open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 30 серпня 2024 р. № 1003
Київ

Про реалізацію експериментального проекту щодо спрощеного порядку отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися з пропозицією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів стосовно реалізації протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою експериментального проекту щодо спрощеного порядку отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів (далі - експериментальний проект).

2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо спрощеного порядку отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, що додається.

3. Установити, що:

1) координатором експериментального проекту є Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів;

2) учасниками експериментального проекту є суб’єкти господарювання, які виявили намір приєднатися до експериментального проекту.

4. Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів:

подати не пізніше ніж через два місяці після завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіт про його результати та пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів;

оприлюднити інформацію про реалізацію експериментального проекту на власному офіційному веб-сайті.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 серпня 2024 р. № 1003

ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо спрощеного порядку отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів

1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації експериментального проекту щодо спрощеного порядку отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів (далі - експериментальний проект) суб’єктами господарювання в сфері управління відходами, які мають намір здійснювати операції з оброблення відходів.

2. Метою експериментального проекту є спрощення умов та порядку отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів через Інформаційну систему управління відходами (далі - Інформаційна система), що є функціональним модулем Єдиної екологічної платформи “ЕкоСистема” (далі - платформа “ЕкоСистема”).

3. Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання, які виявили намір приєднатися до реалізації експериментального проекту, зокрема:

суб’єктів господарювання, які здійснюють збирання/перевезення відходів, що не є небезпечними, у населення, юридичних та фізичних осіб - підприємців з подальшою передачею їх на об’єкти оброблення відходів без зберігання на власних майданчиках або передачею іншому власнику відходів;

суб’єктів господарювання, які здійснюють збирання/перевезення відходів, що не є небезпечними, у населення, юридичних та фізичних осіб - підприємців з подальшим зберіганням на обладнаних належним чином майданчиках для зберігання відходів, що не є небезпечними, до одного року;

суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з видалення відходів, що не є небезпечними, за кодами D1, D4, D5 відповідно до додатка 1 до Закону України “Про управління відходами”;

суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з відходами, що не є небезпечними, за кодом R12 виключно в частині демонтажу, сортування, дроблення, ущільнення, гранулювання, сушіння природним шляхом, подрібнення та R13 відповідно до додатка 2 до Закону України “Про управління відходами”;

суб’єктів господарювання, в процесі основної діяльності яких утворюються відходи деревини, що не є небезпечними, та використовуються у подальшому з метою отримання теплової енергії для задоволення власних потреб за наявності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

4. У цьому Порядку під терміном “сушіння природним шляхом” розуміється сушіння на відкритому повітрі в умовах природного освітлення, без впливу людини на фактори, що інтенсифікують процес.

Інші терміни в цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про управління відходами”, “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг”, постановах Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2021 р. № 1065 “Про Єдину екологічну платформу “ЕкоСистема” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 82, ст. 5264), від 20 жовтня 2023 р. № 1102 “Про затвердження Порядку класифікації відходів та Національного переліку відходів” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 97, ст. 5820).

5. Суб’єкти господарювання, визначені пунктом 3 цього Порядку, через електронний кабінет користувача платформи “ЕкоСистема” створюють обліковий запис у функціональному модулі е-Відходи (реєстраційна дія в Інформаційній системі) і вносять до Інформаційної системи відомості щодо:

ідентифікаційного коду згідно з ЄДРПОУ;

реєстраційного номера облікової картки платника податків;

кодів видів економічної діяльності;

контактної інформації суб’єктів господарювання в сфері управління відходами;

місцезнаходження об’єкта зберігання, оброблення відходів або місцезнаходження юридичної особи/фізичної особи - підприємця, що здійснює збирання/перевезення;

опису основної діяльності, під час якої відходи збираються/перевозяться, зберігаються, обробляються;

проектної або розрахункової потужності місця зберігання, оброблення відходів.

6. Заповнення облікового запису здійснюється після проходження електронної ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, або інших засобів електронної ідентифікації, що забезпечують аналогічний рівень довіри до засобів електронної ідентифікації, відповідно до вимог Закону України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”.

7. Після створення облікового запису в електронному кабінеті користувача суб’єкту господарювання стають доступні підмодулі обліку та звітності відходів відповідно до його основної діяльності.

8. Суб’єкти господарювання в сфері управління відходами, визначені пунктом 3 цього Порядку, мають право на отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів у спрощеному порядку з урахуванням вимог Закону України “Про управління відходами” шляхом здійснення реєстраційної дії в Інформаційній системі згідно з пунктом 5 цього Порядку або отримання дозволу на діючі об’єкти оброблення відходів, які здійснюють видалення відходів згідно з пунктом 11 цього Порядку.

9. Здійснення реєстраційної дії в Інформаційній системі відповідно до пункту 5 цього Порядку передбачено для:

суб’єкта господарювання, який здійснює збирання/перевезення відходів, що не є небезпечними, у населення, юридичних та фізичних осіб - підприємців з подальшою передачею їх на об’єкти оброблення відходів, без зберігання на власних майданчиках або передачею іншому власнику відходів;

суб’єкта господарювання, який здійснює збирання/перевезення відходів, що не є небезпечними, у населення, юридичних та фізичних осіб - підприємців з подальшим зберіганням на обладнаних належним чином майданчиках для зберігання відходів, що не є небезпечними, до одного року, за умови наявності у такого суб’єкта господарювання права власності або оренди на зазначений об’єкт оброблення відходів;

суб’єкта господарювання, який здійснює операції з відходами, що не є небезпечними, за кодом R12 виключно в частині демонтажу, сортування, дроблення, ущільнення, гранулювання, сушіння природним шляхом, подрібнення та R13 відповідно до додатка 2 до Закону України “Про управління відходами”, за умови наявності у такого суб’єкта господарювання права власності або оренди на зазначений об’єкт оброблення відходів;

суб’єкта господарювання, в процесі основної діяльності якого утворюються відходи деревини, що не є небезпечними, та використовуються у подальшому з метою отримання теплової енергії для задоволення власних потреб, за умови наявності у такого суб’єкта господарювання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Інформування щодо отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів здійснюється шляхом надсилання повідомлення програмними засобами Інформаційної системи через електронний кабінет користувача платформи “ЕкоСистема” та/або засобами електронних комунікацій.

10. Після проходження реєстраційної дії в Інформаційній системі зареєстровані суб’єкти господарювання в автоматичному режимі вносяться до Реєстру суб’єктів господарювання у сфері оброблення відходів, Реєстру суб’єктів господарювання на здійснення операцій із збирання та зберігання відходів та Реєстру суб’єктів господарювання на здійснення операцій з перевезення відходів відповідно.

11. Для отримання дозволу на діючі об’єкти оброблення відходів суб’єкти господарювання, які здійснюють видалення відходів, що не є небезпечними, за кодами D1, D4, D5 відповідно до додатка 1 до Закону України “Про управління відходами”, діяльність яких не зазнала розширень та змін, передбачених пунктом 22 частини другої та пунктом 14 частини третьої статті 3 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”, подають документи, визначені Порядком видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2023 р. № 1328 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 8, ст. 391), крім додатка 13 до зазначеного Порядку, за умови надання суб’єктам господарювання рішення про провадження планової діяльності до набрання чинності Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”.

Рішення про відмову у видачі дозволу приймається з підстав, визначених частиною п’ятою статті 41 Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” та частиною десятою статті 42 Закону України “Про управління відходами”.

12. Інформування про прийняте рішення, зазначене у пункті 11 цього Порядку, здійснюється шляхом надсилання повідомлення програмними засобами Інформаційної системи через електронний кабінет користувача платформи “ЕкоСистема” та/або засобами електронних комунікацій.

13. Відповідальність за достовірність інформації, поданої до Інформаційної системи, покладається на суб’єктів господарювання, які виявили намір приєднатися до реалізації експериментального проекту.

14. Під час автоматизованого обміну інформацією відповідно до цього Порядку суб’єкти електронної взаємодії (суб’єкти господарювання, Міндовкілля, Держекоінспекція, облдержадміністрації та органи місцевого самоврядування) впроваджують організаційно-технічні заходи, які забезпечують захист інформації, що передається, з урахуванням ступеня обмеження доступу до неї та згідно із законодавством у сфері захисту персональних даних та у сфері захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: