open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 23 липня 2024 р. № 848
Київ

Про затвердження Порядку проведення моніторингу земель і ґрунтів

Відповідно до частини п’ятої статті 191 Земельного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок проведення моніторингу земель і ґрунтів, що додається.

2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 9 березня 2011 р. № 219 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з проведення земельної реформи” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 18, ст. 756; 2012 р., № 39, ст. 1473; 2023 р., № 51, ст. 2837) і від 26 травня 2021 р. № 532 “Про затвердження Порядку функціонування національної інфраструктури геопросторових даних” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 44, ст. 2701) зміни, що додаються.

3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

4. Ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 20 березня 2023 р. № 2973-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля”.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 липня 2024 р. № 848

ПОРЯДОК
проведення моніторингу земель і ґрунтів

1. Цей Порядок визначає механізм проведення моніторингу земель і ґрунтів з метою своєчасного виявлення зміни стану земель, забруднення і властивостей ґрунтів, оцінки здійснення заходів з охорони земель, збереження та відтворення родючості ґрунтів, попередження впливу негативних процесів і ліквідації наслідків такого впливу.

2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

автоматизована інформаційна система моніторингу земель і ґрунтів - інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує автоматизацію моніторингу земель і ґрунтів та доступ користувачів до його результатів;

користувач - фізична або юридична особа, яка використовує результати моніторингу земель і ґрунтів;

моніторинг земель і ґрунтів - система спостереження за станом земель і ґрунтів з метою своєчасного виявлення змін, їх оцінки, відвернення та ліквідації наслідків негативних процесів;

суб’єкти інформаційної взаємодії - центральні органи виконавчої влади, державні підприємства та державні установи, адміністратори інформаційних систем, у яких обробляються дані, що передаються до автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Земельному кодексі України, Законах України “Про державний контроль за використанням та охороною земель”, Про охорону земель”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, інших законах і прийнятих відповідно до них нормативно-правових актах.

3. Моніторинг земель і ґрунтів є складовою частиною державної системи моніторингу довкілля.

Об’єктом моніторингу є всі землі незалежно від форми власності і ґрунти.

Моніторинг земель і ґрунтів проводиться шляхом систематичних спостережень, спрямованих на оцінку стану земель і ґрунтів, та порівняння одержаних показників.

Моніторинг земель щодо забруднення ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення включає:

агрохімічне обстеження ґрунтів;

контроль за змінами якісного стану ґрунтів;

агрохімічну паспортизацію земельних ділянок.

Агрохімічна паспортизація орних земель проводиться один раз на п’ять років, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень - один раз на п’ять - десять років.

Суцільне ґрунтове обстеження земель сільськогосподарського призначення проводиться один раз на 20 років.

4. Залежно від мети спостережень та охоплення територій проводиться такий вид моніторингу земель і ґрунтів:

національний - на всіх землях у межах території України;

регіональний - на територіях, що характеризуються єдністю фізико-географічних, екологічних та економічних умов;

локальний - на окремих земельних ділянках та в окремих частинах (елементарних структурах) ландшафтно-екологічних комплексів.

5. Моніторинг земель і ґрунтів включає систематичні спостереження за станом земель і ґрунтів (агрохімічна паспортизація земельних ділянок, агрохімічне обстеження ґрунтів тощо), виявлення у них змін, зокрема із використанням даних дистанційного зондування Землі, а також проведення оцінки:

стану використання сільськогосподарських угідь;

процесів, пов’язаних із змінами родючості ґрунтів, заростанням земельних ділянок, забрудненням земель пестицидами, важкими металами, радіонуклідами та іншими токсичними речовинами;

стану берегових ліній річок, морів, озер, заток, водосховищ, лиманів, гідротехнічних споруд;

процесів, пов’язаних із утворенням ярів, зсувів, із сельовими потоками, землетрусами, карстовими, кріогенними та іншими явищами;

стану земель населених пунктів, територій, зайнятих нафтогазовидобувними об’єктами, очисними спорудами, гноєсховищами, складами пально-мастильних матеріалів, добрив, стоянками автотранспорту, гірничими об’єктами, місцями захоронення відходів промисловості і радіоактивних відходів, а також іншими промисловими об’єктами;

процесів, пов’язаних із забрудненням ґрунтів, засміченням земельних ділянок внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії і бойових дій під час воєнного стану.

Розрізняють такі види спостережень за станом земель і ґрунтів залежно від строку та періодичності їх проведення:

базові (вихідні, що фіксують стан об’єкта спостережень на момент початку проведення моніторингу земель і ґрунтів);

періодичні (послідовні, що фіксують стан об’єкта спостережень порівняно з вихідними, проводяться через один рік і більше з моменту проведення базових);

оперативні (поточні, що фіксують стан об’єкта спостережень внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії і бойових дій під час воєнного стану, та/або недосягнення цілей із відновлення та реабілітації земель, проводяться незалежно від базових і періодичних).

6. Моніторинг земель і ґрунтів базується на таких основних принципах:

актуальність, об’єктивність, достовірність і повнота відомостей про землі і ґрунти;

інтероперабельність та інтегрування даних, одержаних із різних джерел;

гармонізація з європейськими та міжнародними системами моніторингу довкілля;

відкритість і доступність відомостей, законність їх одержання, поширення та зберігання;

інноваційність.

7. Моніторинг земель і ґрунтів проводиться в такому порядку:

виконання обстеження земель і ґрунтів;

виявлення негативних факторів, вплив яких потребує здійснення контролю;

оцінка, прогноз, попередження впливу негативних процесів і ліквідація наслідків такого впливу.

Моніторинг земель і ґрунтів проводиться з урахуванням нормативів у галузі охорони земель та відтворення родючості ґрунтів.

8. Стан земель і ґрунтів оцінюється за результатами проведення аналізу систематичних спостережень і порівняння одержаних показників, визначених у додатку, зокрема із нормативами в галузі охорони земель та відтворення родючості ґрунтів.

Залежно від мети і особливостей спостережень, категорії земель за основним цільовим призначенням суб’єктами проведення моніторингу земель і ґрунтів можуть створюватися відповідні мережі спостережень.

9. Інформаційне забезпечення проведення моніторингу земель і ґрунтів складається з даних, необхідних для об’єктивної оцінки ситуації, її моделювання та прогнозування, і актуалізації даних моніторингу ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення шляхом проведення векторизації меж полів із внесенням атрибутивної інформації про показники агрохімічної паспортизації земель.

10. Моніторинг земель і ґрунтів проводиться Держгеокадастром, Міндовкіллям, Мінагрополітики, Держекоінспекцією, ДСНС, ДАЗВ, Держлісагентством, Держрибагентством, ДКА.

Моніторинг земель і ґрунтів проводиться суб’єктами проведення моніторингу за показниками і з періодичністю згідно з додатком та відповідно до Програми моніторингу земель і ґрунтів.

Програма моніторингу земель і ґрунтів розробляється Держгеокадастром із урахуванням пропозицій, поданих суб’єктами проведення моніторингу.

Програма моніторингу земель і ґрунтів повинна містити найменування заходу, найменування показника, одиниці вимірювання/відображення результату, відповідального за виконання, строк виконання (періодичність).

Після розгляду та погодження Програми моніторингу земель і ґрунтів суб’єктами проведення моніторингу Держгеокадастр подає її на затвердження до Мінагрополітики.

Залежно від режиму функціонування державної системи моніторингу довкілля та її підсистем періодичність проведення моніторингу земель і ґрунтів може змінюватися відповідно до Порядку функціонування державної системи моніторингу довкілля та її підсистем, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2024 р. № 684 “Деякі питання функціонування державної системи моніторингу довкілля та її підсистем” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 58, ст. 3434).

11. Для забезпечення прозорості даних та обміну інформацією щодо моніторингу земель і ґрунтів, стану земель і землекористування, а також інформаційних потреб у сфері охорони земель запроваджується та використовується автоматизована інформаційна система моніторингу земель і ґрунтів.

У межах інформації, що отримується у сфері охорони земель і використовується для інформаційних потреб управління в галузі охорони навколишнього природного середовища, забезпечується технологічна сумісність і здійснюється інформаційна взаємодія автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів із загальнодержавною екологічною автоматизованою інформаційно-аналітичною системою забезпечення прийняття управлінських рішень та доступу до екологічної інформації та з її мережею.

Внесення до автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів показників агрохімічного обстеження ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення як базових (вихідних, що фіксують стан об’єкта спостережень на момент початку проведення моніторингу земель і ґрунтів) здійснюється за даними X-туру агрохімічного обстеження земель сільськогосподарського призначення (2011-2015 роки).

12. Власником (держателем) автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів та виключних майнових прав на її програмне забезпечення і володільцем інформації, яка міститься в цій системі, є держава в особі Держгеокадастру, який:

забезпечує створення та функціонування автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів;

визначає вимоги до програмного забезпечення автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів, організовує його розроблення;

спрямовує діяльність адміністратора автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів;

оприлюднює один раз на рік на офіційному веб-сайті Держгеокадастру результати проведення моніторингу земель і ґрунтів.

13. До автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів не вносяться відомості, що становлять державну таємницю.

14. Адміністратором автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів є державне підприємство “Центр державного земельного кадастру”, що належить до сфери управління Держгеокадастру.

Адміністратор автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів:

здійснює заходи з розроблення, впровадження, підтримки, супроводу програмного забезпечення автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів, забезпечує її технічне обслуговування та безперебійне функціонування;

відповідає за технічне і технологічне забезпечення автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів;

забезпечує технічний супровід електронної інформаційної взаємодії з національним геопорталом, іншими державними електронними інформаційними ресурсами;

забезпечує суб’єктам проведення моніторингу земель і ґрунтів доступ до автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів для внесення показників агрохімічного обстеження земель;

відповідає за збереження та захист інформації в автоматизованій інформаційній системі моніторингу земель і ґрунтів відповідно до законодавства.

Адміністрування автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів здійснюється відповідно до цього Порядку та договору, який укладається між Держгеокадастром та адміністратором автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів.

15. Електронна інформаційна взаємодія автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів з іншими електронними інформаційними ресурсами здійснюється за принципом інтероперабельності з національним геопорталом засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” із дотриманням Законів України “Про національну інфраструктуру геопросторових даних”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про захист персональних даних”, “Про публічні електронні реєстри”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.

У разі відсутності технічної можливості для передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися із використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.

Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти інформаційної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію або протоколами відповідно до законодавства.

Суб’єкти проведення моніторингу земель і ґрунтів у строк, обумовлений відповідними договорами про інформаційну взаємодію або протоколами, передають необхідну інформацію у визначеному обсязі адміністратору автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів.

16. Електронна інформаційна взаємодія згідно з цим Порядком здійснюється безоплатно.

17. Електронну інформаційну взаємодію технічно забезпечують адміністратор автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів та суб’єкти інформаційної взаємодії.

18. У разі відсутності в суб’єкта інформаційної взаємодії технічної можливості для здійснення відповідно до пункту 15 цього Порядку автоматизованої передачі даних інформаційна взаємодія відбувається відповідно до інших процедур, узгоджених між сторонами, що визначені в договорах про інформаційну взаємодію або протоколах.

19. За допомогою автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів проводиться збір, обробка, передавання, збереження та аналіз інформації про стан земель і ґрунтів, отриманої шляхом систематичних спостережень за станом земель і ґрунтів, після чого формуються результати проведення моніторингу земель і ґрунтів.

Під час розроблення загальнодержавної та регіональних програм із використання та охорони земель та/або визначення першочергових і перспективних заходів з охорони земель враховуються результати моніторингу земель і ґрунтів, що свідчать про необхідність вжиття заходів з охорони земель, збереження та відтворення родючості ґрунтів.

20. Результати проведення моніторингу земель і ґрунтів можуть формуватися у текстовій, графічній, картографічній і табличній формі за допомогою програмного забезпечення автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів.

Адміністратор автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів забезпечує надання Держгеокадастру один раз на рік результатів проведення моніторингу земель і ґрунтів для їх оприлюднення на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.

21. Технологічні та програмні засоби, необхідні для оприлюднення результатів проведення моніторингу земель і ґрунтів, мають цілодобово забезпечувати користувачам можливість переглядати, копіювати і роздруковувати результати моніторингу земель і ґрунтів.

22. Пошук, перегляд, копіювання та роздрукування результатів проведення моніторингу земель і ґрунтів, оприлюднених на офіційному веб-сайті Держгеокадастру, здійснюються безоплатно.

23. Доступ до результатів проведення моніторингу земель і ґрунтів має необмежене коло осіб.

Доступ до автоматизованої інформаційної системи моніторингу земель і ґрунтів через електронний кабінет надається користувачу з метою самостійного перегляду та завантаження результатів проведення моніторингу земель і ґрунтів.



Додаток
до Порядку

ПОКАЗНИКИ ТА ПЕРІОДИЧНІСТЬ
проведення моніторингу земель і ґрунтів

Найменування суб’єкта моніторингу

Об’єкт

Періодичність

Найменування показника

Одиниці вимірювання/ відображення результату

Мінагрополітики

ґрунти на землях сільськогосподарського призначення

орні землі - один раз на п’ять років


сіножаті, пасовища, багаторічні насадження - один раз на п’ять - десять років


суцільне ґрунтове обстеження - один раз на 20 років

pH водний

одиниць рН


pH сольовий

одиниць рН


гідролітична кислотність

ммоль/100 г



сума увібраних основ

ммоль/100 г



тип засолення




ступінь засолення




вміст:




гумус

відсотків



азот, що легко гідролізується

мг/кг



азот за нітрифікаційною здатністю

мг/кг



вміст рухомих сполук:





фосфор

мг/кг




калій

мг/кг




сірка

мг/кг




бор

мг/кг




молібден

мг/кг




марганець

мг/кг




кобальт

мг/кг




мідь

мг/кг




цинк

мг/кг




вміст рухомих сполук важких металів:





кадмій

мг/кг




свинець

мг/кг




загальний вміст ртуті

мг/кг




вміст залишкової кількості пестицидів:





дихлордифенилтрихлоретан і його метаболіти

мг/кг




гексахлоран (сума ізомерів)

мг/кг




щільність забруднення радіонуклідами:





цезій-137

Кі/км2




стронцій-90

Кі/км2

Міндовкілля

землі природно-заповідного фонду

не менше ніж один раз на рік

площа територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення, зокрема:





площа земельних лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю

тис. га




площа земельних лісових ділянок, не вкритих лісовою рослинністю

тис. га




площа водних об’єктів

тис. га

Держекоінспекція

земельні ділянки, ґрунти яких забруднені, та засмічені земельні ділянки внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії і бойових дій під час воєнного стану

не менше ніж два рази на рік

площа земельної ділянки, ґрунти якої зазнали забруднення

кв. метрів



площа засміченої земельної ділянки

кв. метрів

ДСНС

ґрунти різного призначення (вміст залишкової кількості пестицидів і важких металів)

не менше ніж один раз на рік

вміст залишкової кількості хлорорганічних пестицидів: дихлордифеніл трихлорметилметан

мг/кг



дихлордифеніл дихлоретилен альфа-ізомер

мг/кг




гексахлорциклогексану

мг/кг




бета-ізомер гексахлорциклогексану

мг/кг




вміст нітратів

мг/кг



один раз на чотири - п’ять років

вміст важких металів:




кадмій

мг/кг



манган

мг/кг



мідь

мг/кг




нікель

мг/кг




свинець

мг/кг




цинк

мг/кг




механічний склад





кислотність

одиниць рH

ДАЗВ

ґрунти (у зоні відчуження і відселеній частині зони безумовного (обов’язкового) відселення)

не менше ніж один раз на рік

щільність забруднення радіонуклідами:




цезій-137

Ki/км2



стронцій-90

Ki/км2



плутоній-238

Ki/км2



плутоній-239 + 240

Ki/км2




америцій-241

Ki/км2

Держлісагентство

ґрунти земель лісогосподарського призначення

не менше ніж один раз на рік

площа лісів та інших лісовкритих земель, зокрема:




площа земельних лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю

тис. га




площа земельних лісових ділянок, не вкритих лісовою рослинністю

тис. га




самозалісені землі

тис. га




щільність забруднення радіонуклідами:





цезій-137

Кі/км2




стронцій-90

Кі/км2




опис ґрунту:





тип ґрунту (назва групи ґрунтів), назва ґрунту, тип підстилки, механічний склад мінерального ґрунтового горизонту, тип ерозії, поширення ерозії

назва, шифр, тип, тис. га




розподіл площі насаджень за панівними породами

тис. га

Держрибагентство

меліоративний стан зрошуваних та осушуваних земель, а також ґрунтів у зонах впливу меліоративних систем

не менше ніж один раз на рік

площа зрошуваних та осушуваних земель

га



площа зрошуваних та осушуваних і прилеглих до них земель за глибиною залягання рівнів ґрунтових вод

га




площа зрошуваних земель за ступенем засолення

га




площа осушуваних земель за ступенем кислотності ґрунтів

га

Держгеокадастр

землі і ґрунти

не менше ніж два рази на рік

площа сільськогосподарських угідь, вкритих деревинною та чагарниковою рослинністю

тис. га



не менше ніж два рази на рік

площа сільськогосподарських угідь, які систематично обробляються і використовуються під посіви сільськогосподарських культур

тис. га



не менше ніж два рази на рік

площа земель населених пунктів, територій, зайнятих нафтогазовидобувними об’єктами, очисними спорудами, гноєсховищами, складами пально-мастильних матеріалів, добрив, стоянками автотранспорту, гірничими об’єктами, місцями захоронення відходів промисловості і радіоактивних відходів, а також іншими промисловими об’єктами

тис. га



не менше ніж два рази на рік

площа деградованих і малопродуктивних земель, а також техногенно забруднених земельних ділянок

тис. га


берегові лінії річок, морів, озер, водосховищ, лиманів, заток, гідротехнічних споруд

не менше ніж два рази на рік

довжина, конфігурація

км

ДКА

територія України за даними дистанційного зондування Землі низької просторової розрізненості

щоденно за сприятливих погодних умов

місцезнаходження теплових аномалій

координати аномалії


територія України за даними дистанційного зондування Землі низької та середньої просторової розрізненості

щоденно за сприятливих погодних умов відповідно до сезонних потреб користувачів

паводко-небезпечні території, місцевість, що постраждала від повені; льодовий та сніговий покрив; пожежонебезпечні території; оцінка вегетації; оцінка посухи; оцінка вологовмісту земель; температура земної поверхні; забруднені ділянки Азовського та Чорного морів поверхнево-активними речовинами; температура водної поверхні; постраждалі від вимерзання озимі сільськогосподарські культури; ділянки водної поверхні з підвищеною концентрацією хлорофілу-А

тематична карта


територія України за даними дистанційного зондування Землі

на запит органів державної влади або сил безпеки

затоплена місцевість

тематична карта


ймовірне нецільове використання та забруднення земель; видобуток корисних копалин; зміна лісового покриву

тематична карта




підтвердження фактів військової агресії проти України

тематична карта


територія України за даними радіолокаційної космічної зйомки

на запит органів державної влади або сил безпеки

вертикальні деформації земної поверхні

тематична карта


земна куля за даними сейсмічного контролю

цілодобово

місцезнаходження та магнітуда землетрусу

інформаційне повідомлення про подію


земна куля за даними спеціального контролю

цілодобово

місцезнаходження техногенного вибуху

інформаційне повідомлення про подію


територія України за даними радіаційного контролю

щоденно

радіаційний фон

інформаційне повідомлення про перевищення середньо-статистичних показників


навколоземний простір

цілодобово

небезпечні зближення космічних об’єктів, загроза падіння уламків на територію України

інформаційне повідомлення про загрозу


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 липня 2024 р. № 848

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

1. У Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з проведення земельної реформи, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 2011 р. № 219:

1) в абзаці другому пункту 3 цифри і слово “1 та 81” замінити цифрами “1, 81, 82”;

2) пункт 4 доповнити підпунктом 82 такого змісту:

“82) моніторинг земель і ґрунтів.”;

3) в абзаці другому пункту 10 цифри і слово “1, 3, 8 та 81” замінити цифрами “1, 3, 8, 81, 82”.

2. Пункт 16 додатка 2 до Порядку функціонування національної інфраструктури геопросторових даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. № 532, викласти в такій редакції:

“16. Ґрунти.
Генетичні типи ґрунтів, агровиробничі групи ґрунтів, природно-сільськогосподарське районування, агрохімічні характеристики ґрунтів і стану їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами, материнські породи, стратиграфічні підрозділи, генетичні типи четвертинних відкладень, гранулометричний склад, кам’янистість, еродованість, середній кут нахилу, потенційна вологоємність

Державний земельний кадастр
Державний лісовий кадастр
дані агрохімічної паспортизації земель

Держгеокадастр
державне підприємство “Центр Державного земельного кадастру”
Держлісагентство
державна установа “Інститут охорони ґрунтів України”.


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 липня 2024 р. № 848

ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 20 серпня 1993 р. № 661 “Про затвердження Положення про моніторинг земель” (ЗП України, 1994 р., № 1, ст. 5).

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2003 р. № 2041 “Про внесення змін до Положення про моніторинг земель” (Офіційний вісник України, 2003 р., № 52, ст. 2809).

3. Пункт 3 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України з питань діяльності Міністерства екології та природних ресурсів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1048 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 79, ст. 2916).

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 р. № 334 “Про внесення зміни до пункту 1 Положення про моніторинг земель” (Офіційний вісник України, 2012 р., № 32, ст. 1191).

5. Пункт 1 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 20 серпня 1993 р. № 661 і від 17 жовтня 2012 р. № 1051, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 760 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 69, ст. 2397).

6. Пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 листопада 2019 р. № 916 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 90, ст. 3000).

7. Пункт 1 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України з питань діяльності Міністерства енергетики та захисту довкілля, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1065 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 2, ст. 62).

8. Пункт 1 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2020 р. № 826 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 76, ст. 2432).

9. Пункт 1 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 р. № 489 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 42, ст. 2542).

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: