
визначене за результатами сертифікації питоме споживання енергії під час постачання гарячої води;
визначене за результатами сертифікації питоме енергоспоживання під час вентиляції;
визначене за результатами сертифікації питоме енергоспоживання під час освітлення;
5) відомості про систему енергетичного менеджменту, у тому числі рік запровадження системи енергетичного менеджменту;
6) відомості про систему енергетичного моніторингу у будівлі.
3. Характеристики інженерних систем будівлі:
1) наявність підключення до зовнішніх мереж централізованого теплопостачання:
наявність підключення будівлі до мереж централізованого теплопостачання;
наявність вузлів комерційного обліку теплової енергії;
приєднана (договірна) теплова потужність, ккал/год; Гкал/год; кВт;
наявність теплового пункту з автоматичним погодним регулюванням;
2) встановлена теплова потужність теплогенеруючого обладнання систем опалення будівлі, ккал/год; Гкал/год; кВт;
3) наявність підключення до зовнішніх мереж централізованого гарячого водопостачання:
наявність підключення будівлі до мереж централізованого гарячого водопостачання;
наявність вузлів комерційного обліку гарячої води;
приєднана (договірна) теплова потужність, ккал/год; Гкал/год; кВт;
4) встановлена теплова потужність обладнання систем гарячого водопостачання, ккал/год; Гкал/год; кВт;
5) наявність підключення до зовнішніх мереж централізованого холодного водопостачання і вузлів комерційного обліку холодної води;
6) наявність підключення до зовнішніх мереж централізованого водовідведення;
7) наявність підключення до зовнішніх мереж газопостачання і вузлів комерційного обліку газу;
8) наявність підключення до зовнішніх електричних мереж і вузлів комерційного обліку електричної енергії та приєднана (договірна) електрична потужність, кВт.
4. Споживання енергії та води:
теплової енергії, Гкал, кВт•год;
2) помісячне споживання (власне виробництво):
електричної енергії власного виробництва, кВт•год;
теплової енергії власного виробництва, Гкал, кВт•год.
5. Відомості про особу, відповідальну за внесення інформації:
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681 і від 23 грудня 2021 р. № 1460
1. У Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681:
1) пункт 4 після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту:
“національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель (далі - база даних будівель);”.
У зв’язку з цим абзаци третій - шостий вважати відповідно абзацами четвертим - сьомим;
2) пункт 59 доповнити підпунктом 26 такого змісту:
“26) інформації про будівлі відповідно до Порядку ведення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель.”;
3) пункт 124 доповнити підпунктом 71 такого змісту:
“71) створення або внесення відомостей (даних) до бази даних будівель;”;
4) пункт 125 доповнити підпунктом 52 такого змісту:
“52) суб’єкти внесення інформації до бази даних будівель, визначені відповідно до Порядку ведення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель.”;
5) у пункті 156:
доповнити пункт підпунктами 11 і 12 такого змісту:
“11) доступ до відомостей (даних), внесених до бази даних будівель, експорт даних з бази даних будівель;
12) доступ до відомостей про суб’єктів внесення інформації до бази даних будівель;”;
6) у пункті 157:
підпункт 1 після слів “(без можливості редагування)” доповнити словами “, бази даних будівель”;
доповнити пункт підпунктами 11-13 такого змісту:
“11) визначення в базі даних будівель будівель, які входять до бази даних будівель органів державної влади відповідно до частини четвертої статті 152 Закону України “Про енергетичну ефективність будівель”;
12) доступ до відомостей (даних), внесених до бази даних будівель, експорт даних з бази даних будівель;
13) доступ до відомостей про суб’єктів внесення інформації до бази даних будівель;”;
7) доповнити Порядок пунктом 17413 такого змісту:
“17413. Через електронний кабінет суб’єкта внесення інформації до бази даних будівель здійснюється:
1) створення або внесення відомостей (даних), що використовуються для ведення бази даних будівель, відповідно до Порядку ведення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель;
2) отримання, розгляд, надсилання електронних документів, у тому числі внесення відомостей (даних) про стан розгляду електронних документів;
3) перегляд відомостей (даних) щодо енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель, внесених відповідальним за внесення відомостей до бази даних будівель;
4) перегляд енергетичних сертифікатів будівель, результатів обстеження інженерних систем, іншої інформації про відповідні будівлі;
5) листування з користувачами електронної системи (в тому числі з Держенергоефективності), держателем та технічним адміністратором;
6) отримання статистичних даних.”;
8) у додатках до Порядку:
додаток 6 доповнити пунктами 202-208 такого змісту:
“202. У комплексному типі “Адреса будівлі” зазначаються такі відомості:
назва поіменованого об’єкта/вулиці (проспект, бульвар, провулок, узвіз тощо);
203. У комплексному типі “Загальна інформація про громадську будівлю” зазначаються такі відомості:
відомості про адресу будівлі з використанням комплексного типу “Адреса будівлі”;
найменування органу державної влади, підприємства, установи, організації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, місцевої державної адміністрації з використанням комплексного типу “Дані про юридичну особу”;
форма власності будівлі: приватна, державна, комунальна;
відомості про власника будівлі з використанням комплексного типу “Дані про юридичну особу”;
відомості про власника будівлі з використанням комплексного типу “Дані про фізичну особу”;
контактна інформація про власника будівлі з використанням комплексного типу “Контактні дані”;
функціональне призначення будівлі згідно з НК 018:2023;
код згідно з НК 018:2023;
дані про віднесення об’єкта до пам’яток культурної спадщини, об’єктів культурної спадщини, зона регулювання забудови та історичного ареалу населеного місця з використанням комплексного типу “Документ” (за наявності).
204. У комплексному типі “Загальна інформація про багатоквартирний будинок” зазначаються такі відомості:
відомості про адресу будівлі з використанням комплексного типу “Адреса будівлі”;
форма власності будівлі: приватна, державна, комунальна;
функціональне призначення будівлі згідно з НК 018:2023;
код згідно з НК 018:2023;
форма управління багатоквартирним будинком;
дані про віднесення об’єкта до пам’яток культурної спадщини, об’єктів культурної спадщини, зона регулювання забудови та історичного ареалу населеного місця з використанням комплексного типу “Документ” (за наявності).
205. У комплексному типі “Інформація про будівлю” зазначаються такі відомості:
дані про документ, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, з використанням комплексного типу “Реєстраційний номер документа в Єдиній державній системі в сфері будівництва” (за наявності);
відомості про технічний паспорт з використанням комплексного типу “Інформація про технічний паспорт об’єкта”;
відомості про наявність виготовленого для будівлі енергетичного сертифіката;
відомості про енергетичний сертифікат з використанням відомостей електронного документа “енергетичний сертифікат будівлі” (за наявності);
відомості про наявність системи енергетичного менеджменту;
рік запровадження системи енергетичного менеджменту;
відомості про наявність системи енергетичного моніторингу.
206. У комплексному типі “Характеристики інженерних систем будівлі” зазначаються такі відомості:
наявність підключення будівлі до мереж централізованого теплопостачання;
наявність вузлів комерційного обліку теплової енергії;
приєднана (договірна) теплова потужність;
наявність теплового пункту з автоматичним погодозалежним регулюванням;
встановлена теплова потужність теплогенеруючого обладнання систем опалення будівлі;
наявність підключення будівлі до мереж централізованого гарячого водопостачання;
наявність вузлів комерційного обліку гарячої води;
приєднана (договірна) теплова потужність;
встановлена теплова потужність обладнання систем гарячого водопостачання;
наявність підключення будівлі до мереж централізованого холодного водопостачання;
наявність вузлів комерційного обліку холодної води;
наявність підключення будівлі до мереж водовідведення;
наявність підключення до зовнішніх мереж газопостачання;
наявність вузлів комерційного обліку газу;
наявність підключення будівлі до зовнішніх електричних мереж;
наявність вузлів комерційного обліку електричної енергії;
приєднана (договірна) електрична потужність.
207. У комплексному типі “Споживання енергії та води (помісячно)” зазначаються такі відомості:
помісячне споживання теплової енергії;
помісячне споживання природного газу;
помісячне споживання електричної енергії;
помісячне споживання гарячої води;
помісячне споживання холодної води;
помісячне споживання електричної енергії власного виробництва;
помісячне споживання теплової енергії власного виробництва.
208. У комплексному типі “Відомості про особу, відповідальну за внесення інформації” зазначаються такі відомості:
відомості про ім’я особи з використанням комплексного типу “Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності)”;
відомості про контактні дані особи з використанням комплексного типу “Контактні дані”;
відомості про місце роботи особи з використанням комплексного типу “Дані про юридичну особу”;
відомості про рішення керівника щодо визначення особи відповідальною за внесення даних з використанням комплексного типу “Документ”.”;
додаток 7 доповнити пунктами такого змісту:
“771. В електронному документі “Основні технічні показники об’єкта будівництва, технічні характеристики інженерних систем та енергоспоживання будівлі щодо громадської будівлі” зазначаються дані з використанням:
комплексного типу “Загальна інформація про громадську будівлю”;
комплексного типу “Інформація про будівлю”;
комплексного типу “Характеристики інженерних систем будівлі”;
комплексного типу “Споживання енергії та води (помісячно)”;
комплексного типу “Відомості про особу, відповідальну за внесення інформації”.
772. В електронному документі “Основні технічні показники об’єкта будівництва, технічні характеристики інженерних систем та енергоспоживання будівлі щодо багатоквартирного будинку” зазначаються дані з використанням:
комплексного типу “Загальна інформація про багатоквартирний будинок”;
комплексного типу “Інформація про будівлю”;
комплексного типу “Характеристики інженерних систем будівлі”;
комплексного типу “Споживання енергії та води (помісячно)”;
комплексного типу “Відомості про особу, відповідальну за внесення інформації”.”.
2. У Порядку запровадження та забезпечення функціонування систем енергетичного менеджменту органів державної влади, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 р. № 1460:
1) підпункт 5 пункту 2 виключити;
2) пункти 60-68 виключити.