open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

30.07.2024  № 377


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 серпня 2024 р.
за № 1295/42640

Про затвердження Порядку здійснення виплат, пов’язаних із залученням митним органом спеціалістів та експертів для участі у здійсненні митного контролю

Відповідно до частини четвертої статті 327 глави 47 розділу XI Митного кодексу України, підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок здійснення виплат, пов’язаних із залученням митним органом спеціалістів та експертів для участі у здійсненні митного контролю, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства фінансів України від 24 березня 2021 року № 175 «Про затвердження Порядку здійснення за рахунок коштів державного бюджету виплат, пов’язаних із залученням митним органом спеціалістів та експертів для участі у здійсненні митного контролю», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 08 квітня 2021 року за № 478/36100.

3. Департаменту митної політики в установленому порядку забезпечити:

подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

оприлюднення цього наказу.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на Голову Державної митної служби України.

Міністр

С. Марченко

ПОГОДЖЕНО:


Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України


Виконувач обов’язків
Міністра економіки України


Голова Державної регуляторної служби України


В.о. Голови Державної митної служби України







О. Вискуб




Т. Качка


О. Кучер


С. Звягінцев


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
30 липня 2024 року № 377


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 серпня 2024 р.
за № 1295/42640

ПОРЯДОК
здійснення виплат, пов’язаних із залученням митним органом спеціалістів та експертів для участі у здійсненні митного контролю

1. Цей Порядок визначає механізм відшкодування спеціалістам та експертам (далі - експерти) витрат, пов’язаних із їх участю у здійсненні митного контролю.

2. За результатами роботи митних органів з митного оформлення вантажів, що потребують залучення експертів, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, визначає перелік досліджень (аналізів, експертиз), проведення яких необхідно забезпечити під час здійснення митного контролю та які не може забезпечити спеціалізований орган з питань експертизи та досліджень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, чи його відокремлений підрозділ.

3. У межах бюджетних асигнувань, затверджених на відповідний рік у кошторисі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, проводиться централізована закупівля послуг з проведення досліджень (аналізів, експертиз) з використанням електронної системи публічних закупівель та визначаються переможці окремо за різними видами досліджень (аналізів, експертиз).

З підприємством, установою, організацією (далі - підприємство), що є переможцем відповідної закупівлі, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, в установленому порядку укладає договір щодо надання послуг з проведення досліджень (аналізів, експертиз) (далі - договір).

Договір оформляється з урахуванням положень глави 63 Цивільного кодексу України та містить умови щодо місця, вартості та орієнтовних строків надання послуг, права підпису актів виконаних робіт (наданих послуг), порядку надання рахунку на оплату, а також порядку розрахунків.

Договір доводиться до відома та для використання у роботі митних органів.

4. У разі необхідності залучення експерта для участі у здійсненні митного контролю посадова особа митного органу, якій делеговано право першого підпису документів з фінансових питань, системою електронного документообігу направляє центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, запит на проведення дослідження (далі - запит), в якому з урахуванням обсягу експертних досліджень (аналізів, експертиз) зазначаються сума, що підлягатиме відшкодуванню підприємству, та очікуваний строк завершення досліджень (аналізів, експертиз).

У центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, опрацювання запиту у строк, що не перевищує двох робочих днів, забезпечують:

підрозділ, який здійснює координацію роботи підрозділу митного органу, що ініціює проведення досліджень (аналізів, експертиз) - у частині підтвердження необхідності залучення експерта для участі у здійсненні митного контролю;

бухгалтерська служба - у частині наявності залишку коштів за договором на оплату відповідних послуг та резервування необхідної суми на період проведення дослідження (аналізу, експертизи).

Інформація щодо результатів опрацювання запиту доводиться до митного органу листом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, який підписує посадова особа, якій делеговано право першого підпису документів з фінансових питань. Своїм підписом на листі про погодження запиту митного органу посадова особа, якій делеговано право першого підпису документів з фінансових питань, надає погодження на залучення експерта для участі у здійсненні митного контролю з подальшою оплатою належним чином оформлених актів виконаних робіт (наданих послуг) та рахунку на оплату.

5. У разі погодження центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, запиту митний орган у встановленому законодавством порядку залучає експерта для участі у здійсненні митного контролю.

6. За результатами залучення експерта для участі у здійсненні митного контролю експерт надає митному органу:

висновок про проведені дослідження (аналізи, експертизи);

акт виконаних робіт (наданих послуг);

рахунок на оплату витрат експерта на проїзд до митного органу та у зворотному напрямку, проживання, добових витрат (за наявності), до якого додаються документи, що підтверджують витрати.

За потреби до складу витрат експерта можуть включатися добові витрати (у разі якщо відшкодування таких витрат передбачено договором).

Отримані митним органом зазначені вище матеріали скеровуються до підрозділу, який ініціював залучення експерта для участі у здійсненні митного контролю, для подальшого їх опрацювання та забезпечення підписання акта виконаних робіт (наданих послуг) та візування рахунку на оплату посадовою особою митного органу, якій делеговано право першого підпису документів з фінансових питань.

Підписаний в установленому порядку акт виконаних робіт (наданих послуг), завізований рахунок на оплату (разом з документами, що підтверджують витрати) не пізніше наступного робочого дня митний орган направляє до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику для їх оплати.

7. Виплати, передбачені цим Порядком, здійснюються за рахунок коштів державного бюджету та забезпечуються в межах і за рахунок бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі на утримання центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, на відповідний рік.

8. Виплати, пов’язані із залученням експертів безпосередньо у зоні митного контролю, можуть включати витрати в розмірах, передбачених законодавством України на проїзд до митного органу та у зворотному напрямку, проживання, добові витрати, винагороду за виконану ними роботу.

Витрати на оплату вартості проживання та добові витрати підприємство включає до витрат, що підлягають відшкодуванню, в межах граничних сум, затверджених додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів».

Винагороду за виконану роботу експерта підприємство включає до витрат, що підлягають відшкодуванню, у разі, якщо така робота не є службовим (посадовим) обов’язком відповідного експерта і не оплачується (фінансується) за рахунок коштів державного бюджету.

9. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, виплачує винагороду за виконану роботу експерта підприємству, де він працює відповідно до укладеного договору, на підставі акта виконаних робіт (наданих послуг), підписаного у двосторонньому порядку митним органом та підприємством.

Витрати на проїзд до митного органу та у зворотному напрямку, проживання, добові витрати підприємству відшкодовує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, на підставі наданого митному органу рахунка на оплату витрат експерта та документів, що підтверджують ці витрати.

10. Здійснення виплат, передбачених цим Порядком, забезпечується шляхом перерахування центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, відповідної суми в безготівковій формі на відповідний рахунок підприємства, зазначений у договорі.

Директор Департаменту
митної політики



О. Москаленко

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: