Про затвердження форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», порядків їх заповнення та Кодів, одиниць виміру та видів продукції / товару
Відповідно до статті 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
форму № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах»;
Порядок заповнення форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах»;
форму № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах»;
Порядок заповнення форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах»;
Коди, одиниці виміру та види продукції / товару.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
наказ Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 року за № 340/28470;
наказ Міністерства фінансів України від 10 листопада 2016 року № 943 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01 березня 2017 року за № 282/30150.
3. Департаменту податкової політики Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
4. Цей наказ набирає чинності з першого числа другого місяця, наступного за місяцем його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України Воробей С.І. та Голову Державної податкової служби України.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ЗВІТ
про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах
ПОРЯДОК
заповнення форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах»
1. Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, за формою № 1-ВП (далі - Звіт) подають:
суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на виробництво спирту етилового (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
малі виробництва дистилятів, які мають ліцензію на виробництво спиртових дистилятів, ліцензію на виробництво алкогольних напоїв та ліцензію на оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями;
малі виробництва виноробної продукції, які отримали ліцензії на виробництво та оптову торгівлю алкогольними напоями без додавання спирту (винами виноградними, винами плодово-ягідними, напоями медовими).
Якщо виробник має у своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами, Звіт заповнюється в цілому щодо виробника з урахуванням усіх структурних одиниць.
2. Звіт складається окремо за кожний звітний період та подається у термін, встановлений статтею 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі - Закон), в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених статтею 42 глави 1 розділу II Податкового кодексу України, до територіального органу ДПС за основним місцем обліку виробника як платника податків.
3. У загальній частині Звіту зазначається:
тип Звіту, що подається (звітний, звітний новий, уточнений);
звітний період у рядку 01.5, де у рядку 01.5.1 зазначається звітний місяць (ММ) та рік (РРРР) - для щомісячного Звіту;
у рядку 01.5.2 зазначається звітний квартал (КК) та рік (РРРР) - для щоквартального Звіту;
у рядку 01.5.3 зазначається звітний рік (РРРР) - для щорічного Звіту.
При поданні уточненого Звіту зазначаються:
порядковий номер уточненого Звіту (рядок 01.4);
реєстраційний номер основного Звіту (рядок 02);
реєстраційний номер попереднього уточненого Звіту (рядок 03) у разі подання такого уточненого звіту більше одного разу.
У рядку 04 зазначається ознака суб’єкта господарювання у відповідних комірках (наприклад, мале виробництво виноробної продукції, яке є юридичною особою, проставляє позначку в комірці 04.1 та позначку в комірці з назвою «малі виробництва виноробної продукції»).
У рядку 08 зазначається код території (за основним місцем обліку виробника як платника податків) згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12 січня 2021 року № 3).
4. Виробники зазначають обсяг готової до споживання продукції / товару окремо: вироблену - у розділі І Звіту та придбану / отриману - у розділі II Звіту.
5. У разі якщо виробник самостійно виявив помилки у поданому ним Звіті, він зобов’язаний подати уточнений Звіт у термін, встановлений статтею 16 Закону.
II. Порядок заповнення розділу І «Обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та/або експорту) продукції / товарів»
1. Виробники при заповненні цього розділу зазначають показники в розрізі місць провадження діяльності з виробництва (місцезнаходження об’єкта оподаткування) та місць зберігання продукції / товарів, у тому числі переданих на відповідальне зберігання, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
У графі 1 зазначаються місця проведення діяльності (місцезнаходження об’єкта оподаткування) та індивідуальний номер місця зберігання відповідно до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
2. У графах 2-4 зазначаються відповідно коди, одиниці виміру та види продукції / товару згідно з Кодами, одиницями виміру та видами продукції / товару, затвердженими цим наказом.
3. У графі 5 зазначається відповідно кількісний показник обсягу (далі - обсяг) залишку виробленої продукції на початок звітного періоду та обсяг продукції / товару, що використовується в якості сировини для виробництва продукції (наприклад, виробники алкогольних напоїв зазначають спирт або виноматеріали, виробники тютюнових виробів - тютюнову сировину).
4. У графі 6 зазначається обсяг виробленої продукції у звітному періоді.
5. У графі 7 зазначається загальний обсяг продукції / товару, що надійшов виробнику (у якості сировини для виробництва) або повернутий виробником у звітному періоді, у тому числі:
у графі 8 - обсяг імпортної продукції / товару (у тому числі в інших митних режимах), що надійшов виробнику або повернутий виробником у звітному періоді;
у графі 9 - обсяг продукції / товару, що надійшов виробнику від інших суб’єктів господарювання або повернутий виробником іншим суб’єктам господарювання.
6. У графі 10 зазначається загальний обсяг продукції / товару, що реалізований / повернутий у звітному періоді, у тому числі:
у графі 11 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на внутрішньому ринку підприємствам оптової торгівлі;
у графі 12 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на внутрішньому ринку підприємствам роздрібної торгівлі;
у графі 13 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на внутрішньому ринку через місця роздрібної торгівлі виробника;
у графі 14 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на внутрішньому ринку іншим кінцевим споживачам (крім реалізованого через місця роздрібної торгівлі);
у графі 15 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на експорт магазинам безмитної торгівлі в інших митних режимах / реімпорт.
7. У графі 16 зазначається обсяг використання (витрати) продукції виробленої / отриманої у якості сировини для виробництва іншої продукції (наприклад, виробники алкогольних напоїв зазначають спирт або виноматеріали для виготовлення алкогольних напоїв; тютюнових виробів - тютюнову сировину).
8. У графах 17, 18 виробниками зазначається обсяг продукції / товару, що відпущений / отриманий в/з інше(ого) місце(я) діяльності / зберігання у звітному періоді.
9. У графі 19 зазначається обсяг продукції / товару, який:
втрачено при виробництві, зберіганні, транспортуванні, втрату якого документально підтверджено;
втрачено через форс-мажорні обставини, втрату якого документально підтверджено;
використані для проведення досліджень чи випробувань;
утворено як відходи, та подальше знищення або утилізація якого документально підтверджено.
10. У графі 20 зазначається обсяг залишку продукції / товару на кінець звітного періоду.
11. У графі 21 надаються такі пояснення до граф 5-20 (у разі наявності):
при імпорті / експорті продукції зазначається вид митного режиму;
при передачі продукції / товару на відповідальне зберігання незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання, зазначається «передано на відповідальне зберігання»;
інформація про отримувача (на відповідальне зберігання) продукції / товару, яка зазначена відповідно у графах 1-4 та 5 та/або 20 (обсяги) цього розділу, зокрема - код згідно із ЄДРПОУ юридичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта фізичної особи - підприємця. Серію (за наявності) та номер паспорта зазначають фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті;
інформація про обставини виникнення обсягів, зазначених у графі 19, відповідно: «втрати», «втрати через форс-мажорні обставини», «використані для проведення досліджень чи випробувань», «відходи».
12. Окремими рядками здійснюється зазначення:
показників щодо одного коду продукції / товару, облік яких ведеться одночасно у різних одиницях виміру;
показників щодо повернутої продукції / товару та її обсяг зазначається зі знаком «(-)»;
показників графи 19 в розрізі обставин, з яких вони виникли, утворилися.
III. Порядок заповнення розділу II «Обсяги обігу товару, готового для реалізації кінцевому споживачу»
1. У графах 1-3 зазначаються відповідно коди, одиниці виміру та види продукції / товару згідно з Кодами, одиницями виміру та видами продукції / товару, затвердженими цим наказом, обсяг яких придбаний / отриманий у інших суб’єктів господарювання.
Окремими рядками здійснюється зазначення:
показників щодо одного коду товару, облік якого ведеться одночасно у різних одиницях виміру;
товару, переданого / отриманого на відповідальне зберігання незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання;
показників при поверненні товару та його обсяг зазначається зі знаком «(-)».
2. У графі 4 зазначається обсяг залишку придбаного / отриманого товару на початок звітного періоду.
3. У графі 5 зазначається обсяг усього придбаного / отриманого (повернутого) товару за звітний період.
4. У графі 6 зазначається обсяг придбаного / отриманого у виробника товару у звітному періоді та повернутого (іншому) виробнику.
5. У графі 7 зазначається обсяг придбаного / отриманого або повернутого за імпортом / реекспорт товару у звітному періоді.
6. У графі 8 зазначається обсяг придбаного товару у звітному періоді у підприємств оптової торгівлі та повернутого підприємствам оптової торгівлі.
7. У графі 9 зазначається обсяг усього реалізованого / повернутого товару за звітний період.
8. У графах 9.1-9.4 зазначається відповідно обсяг реалізованого / повернутого товару за звітний період відповідно підприємствам оптової торгівлі через місця роздрібної торгівлі, іншим кінцевим споживачам (крім реалізованого через місця роздрібної торгівлі).
9. У графі 10 зазначається обсяг втрат товару у звітному періоді при зберіганні, транспортуванні, відпуску на лабораторні потреби тощо.
10. У графі 11 зазначається обсяг залишку товару на кінець звітного періоду.
11. У графі 12 зазначаються пояснення до граф 4-11 (у разі наявності):
при передачі або отриманні товару на відповідальне зберігання незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання, зазначається відповідно «передано на відповідальне зберігання» або «отримано на відповідальне зберігання»;
інформація відповідно про отримувача або передавача товару (на відповідальне зберігання), яка зазначена відповідно у графах 1-4 та у графі 11 (обсяги) цього розділу, зокрема - код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта фізичної особи - підприємця.
Серію (за наявності) та номер паспорта зазначають фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті.
IV. Порядок заповнення розділу III «Обсяги отримання та відвантаження продукції / товарів»
1. У графі 1 зазначається найменування юридичної особи або власне ім’я, прізвище фізичної особи - підприємця постачальника.
2. У графах 2, 4 зазначається код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи / ідентифікаційний (реєстраційний, обліковий) номер (код) нерезидента у країні реєстрації / реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта фізичної особи - підприємця постачальника / отримувача.
Серію (за наявності) та номер паспорта зазначають фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті.
3. У графі 3 зазначається найменування юридичної особи або власне ім’я, прізвище фізичної особи - підприємця отримувача.
4. У графі 5 зазначається кількість отриманої або відвантаженої продукції / товару. Окремими рядками здійснюється зазначення показників щодо одного коду продукції / товару, облік яких ведеться одночасно у різних одиницях виміру.
5. У графах 6-8 зазначаються коди, одиниці виміру та види отриманої або відвантаженої продукції / товару згідно з Кодами, одиницями виміру та видами продукції / товару, затвердженими цим наказом.
6. У графі 9 зазначається вид, а в графі 10 зазначається код продукції, на виробництво якої відвантажена продукція / товар, що зазначена у графах 5-8 розділу (зазначають виробники спирту та виноматеріалів) згідно з Кодами, одиницями виміру та видами продукції / товару, затвердженими цим наказом.
7. У графі 11 надаються необхідні пояснення (у разі їх наявності).
8. При заповненні цього розділу в розрізі інформації по розділах І, II спочатку заповнюються рядки з обсягами отриманої виробником продукції / товару, а потім заповнюються рядки з обсягами реалізованої виробником продукції / товару.