open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕЛЕКТРОННИХ КОМУНІКАЦІЙ, РАДІОЧАСТОТНОГО СПЕКТРА ТА НАДАННЯ ПОСЛУГ ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ

ПОСТАНОВА

07.08.2024  № 412


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 серпня 2024 р.
за № 1282/42627

Про встановлення єдиних граничних ставок термінації голосового трафіка на мережах мобільного та фіксованого зв’язку, що надходить з номерів Європейського Союзу чи номерів України, які перебувають в роумінгу в Європейському Союзі, які стягують постачальники оптових послуг за надання послуг термінації голосового трафіка

Відповідно до Закону України від 22 травня 2024 року № 3727-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм законодавства Європейського Союзу з питань роумінгу», враховуючи умови, визначені у Доповненні XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг) Додатку XVII «Нормативно-правове наближення» до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифікованої Законом України від 16 вересня 2014 року № 1678-VII, положень Делегованого Регламента Комісії (ЄС) 2021/654 від 18 грудня 2020 року, що доповнює Директиву Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2018/1972 шляхом встановлення єдиної для всього Європейського Союзу максимальної ставки термінації трафіка мобільного голосового зв’язку та єдиної для всього Європейського Союзу максимальної ставки термінації трафіка фіксованого голосового зв’язку, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Встановити єдині граничні ставки термінації голосового трафіка на мережах мобільного та фіксованого зв’язку, що надходить з номерів Європейського Союзу чи номерів України, які перебувають в роумінгу в Європейському Союзі, які стягують постачальники оптових послуг за надання послуг термінації голосового трафіка, що додаються.

2. Управлінню економічного регулювання в установленому законодавством порядку подати цю постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування та вводиться в дію одночасно з введенням в дію Закону України від 22 травня 2024 року № 3727-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм законодавства Європейського Союзу з питань роумінгу».

Голова

О. Животовський


Додаток
до постанови Національної комісії,
що здійснює державне регулювання
у сферах електронних комунікацій,
радіочастотного спектра
та надання послуг поштового зв’язку
07 серпня 2024 року № 412

ЄДИНІ ГРАНИЧНІ СТАВКИ
термінації голосового трафіка на мережах мобільного та фіксованого зв’язку, що надходить з номерів Європейського Союзу чи номерів України, які перебувають в роумінгу в Європейському Союзі, які стягують постачальники оптових послуг за надання послуг термінації голосового трафіка

І. Загальні положення

1. Єдині граничні ставки термінації голосового трафіка на мережах мобільного та фіксованого зв’язку, що надходить з номерів Європейського Союзу чи номерів України, які перебувають в роумінгу в Європейському Союзі, які стягують постачальники оптових послуг за надання послуг термінації голосового трафіка, встановлені відповідно до частини шостої статті 91 Закону України «Про електронні комунікації» (далі - Закон), зокрема єдині граничні ставки термінації голосового трафіка на мережі мобільного зв’язку, що надходить з номерів Європейського Союзу чи номерів України, які перебувають у роумінгу в Європейському Союзі (далі - граничні ставки термінації голосового трафіка на мережі мобільного зв’язку), що стягують постачальники оптових послуг голосового зв’язку за надання послуг термінації голосового трафіка на мережі мобільного зв’язку та єдині граничні ставки термінації голосового трафіка на мережі фіксованого зв’язку, що надходить з номерів Європейського Союзу чи номерів України, які перебувають у роумінгу в Європейському Союзі (далі - граничні ставки термінації голосового трафіка на мережі фіксованого зв’язку), що стягують постачальники оптових послуг голосового зв’язку за надання послуг термінації голосового трафіка на мережі фіксованого зв’язку. Зазначені ставки встановлюються регуляторним органом відповідно до ставок, визначених законодавством Європейського Союзу.

2. У цьому нормативно-правовому акті (далі - Акт) терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі.

3. Послуги термінації голосового трафіка на мережах мобільного та фіксованого зв’язку включають в себе послуги, які надають за допомогою будь-якої технології, що використовується для термінації голосових викликів постачальником оптових послуг термінації голосового трафіка, в тому числі, у мережах 2G, 3G, 4G або 5G та/або через мережі Wi-Fi, або в будь-якому типі фіксованої мережі, незалежно від технології оригінації таких викликів.

4. Послуги термінації голосового трафіка на мережах мобільного та фіксованого зв’язку не мають включати пов’язані засоби, що можуть знадобитися для надання послуг термінації голосового трафіка на мережах мобільного та фіксованого зв’язку. При цьому, порти взаємоз’єднання є невід’ємними складовими послуг термінації голосового трафіка на мережах мобільного та фіксованого зв’язку, оскільки зі збільшенням обсягів трафіку потрібне збільшення пропускної здатності вза­ємо­з’єднань, а тому їх слід включити до визначення послуги термінації голосового трафіка на мережах мобільного та фіксованого зв’язку. Постачальник оптових послуг термінації голосового трафіка не має стягувати жодної додаткової плати за надання повної послуги термінації виклику, що надходить до кінцевого користувача послуг в його мережі, окрім відповідних ставок, встановлених цим Актом.

5. Послуги термінації голосового трафіка, які не можна класифікувати як такі, що надаються виключно на мережі мобільного зв’язку або виключно на мережі фіксованого зв’язку, класифікуються як гібридні послуги термінації голосового трафіка на мережах мобільного та фіксованого зв’язку з використання конвергенції мереж. Відповідно до визначення послуг термінації голосового трафіка, згідно з яким номер, на який здійснюється виклик, є визначальним критерієм. Такі гібридні послуги розглядаються як послуги термінації голосового трафіка на мережах мобільного або фіксованого зв’язку, в залежності від номера на який здійснюється виклик.

II. Ставка термінації голосового трафіка на мережі мобільного зв’язку

1. Постачальник оптових послуг термінації голосового трафіка на мережі мобільного зв’язку не може встановлювати будь-яку ставку термінації голосового трафіку до кінцевого користувача на власній мережі мобільного зв’язку, вище граничної ставки термінації голосового трафіка на мережу мобільного зв’язку, яку визначено пунктом 2 цього розділу.

2. Гранична ставка термінації голосового трафіка на мережі мобільного зв’язку встановлюється у розмірі 0,2 євроцента за хвилину (без ПДВ) та тарифікується на підставі посекундного обліку трафіка.

III. Ставка термінації голосового трафіка на мережі фіксованого зв’язку

1. Постачальник оптових послуг термінації голосового трафіка на мережі фіксованого зв’язку не може встановлювати будь-яку ставку термінації голосового трафіку до кінцевого користувача на власній мережі фіксованого зв’язку, вище граничної ставки термінації голосового трафіка на мережу фіксованого зв’язку, яку визначено пунктом 2 цього розділу.

2. Гранична ставка термінації голосового трафіка на мережі фіксованого зв’язку встановлюється у розмірі 0,07 євроцента за хвилину (без ПДВ) та тарифікується на підставі посекундного обліку трафіка.

IV. Моніторинг

1. Регуляторний орган здійснює моніторинг та державний нагляд (контроль) за виконанням постачальниками оптових послуг термінації голосового трафіка зобов’язань щодо застосування встановлених єдиних граничних ставок термінації голосового трафіка на мережах мобільного та фіксованого зв’язку, що надходить з номерів Європейського Союзу чи номерів України, які перебувають у роумінгу в Європейському Союзі відповідно до статті 10 Закону.

2. Регуляторний орган може у будь-який час вимагати від постачальника оптових послуг термінації голосового трафіка змінити ставку, яку він стягує з інших суб’єктів господарювання за трафік, що надходить з номерів Європейського Союзу чи номерів України, які перебувають у роумінгу в Європейському Союзі, якщо вона не відповідає вимогам частини шостої статті 91 Закону та Акту.

Регуляторний орган також вживає заходів щодо своєчасного виконання вимог Акту.

Регуляторний орган у разі потреби застосовує процедуру усунення порушень цих зобов’язань відповідно до Закону.

3. Регуляторний орган повинен щорічно звітувати Європейській Комісії та Органу європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) щодо застосування частини шостої статті 91 Закону та Акту.

4. Якщо регуляторний орган виявляє, що мало місце порушення зобов’язань, викладених у Законі та Акті, він вимагає припинення такого порушення без затримки.

5. Комерційна таємниця забезпечується регуляторним органом і не перешкоджає своєчасному обміну інформацією між регуляторним органом, Європейською Комісією, BEREC, національними регуляторними органами та будь-якими іншими органами держав - членів Європейського Союзу, уповноваженими у сфері електронних комунікацій з метою перегляду, моніторингу та нагляду за виконанням зобов’язань згідно з частиною шостою статті 91 Закону та Актом.

Начальник Управління
економічного регулювання



А. Барабін

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: