open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 18 липня 2024 р. № 822
Київ

Про реалізацію експериментального проекту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 1059 від 13.09.2024}

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися з пропозицією Міністерства освіти і науки стосовно реалізації експериментального проекту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти (далі - експериментальний проект) протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.

2. Затвердити такі, що додаються:

Порядок реалізації експериментального проекту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти (далі - Порядок реалізації експериментального проекту);

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на реалізацію експериментального проекту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти.

3. Внести зміну до переліку позашкільних навчальних закладів та заходів з позашкільної роботи з дітьми, а також закладів та заходів у галузі освіти, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, видатки на які здійснюються з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. № 1133 (Офіційний вісник України, 2002 p., № 34, ст. 1573; 2021 р., № 76, ст. 4776; 2024 р., № 55, ст. 3297), доповнивши підрозділ “МОН” розділу 4 позицією “Забезпечення надання державних грантів на здобуття вищої освіти”.

4. Міністерству цифрової трансформації забезпечити:

реалізацію технічної можливості формування та подання запитів на отримання державного гранту для здобуття вищої освіти через Єдиний державний вебпортал електронних послуг відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту.

{Абзац третій пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1059 від 13.09.2024}

5. Міністерству освіти і науки не пізніше ніж через два місяці після завершення реалізації експериментального проекту подати Кабінетові Міністрів України:

звіт про результати реалізації експериментального проекту;

пропозиції щодо внесення у разі потреби за результатами реалізації експериментального проекту змін до законодавчих актів.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 липня 2024 р. № 822
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 13 вересня 2024 р. № 1059)

ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти

1. Цей Порядок визначає механізм реалізації експериментального проекту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти (далі - експериментальний проект).

2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

державний грант на здобуття вищої освіти (далі - державний грант) - цільова безповоротна фінансова допомога за рахунок коштів державного бюджету, що забезпечує повну або часткову оплату вартості навчання в закладах фахової передвищої або вищої освіти (далі - заклади освіти) здобувачів вищої освіти - громадян України, які зараховані на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб (далі - здобувачі освіти);

сертифікат на державний грант (далі - сертифікат) - повідомлення, сформоване засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія), про можливість надання або продовження надання здобувачу освіти державного гранту.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про освіту” та “Про вищу освіту”.

3. Метою експериментального проекту є надання фінансової підтримки для здобуття громадянами України вищої освіти.

4. Учасниками експериментального проекту є здобувачі освіти та заклади освіти.

5. Координатором реалізації експериментального проекту є МОН.

6. Участь в реалізації експериментального проекту є добровільною для здобувачів освіти та закладів освіти.

Здобувач освіти дає згоду на участь в реалізації експериментального проекту шляхом підтвердження надання йому державного гранту на умовах, визначених цим Порядком.

Державний грант може бути наданий здобувачу освіти для повної або часткової оплати вартості навчання в закладі освіти, що дав згоду на участь в реалізації експериментального проекту шляхом підписання договору з МОН. Примірна форма договору про участь закладу освіти в реалізації експериментального проекту затверджується МОН.

Державний грант повністю покриває вартість навчання, якщо його розмір, визначений відповідно до пунктів 22-26 цього Порядку, дорівнює вартості навчання, встановленій закладом освіти за відповідною освітньою програмою. Якщо державний грант є меншим за вартість навчання, встановлену закладом освіти за відповідною освітньою програмою, розмір такого державного гранту є частковим.

Умовою участі закладу освіти в реалізації експериментального проекту є дотримання ним вимог Порядку формування мінімального розміру плати за навчання для здобуття вищої освіти на основі індикативної собівартості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 р. № 191 “Деякі питання запровадження індикативної собівартості” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 882).

7. Джерелом фінансування експериментального проекту є кошти державного бюджету, а також у разі залучення кошти міжнародної технічної допомоги в рамках програм допомоги і грантів ЄС, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, інших джерел, не заборонених законодавством.

8. Державний грант на перший рік навчання (з правом продовження в межах строку дії експериментального проекту) може бути наданий здобувачу освіти, щодо якого одночасно виконані такі вимоги:

1) зарахування здобувача освіти:

до закладу освіти за результатами конкурсного відбору на підставі конкурсного бала, сформованого з урахуванням результату вступних випробувань у формі зовнішнього незалежного оцінювання та/або з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання, не нижчого за рівень, установлений пунктом 23 цього Порядку;

протягом строку реалізації експериментального проекту до закладу освіти (незалежно від форми власності та сфери управління), що провадить освітню діяльність на підставі виданої МОН ліцензії, на навчання для здобуття вперше ступеня вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) за денною (дуальною) формою здобуття вищої освіти на місця, що фінансуються за кошти фізичних або юридичних осіб;

2) укладення здобувачем освіти (за участю одного з батьків або законного представника - для неповнолітніх осіб) договору про навчання із закладом освіти;

3) здобувачем освіти розпочато навчання (здобувач освіти приступив до занять) згідно з графіком освітнього процесу;

4) укладення договору між закладом освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо оплати навчання здобувача освіти.

Умовами продовження надання державного гранту здобувачу освіти в тому ж закладі освіти за тією ж освітньою програмою та формою здобуття освіти на другий або наступні роки навчання є виконання здобувачем освіти індивідуального навчального плану та відсутність заборгованості з оплати за навчання за попередній рік навчання.

9. Здобувач освіти першого року навчання з 15 вересня до 5 листопада підтверджує надання йому державного гранту із застосуванням засобів мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Здобувач освіти другого або наступних років навчання, якому наданий державний грант на перший рік навчання відповідно до цього Порядку, може підтвердити продовження надання державного гранту із застосуванням засобів мобільного додатка Порталу Дія (Дія) з 1 до 30 вересня відповідного навчального року.

10. Здобувачу освіти автоматично надходить сертифікат засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (за наявності в отримувача встановленого мобільного додатка Порталу Дія (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та проходження ним електронної ідентифікації та автентифікації), що містить таку інформацію:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) здобувача освіти;

найменування закладу освіти;

спеціальність (спеціалізація, предметна спеціальність), освітня програма;

розмір державного гранту на навчальний рік;

граничний строк підтвердження державного гранту;

ідентифікаційний номер державного гранту в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (далі - Єдина база) (за наявності);

додаткові відомості (за наявності).

Після отримання сертифіката здобувач освіти може підтвердити або відмовитися від надання (продовження надання) державного гранту.

Підтвердження надання (продовження надання) державного гранту містить такі відомості:

ідентифікаційний номер державного гранту в Єдиній базі (за наявності);

найменування закладу освіти;

спеціальність (спеціалізація, предметна спеціальність), освітня програма;

розмір державного гранту на навчальний рік.

Відомості про здобувачів освіти, необхідні для формування сертифіката, формуються МОН відповідно до додатка 1 на основі інформації з Єдиної бази та передаються до Мінцифри за узгодженим графіком шляхом електронної інформаційної взаємодії в установленому законодавством порядку.

Підтвердження надання (продовження надання) державного гранту, сформоване засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія), завершується накладанням віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія. Підпис” (“Дія ID”).

Сформоване підтвердження та відомості про надання (продовження надання) державних грантів відповідно до додатка 2 передаються засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) шляхом електронної інформаційної взаємодії до Єдиної бази.

11. Протягом 10 робочих днів з дати підтвердження надання державного гранту здобувачем освіти МОН видає наказ про надання державного гранту на перший рік навчання, в якому зазначається його розмір та розподіл суми на платежі відповідно до пункту 29 цього Порядку.

Протягом 10 робочих днів з дати підтвердження продовження надання державного гранту здобувачем освіти МОН видає наказ про продовження надання державного гранту на відповідний рік навчання, в якому зазначається його розмір та розподіл суми на платежі, визначені відповідно до пункту 29 цього Порядку.

Відповідність здобувача освіти, який претендує на надання (продовження надання) державного гранту, вимогам цього Порядку встановлюється на підставі інформації з Єдиної бази, інших державних реєстрів, результатів додаткової перевірки рекомендацій Мінфіну, поданих відповідно до Закону України “Про верифікацію та моніторинг державних виплат” (далі - результати додаткової перевірки рекомендацій Мінфіну), а також поданої на запити МОН інформації закладу освіти щодо виконання індивідуального навчального плану, наявності заборгованості з оплати за навчання (у разі продовження надання державного гранту).

Підставою для відмови у наданні державного гранту здобувачу освіти першого року навчання, який підтвердив надання державного гранту, є:

виявлення недостовірної інформації у документах претендента на надання державного гранту;

порушення строків підтвердження надання державного гранту засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія), зазначених в абзаці першому пункту 9 цього Порядку.

Підставою для відмови у продовженні надання державного гранту здобувачу освіти другого або наступних років навчання, який підтвердив продовження надання державного гранту, є:

виявлення недостовірної інформації у документах здобувача освіти;

порушення строків підтвердження продовження надання державного гранту засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія), зазначених в абзаці другому пункту 9 цього Порядку.

У разі відмови у наданні (продовженні надання) державного гранту або незгоди з сертифікатом щодо розміру державного гранту здобувач освіти має право подати у довільній формі до МОН апеляцію, яка повинна бути розглянута протягом 20 робочих днів з дня отримання МОН відповідного звернення.

Інформація про державний грант, який надано (продовжено) наказом МОН, його розмір або вмотивована відмова у наданні державного гранту або зміні його розміру (продовженні державного гранту або зміні його розміру) вноситься МОН до Єдиної бази протягом трьох робочих днів з дня ухвалення відповідного рішення МОН та шляхом електронної інформаційної взаємодії передається Порталу Дія для подальшого відображення здобувачу освіти в мобільному додатку Порталу Дія (Дія).

12. Надання державного гранту припиняється в разі:

подання здобувачем освіти звернення про припинення надання державного гранту до МОН;

переведення здобувача освіти на місця державного (регіонального) замовлення в цьому ж закладі освіти, про що закладом освіти вноситься відповідна інформація до Єдиної бази;

переведення здобувача освіти з денної (дуальної) форми на інші форми здобуття вищої освіти в цьому ж закладі освіти, про що закладом освіти вноситься відповідна інформація до Єдиної бази;

відрахування здобувача освіти, якщо його не буде поновлено на навчання протягом 30 календарних днів з дати відрахування, зазначеної у відповідному наказі закладу освіти, про що закладом освіти вноситься відповідна інформація до Єдиної бази;

виявлення недостовірної інформації у документах здобувача освіти.

13. Надання державного гранту припиняється:

з першого числа місяця, що настає після зазначеної дати подання звернення про припинення надання державного гранту, зазначеної в Єдиній базі дати переведення здобувача освіти на місця державного (регіонального) замовлення або з денної (дуальної) форми на інші форми здобуття вищої освіти в цьому ж закладі освіти;

з першого числа місяця, що настає після закінчення тридцятиденного календарного строку після зазначеної в Єдиній базі дати відрахування здобувача освіти, якщо його не буде поновлено на навчання;

з дня надання (продовження надання) державного гранту в разі виявлення недостовірних даних у документах здобувача освіти.

14. Надання державного гранту здобувачу освіти припиняється наказом МОН (із зазначенням дати припинення) протягом 10 робочих днів після виявлення обставин, передбачених пунктом 12 цього Порядку.

Відповідність обставин припинення надання державного гранту вимогам цього Порядку встановлюється МОН на основі інформації, зазначеної у зверненні здобувача освіти, отриманої з Єдиної бази, інших державних реєстрів, результатів додаткової перевірки рекомендацій Мінфіну, відповідей та/або документів, отриманих на письмові обґрунтовані запити МОН. Здобувач освіти може подати до МОН апеляцію щодо рішення про припинення надання йому державного гранту або щодо строку, з якого державний грант припинено. МОН протягом 20 робочих днів з дня отримання МОН відповідного звернення розглядає апеляцію, ухвалює відповідне рішення або надає здобувачу освіти вмотивовану відмову.

Інформація про припинений наказом МОН державний грант вноситься МОН до Єдиної бази протягом трьох робочих днів з дня ухвалення відповідного рішення МОН та шляхом електронної інформаційної взаємодії передається Порталу Дія для подальшого відображення здобувачу освіти у мобільному додатка Порталу Дія (Дія).

15. Надання державного гранту переоформлюється після укладення нового договору про навчання в разі, коли здобувача освіти:

переведено на навчання з однієї освітньої програми на іншу освітню програму в тому ж закладі освіти;

поновлено на навчання протягом 30 календарних днів з дати відрахування, зазначеної у відповідному наказі того самого або іншого закладу освіти.

Відповідність обставин переоформлення надання державного гранту вимогам цього Порядку встановлюється МОН на основі інформації, отриманої з Єдиної бази, інших державних реєстрів, результатів додаткової перевірки рекомендацій Мінфіну, відповідей та/або документів, отриманих на письмові обґрунтовані запити МОН. Здобувач освіти може подати до МОН апеляцію щодо рішення про переоформлення державного гранту або щодо його розміру. МОН протягом 20 робочих днів з дня отримання МОН відповідного звернення розглядає апеляцію, ухвалює відповідне рішення або надає здобувачу освіти вмотивовану відмову. Протягом 30 календарних днів після укладення нового договору про навчання здобувач освіти автоматично отримує сертифікат у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) та підтверджує надання державного гранту в порядку, визначеному пунктом 10 цього Порядку.

У разі переоформлення надання державного гранту:

строк надання державного гранту не продовжується;

враховується, що надання державного гранту можливе лише в разі участі закладу освіти в реалізації експериментального проекту;

розмір державного гранту переглядається з урахуванням спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності) відповідно до пункту 24 цього Порядку та вартості навчання, встановленої закладом освіти за відповідною освітньою програмою, зазначеної у договорі між закладом освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо оплати навчання здобувача освіти.

Переоформлення надання державного гранту за умов, зазначених у цьому пункті, здійснюється наказом МОН протягом 20 робочих днів після підтвердження надання державного гранту здобувачем освіти та в разі відповідності здобувача освіти вимогам, встановленим пунктом 8 цього Порядку.

16. Надання державного гранту тимчасово зупиняється в разі надання здобувачу освіти академічної відпустки відповідно до законодавства, про що закладом освіти вноситься відповідна інформація до Єдиної бази.

17. Надання державного гранту поновлюється в разі поновлення на навчання після завершення строку академічної відпустки здобувача освіти, щодо якого раніше ухвалено рішення про тимчасове зупинення надання державного гранту, за умови відповідності здобувача освіти вимогам, встановленим пунктом 8 цього Порядку.

18. Поновлення надання державного гранту передбачає встановлення його розміру з урахуванням спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності) відповідно до пункту 24 цього Порядку та вартості навчання, зазначеної у договорі між закладом освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо оплати навчання здобувача освіти. У разі поновлення надання державного гранту строк його надання не продовжується.

19. Надання державного гранту тимчасово зупиняється або поновлюється (з урахуванням відповідності здобувача освіти вимогам цього Порядку) наказом МОН протягом 20 робочих днів з дати надання в установленому законодавством порядку академічної відпустки або поновлення на навчання, про що закладом освіти вноситься відповідна інформація до Єдиної бази.

Відповідність обставин тимчасово зупинення або поновлення надання державного гранту вимогам цього Порядку встановлюється МОН на основі інформації, отриманої з Єдиної бази, інших державних реєстрів, результатів додаткової перевірки рекомендацій Мінфіну, відповідей та/або документів, отриманих на письмові обґрунтовані запити МОН. Здобувач освіти може подати до МОН апеляцію щодо рішення про тимчасове зупинення або поновлення надання державного гранту або щодо його розміру. МОН протягом 20 робочих днів з дня отримання МОН відповідного звернення розглядає апеляцію, ухвалює відповідне рішення або надає здобувачу освіти вмотивовану відмову.

20. Інформація про переоформлення або поновлення надання державного гранту та його розмір, припинення або тимчасове зупинення надання державного гранту вноситься до Єдиної бази протягом трьох робочих днів з дня ухвалення відповідного рішення МОН та шляхом електронної інформаційної взаємодії передається Порталу Дія для подальшого відображення здобувачу освіти у мобільному додатку Порталу Дія (Дія).

21. Інформація про отримувачів державних грантів передається МОН Мінфіну для здійснення верифікації відповідно до Закону України “Про верифікацію та моніторинг державних виплат”.

22. Розмір державного гранту на перший рік навчання, що надається здобувачу освіти, розраховується як добуток розміру базового гранту (з урахуванням результатів вступних випробувань і обраної спеціальності) та коефіцієнта спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності) і не може перевищувати визначену договором між закладом освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо оплати навчання такого здобувача освіти, вартість навчання.

23. Здобувачам освіти, які зараховані у 2024/25 навчальному році на перший рік навчання, мають результат вступних випробувань у формі зовнішнього незалежного оцінювання та/або з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання, не менше 170 балів з двох предметів, встановлюється базовий грант другого рівня в розмірі 25000 гривень.

Здобувачам освіти, які зараховані у 2024/25 навчальному році на перший рік навчання, мають результат вступних випробувань, що проводилися у формі зовнішнього незалежного оцінювання та/або з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання, не менше 150 балів з двох предметів і яким не встановлено базовий грант другого рівня, встановлюється базовий грант першого рівня в розмірі 15000 гривень. Базовий грант першого рівня не надається здобувачам освіти за спеціальностями галузей знань 06 “Журналістика”, 07 “Управління та адміністрування”, 08 “Право”, 24 “Сфера обслуговування”, 28 “Публічне управління та адміністрування” і 29 “Міжнародні відносини”, спеціальностями 028 “Менеджмент соціокультурної діяльності”, 051 “Економіка”, 221 “Стоматологія”, спеціалізаціями спеціальності 035 “Філологія” (крім спеціалізацій з української мови та літератури, кримськотатарської мови та літератури, фольклористики).

24. Коефіцієнт спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності) встановлюється для здобувачів освіти, які зараховані у 2024/25 навчальному році, в розмірі:

для спеціальностей галузей знань 01 “Освіта/Педагогіка” (спеціальностей, спеціалізацій, предметних спеціальностей, з яких сформовано державне замовлення поточного року), 09 “Біологія”, 10 “Природничі науки” (крім спеціальностей 101 “Екологія”, 106 “Географія”), 11 “Математика та статистика”, 13 “Механічна інженерія”, 14 “Електрична інженерія”, 16 “Хімічна інженерія та біоінженерія”, 17 “Електроніка, автоматизація та електронні комунікації”, 18 “Виробництво та технології”, 19 “Архітектура та будівництво”, 20 “Аграрні науки та продовольство”, спеціальності 227 “Терапія та реабілітація” - 1,5;

для спеціальностей 023 “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація”, 024 “Хореографія”, 025 “Музичне мистецтво”, 026 “Сценічне мистецтво”, 035 “Філологія” (спеціалізації з української мови та літератури, кримськотатарської мови та літератури, фольклористики), спеціальностей галузі знань 12 “Інформаційні технології”, 21 “Ветеринарія”, 22 “Охорона здоров’я” (крім спеціальностей 227 “Терапія та реабілітація”, 229 “Громадське здоров’я”) - 1,3;

для інших спеціальностей (спеціалізацій, предметних спеціальностей) - 1.

25. Розмір державного гранту на другий та наступні роки навчання розраховується з урахуванням зміни вартості навчання здобувачам освіти за відповідною освітньою програмою, встановленої закладом освіти (не більш як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік).

26. Розмір державного гранту на останній рік навчання розраховується з урахуванням його тривалості, визначеної розрахунковим строком виконання освітньої програми.

Розмір державного гранту може бути змінений в разі прийняття рішення про припинення (переоформлення, тимчасове зупинення або поновлення надання державного гранту) відповідно до пункту 30 цього Порядку.

27. Виплата державних грантів здійснюється в межах відповідних бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на відповідний рік.

28. Виплата державних грантів здійснюється шляхом перерахування коштів МОН на відповідні рахунки для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень бюджетних установ, відкриті в органах Казначейства закладам фахової передвищої та вищої освіти державної, комунальної форми власності, на поточні рахунки, відкриті в банках закладам фахової передвищої та вищої освіти приватної форми власності (далі - рахунки для зарахування власних надходжень (поточні рахунки) за місцем навчання отримувача державного гранту.

МОН перераховує кошти для виплат державних грантів на рахунок для зарахування власних надходжень (поточний рахунок) закладу освіти відповідно до пункту 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на реалізацію експериментального проекту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти, не пізніше строків, зазначених у пункті 29 цього Порядку.

Інформація про результати проведення виплат державних грантів вноситься МОН до Єдиної бази та шляхом електронної інформаційної взаємодії передається Порталу Дія для подальшого відображення здобувачу освіти у мобільному додатку Порталу Дія (Дія).

29. Виплата державних грантів здійснюється МОН одним або двома платежами протягом навчального року.

Якщо розрахунковий строк виконання освітньої програми не закінчується в поточному навчальному році або закінчується не раніше 30 квітня, виплати державного гранту здійснюються за таким графіком:

50 відсотків розміру державного гранту на рік навчання - до 1 грудня;

50 відсотків розміру державного гранту на рік навчання - до 1 квітня.

Якщо розрахунковий строк виконання освітньої програми закінчується раніше 30 квітня, виплата державного гранту здійснюється до 1 грудня у 100 відсотковому розмірі.

30. У разі припинення (переоформлення, тимчасового зупинення або поновлення) надання державного гранту його розмір визначається відповідно до помісячного розрахунку величини державного гранту, виходячи із загального строку навчального року з вересня до червня (10 періодів на рік). Розмір державного гранту розраховується як добуток його помісячної величини та загальної кількості місяців навчання здобувача освіти у певному навчальному році.

31. Електронна інформаційна взаємодія, передбачена цим Порядком, здійснюється з використанням засобів системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” з дотриманням вимог Законів України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про захист персональних даних”, “Про публічні електронні реєстри”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.

У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” електронна інформаційна взаємодія суб’єктів електронної взаємодії може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.

Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти електронної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 “Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721), відповідними протоколами щодо обміну інформацією.

32. Залишок невикористаних коштів державного гранту на відповідному рахунку закладу освіти повертається відповідно до пункту 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на реалізацію експериментального проекту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти, до державного бюджету відповідно до договору про участь закладу освіти в реалізації експериментального проекту, укладеного відповідно до цього Порядку.

33. Обробка персональних даних отримувачів державних грантів здійснюється відповідно до законодавства про захист персональних даних.

34. Отримувачі державних грантів несуть відповідальність за достовірність інформації, поданої ними для отримання державних грантів. Отримувач державного гранту, який подав недостовірну інформацію для отримання державного гранту, втрачає право на його отримання або продовження.

35. З метою реалізації експериментального проекту укладаються договори про інформаційну взаємодію між МОН та Мінфіном щодо формату та структури інформації, що передається, а також строків та каналів передачі такої інформації.

{Порядок в редакції Постанови КМ № 1059 від 13.09.2024}



Додаток 1
до Порядку реалізації експериментального
проекту щодо надання державних грантів на
здобуття вищої освіти
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 13 вересня 2024 р. № 1059)

ВІДОМОСТІ
про здобувачів освіти, які претендують на надання/продовження надання державних грантів

{Додаток 1 в редакції Постанови КМ № 1059 від 13.09.2024}


Додаток 2
до Порядку реалізації експериментального
проекту щодо надання державних грантів на
здобуття вищої освіти
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 13 вересня 2024 р. № 1059)

ВІДОМОСТІ
про надання (продовження надання) державних грантів

{Додаток 2 в редакції Постанови КМ № 1059 від 13.09.2024}

{Додаток 3 виключено на підставі Постанови КМ № 1059 від 13.09.2024}



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 липня 2024 р. № 822

ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті на реалізацію експериментального проекту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті МОН за програмою КПКВК 2201160 “Підготовка кадрів закладами вищої освіти та забезпечення діяльності їх баз практики”, які спрямовуються на надання державних грантів на здобуття вищої освіти (далі - бюджетні кошти).

Державний грант на здобуття вищої освіти (далі - державний грант) є цільовою безповоротною фінансовою допомогою держави, що надається у безготівковій формі здобувачам вищої освіти, які беруть участь в реалізації експериментального проекту щодо надання державних грантів відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2024 р. № 822 “Про реалізацію експериментального проекту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти” (далі - Порядок реалізації експериментального проекту).

2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є МОН.

3. Для надання державних грантів МОН перераховує бюджетні кошти з реєстраційного рахунка, відкритого в Казначействі, на відповідні рахунки для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень бюджетних установ, відкриті в органах Казначейства закладам фахової передвищої та вищої освіти державної, комунальної форми власності (далі - рахунки для зарахування власних надходжень), та на поточні рахунки, відкриті в банках закладам фахової передвищої та вищої освіти приватної форми власності (далі - поточні рахунки в банку).

{Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1059 від 13.09.2024}

4. МОН надає Казначейству подання на перерахування коштів державного гранту закладу фахової передвищої або вищої освіти (далі - заклад освіти) згідно з додатком 1, сформоване на підставі виданих наказів про надання державного гранту, продовження надання державного гранту, переоформлення та поновлення надання державного гранту (далі - подання) відповідно до пунктів 11, 15, 19 Порядку реалізації експериментального проекту.

{Пункт 4 в редакції Постанови КМ № 1059 від 13.09.2024}

5. Казначейство здійснює реєстрацію бюджетних зобов’язань на підставі наданого МОН подання.

МОН з метою здійснення виплат отримувачам державних грантів надає Казначейству платіжну інструкцію на перерахування бюджетних коштів з реєстраційного рахунка МОН, відкритого в Казначействі, на рахунок для зарахування власних надходжень або поточний рахунок в банку закладу освіти.

У випадку, визначеному пунктом 32 Порядку реалізації експериментального проекту, заклад освіти:

повертає невикористані кошти державного гранту на реєстраційний рахунок МОН, відкритий в Казначействі. У разі повернення коштів у поточному бюджетному періоді вони можуть бути використані МОН для надання державних грантів в поточному бюджетному періоді. Кошти, повернуті закладом освіти у наступному бюджетному періоді за попередній бюджетний період, МОН спрямовує до загального фонду державного бюджету;

подає МОН інформацію щодо прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) отримувача державного гранту, реєстраційного номера облікової картки платника податків, причини і дати повернення коштів державного гранту.

МОН на підставі інформації закладу освіти інформує щомісяця до п’ятого числа Мінфін про використання бюджетних коштів.

{Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 1059 від 13.09.2024}

6. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття та закриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.

7. Складення та подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.



Додаток 1
до Порядку використання коштів, передбачених
у державному бюджеті на реалізацію
експериментального проекту щодо надання
державних грантів на здобуття вищої освіти
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 13 вересня 2024 р. № 1059)

ПОДАННЯ
на перерахування коштів державного гранту

{Додаток 1 в редакції Постанови КМ № 1059 від 13.09.2024}

{Додаток 2 виключено на підставі Постанови КМ № 1059 від 13.09.2024}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: