ЗАТВЕРДЖЕНО |
{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів
№ 339 від 11.07.2024}
ЗВІТ
про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах
{Форма № 1-ОП із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 339 від 11.07.2024}
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОРЯДОК
заповнення форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах»
1. Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах (далі - Звіт), подають суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) (далі - суб’єкт господарювання), які отримали ліцензії на оптову торгівлю спиртом (у тому числі біоетанолом), спиртовими дистилятами, алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, крім виробників зазначеної продукції/товару (далі - продукція/товар).
Якщо суб’єкт господарювання має у своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами, Звіт заповнюється в цілому щодо суб’єкта господарювання з урахуванням усіх структурних одиниць.
2. Звіт складається окремо за кожний місяць та подається у термін, встановлений статтею 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі - Закон), в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених статтею 42 глави 1 розділу II Податкового кодексу України, до територіального органу ДПС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.
3. У загальній частині Звіту суб’єкт господарювання:
проставляє позначку про тип Звіту, що подається (звітний, звітний новий, уточнений);
вказує звітний період, де у рядку 01.5 зазначається звітний місяць (ММ) та рік (РРРР).
При поданні уточненого Звіту зазначаються:
порядковий номер уточненого Звіту (рядок 01.4);
реєстраційний номер основного Звіту (рядок 02);
реєстраційний номер попереднього уточненого Звіту (рядок 03) у разі подання такого уточненого Звіту більше одного разу.
У рядку 08 зазначається код території (за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків) згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12 січня 2021 року № 3).
4. У разі якщо суб’єкт господарювання самостійно виявив помилки у поданому ним Звіті, він зобов’язаний подати уточнений Звіт у термін, встановлений статтею 16 Закону.
II. Порядок заповнення розділу I «Обсяги придбання та реалізації (у тому числі імпорту та експорту) продукції/товарів»
1. У графах 1-3 зазначаються відповідно коди, одиниці виміру та види продукції/товару згідно з Кодами, одиницями виміру та видами продукції/товару, затвердженими цим наказом.
Окремими рядками здійснюється зазначення:
кількісних показників обсягів (далі - обсяг) одного коду продукції/товару (облік яких ведеться одночасно в різних одиницях виміру);
продукції/товару, переданих/отриманих на відповідальне зберігання незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
2. У графі 4 зазначається обсяг залишку продукції/товару на початок звітного місяця.
3. У графі 5 зазначається загальний обсяг придбання/повернення суб’єктом господарювання продукції/товару всього за звітний місяць.
4. У графі 6 зазначається обсяг придбання/повернення суб’єктом господарювання продукції/товару тільки у виробника/виробнику.
5. У графі 7 зазначається обсяг придбання/повернення продукції/товару суб’єктом господарювання за імпортом / реекспорт продукції/товару.
6. У графі 8 зазначається обсяг продукції/товару, придбаної або повернутої суб’єктом господарювання у підприємств/підприємствам оптової торгівлі (що не є виробником).
7. У графі 9 зазначається загальний обсяг реалізації/повернення реалізованої продукції/товару за звітний місяць.
8. У графах 9.1-9.5 зазначаються обсяги реалізації/повернення продукції/товару відповідно:
підприємствам/підприємствами оптової торгівлі;
підприємствам/підприємствами роздрібної торгівлі;
передано/повернуто в/з місця(ь) роздрібної торгівлі;
іншим кінцевим споживачам (крім через місця роздрібної торгівлі) / кінцевими споживачами;
9. У графі 10 зазначаються обсяг інших витрат/втрат при зберіганні, списанні продукції/товару тощо.
10. У графі 11 зазначається обсяг залишку продукції/товару на кінець звітного місяця.
11. У графі 12 надаються такі пояснення до граф 4-11 (у разі наявності):
при імпорті/експорті продукції/товару зазначається вид митного режиму;
при передачі/отриманні продукції/товару на відповідальне зберігання незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання, зазначається інформація про такі передачі/отримання продукції/товару.
12. При поверненні продукції/товару її обсяг зазначається зі знаком «(-)».
III. Порядок заповнення розділу II «Перелік контрагентів, у яких здійснювалося придбання (у тому числі імпорт) продукції/товарів» та розділу III «Перелік контрагентів, яким здійснювалася реалізація (у тому числі експорт) продукції/товарів»
1. У графі 1 зазначається найменування юридичної особи - контрагента або власне ім’я, прізвище (за наявності) фізичної особи - підприємця контрагента.
2. У графі 2 зазначається код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи - контрагента / ідентифікаційний (реєстраційний, обліковий) номер (код) нерезидента у країні реєстрації - контрагента / реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта фізичної особи - підприємця контрагента.
Серію (за наявності) та номер паспорта зазначають фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті.
3. У графах 3, 4 зазначаються відповідно коди та одиниці виміру продукції/товару згідно з Кодами, одиницями виміру та видами продукції/товару, затвердженими цим наказом, яка придбана або реалізована, або повернута «(-)».
4. У графі 5 зазначається обсяг придбаної/реалізованої/повернутої «(-)» продукції/товару.
5. Окремими рядками здійснюється відображення обсягу одного коду продукції/товару, облік яких ведеться одночасно у різних одиницях виміру.
IV. Порядок заповнення розділу IV «Залишок продукції/товарів на кінець звітного місяця»
1. У графі 1 зазначається індивідуальний номер місця зберігання продукції/товару відповідно до Єдиного державного реєстру місць зберігання незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання, та місця здійснення діяльності (форма 20-ОПП згідно з додатком 11 до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 грудня 2011 року № 1588, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 року за № 1562/20300 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22 квітня 2014 року № 462)) на підставі відповідної ліцензії.
Окремими рядками здійснюється зазначення:
обсягу одного коду продукції/товару, облік яких ведеться одночасно у різних одиницях виміру;
продукції/товару, переданих/отриманих на відповідальне зберігання незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
2. У графах 2, 3 зазначається у разі наявності відповідно:
цифровий код ознаки передачі/отримання на відповідальне зберігання продукції (товару) незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання («1» - отримання, «2» - передача);
код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи - контрагента / реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта фізичної особи - підприємця контрагента.
Серію (за наявності) та номер паспорта зазначають фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті.
3. У графах 4-6 зазначаються відповідно коди, одиниці виміру та види продукції/товару згідно з Кодами, одиницями виміру та видами продукції/товару, затвердженими цим наказом.
4. У графі 7 зазначається кількість обсягу залишку продукції/товару на кінець звітного місяця.
КОДИ,
одиниці виміру та види продукції / товару
Коди продукції / товару | Коди продукції / товару згідно з УКТ ЗЕД | Одиниці виміру | Види продукції / товару |
01 | 2207 10 | дал б. с. | Спирт етиловий ректифікований (зерновий, мелясний) |
02 | 2207 10 | дал б. с. | Спирт етиловий технічний |
03 | 2207 20 | дал б. с. | Спирт етиловий денатурований (спирт технічний) |
04 | 2207 10 | дал б. с | Спирт етиловий-сирець |
05 | 2207 20 | дал б. с. | Спирт етиловий ректифікований денатурований для парфумерно-косметичної продукції |
06 | 2207 10 | дал б. с. | Фракція головна етилового спирту |
07 | 2207 10 | дал б. с. | Біоетанол |
08 | 2207 10 | дал б. с. | Спирт етиловий виноградний ректифікований |
09 | 2207 10 | дал б. с. | Спирт етиловий плодовий ректифікований |
10 | 2208 | дал б. с. | Спирт-сирець виноградний |
11 | 2208 | дал б. с. | Спирт-сирець плодовий |
12 | 2208 | дал б. с. | Спирт плодовий |
13 | 2208 | дал б. с. | Спирт коньячний власного виробництва та/або спирт коньячний, викурений в Україні |
14 | 2208 | дал б. с. | Спирт коньячний імпортного походження |
15 | 2208 | дал б. с. | Головна і хвостова фракції спиртового дистиляту |
16 | 2208 | дал, дал б. с. | Дистилят виноградний спиртовий |
17 | 2208 | дал, дал б. с. | Зерновий дистилят |
18 | 2208 | дал, дал б. с. | Винний дистилят |
19 | 2208 | дал, дал б. с. | Пивний дистилят |
33 | 2103 90 30 00 | дал | Настоянки |
34 | 2106 90 | дал | Напої алкогольні |
35 | 2204 10 | дал | Шампанське та ігристі вина |
36 | 2204 21 08 | дал | Вина газовані |
37 | 2204 21 | дал | Вина виноградні |
38 | 2204 21 | дал | у тому числі вина виноградні столові |
39 | 2204 21 | дал | у тому числі вина виноградні кріплені |
40 | Резервний код | ||
41 | Резервний код | ||
42 | 2204 29 | дал | Виноматеріали виноградні |
43 | 2204 29 | дал | у тому числі шампанські виноматеріали |
44 | 2204 29 | дал | у тому числі коньячні виноматеріали |
45 | 2204 29 | дал | у тому числі виноматеріали виноградні столові |
46 | 2204 29 | дал | у тому числі виноматеріали виноградні кріплені |
47 | 2203 00 | дал, дал б. с. | Пиво із солоду (солодове) |
48 | 2205 | дал | Вермути та вина ароматизовані |
49 | 2205 | дал | Купажі вермутів та вин ароматизованих |
50 | 2205 | дал | Напої алкогольні ароматизовані |
51 | 2206 00 | дал | Вина плодово-ягідні |
52 | 2206 00 | дал | Винні напої виноградні |
53 | 2206 00 | дал | Винні напої плодово-ягідні |
54 | 2206 00 | дал | Зброджено-спиртовані плодово-ягідні соки |
55 | 2206 00 | дал | Спиртовані плодово-ягідні соки |
56 | 2206 00 | дал | Слабоалкогольні газовані і негазовані напої виноградні та плодові |
57 | 2206 00 | дал | Напої медові |
58 | 2206 00 31 | дал | Сидр та перрі |
59 | 2208 60 | дал, дал б. с. | Горілка та горілка особлива |
60 | 2208 | дал, дал б. с. | Лікеро-горілчані вироби |
61 | 2208 90 | дал, дал б. с. | у тому числі слабоалкогольні напої міцністю від 1,2 до 8,5 відсотка |
62 | 2208 30 | дал, дал б. с. | у тому числі віскі |
63 | 2208 40 | дал, дал б. с. | у тому числі ром |
64 | 2208 50 | дал, дал б. с. | у тому числі джин |
65 | 2208 | дал | Напівфабрикати спиртовані (спиртовані морси, соки, настої) |
66 | 2208 20 | дал, дал б. с. | Міцні напої з виноградної сировини |
67 | 2208 90 | дал, дал б. с. | Міцні напої з плодово-ягідної сировини |
68 | 2208 20 12 | дал б. с. | Коньяк |
69 | 2208 20 | дал б. с. | Бренді |
70 | 2401 10 | т | Тютюн з невідділеною середньою жилкою (тютюнова сировина) |
71 | 2401 20 | т | Тютюн з частково або повністю відділеною середньою жилкою (тютюнова сировина) |
72 | 2401 30 00 00 | т | Тютюнові відходи |
73 | 2402 10 00 10 | т | Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями з вмістом тютюну |
74 | 2402 10 00 90 | млн шт. | Сигарили, включаючи сигарили з відрізаними кінцями, з вмістом тютюну |
75 | 2402 20 90 10 | млн шт. | Сигарети без фільтра, цигарки |
76 | 2402 20 90 20 | млн шт. | Сигарети з фільтром |
77 | 2403 11 00 00 | т | Тютюн для кальяну, що складається із суміші тютюну та гліцерину, з вмістом або без вмісту ароматичних масел і екстрактів, меляси або цукру, який має або не має фруктового аромату |
78 | 2403 19 10 00 | т | Тютюн для куріння, із вмістом або без вмісту замінників тютюну у будь-якій пропорції, інший (в т. ч. у первинних упаковках масою нетто не більш як 500 г |
79 | 2403 19 90 00 | т | Тютюн для куріння, із вмістом або без вмісту замінників тютюну у будь-якій пропорції, у первинних упаковках масою нетто більш як 500 г |
80 | 2403 91 00 00 | т | «Гомогенізований» або «відновлений» тютюн |
81 | 2403 99 10 00 | т | Жувальний і нюхальний тютюн |
82 | 2403 99 90 00 | т | Тютюн промислового виробництва та замiнники тютюну промислового виробництва; тютюновi екстракти та есенцiї |
83 | 2404 11 00 10 | млн шт. | Тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням |
84 | 2404 11 00 90 | т | Інші продукти, що містять тютюн, відновлений тютюн та замінники тютюну, призначені для вдихання без горіння |
85 | 2404 12 00 10 | л | Рідини, що використовуються в електронних сигаретах, що містяться, зокрема, в картриджах, заправних контейнерах та інших ємностях |
86 | 2404 91 90 00 | т | Інші нікотиновмісні продукти для орального застосування |
87 | 2404 99 00 00 | т | Інші нікотиновмісні продукти, їх замінники |
881 | 1 | 1 | Інше (не зазначене у цьому переліку) |
__________
1 У графах «Примітка» звітів зазначаються коди продукції / товару згідно з УКТ ЗЕД та відповідні одиниці виміру.
Розділ II. Інша продукція / товар на виготовлення якої використовується спирт етиловий
Коди продукції / товару | Види продукції / товару |
20 | Есенції харчові |
21 | Ветеринарні засоби |
22 | Лікарські засоби |
23 | Потреби закладів охорони здоров’я |
24 | Парфумерні вироби |
25 | Вибухові речовини |
26 | Побутова хімія |
27 | Оцет |
28 | Технологічні цілі |
29 | Біопаливо |
30 | Інші добавки на основі біоетанолу, ЕТБЕ |
31 | Бензини моторні сумішеві із вмістом біоетанолу |
32 | Продукція органічного синтезу, яка не містить у своєму складі більш як 0,1 відсотка етанолу |