open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 13 серпня 2024 р. № 916
Київ

Про затвердження Порядку створення та функціонування тимчасових спеціалізованих закладів охорони здоров’я з особливим протиепідемічним режимом

Відповідно до частини сьомої статті 21 Закону України “Про систему громадського здоров’я” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок створення та функціонування тимчасових спеціалізованих закладів охорони здоров’я з особливим протиепідемічним режимом, що додається.

2. Міністерству охорони здоров’я у шестимісячний строк з дня офіційного опублікування цієї постанови забезпечити розроблення та затвердження державних санітарних норм та правил облаштування, утримання і організації діяльності тимчасових спеціалізованих закладів охорони здоров’я з особливим протиепідемічним режимом, організації та проведення первинних протиепідемічних заходів під час виявлення інфікованої особи або тіла інфікованого померлого, особи або тіла померлого з підозрою на інфікування збудниками інфекційних хвороб, що викликають надзвичайні ситуації в системі громадського здоров’я.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 серпня 2024 р. № 916

ПОРЯДОК
створення та функціонування тимчасових спеціалізованих закладів охорони здоров’я з особливим протиепідемічним режимом

1. Цей Порядок визначає механізм створення та функціонування тимчасових спеціалізованих закладів охорони здоров’я з особливим протиепідемічним режимом, які утворюються за потреби відповідно до рішення про встановлення карантину.

2. Терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Кодексі цивільного захисту України, Основах законодавства України про охорону здоров’я, Законах України “Про систему громадського здоров’я”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про місцеві державні адміністрації”, “Про захист населення від інфекційних хвороб” та інших законодавчих актах.

3. Тимчасовими спеціалізованими закладами охорони здоров’я з особливим протиепідемічним режимом, що утворюються за потреби на період дії карантину, є спеціалізовані лікарні/спеціалізовані шпиталі, ізолятори та обсерватори.

Спеціалізовані лікарні/спеціалізовані шпиталі створюються з метою здійснення цілодобового догляду та додаткового забезпечення надання медичної допомоги пацієнтам, ізолятори - з метою забезпечення надання додаткової спеціалізованої медичної допомоги населенню в стаціонарних умовах, обсерватори створюються з метою перебування осіб, які підлягають обсервації, їх обстеження та здійснення медичного нагляду за ними.

Спеціалізовані лікарні/спеціалізовані шпиталі, ізолятори та обсерватори створюються шляхом їх розгортання у приміщеннях закладів охорони здоров’я, закладів оздоровлення та відпочинку, закладів освіти та інших закладів із залученням працівників таких закладів.

Статус юридичної особи тимчасовим спеціалізованим закладам охорони здоров’я з особливим протиепідемічним режимом (спеціалізованим лікарням/спеціалізованим шпиталям, ізоляторам та обсерваторам) не надається.

Залучення підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності до створення та функціонування тимчасових спеціалізованих закладів охорони здоров’я з особливим протиепідемічним режимом (спеціалізованих лікарень/спеціалізованих шпиталів, ізоляторів та обсерваторів) здійснюється в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2024 р. № 464 “Про затвердження Порядку залучення підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності до проведення заходів з локалізації і ліквідації епідемії чи спалаху інфекційної хвороби” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 42, ст. 2553).

Рішення щодо розгортання спеціалізованих лікарень/спеціалізованих шпиталів, ізоляторів та обсерваторів у приміщеннях надавачів соціальних послуг, які надають соціальні послуги стаціонарно, закладів охорони здоров’я, закладів оздоровлення та відпочинку, закладів освіти та інших закладів приймається в разі відсутності ризику інфікування осіб, які перебувають у таких закладах цілодобово.

4. Фінансування витрат на облаштування та функціонування тимчасових спеціалізованих закладів охорони здоров’я з особливим протиепідемічним режимом здійснюється в межах видатків державного, місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

5. Керівником закладу охорони здоров’я, закладу оздоровлення та відпочинку, закладу освіти та інших закладів, у приміщеннях яких розгортається спеціалізована лікарня/спеціалізований шпиталь, ізолятор та обсерватор, призначається відповідальна особа з числа осіб керівного складу такого закладу, яка забезпечує організацію, координацію та проведення санітарних та протиепідемічних заходів, належні умови праці працівників та умови перебування осіб у спеціалізованих лікарнях/спеціалізованих шпиталях, ізоляторах та обсерваторах.

6. Будівлі/комплекси для розміщення спеціалізованих лікарень/спеціалізованих шпиталів та обсерваторів повинні відповідати вимогам державних санітарних норм та правил облаштування, утримання і організації діяльності тимчасових спеціалізованих закладів охорони здоров’я з особливим протиепідемічним режимом, державних будівельних норм до громадських будинків і споруд.

Ізолятори розміщуються в будівлях/комплексах закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу в стаціонарних умовах, та повинні відповідати вимогам державних санітарних норм і правил “Санітарно-протиепідемічні вимоги до новозбудованих, реставрованих і реконструйованих закладів охорони здоров’я”, затверджених МОЗ, державних будівельних норм до закладів охорони здоров’я.

7. В обсерваторах розміщуються особи, стосовно яких наявний обґрунтований ризик інфікування або поширення ними інфекційної хвороби, з метою здійснення медичного нагляду за ними, а також окремі особи у випадках, визначених рішенням про встановлення карантину.

8. В ізоляторах розміщуються особи, які перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я та стосовно яких з’явився обґрунтований ризик інфікування або поширення ними інфекційної хвороби, з метою здійснення медичного нагляду за ними.

9. Обов’язковому розміщенню в спеціалізованій лікарні/спеціалізованому шпиталі підлягають хворі на особливо небезпечні та небезпечні інфекційні хвороби та особи із симптомами зазначених хвороб, а також у випадках, визначених рішенням про встановлення карантину, особи, які повинні відповідати таким критеріям:

щодо них застосовуються заходи та засоби щодо запобігання інфікуванню під час догляду за пацієнтами, затверджені МОЗ;

щодо них може бути застосована когортна ізоляція;

особи не потребують медичної допомоги, що надається закладами охорони здоров’я у стаціонарних умовах.

10. Медичні працівники, що залучаються до роботи у спеціалізованих лікарнях/спеціалізованих шпиталях та ізоляторах з інших закладів охорони здоров’я або інших суб’єктів господарювання (за їх згодою) на підставі відповідного розпорядження (наказу) їх керівника, повинні відповідати єдиним кваліфікаційним вимогам до працівників сфери охорони здоров’я, затвердженим МОЗ.

До роботи у спеціалізованих лікарнях/спеціалізованих шпиталях та ізоляторах можуть залучатися немедичні працівники за їх згодою (волонтери) виключно після проходження відповідних навчань, підготовки та перевірки знань, що організовує керівник закладу охорони здоров’я, закладу оздоровлення та відпочинку, закладу освіти та інших закладів, у приміщеннях яких розгортається спеціалізована лікарня/спеціалізований шпиталь, ізолятор та обсерватор, відповідно до вимог, установлених державними санітарними нормами та правилами облаштування, утримання і організації діяльності тимчасових спеціалізованих закладів охорони здоров’я з особливим протиепідемічним режимом, затверджених МОЗ.

Обслуговування обсерватора (за винятком обслуговування, що пов’язане з безпосереднім контактом з особою, яка перебуває на обсервації), здійснюється працівниками закладу, на базі якого відповідний обсерватор функціонує. Медичний нагляд за особами, які перебувають на обсервації, та особами, які потребують первинної медичної допомоги, здійснюється лікарем та медичною сестрою/медичним братом, які залучаються (за їх згодою) із закладів охорони здоров’я або інших суб’єктів господарювання, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі відповідного розпорядження (наказу) керівника відповідного закладу або суб’єкта господарювання.

11. Працівники і волонтери спеціалізованих лікарень/спеціалізованих шпиталів, ізоляторів та обсерваторів допускаються до роботи після проходження медичного огляду відповідно до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого МОЗ.

Після завершення роботи у спеціалізованих лікарнях/спеціалізованих шпиталях всі працівники і волонтери підлягають обстеженню щодо наявності інфекційної хвороби, включаючи огляд лікаря-інфекціоніста.

12. Перебування осіб у спеціалізованих лікарнях/спеціалізованих шпиталях, ізоляторах та обсерваторах є безоплатним.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: