open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Попередня

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 5 липня 2024 р. № 795
Київ

Про реалізацію першого етапу експериментального проекту щодо запровадження Єдиної державної електронної системи дозвільних документів

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися з пропозицією Міністерства економіки та Міністерства цифрової трансформації стосовно реалізації протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою експериментального проекту щодо запровадження першого етапу Єдиної державної електронної системи дозвільних документів (далі - експериментальний проект).

2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо запровадження першого етапу Єдиної державної електронної системи дозвільних документів, що додається.

3. Установити, що координатором експериментального проекту є Міністерство економіки.

4. Внести до переліку електронних публічних послуг, що надаються в автоматичному режимі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2023 р. № 111 “Деякі питання реалізації Закону України “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 20, ст. 1135), зміну, що додається.

5. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2021 р. № 895 “Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 70, ст. 4426).

6. Міністерству охорони здоров’я та Міністерству економіки забезпечити протягом шести місяців з дня набрання чинності цією постановою електронну інформаційну взаємодію між Єдиною державною електронною системою дозвільних документів, Єдиним державним вебпорталом електронних послуг та Ліцензійним реєстром з медичної практики у режимі реального часу.

7. Міністерству освіти і науки разом з Міністерством економіки забезпечити протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою електронну інформаційну взаємодію між Єдиною державною електронною системою дозвільних документів та Єдиною державною електронною базою з питань освіти у режимі реального часу для отримання відомостей з Реєстру документів про освіту щодо документів про освіту, виданих фізичним особам.

8. Міністерству освіти і науки разом з Міністерством цифрової трансформації забезпечити протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою електронну інформаційну взаємодію між Єдиним державним вебпорталом електронних послуг та Єдиною державною електронною базою з питань освіти у режимі реального часу для отримання відомостей з Реєстру документів про освіту щодо документів про освіту, виданих фізичним особам.

9. Міністерству юстиції разом з Міністерством економіки забезпечити протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою електронну інформаційну взаємодію між Єдиною державною електронною системою дозвільних документів та:

1) Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у режимі реального часу для отримання інформації, необхідної для надання адміністративних послуг;

2) Державним реєстром речових прав на нерухоме майно у режимі реального часу для отримання відомостей про зареєстровані речові права.

10. Міністерству юстиції разом з Міністерством цифрової трансформації забезпечити для отримання електронних публічних послуг, передбачених цією постановою, протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою електронну інформаційну взаємодію між Єдиним державним вебпорталом електронних послуг та:

1) Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у режимі реального часу для отримання інформації, необхідної для надання адміністративних послуг;

2) Державним реєстром речових прав на нерухоме майно у режимі реального часу для отримання відомостей про зареєстровані речові права.

11. Міністерству економіки разом з Міністерством цифрової трансформації забезпечити протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою електронну інформаційну взаємодію між Єдиною державною електронною системою дозвільних документів та:

Єдиним державним веб-порталом відкритих даних;

інтегрованою системою електронної ідентифікації;

Єдиним державним вебпорталом електронних послуг.

12. Міністерству внутрішніх справ забезпечити протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою електронну інформаційну взаємодію між Єдиною державною електронною системою дозвільних документів, Єдиним державним вебпорталом електронних послуг та єдиною інформаційною системою Міністерства внутрішніх справ для отримання відомостей:

про документ, який підтверджує, що в осіб, які мають або матимуть доступ до роботи, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, відсутня не знята чи не погашена в установленому порядку судимість за вчинення нетяжкого, тяжкого та особливо тяжкого злочину або за кримінальне правопорушення, пов’язане з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі тих, що вчинені за межами України;

у режимі реального часу про дозволи Національної поліції на використання об’єктів і приміщень, призначених для провадження діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та їх відповідність установленим вимогам.

13. Національній поліції забезпечити:

протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою наповнення єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ інформацією про дозволи на використання об’єктів і приміщень, призначених для провадження діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та їх відповідність установленим вимогам;

постійне регулярне наповнення зазначеної системи новою інформацією в день її надходження.

14. Державній податковій службі разом з Міністерством економіки забезпечити протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою електронну інформаційну взаємодію між Єдиною державною електронною системою дозвільних документів та Державним реєстром фізичних осіб - платників податків у режимі реального часу для підтвердження даних щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії (за наявності) та номера паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

15. Державному агентству розвитку туризму забезпечити протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою наповнення Єдиної державної електронної системи дозвільних документів відомостями про ліцензування господарської діяльності з туроператорської діяльності, які повинні міститися у ліцензійному реєстрі відповідно до Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 71, ст. 2269).

16. Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів забезпечити наповнення протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою Єдиної державної електронної системи дозвільних документів відомостями про ліцензування господарської діяльності з ветеринарної практики, які повинні міститися у ліцензійному реєстрі відповідно до Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 71, ст. 2269).

17. Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками забезпечити протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою наповнення Єдиної державної електронної системи дозвільних документів відомостями про ліцензування господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, які повинні міститися у ліцензійному реєстрі відповідно до Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 71, ст. 2269).

18. Державній службі з питань праці забезпечити протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою наповнення Єдиної державної електронної системи дозвільних документів інформацією, що зібрана починаючи з 1 січня 2020 р., про зареєстровані декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці станом на дату їх внесення.

19. Державній регуляторній службі забезпечити протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою електронну інформаційну взаємодію між Єдиною державною електронною системою дозвільних документів, Єдиним державним вебпорталом електронних послуг та Інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю) у режимі реального часу для отримання відомостей про проведені та заплановані заходи державного нагляду (контролю) за додержанням ліцензіатом ліцензійних вимог.

20. Державній казначейській службі протягом двох місяців з дня введення першого етапу Єдиної державної електронної системи дозвільних документів у промислову експлуатацію забезпечити електронну інформаційну взаємодію між Єдиною електронною системою дозвільних документів, Єдиним державним вебпорталом електронних послуг та інформаційною системою Державної казначейської служби для отримання відомостей про внесення плати за видачу ліцензій, за розширення провадження відповідного виду господарської діяльності.

21. Київській міській державній адміністрації (Київській міській військовій адміністрації) забезпечити протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою наповнення Єдиної державної електронної системи дозвільних документів відомостями про ліцензування господарської діяльності з освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, які повинні міститися у ліцензійному реєстрі відповідно до Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 71, ст. 2269).

22. Міністерству економіки:

подати не пізніше ніж через два місяці після завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіт про його результати;

оприлюднити інформацію про результати реалізації експериментального проекту на власному офіційному веб-сайті;

оприлюднити інформацію про початок запровадження першого етапу Єдиної державної електронної системи дозвільних документів суб’єктами господарювання на порталі Єдиної державної електронної системи дозвільних документів;

за результатами реалізації експериментального проекту у разі потреби подати пропозиції щодо доцільності внесення змін до актів законодавства.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 липня 2024 р. № 795

ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо запровадження першого етапу Єдиної державної електронної системи дозвільних документів

Загальні питання

1. Цей Порядок визначає механізм реалізації експериментального проекту щодо запровадження першого етапу Єдиної державної електронної системи дозвільних документів (далі - експериментальний проект), процедуру та вимоги щодо запровадження першого етапу Єдиної державної електронної системи дозвільних документів.

Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання, які виявили намір приєднатися до експериментального проекту щодо подання документів для отримання адміністративних послуг у сфері охорони праці, у сфері ліцензування (видача ліцензії, зупинення дії ліцензії повністю або частково, відновлення дії ліцензії повністю або частково, анулювання ліцензії повністю або частково, розширення або звуження провадження господарської діяльності), а також скарг на дії органів ліцензування в електронній формі засобами Єдиної державної електронної системи дозвільних документів.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

1) дозвільні документи - ліцензії, документи дозвільного характеру, результати надання адміністративних послуг, інших публічних послуг;

2) Єдина державна електронна система дозвільних документів (далі - Електронна система) - інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує створення, перегляд, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік та надання інформації у сфері охорони праці та у сфері ліцензування, а також взаємодію між суб’єктами господарювання, здобувачами ліцензій, ліцензіатами та їх представниками, державними органами, їх посадовими особами з метою отримання визначених пунктом 4 цього Порядку адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування, а також ведення ліцензійних реєстрів, реєстрів дозвільних документів, інших публічних електронних реєстрів кількох органів державної влади;

3) електронний кабінет користувача (далі - електронний кабінет) - кабінет, що забезпечує можливість ведення ліцензійних реєстрів, реєстрів дозвільних документів користувачами Електронної системи, у тому числі, шляхом опрацювання документів, отриманих від суб’єктів господарювання, здобувачів ліцензій та ліцензіатів, поданих засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;

4) інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронній формі;

5) користувачі - посадові особи державних органів, яким відповідно до цього Порядку надається доступ до електронного кабінету та які пройшли процедуру ідентифікації та автентифікації;

6) ліцензія - право суб’єкта господарювання на провадження виду господарської діяльності або частини виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, про що робиться запис у ліцензійному реєстрі;

7) методологічна помилка - невідповідність методології та/або алгоритмів роботи Електронної системи вимогам законодавства у сфері охорони праці та у сфері ліцензування (зокрема, невідповідність перелікам відомостей у документах);

8) програмно-апаратна помилка - помилка, недолік або дефект у програмному забезпеченні або програмних складових, програмно-апаратному устаткованні, каналах зв’язку, функціонуванні електронного підпису чи електронної печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, яка призводить до неправильного або неочікуваного результату або неочікуваної роботи, або унеможливлює роботу Електронної системи;

9) реєстровий номер документа в Електронній системі - унікальне буквено-цифрове позначення, що присвоюється автоматично документу під час його реєстрації в Електронній системі та є незмінним;

10) технічна помилка - будь-яка помилка, вада або дефект у роботі складових частин електронного кабінету або кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що призводить до невідповідності методології та/або алгоритмів роботи електронного кабінету та не є методологічною помилкою;

11) технічний збій - будь-які порушення у роботі складових частин електронного кабінету, що не є методологічною та/або технічною помилками, у тому числі їх повне зупинення;

12) технічний адміністратор Електронної системи - Мінекономіки.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про адміністративні послуги”, “Про ліцензування видів господарської діяльності”, “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, “Про охорону праці”, “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг”, інших законах та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актах.

Адміністративні акти, необхідні для реалізації експериментального проекту, приймаються з дотриманням вимог Закону України “Про адміністративну процедуру” з урахуванням особливостей, визначених законодавством у відповідній сфері.

3. Під час реалізації експериментального проекту суб’єкти господарювання, здобувачі ліцензій, ліцензіати та їх представники, які є учасниками експериментального проекту відповідно до цього Порядку, керуються законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства з урахуванням особливостей, установлених експериментальним проектом.

Суб’єкти господарювання, здобувачі ліцензій, ліцензіати та їх представники мають право звертатися за отриманням та отримувати адміністративні послуги у сфері охорони праці та у сфері ліцензування засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, Електронної системи відповідно до цього Порядку або в інший спосіб, передбачений законодавством (за вибором суб’єкта господарювання, здобувача ліцензії, ліцензіата документи можуть бути також подані до державного органу нарочно або поштовим відправленням з описом вкладення).

4. Засобами Електронної системи, Єдиного державного вебпорталу електронних послуг здійснюється надання в електронній формі таких адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування:

видача ліцензії на провадження туроператорської діяльності, зупинення та відновлення дії ліцензії повністю або частково, розширення або звуження провадження виду господарської діяльності, анулювання ліцензії повністю або частково;

видача ліцензії на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, зупинення та відновлення дії ліцензії повністю, анулювання ліцензії повністю;

видача ліцензії на провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізація (відпуск), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, зупинення та відновлення дії ліцензії повністю або частково, розширення або звуження провадження виду господарської діяльності, анулювання ліцензії повністю або частково;

видача ліцензії на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, зупинення та відновлення дії ліцензії повністю, анулювання ліцензії повністю;

реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (первинна, оновлена).

Засобами Електронної системи, Єдиного державного вебпорталу електронних послуг здійснюється:

подання скарги на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення ним вимог законодавства у сфері ліцензування;

подання заяви про відкликання скарги на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення ним вимог законодавства у сфері ліцензування.

5. Суб’єкти господарювання, здобувачі ліцензій, ліцензіати та їх представники, які виявили намір приєднатися до експериментального проекту, подають заяви та документи в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг з метою отримання адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування, визначених пунктом 4 цього Порядку.

6. Установити, що для органів ліцензування, ДРС, державних органів:

1) використання Електронної системи здійснюється протягом двох років з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2024 р. № 795 “Про реалізацію першого етапу експериментального проекту щодо запровадження Єдиної державної електронної системи дозвільних документів” для опрацювання заяв про надання адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування, поданих засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, створення, внесення та обліку відомостей про:

ліцензування провадження туроператорської діяльності;

ліцензування провадження господарської діяльності з ветеринарної практики;

ліцензування провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізація (відпуск), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку;

ліцензування провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти Київською міськдержадміністрацією (Київською міською військовою адміністрацією);

реєстрацію декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, подання оновленої декларації;

опрацювання та розгляд скарг здобувачів ліцензій, ліцензіатів на дії (бездіяльність) органів ліцензування щодо порушення вимог законодавства у сфері ліцензування;

2) формування і ведення ліцензійних справ здобувачів ліцензій чи ліцензіатів, які виявили намір приєднатися до експериментального проекту, щодо подання документів для отримання адміністративних послуг у сфері ліцензування засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, здійснюється протягом двох років з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2024 р. № 795 “Про реалізацію першого етапу експериментального проекту щодо запровадження Єдиної державної електронної системи дозвільних документів”;

3) у разі коли протягом двох років з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2024 р. № 795 “Про реалізацію першого етапу експериментального проекту щодо запровадження Єдиної державної електронної системи дозвільних документів” ліцензіат звернувся до органу ліцензування за отриманням адміністративних послуг у сфері ліцензування засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, а відомості про нього ще не внесені до Електронної системи, орган ліцензування зобов’язаний внести відомості, які повинні міститися у ліцензійному реєстрі щодо такого ліцензіата, в Електронну систему протягом одного робочого дня з дня надходження звернення ліцензіата, за винятком випадків, коли такі відомості отримуються у порядку електронної інформаційної взаємодії.

7. Електронна система забезпечує зберігання, захист, облік даних, визначених у пункті 97 цього Порядку.

8. Документи для надання адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування, що подаються в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, документи, що оформляються за результатами надання адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування в електронній формі, формуються засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, Електронної системи у довільній формі, придатній для сприйняття їх змісту. Зазначені документи обов’язково містять відомості, що передбачені для кожного виду документів відповідно до затверджених законодавством форм.

Особливості функціонування Електронної системи

9. Метою створення та ведення Електронної системи є:

1) забезпечення створення, перегляду, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберігання, захисту, обліку та надання інформації у сфері ліцензування, а також взаємодія між здобувачами ліцензій, ліцензіатами та їх представниками, державними органами, їх посадовими особами, під час отримання/надання адміністративних послуг у сфері ліцензування, передбачених пунктом 4 цього Порядку, подачі та розгляду скарг здобувачів ліцензій, ліцензіатів на дії (бездіяльність) органів ліцензування щодо порушення вимог законодавства у сфері ліцензування, а також подання інформації щодо внесення змін до документів, що додавалися до заяви про отримання ліцензії;

2) забезпечення створення, перегляду, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберігання, захисту, обліку та надання інформації у сфері охорони праці, а також взаємодія між суб’єктами господарювання, їх представниками, дозвільним органом, його посадовими особами, під час отримання/надання адміністративних послуг у сфері охорони праці, передбачених пунктом 4 цього Порядку;

3) забезпечення ведення ліцензійних реєстрів, реєстрів дозвільних документів, інших публічних електронних реєстрів кількох державних органів.

10. Електронна система складається з:

порталу Електронної системи;

модуля адміністрування публічних електронних реєстрів (ліцензійних реєстрів, реєстрів дозвільних документів тощо), до якого входять, зокрема, електронний кабінет користувача, публічні електронні реєстри державних органів.

11. Електронна система ведеться державною мовою та функціонує у цілодобовому режимі, крім проведення планових та позапланових профілактичних та/або технічних робіт, виникнення технічних та/або методологічних помилок чи технічного збою в роботі.

Тривалість проведення профілактичних та/або технічних робіт з підтримки Електронної системи встановлюється технічним адміністратором. Інформація про проведення профілактичних та/або технічних робіт з підтримки Електронної системи оприлюднюється на порталі Електронної системи за три календарних дні до дати проведення таких робіт, крім випадків, коли внаслідок терміновості проведення таких робіт завчасне попередження неможливе.

Проведення профілактичних та/або технічних робіт з підтримки Електронної системи з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин будь-якого робочого дня забороняється.

12. Надання роз’яснень з питань застосування актів законодавства у сфері ліцензування здобувачам ліцензії, ліцензіатам, які виникають під час отримання/надання адміністративних послуг у сфері ліцензування з використанням Електронної системи, забезпечується відповідним органом ліцензування.

13. Надання роз’яснень з питань застосування актів законодавства у сфері охорони праці суб’єктам господарювання, які виникають під час отримання/надання адміністративних послуг у сфері охорони праці з використанням Електронної системи, забезпечується дозвільним органом.

Функціональні можливості Електронної системи

14. Функціональними можливостями Електронної системи забезпечуються:

1) процедура електронної ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації користувачів;

2) взаємодія із засобами електронного підпису чи електронної печатки користувачів з метою накладення ними електронного підпису чи електронної печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, у тому числі для створення електронного документа;

3) доступ суб’єкта господарювання, здобувача ліцензії, ліцензіата, їх представників до електронних документів та відомостей про їх реєстрацію під час отримання адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;

4) подання електронних документів засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;

5) отримання, розгляд відповідальними особами державних органів електронних документів, поданих суб’єктами господарювання, здобувачами ліцензій, ліцензіатами та їх представниками засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (крім тих, що опрацьовуються автоматично), з автоматичною фіксацією часу надсилання та часу отримання, цілісність та автентичність електронних документів;

6) внесення відомостей (реєстрація) до Електронної системи користувачами;

7) автоматичне надсилання програмними засобами повідомлення про стан розгляду електронних документів та прийняте за результатами їх розгляду рішення суб’єкту господарювання, здобувачу ліцензії, ліцензіату на адресу його електронної пошти та/або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;

8) електронна інформаційна взаємодія з іншими державними електронними інформаційними ресурсами;

9) можливість генерування ліцензійних справ на підставі відомостей Електронної системи;

10) проведення автоматичної перевірки програмними засобами повноти інформації у поданих суб’єктом господарювання, здобувачем ліцензії, ліцензіатом, засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг електронних документів для отримання послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування;

11) здійснення автоматичного контролю за наповненістю та підтвердженням цілісності електронних документів;

12) автоматична реєстрація та внесення відповідної інформації до Електронної системи. Механізм надання електронних публічних послуг в автоматичному режимі визначається Порядком надання електронних публічних послуг в автоматичному режимі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2022 р. № 868 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 65, ст. 3912);

13) здійснення заходів щодо контролю та верифікації інформації, моніторингу змін індивідуальної інформації, захисту інформації, програмного забезпечення, в тому числі від несанкціонованого доступу;

14) шифрування та розшифрування електронних документів під час їх передачі;

15) управління правами доступу до інформації;

16) захист інформації, що обробляється в Електронній системі, відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації;

17) доступність інформації для користувачів з порушенням зору;

18) формування наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”;

19) дані ліцензійних реєстрів, реєстрів дозвільних документів, інших публічних електронних реєстрів, що ведуться в Електронній системі, ліцензійних справ та декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці зберігаються технічним адміністратором Електронної системи у захищеному сховищі із забезпеченням цілісності інформації та неможливості видалення або внесення змін.

Власник Електронної системи та його функції

15. Власником Електронної системи та виключних майнових прав на її програмне забезпечення (далі - власник) є держава в особі Мінекономіки.

16. Власник вживає організаційних заходів, пов’язаних із забезпеченням функціонування Електронної системи, у тому числі:

1) здійснює нормативно-правове, методологічне та інформаційне забезпечення з питань ведення Електронної системи;

2) надає роз’яснення щодо застосування актів законодавства з питань ведення Електронної системи;

3) вживає організаційних заходів, пов’язаних із створенням, модернізацією та функціонуванням Електронної системи, у тому числі впроваджує Електронну систему в експлуатацію, організовує створення комплексної системи захисту інформації, що міститься в Електронній системі, та налагодження електронної інформаційної взаємодії між Електронною системою та іншими електронними інформаційними ресурсами, інформує технічного адміністратора Електронної системи про виявлені недоліки у роботі Електронної системи, вносить пропозиції щодо їх усунення та вдосконалення роботи Електронної системи;

4) контролює та координує роботу технічного адміністратора;

5) погоджує технічні рішення, типи технічних засобів, вид загального програмного забезпечення, а також пропозиції щодо розроблення та модернізації спеціального програмного забезпечення, що пропонується технічним адміністратором;

6) забезпечує оприлюднення інформації, що міститься в Електронній системі, у формі відкритих даних відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”;

7) здійснює контроль за функціонуванням Електронної системи, у тому числі шляхом проведення моніторингу процесів її ведення;

8) виконує інші функції, передбачені законодавством.

Технічний адміністратор та його функції

17. Технічний адміністратор здійснює заходи із створення та супроводження програмного забезпечення Електронної системи, відповідає за технічне і технологічне забезпечення Електронної системи, збереження та захист інформації (даних), що міститься в Електронній системі, забезпечує проведення технічних та профілактичних робіт з її підтримки, надання, блокування та анулювання доступу до електронного кабінету, проводить навчання роботі з Електронною системою. Технічний адміністратор здійснює інші заходи для забезпечення функціонування Електронної системи.

18. Створення програмного забезпечення Електронної системи полягає у здійсненні комплексу заходів, спрямованих на його розроблення, модернізацію, тестування та дослідну експлуатацію, впровадження з урахуванням вимог законодавства у сфері охорони праці та у сфері ліцензування.

19. Супроводження програмного забезпечення Електронної системи полягає у здійсненні заходів щодо забезпечення його функціонування відповідно до технічної документації, виявлення помилок, надання інформації про виявлені помилки розробникам програмного забезпечення Електронної системи та забезпечення виправлення помилок.

20. Технічне та технологічне забезпечення Електронної системи полягає у:

1) проведенні моніторингу роботи Електронної системи, баз даних та інформаційних ресурсів, підключених до неї;

2) наданні/блокуванні в установленому порядку доступу до електронних кабінетів користувачам;

3) налагодженні електронної інформаційної взаємодії між Електронною системою та іншими електронними інформаційними ресурсами;

4) розгляді пропозицій (зауважень) щодо вдосконалення функціонування Електронної системи та надання відповідних пропозицій власнику;

5) підтримці функціонування програмного забезпечення Електронної системи та електронних комунікаційних мереж, з використанням яких здійснюється користування відомостями Електронної системи;

6) задоволенні потреби у необхідних матеріалах, обладнанні з метою організації безперебійного та надійного функціонування Електронної системи;

7) придбанні необхідного програмного забезпечення;

8) укладенні договорів про обслуговування технічної інфраструктури (центру обробки даних, мережі передачі даних тощо);

9) залученні у разі потреби фахівців сторонніх організацій для виконання робіт з технічного супроводу обладнання Електронної системи;

10) введенні в експлуатацію апаратних, програмних засобів, технічних засобів електронних комунікацій та захисту інформації в Електронній системі;

11) здійсненні методичної підтримки оброблення та систематизації інформації, що міститься в Електронній системі;

12) методичній підтримці створення, зберігання та використання архівної інформації;

13) технічному та організаційному забезпеченні створення та зберігання архівної інформації;

14) підтримці безперервного функціонування системи зберігання та архівування інформації Електронної системи.

21. Технічний адміністратор здійснює такі заходи щодо збереження та захисту інформації, що міститься в Електронній системі:

1) створення та забезпечення функціонування комплексної системи захисту інформації Електронної системи відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах;

2) автентифікація доступу користувачів;

3) створення, збереження та захист резервної копії інформації Електронної системи;

4) впровадження та забезпечення використання засобів криптографічного та технічного захисту інформації під час ведення Електронної системи;

5) забезпечення використання кваліфікованого електронного підпису та/або печатки під час ведення Електронної системи;

6) забезпечення захисту цілісності бази даних, апаратного та програмного забезпечення, достовірності інформації Електронної системи, захисту від несанкціонованого доступу, незаконного використання, незаконного копіювання, спотворення, знищення даних, безпеки персональних даних;

7) блокування несанкціонованих дій щодо захищених ресурсів.

22. Для забезпечення контролю за роботою Електронної системи технічному адміністратору надається право перегляду журналу всіх дій (подій), що відбуваються в Електронній системі, зокрема фіксації дати і часу відправлення, отримання документів через електронний кабінет та будь-якої зміни інформації, доступних в Електронній системі, за допомогою кваліфікованої електронної позначки часу.

Загальні вимоги до інформації та електронних документів в Електронній системі

23. Створення, внесення, перегляд, надсилання, використання інформації та електронних документів в Електронній системі, внесення змін та доповнень до них здійснюються користувачами відповідно до прав доступу, встановлених цим Порядком, та в межах повноважень, визначених законодавством.

24. Інформація та електронні документи створюються і вносяться до Електронної системи державною мовою.

25. У разі коли для створення електронного документа необхідне завантаження іншого документа, такий документ завантажується у форматі, визначеному цим Порядком.

26. Створення електронного документа користувачем завершується накладенням ним кваліфікованого електронного підпису чи електронної печатки з дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг.

27. Документообіг в Електронній системі здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”. На всі електронні документи та інформацію, що вносяться до Електронної системи, накладається кваліфікований електронний підпис користувача відповідно до Закону України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”.

28. Засобами Електронної системи здійснюється автоматичне внесення до журналу всіх дій (подій), що здійснюються в Електронній системі, зокрема даних про дії користувача у системі, дати і часу створення, надсилання, отримання електронних документів та будь-якої зміни інформації, доступних в Електронній системі, за допомогою кваліфікованої електронної позначки часу.

Інформація про дату і час створення, завантаження, внесення змін, видалення, надсилання та отримання інформації, електронних документів, іншої інформації з ідентифікацією відправника та отримувача зберігається безстроково (крім випадків, коли законодавством встановлено інший строк зберігання інформації) і може бути отримана через Електронну систему у формі електронного документа.

29. Кожному електронному документу під час створення в Електронній системі автоматично присвоюється унікальний реєстровий номер.

30. У випадку надання електронних публічних послуг в автоматичному режимі у сфері охорони праці та у сфері ліцензування внесення інформації до Електронної системи здійснюється автоматично засобами Електронної системи в режимі реального часу з присвоєнням реєстрового номера та оприлюдненням такої інформації на порталі Електронної системи без необхідності прийняття будь-яких розпорядчих актів чи рішень посадових осіб.

У разі надання електронних публічних послуг у сфері охорони праці в автоматичному режимі під час автоматичного включення інформації до Електронної системи на електронний документ засобами Електронної системи накладається кваліфікована електронна печатка Держпраці.

Електронна інформаційна взаємодія між Електронною системою та іншими електронними інформаційними ресурсами

31. Електронна система забезпечує сумісність та електронну інформаційну взаємодію з іншими електронними інформаційними ресурсами під час надання/отримання адміністративних послуг у сфері ліцензування та у сфері охорони праці, визначених пунктом 4 цього Порядку, в тому числі з:

1) Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

2) Державним реєстром речових прав на нерухоме майно;

3) Інформаційною системою ДПС;

4) Ліцензійним реєстром з медичної практики;

5) Єдиною державною електронною базою з питань освіти;

6) Інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю);

7) Державним реєстром фізичних осіб - платників податків;

8) Єдиним державним вебпорталом відкритих даних;

9) інтегрованою системою електронної ідентифікації;

10) Єдиним державним вебпорталом електронних послуг;

11) інформаційною системою Казначейства;

12) Єдиною інформаційною системою МВС;

13) системами електронного документообігу користувачів.

32. Електронна інформаційна взаємодія між Електронною системою та електронними інформаційними ресурсами згідно з цим Порядком здійснюється безоплатно.

Електронна інформаційна взаємодія, передбачена цим Порядком, здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.

У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.

33. Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти електронної інформаційної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455).

34. Обмін інформацією здійснюється в електронній формі з дотриманням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про захист персональних даних”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.

Усунення помилок у роботі Електронної системи

35. У разі виявлення помилок у роботі Електронної системи користувач надсилає електронним способом через електронну пошту повідомлення про помилку, що виникла під час роботи Електронної системи.

36. У разі виявлення користувачем програмно-апаратної та/або методологічної помилки в роботі Електронної системи він має право надіслати засобами порталу Електронної системи, через електронну пошту або в інший спосіб повідомлення про виявлену програмно-апаратну та/або методологічну помилку. Повідомлення про методологічну помилку надсилається власнику. Повідомлення про програмно-апаратну помилку надсилається одночасно технічному адміністратору та власнику.

37. У випадку виявлення або надходження повідомлення про виявлення методологічної помилки власник зобов’язаний протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем отримання такого повідомлення від користувача:

1) провести перевірку наявності методологічної помилки;

2) повідомити користувачу на адресу електронної пошти про результати обробки помилки, що виникла під час роботи в Електронній системі. Підтвердження або спростування наявності відповідної помилки здійснюється шляхом надсилання повідомлення.

Якщо власник визнає наявність методологічної помилки, він зобов’язаний забезпечити усунення такої помилки у строк, що визначається ним з урахуванням критичності виявленої помилки та технічної можливості її усунення.

Про наявність методологічної помилки власник повідомляє технічному адміністратору і в разі необхідності залучає його до усунення помилки. Порядок узгодження завдань та строки погодження можливого усунення помилок встановлюються в договорах, укладених з власником, про виконання робіт та надання послуг, пов’язаних із забезпеченням функціонування Електронної системи.

Якщо методологічна помилка призводить до порушення прав користувача або передбачає притягнення його до відповідальності, власник у строк, визначений абзацом першим цього пункту, повідомляє користувачу на адресу електронної пошти про існування методологічної помилки та про час, необхідний для її усунення та відновлення порушених прав такого користувача.

Про усунення методологічної помилки власник повідомляє користувачу на адресу електронної пошти.

38. У випадку виявлення програмно-апаратної помилки технічний адміністратор зобов’язаний протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем отримання такого повідомлення від користувача:

1) провести перевірку наявності програмно-апаратної помилки;

2) повідомити користувача на адресу електронної пошти про результати обробки помилки, що виникла під час роботи в Електронній системі. Підтвердження або спростування наявності відповідної помилки здійснюється шляхом надсилання повідомлення.

Якщо технічний адміністратор визнає наявність програмно-апаратної помилки, він зобов’язаний усунути її у строк, що визначається ним з урахуванням критичності виявленої помилки та технічної можливості її усунення.

Якщо програмно-апаратна помилка призводить до порушення прав користувача або передбачає притягнення користувача до відповідальності, технічний адміністратор у строк, визначений абзацом першим цього пункту, повідомляє користувачу на адресу електронної пошти про наявність програмно-апаратної помилки та час, необхідний для її усунення і відновлення порушених прав таких користувачів.

Про усунення програмно-апаратної помилки технічний адміністратор повідомляє користувачу та власнику на адресу електронної пошти.

Фінансове забезпечення із створення та ведення Електронної системи

39. Створення програмно-технічних засобів Електронної системи та фінансове забезпечення вжиття заходів до запровадження Електронної системи здійснюється в межах бюджетних призначень головних розпорядників бюджетних коштів, установлених їм Законом про Державний бюджет України на відповідний рік або рішенням про місцевий бюджет на відповідний рік, за рахунок коштів міжнародної технічної та/або поворотної чи безповоротної фінансової допомоги міжнародних організацій, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

Перелік інформації, доступ до якої забезпечується в загальному порядку

40. Портал Електронної системи є складовою Електронної системи і забезпечує:

1) доступ користувачів до електронного кабінету;

2) перегляд даних, що містяться в Електронній системі;

3) розміщення та використання результатів таких сервісів без необхідності автентифікації з можливістю завантаження та роздрукування результатів їх роботи:

перевірка інформації щодо виданих ліцензій, зареєстрованих декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та результатів надання інших адміністративних послуг;

можливість подання повідомлення про технічні, програмно-апаратні та методологічні помилки, виявлені в роботі Електронної системи;

4) пошук інформації в Електронній системі.

41. Портал Електронної системи має офіційну адресу в Інтернеті - e-license.gov.ua.

42. Користування порталом Електронної системи та доступ до інформації, що міститься в Електронній системі, здійснюються на безоплатній основі.

Параметри пошуку інформації на порталі Електронної системи

43. Пошук інформації на порталі Електронної системи здійснюється за одним або кількома з таких параметрів:

1) щодо фізичної особи - підприємця:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків;

2) щодо юридичної особи:

повне або скорочене найменування юридичної особи;

ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України (далі - код згідно з ЄДРПОУ);

3) щодо ліцензії:

найменування виду господарської діяльності, на який видано ліцензію;

найменування органу ліцензування;

дата видачі ліцензії/дата прийняття рішення про видачу ліцензії, рішення про анулювання ліцензії повністю або частково, рішення про зупинення дії ліцензії повністю або частково, рішення про відновлення дії ліцензії повністю або частково, рішення про розширення або звуження провадження виду господарської діяльності;

номер ліцензії (за наявності)/номер рішення про видачу ліцензії, рішення про анулювання ліцензії повністю або частково, рішення про зупинення дії ліцензії повністю або частково, рішення про відновлення дії ліцензії повністю або частково, рішення про розширення або звуження провадження виду господарської діяльності;

строк дії ліцензії (у разі його встановлення);

дата та підстави для зупинення дії ліцензії повністю або частково;

дата та підстави для розширення або звуження провадження виду господарської діяльності (за наявності);

дата та підстави для відновлення дії ліцензії повністю або частково;

дата та підстави для анулювання ліцензії повністю або частково;

4) щодо декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці:

найменування та місцезнаходження дозвільного органу;

найменування виду робіт підвищеної небезпеки;

найменування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;

дата реєстрації декларації;

номер реєстрації декларації;

місце виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

44. Портал Електронної системи повинен забезпечувати можливість пошуку інформації за текстовим запитом та відбір об’єктів з такими параметрами:

1) запит за діапазоном дат (для даних, які містять поле “дата”);

2) запит з випадаючим списком;

3) запит з вибором кількох варіантів;

4) запит з числовим діапазоном;

5) запит з вибором адміністративно-територіальної одиниці.

Електронний кабінет

45. Електронний кабінет призначений для:

1) опрацювання документів, поданих суб’єктами господарювання, здобувачами ліцензій та ліцензіатами в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, вчинення дій, пов’язаних з:

реєстрацією декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;

видачею, відмовою у видачі ліцензії на провадження туроператорської діяльності, зупиненням дії ліцензії повністю або частково, відновленням дії ліцензії повністю або частково, анулюванням ліцензії повністю або частково, розширенням або звуженням провадження виду господарської діяльності, залишенням заяви без розгляду;

видачею, відмовою у видачі ліцензії на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, зупиненням дії ліцензії, відновленням дії ліцензії, анулюванням ліцензії, залишенням заяви без розгляду;

видачею, відмовою у видачі ліцензії на провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуск), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, зупиненням дії ліцензії повністю або частково, відновленням дії ліцензії повністю або частково, анулюванням ліцензії повністю або частково, розширенням або звуженням провадження виду господарської діяльності, залишенням заяви без розгляду;

видачею, відмовою у видачі ліцензії на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, зупиненням дії ліцензії, відновленням дії ліцензії, анулюванням ліцензії, залишенням заяви без розгляду;

2) опрацювання інформації, поданої здобувачами ліцензії, ліцензіатами засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг щодо внесення змін до документів та відомостей, що додавалися до заяви про отримання ліцензії;

3) перевірки поданої/внесеної інформації щодо її повноти, відповідності формату, логічності та достовірності;

4) розгляду скарг здобувача ліцензії, ліцензіата на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення ним вимог законодавства у сфері ліцензування;

5) внесення, зміни, доповнення інформації в Електронній системі;

6) генерування, перегляду ліцензійних справ.

Порядок надання, блокування та анулювання доступу до електронного кабінету

46. Користувачами електронного кабінету є:

1) Мінекономіки;

2) Держпродспоживслужба;

3) Держлікслужба;

4) ДРС;

5) Держпраці та її територіальні органи;

6) ДАРТ;

7) Київська міськдержадміністрація (Київська міська військова адміністрація).

47. Підключення та доступ користувачів до електронного кабінету здійснюються безоплатно.

48. Користувачі, що є посадовими особами державних органів, отримують доступ до електронного кабінету за повідомленням керівника такого органу або особи, яка його заміщує, в електронній формі, у тому числі через електронний кабінет, та за умови проходження процедури ідентифікації та автентифікації через інтегровану систему електронної ідентифікації.

49. Користувач та/або відповідальні посадові особи таких користувачів під час проходження первинної електронної ідентифікації обов’язково зазначають в електронному кабінеті свою адресу електронної пошти, номер мобільного телефону (за наявності), підтверджують правильність своїх ідентифікаційних даних. За достовірність такої інформації, зазначеної під час електронної ідентифікації, відповідають користувач та/або відповідальні посадові особи таких користувачів.

У разі зміни адреси електронної пошти та номера мобільного телефону (за наявності) користувач зобов’язаний не пізніше наступного робочого дня внести відповідні зміни до своїх облікових даних в електронному кабінеті.

50. Технічний адміністратор блокує доступ користувача до електронного кабінету на підставі:

1) надходження повідомлення (документів), що підтверджують факт компрометації особистого ключа користувача електронних довірчих послуг, виявлений самостійно користувачем або контролюючим органом під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг;

2) отримання повідомлення керівника державного органу або особи, яка його заміщує, про необхідність блокування доступу відповідальної посадової особи користувача до електронного кабінету у зв’язку з її відстороненням від виконання посадових обов’язків, відстороненням від посади;

3) отримання інформації про внесення користувачем недостовірної інформації про підставу для отримання інформації в Електронній системі;

4) отримання судового рішення про блокування доступу користувача до електронного кабінету.

51. Технічний адміністратор анулює доступ користувача до електронного кабінету на підставі:

1) отримання повідомлення керівника державного органу або особи, яка його заміщує, про необхідність анулювання доступу користувача до електронного кабінету у зв’язку з припиненням виконання ним своїх повноважень (звільнення, переведення, смерть, визнання безвісно відсутнім, недієздатним, обмеження цивільної дієздатності);

2) отримання повідомлення керівника державного органу або особи, яка його заміщує, або відповідальної посадової особи такого органу про необхідність анулювання доступу до електронного кабінету у зв’язку з припиненням виконання таким користувачем своїх повноважень (звільнення, переведення відповідальної посадової особи користувача, припинення виконання повноважень органом тощо);

3) отримання судового рішення, що набрало законної сили, про анулювання доступу користувача до електронного кабінету.

52. Технічний адміністратор за повідомленням керівників державних органів або осіб, які їх заміщують, змінює та відновлює право підпису електронних документів в електронному кабінеті користувача у зв’язку з відстороненням від виконання посадових обов’язків, відстороненням від посади, перебуванням на лікарняному, у відпустці такого користувача. Таке повідомлення надсилається в електронній формі.

53. Користувачі зобов’язані невідкладно, не пізніше наступного робочого дня з дня настання обставин, визначених пунктами 50 і 51 цього Порядку, повідомити технічному адміністратору про необхідність блокування, анулювання доступу відповідного користувача до електронного кабінету. Таке повідомлення надсилається в електронній формі.

54. Блокування чи анулювання доступу користувача та/або відповідальної посадової особи такого користувача до електронного кабінету здійснюється технічним адміністратором шляхом припинення програмними засобами доступу до електронного кабінету невідкладно, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідного повідомлення, з одночасним повідомленням про це відповідному користувачу та відповідальній посадовій особі такого користувача. Таке повідомлення надсилається в електронній формі.

55. Технічний адміністратор відновлює доступ користувача, якому було заблоковано доступ до електронного кабінету, на підставі:

1) отримання повідомлення керівника державного органу або особи, яка його заміщує, про припинення обставин, що стали підставою для блокування доступу користувача до електронного кабінету;

2) отримання судового рішення, що набрало законної сили, про скасування блокування доступу користувача до електронного кабінету.

56. Відновлення доступу користувача до електронного кабінету здійснюється технічним адміністратором невідкладно, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідного повідомлення, з одночасним повідомленням про це відповідному користувачу та відповідальній посадовій особі такого користувача. Таке повідомлення надсилається в електронній формі.

57. У разі анулювання доступу користувача та/або відповідальній посадовій особі такого користувача до електронного кабінету такий доступ не може бути відновлений.

58. За зверненням власника технічний адміністратор зобов’язаний надати інформацію про користувачів, яким надано, заблоковано та анульовано доступ до електронного кабінету.

Функціональні можливості електронного кабінету

59. Засобами Електронної системи забезпечуються функціональні можливості електронного кабінету залежно від прав доступу користувачів до електронного кабінету.

60. Через електронні кабінети посадових осіб ДАРТ, Держпродспоживслужби, Держлікслужби, Київської міськдержадміністрації (Київської міської військової адміністрації), Держпраці, її територіальних органів залежно від права доступу здійснюються такі дії:

1) доступ до інформації, внесеної до Електронної системи;

2) отримання, розгляд документів (крім випадків автоматичного опрацювання);

3) внесення інформації про зміну стану розгляду документів (крім випадків автоматичного опрацювання);

4) внесення/формування рішення за результатами розгляду документів, поданих для отримання адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування (крім випадків автоматичного опрацювання, надання електронних публічних послуг в автоматичному режимі), про:

видачу, відмову у видачі ліцензії, зупинення та відновлення дії повністю або частково, анулювання ліцензії повністю або частково на провадження туроператорської діяльності, розширення або звуження провадження виду господарської діяльності, рішення про залишення заяви без розгляду;

видачу, відмову у видачі ліцензії, зупинення та відновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, рішення про залишення заяви без розгляду;

видачу, відмову у видачі ліцензії, зупинення та відновлення дії повністю або частково, анулювання ліцензії повністю або частково на провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізація (відпуск), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, розширення або звуження провадження виду господарської діяльності, рішення про залишення заяви без розгляду;

видачу, відмову у видачі, зупинення та відновлення дії, анулювання ліцензії на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, рішення про залишення заяви без розгляду;

реєстрацію декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (зокрема, оновленої декларації);

5) внесення до Електронної системи інформації та документів, що були подані суб’єктом господарювання, здобувачем ліцензії, ліцензіатом у паперовій формі, їх розгляд та прийняття рішень на їх підставі;

6) отримання інформації щодо внесення ліцензіатом, здобувачем ліцензії плати за видачу ліцензії на провадження туроператорської діяльності, на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, на провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку;

7) надання доступу ДРС до матеріалів ліцензійної справи у випадку подання здобувачем ліцензії, ліцензіатом скарги на дії (бездіяльність) органу ліцензування;

8) генерування ліцензійних справ.

61. Через електронний кабінет посадової особи ДРС створюються такі електронні документи та здійснюються такі дії:

1) доступ до інформації, внесеної до Електронної системи;

2) отримання, розгляд документів;

3) внесення інформації про зміну стану розгляду документів;

4) внесення, надання здобувачу ліцензії, ліцензіату, органу ліцензування інформації про:

прийняття скарги до розгляду Експертно-апеляційною радою з питань ліцензування, що надсилається органу ліцензування, із зазначенням інформації про зупинення дії рішення органу ліцензування, що оскаржується;

прийняття скарги до розгляду Експертно-апеляційною радою з питань ліцензування, що надсилається здобувачу ліцензії, ліцензіату, що подає скаргу, із зазначенням інформації про зупинення дії рішення органу ліцензування, що оскаржується;

залишення скарги ліцензіата чи здобувача ліцензії без розгляду;

запрошення до участі в засіданні Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування;

відкладення розгляду скарги на наступне засідання;

зняття з розгляду скарги на підставі заяви ліцензіата або здобувача ліцензії про відкликання такої скарги;

задоволення скарги ліцензіата чи здобувача ліцензії на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення вимог законодавства у сфері ліцензування;

залишення скарги ліцензіата чи здобувача ліцензії без задоволення (відхилення скарги);

5) внесення до Електронної системи інформації та документів, що були подані здобувачем ліцензії, ліцензіатом у паперовій формі, їх розгляд та прийняття рішення на їх підставі.

Подання документів для отримання адміністративних послуг, подання скарг та формування рішень за результатами їх розгляду в електронній формі

62. Засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг суб’єктом господарювання, здобувачем ліцензії, ліцензіатом, їх представниками здійснюються такі дії:

1) створення та подання таких електронних документів для отримання адміністративних послуг у сфері ліцензування:

заяви про отримання ліцензії на провадження туроператорської діяльності, зупинення та відновлення дії ліцензії повністю або частково, розширення або звуження провадження виду господарської діяльності, анулювання ліцензії повністю або частково;

заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, зупинення та відновлення дії ліцензії повністю, анулювання ліцензії повністю;

заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, зупинення та відновлення дії ліцензії повністю або частково, розширення або звуження провадження виду господарської діяльності, анулювання ліцензії повністю або частково;

заяви про отримання ліцензії на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, зупинення та відновлення дії ліцензії повністю, анулювання ліцензії повністю;

скарги на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення ним вимог законодавства у сфері ліцензування;

заяви про відкликання скарги на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення ним вимог законодавства у сфері ліцензування;

2) створення та подання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (первинна, оновлена);

3) завантаження документів, необхідних для отримання адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування;

4) отримання інформації про стан розгляду електронних документів та результати їх розгляду;

5) отримання інформації про стан розгляду скарг щодо порушення вимог законодавства у сфері ліцензування;

6) подання інформації щодо внесення змін до документів та відомостей, що додавалися до заяви про отримання ліцензії;

7) внесення плати за надання адміністративної послуги або подання інформації, що підтверджує внесення такої плати.

63. Інформація, яка вноситься до Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, Електронної системи, визначається у переліку згідно з додатком.

64. З метою формування електронного документа обирається інформація згідно з додатком. Під час створення електронного документа допускається внесення необхідної додаткової інформації, яка не включена до інформації, що міститься у додатку, якщо така інформація передбачена вимогами законодавства.

65. Суб’єкт господарювання, здобувач ліцензії, ліцензіат або його представник не може сформувати електронний документ, якщо:

1) суб’єкт господарювання, здобувач ліцензії, ліцензіат або його представник не вніс у форму (поля) електронного документа засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг інформацію, передбачену додатком;

2) інформація, внесена суб’єктом господарювання, здобувачем ліцензії, ліцензіатом, не відповідає встановленому формату.

66. Здобувач ліцензії або його представник під час формування заяви про отримання ліцензії на провадження туроператорської діяльності, на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, на провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, розширення провадження виду господарської діяльності (за наявності) ставить відмітку щодо:

1) підтвердження відсутності здійснення контролю за діяльністю суб’єкта господарювання у значенні, наведеному у статті 1 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України, у значенні, наведеному у статті 1 Закону України “Про оборону України”;

2) зобов’язання виконувати ліцензійні умови відповідного виду господарської діяльності;

3) підтвердження про доступність місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення.

67. Державні органи не можуть вимагати від суб’єкта господарювання, здобувача ліцензії, ліцензіата або представника документи або інформацію, що перебувають у володінні органу ліцензування або у володінні інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління. Інформація про такі документи отримується у порядку електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного вебпорталу електронних послуг з іншими електронними інформаційними ресурсами або інформаційними системами.

68. Інформація, яка зазначається суб’єктом господарювання, здобувачем ліцензії, ліцензіатом або представником під час формування електронного документа, автоматично перевіряється щодо її достовірності у порядку електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного вебпорталу електронних послуг з електронними інформаційними ресурсами або інформаційними системами під час формування заяви.

69. У разі відсутності інформації, яка зазначається суб’єктом господарювання, здобувачем ліцензії, ліцензіатом або представником під час формування електронного документа, в Електронній системі, в електронних інформаційних ресурсах або інформаційних системах, з якими відбувається електронна інформаційна взаємодія, у випадку, коли така інформація повинна в них міститися згідно із законодавством і такі інформаційні ресурси та інформаційні системи створені, суб’єкт господарювання, здобувач ліцензії, ліцензіат або його представник не може сформувати електронний документ та отримати адміністративну послугу у сфері охорони праці та у сфері ліцензування з використанням Електронної системи. Отримання відповідної адміністративної послуги у сфері охорони праці та у сфері ліцензування з використанням Електронної системи можливе після внесення такої інформації до відповідних електронних інформаційних ресурсів або інформаційних систем.

70. Якщо серед інформації, документів, які суб’єкт господарювання, здобувач ліцензії, ліцензіат або представник подає до державного органу, органу ліцензування, є інформація, документи, не внесені до державних електронних інформаційних ресурсів або інформаційних систем з причини нестворення таких інформаційних ресурсів та інформаційних систем, то суб’єкт господарювання, здобувач ліцензії, ліцензіат або представник додає скановані копії (фотокопії) документів для отримання адміністративної послуги у сфері охорони праці та у сфері ліцензування.

Якщо в документах та відомостях, які подає суб’єкт господарювання, здобувач ліцензії, ліцензіат для отримання адміністративних послуг засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зазначено прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи, що були змінені, суб’єкт господарювання, здобувач ліцензії, ліцензіат може додати документ, що підтверджує зміну прізвища, власного імені, по батькові (за наявності).

71. Внесення ліцензіатом плати за видачу ліцензії на провадження туроператорської діяльності, на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, на провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, здійснюється ліцензіатом у строки, визначені Законом України “Про ліцензування видів господарської діяльності”. Орган ліцензування отримує інформацію щодо внесення ліцензіатом плати за видачу ліцензії в порядку електронної інформаційної взаємодії між Електронною системою та інформаційною системою Казначейства.

72. Документи, що подаються для отримання адміністративних послуг, та скарги повинні відповідати таким вимогам:

1) документи повинні викладатися державною мовою. У разі викладення документів іноземною мовою вони повинні бути засвідчені згідно із законодавством держави їх видачі та легалізовані в установленому законодавством порядку;

2) текст документів повинен бути розбірливим (надрукованим або написаним друкованими літерами);

3) документи не повинні містити підчищення або дописки, закреслені слова та інші виправлення, не обумовлені в них, орфографічні та арифметичні помилки, заповнюватися олівцем, а також містити пошкодження, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст;

4) документи в електронній формі повинні бути оформлені згідно з вимогами, визначеними законодавством.

Подання документів з порушенням зазначених вимог є підставою для залишення таких документів без розгляду, про що повідомляється суб’єкту господарювання, здобувачу ліцензії або ліцензіату в строк, передбачений для розгляду відповідних документів.

73. Завантаження сканованих копій (фотокопій) документів в Електронну систему здійснюється у форматі “pdf” з урахуванням таких вимог:

1) усі підписані документи повинні бути окремо відскановані в остаточній редакції, не допускається внесення після сканування додаткових записів, правок, змін;

2) кольорові скановані копії (фотокопії) документів повинні бути чіткими та повнорозмірними (без обрізання сторін документів, у тому числі прізвища та підпису, печатки, номера), глибина кольору - не менше ніж чотири біти;

3) текст на всіх відсканованих зображеннях повинен бути розбірливим, роздільна здатність - 300 точок на дюйм;

4) документи, що містять більше однієї сторінки, скануються в один файл. У разі перевищення допустимого для завантаження розміру файла такий файл розділяється на кілька файлів без пропущення сторінок та із збереженням їх послідовності відповідно до оригіналу документа;

5) розмір кожного завантаженого файла в Електронну систему повинен бути розміром не більше 100 мегабайтів.

74. Інформація та документи, надіслані суб’єктом господарювання, здобувачем ліцензії, ліцензіатом в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг для отримання послуг, визначених пунктом 4 цього Порядку, вважаються отриманими в день їх надходження, а в разі подання такої інформації та документів після закінчення робочого дня, у неробочий день, святковий або вихідний день - у перший робочий день, наступний за днем їх подання.

75. Орган ліцензування приймає рішення про залишення заяви здобувача ліцензії, ліцензіата без розгляду на підставі:

1) встановлення, що заява або хоча б один з документів, що додаються до заяви про отримання, зупинення та відновлення дії ліцензії повністю або частково, анулювання ліцензії повністю або частково, розширення або звуження провадження виду господарської діяльності, підписані особою, яка не має на це повноважень, або оформлені з порушенням вимог Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”, або не містять інформацію, яка обов’язково вноситься до них згідно із зазначеним Законом;

2) порушення строків подання заяви, передбачених Законом України “Про ліцензування видів господарської діяльності”;

3) наявної інформації про здійснення контролю за діяльністю суб’єкта господарювання у значенні, наведеному в статті 1 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України, у значенні, наведеному в статті 1 Закону України “Про оборону України”;

4) подання не в повному обсязі документів, що додаються до заяви для отримання ліцензії;

5) відсутності у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про здобувача ліцензії (суб’єкта господарювання) або наявності відомостей про державну реєстрацію його припинення.

76. Орган ліцензування приймає рішення про відмову у видачі ліцензії у разі:

1) встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам;

2) виявлення недостовірної інформації у підтвердних документах, поданих здобувачем ліцензії;

3) наявності в органу ліцензування інформації про рішення суду щодо здобувача ліцензії, що забороняє йому провадити окремий вид господарської діяльності, який підлягає ліцензуванню, та набрало законної сили;

4) наявності підстав, передбачених частиною другою статті 9 Закону України “Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори”, якщо здобувач ліцензії звернувся із заявою про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку.

77. Результати адміністративних послуг надаються засобами Електронної системи в електронній формі.

Доступ суб’єкта господарювання, здобувача ліцензії, ліцензіата до результатів адміністративних послуг, що надаються засобами Електронної системи, здійснюється засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг для перегляду, копіювання та друку.

Інформація та документи, отримані засобами Електронної системи, Єдиного державного вебпорталу електронних послуг в паперовій та електронній формі, мають однакову юридичну силу.

Здійснення аналізу внесеної інформації щодо повноти, відповідності визначеному формату, логічності та достовірності

78. Під час подання документів в електронній формі для отримання адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та внесення інформації до Електронної системи проводиться аналіз поданої інформації щодо її повноти, відповідності визначеному формату, логічності та достовірності.

Аналіз поданої інформації щодо повноти проводиться шляхом встановлення таких параметрів інформації:

відповідність визначеному формату - шляхом перевірки відповідності вимогам, установленим для відповідного виду інформації;

логічність - шляхом порівняння поданої інформації з інформацією, яка міститься в Електронній системі, порівняння взаємозв’язків між поданою інформацією, зіставлення поданої інформації із сукупністю аналогічної інформації, яка міститься в Електронній системі;

достовірність - шляхом порівняння та встановлення відповідності поданої інформації даним, що надходять у порядку електронної інформаційної взаємодії Електронної системи з електронними інформаційними ресурсами.

Такий аналіз проводиться автоматично засобами Електронної системи для визначення рівня ризику, визначеного пунктами 81 і 82 цього Порядку, та обрання відповідного типу процедури розгляду, визначеного пунктом 83 цього Порядку.

Визначення рівня ризику та обрання відповідного типу процедури розгляду та реєстрації електронних документів

79. За результатами аналізу інформації, яка міститься в документах, поданих для надання адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування в електронній формі, щодо її повноти, відповідності визначеному формату, логічності та достовірності визначається рівень ризику згідно з пунктами 81 і 82 цього Порядку та обирається відповідний тип процедури розгляду та реєстрації електронних документів згідно з пунктом 83 цього Порядку.

80. Рівень ризику (низький, високий) визначається для кожного документа окремо автоматично засобами Електронної системи для обрання типу процедури розгляду та реєстрації електронних документів.

81. До низького рівня ризику відносяться електронні документи, за результатами аналізу яких щодо їх повноти, відповідності визначеному формату, логічності та достовірності встановлено, що в Електронній системі та інших електронних інформаційних ресурсах наявна вся необхідна інформація, яка пройшла перевірку щодо підтвердження її повноти, відповідності визначеному формату, логічності та достовірності.

82. До високого рівня ризику відносяться електронні документи, за результатами аналізу яких щодо їх повноти, відповідності визначеному формату, логічності та достовірності встановлено, що:

1) інформація, яка вноситься здобувачем ліцензії, ліцензіатом у форму (поля) електронного документа відсутня в інших електронних інформаційних ресурсах, з якими здійснюється електронна інформаційна взаємодія;

2) інформація, яка вноситься здобувачем ліцензії, ліцензіатом у форму (поля) електронного документа, потребує здійснення аналізу органом ліцензування щодо відповідності ліцензійним умовам провадження виду господарської діяльності.

83. За результатами визначення рівня ризику обираються такі типи процедури розгляду та реєстрації відповідного електронного документа:

1) для низького рівня - автоматична реєстрація електронного документа та внесення інформації до Електронної системи без участі посадових осіб органу ліцензування та інших органів, надання електронних публічних послуг в автоматичному режимі;

2) для високого рівня - розгляд та реєстрація документів в Електронній системі за участю посадових осіб органу ліцензування та інших органів.

84. Якщо за результатами аналізу інформації, яка міститься в документах, поданих для надання адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування в електронній формі, щодо їх повноти, відповідності формату, логічності та достовірності визначається низький рівень ризику згідно з пунктом 81 цього Порядку, рішення про надання адміністративної послуги формується автоматично.

85. Якщо за результатами аналізу інформації, яка міститься в документах, поданих для надання адміністративних послуг у сфері ліцензування в електронній формі, щодо повноти, відповідності формату, логічності та достовірності визначається високий рівень ризику згідно з пунктом 82 цього Порядку, строк прийняття рішення про видачу ліцензії становить 10 робочих днів.

Інші рішення за результатами розгляду документів, поданих для отримання адміністративних послуг у сфері ліцензування в електронній формі, приймаються у строки, визначені Законом України “Про ліцензування видів господарської діяльності”.

Правовий статус документів та інформації, що створюються під час функціонування Електронної системи

86. Документ може створюватися системою автоматично шляхом опрацювання даних в Електронній системі.

87. Оригіналом документа є електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, створений засобами Електронної системи.

88. Створення документів та проведення дій з використанням Електронної системи здійснюється особами, до повноважень яких належить вчинення відповідних дій та прийняття рішень про видачу відповідних документів (крім автоматичного опрацювання документів, надання електронних публічних послуг в автоматичному режимі).

89. Документи, що створюються засобами Електронної системи, набирають чинності, а дії вважаються проведеними з моменту накладення кваліфікованого електронного підпису особою, яка їх створила.

90. Документи, що створюються державними органами засобами Електронної системи, які потребують затвердження рішенням відповідного органу, засвідчуються шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису уповноваженою особою відповідного органу. Такі документи набирають чинності у строки, визначені законодавством.

91. Документи, що створюються державними органами засобами Електронної системи, які потребують затвердження колегіального органу, засвідчуються шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису особою, уповноваженою відповідним органом. Такі документи набирають чинності у строки, визначені законодавством.

92. Створення документів (проведення дій) засобами Електронної системи здійснюється шляхом внесення запису до Електронної системи.

Надсилання електронних документів, інформації та повідомлень, ознайомлення з електронними документами, інформацією та повідомленнями засобами Електронної системи

93. З дня автентифікації користувача в електронному кабінеті надсилання (отримання) електронних документів та інформації здійснюється виключно через такий електронний кабінет, якщо інше не визначено законодавством.

94. Документ, надісланий в електронний кабінет, вважається врученим користувачу, якщо він сформований з дотриманням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги” і є доступним в електронному кабінеті. Повідомлення про надходження документа надсилається автоматично засобами Електронної системи на адресу електронної пошти користувача.

95. Датою вручення електронного документа та інформації користувачу є дата, зазначена у повідомленні про доставку в текстовому форматі, що надсилається з електронного кабінету автоматично засобами Електронної системи, містить дату і час доставки електронного документа та інформації користувачу. У разі коли доставка документа відбулася після закінчення робочого часу, датою вручення електронного документа та інформації користувачу вважається наступний робочий день. Якщо доставка відбулася у вихідний чи святковий день, датою вручення електронного документа та інформації користувачу вважається перший робочий день, наступний за днем їх подання.

96. Доступ суб’єктів господарювання, здобувачів ліцензії або ліцензіатів до результатів адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування, що надаються засобами Електронної системи, здійснюється засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Дані, що містяться в Електронній системі

97. Електронна система забезпечує створення, отримання, збирання, накопичення, обробку, захист, облік:

1) інформації про ліцензування провадження туроператорської діяльності, у тому числі передбаченої Порядком формування і ведення ліцензійного реєстру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 71, ст. 2269);

2) інформації про ліцензування провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, у тому числі передбаченої Порядком формування і ведення ліцензійного реєстру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 71, ст. 2269);

3) інформації про ліцензування провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, у тому числі передбаченої Порядком формування і ведення ліцензійного реєстру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 71, ст. 2269);

4) інформації про ліцензування провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, у тому числі передбаченої Порядком формування і ведення ліцензійного реєстру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 71, ст. 2269);

5) інформації про декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, а саме відомостей про суб’єкта господарювання, який зареєстрував декларацію: для юридичної особи - повне найменування, код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження (поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці, проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо; номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення), номер телефону, електронна адреса; а також інформація про керівника юридичної особи (у разі подання декларації юридичною особою): посада керівника; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника; для фізичної особи - підприємця - прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці, проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо; номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), номер телефону, адреса електронної пошти; тип декларації: первинна, оновлена (із зазначенням номера первинної декларації, яка оновлюється); місце виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки; тип місця виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки: за місцем знаходження роботодавця; за постійним місцезнаходженням об’єкта; за місцем виконання робіт/експлуатації, що змінюється (із зазначенням областей, де виконуються роботи чи експлуатується обладнання); перелік робіт підвищеної небезпеки та/або перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються); відомості про наявність договору страхування цивільної відповідальності перед третіми особами стосовно відшкодування наслідків можливої шкоди (за наявності); відомості про проведення аудиту охорони праці та вжиття заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров’я виробничих факторів; номер реєстрації декларації; дата реєстрації декларації;

6) інформації про розгляд скарг здобувачів ліцензії, ліцензіатів на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення вимог законодавства у сфері ліцензування, у тому числі передбаченої Порядком ведення Реєстру розгляду скарг здобувачів ліцензій, ліцензіатів на дії (бездіяльність) органів ліцензування щодо порушення законодавства у сфері ліцензування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 907 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 81, ст. 2624);

7) інформації та документів, внесених державними органами, суб’єктами господарювання, здобувачами ліцензій, ліцензіатами та їх представниками засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг в електронній формі для отримання адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування, а також інформації щодо внесення змін до документів, що додавалися до заяви про отримання ліцензії;

8) інформації про здобувача ліцензії, ліцензіата, що повинна міститися в ліцензійній справі.

Ліцензійні справи

98. Ліцензійна справа про здобувача ліцензії, ліцензіата генерується автоматично в Електронній системі.

99. Інформація про здобувача ліцензії, ліцензіата, яка не міститься в Електронній системі, вноситься органом ліцензування через електронний кабінет.

100. Зберігання ліцензійних справ в електронній формі на електронних носіях інформації та подання їх до архівних установ здійснюється відповідно до Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”.

101. У ліцензійних справах зберігається інформація про здобувача ліцензії, ліцензіата щодо:

1) документів та інформації, які подавалися здобувачем ліцензії, ліцензіатом до органу ліцензування відповідно до вимог Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”;

2) рішення органу ліцензування стосовно здобувача ліцензії, ліцензіата;

3) судових рішень, звернень правоохоронних органів, що надійшли до органу ліцензування стосовно здобувача ліцензії, ліцензіата;

4) матеріалів перевірок органом ліцензування додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов (скарг, що стали підставою для проведення позапланових перевірок, повідомлень органом ліцензування ліцензіатів про проведення планових перевірок, актів, складених за результатами проведення таких перевірок, та розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов);

5) судових рішень про витребування документів з ліцензійної справи, супровідних листів або документів, якими суд уповноважив осіб на їх одержання, фотокопій описів витребуваних документів;

6) інших документів, установлених законодавством.

Відомості Електронної системи, що містять інформацію з обмеженим доступом

102. Електронна система ведеться з дотриманням вимог статті 11 Закону України “Про захист персональних даних”. Обробка та захист персональних даних, інших даних та інформації, що містяться в Електронній системі, здійснюються відповідно до вимог Законів України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”, “Про захист персональних даних”, “Про публічні електронні реєстри”.

103. Не підлягає оприлюдненню на порталі Електронної системи інформація щодо реєстраційних номерів облікових карток платників податків, паспортних даних, місця проживання фізичної особи, договорів про надання послуг, документів, поданих суб’єктами господарювання, здобувачами ліцензій, ліцензіатами для отримання адміністративних послуг у сфері охорони праці та у сфері ліцензування, інформація, отримана у процесі електронної інформаційної взаємодії Електронної системи з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Державним реєстром речових прав на нерухоме майно.

104. Відомості Електронної системи, що містять інформацію з обмеженим доступом, надаються в порядку та на умовах, визначених відповідними законами.

Запит на отримання інформації з Електронної системи повинен відповідати вимогам, установленим статтею 16 Закону України “Про захист персональних даних”.

105. Державні органи, зокрема ДСА та суди, їх посадові особи у разі отримання інформації, що міститься в Електронній системі, зазначають підстави для надання відповідної інформації з посиланням на норму закону, яка передбачає право відповідного органу (відповідної посадової особи) запитувати таку інформацію, та/або реквізити справи (провадження), у зв’язку з якою виникла потреба в отриманні інформації.

Відповідальність за внесення недостовірної інформації про підставу для отримання інформації в Електронній системі несе посадова особа державного органу, яка здійснює відповідний запит.

Виправлення технічних помилок в інформації, що міститься в Електронній системі

106. У разі виявлення суб’єктом господарювання, здобувачем ліцензії, ліцензіатом технічної помилки (описки, друкарської, граматичної, орфографічної, арифметичної помилки) в інформації, що міститься в Електронній системі, допущеної органом ліцензування, ДРС або іншим державним органом, які вносили інформацію до Електронної системи, суб’єкт господарювання, здобувач ліцензії, ліцензіат, який виявив технічну помилку, в одноденний строк повідомляє про це в паперовій або електронній формі органу ліцензування, ДРС або іншому державному органу.

Орган ліцензування, ДРС або інший державний орган, який вносив інформацію до Електронної системи, протягом трьох робочих днів з дня отримання повідомлення перевіряє відповідність інформації, що міститься в Електронній системі, інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення такої інформації, та якщо факт невідповідності підтверджено, виправляє допущену технічну помилку.

У разі виявлення державним органом, який є користувачем, технічної помилки (описки, друкарської, граматичної, орфографічної, арифметичної помилки) в інформації, що міститься в Електронній системі, допущеної іншим державним органом, який є користувачем та вносив інформацію до Електронної системи, державний орган, який виявив технічну помилку, в одноденний строк повідомляє про це в паперовій або електронній формі іншому державному органу. Державний орган, який є користувачем та вносив інформацію до Електронної системи, протягом трьох робочих днів з дня отримання повідомлення перевіряє відповідність інформації, що міститься в Електронній системі, інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення такої інформації, та якщо факт невідповідності підтверджено, виправляє допущену технічну помилку.

107. У разі виявлення користувачем, який вносив інформацію до Електронної системи, технічної помилки зазначений користувач в одноденний строк виправляє допущену технічну помилку та повідомляє про це суб’єкту господарювання, здобувачу ліцензії, ліцензіату в паперовій або електронній формі.

108. Виправлення технічних помилок в інформації, що міститься в Електронній системі, допущених внаслідок наявності технічних помилок в документах, на підставі яких була внесена така інформація, здійснюється після виправлення технічних помилок у зазначених документах.

109. Виправлення технічних помилок в інформації, що міститься в Електронній системі, може здійснюватися також на підставі судового рішення. У разі коли допущена технічна помилка впливає на права третіх осіб, така помилка виправляється виключно на підставі судового рішення.



Додаток
до Порядку

ПЕРЕЛІК
інформації, яка міститься у документах та заявах про їх видачу, що створюються в Єдиній державній електронній системі дозвільних документів

Інформація, яка зазначається в заяві про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, та додається до такої заяви

1. Найменування органу ліцензування, до якого подається заява.

2. Інформація про здобувача ліцензії - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування та ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України (далі - код згідно з ЄДРПОУ).

3. Інформація про здобувача ліцензії, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

4. Інформація про керівника здобувача ліцензії (у разі подання заяви юридичною особою): посада; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності).

5. Місцезнаходження юридичної особи або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

6. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

7. Інформація про вид господарської діяльності, на провадження якого здобувач ліцензії має намір отримати ліцензію (поставити відмітку щодо виду господарської діяльності): культивування рослин, включених до списку № 3 таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізація (відпуск), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів (список 1 таблиці II та список 1 таблиці III), психотропних речовин (список 2 таблиці II та список 2 таблиці III) і прекурсорів (список 1 таблиці IV та список 2 таблиці IV), включених до зазначеного переліку.

8. Банківські реквізити: код згідно з ЄДРПОУ банку; найменування банку; МФО банку; номер поточного рахунка.

9. Інформація про місця провадження господарської діяльності (у разі подання заяви юридичною особою):

перелік відокремлених підрозділів, філій, у межах яких планується провадження господарської діяльності (у разі наявності);

адреса місця провадження або місцезнаходження відокремлених підрозділів, у межах яких планується провадження господарської діяльності (зазначається щодо кожного підрозділу окремо): поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

10. Інформація щодо об’єктів і приміщень:

порядковий номер;

найменування об’єктів і приміщень, де провадитиметься господарська діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;

номер, дата видачі та назва документа, що підтверджує право власності, оренди чи інше право користування об’єктами і приміщеннями;

види господарської діяльності, які провадитимуться на зазначених об’єктах і у приміщеннях: розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізація (відпуск), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789).

11. Інформація про осіб, що мають або матимуть доступ до роботи, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів:

порядковий номер;

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), дата народження, посада;

найменування закладу освіти, дата його закінчення;

номер та серія диплома;

спеціальність;

документ про зміну прізвища, власного імені, по батькові (у разі потреби) (файл у формі додатка);

дата видачі і номер наказу керівника юридичної особи (уповноваженої особи) або фізичної особи - підприємця про визначення осіб, що мають або матимуть доступ до роботи, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;

дата видачі, номер та назва документа, який підтверджує, що в особи відсутня не знята чи не погашена в установленому порядку судимість за вчинення нетяжкого, тяжкого та особливо тяжкого злочину або за кримінальне правопорушення, пов’язане з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі такого, що вчинене за межами України.

12. Інформація про ліцензію на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики (для фізичної особи - підприємця): дата видачі та номер рішення органу ліцензування про видачу ліцензії; назва виду господарської діяльності; найменування органу ліцензування.

13. Інформація про ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (для фізичної особи - підприємця): дата видачі та номер рішення органу ліцензування про видачу ліцензії; назва виду господарської діяльності; найменування органу ліцензування.

14. Свідоцтво (посвідчення, сертифікат спеціаліста), що підтверджує професійну придатність керівника юридичної особи або керівника відповідного підрозділу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, що має ліцензію на провадження медичної або ветеринарної практики, для провадження діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, що ліцензується (файл у формі додатка).

15. Довідка відповідного державного або комунального закладу охорони здоров’я про відсутність у працівників, які за своїми службовими обов’язками отримують (мають) доступ безпосередньо до наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, психічних розладів, пов’язаних із зловживанням алкогольними напоями, наркотичними засобами чи психотропними речовинами, а також про відсутність серед зазначених працівників осіб, визнаних непридатними до виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), пов’язаних з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (файл у формі додатка).

16. Інформація про дозвіл Національної поліції на використання об’єктів і приміщень, призначених для провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів: номер, дата видачі та назва документа; видавник документа; серія (за наявності).

17. Відмітка про підтвердження достовірності даних, зазначених у заяві про отримання ліцензії та в документах, що додаються до неї.

Інформація, яка зазначається в заяві про отримання ліцензії на започаткування провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти та додається до зазначеної заяви (для юридичних осіб)

18. Найменування органу ліцензування, до якого подається заява про отримання ліцензії на започаткування провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти.

19. Інформація про здобувача ліцензії - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування та код згідно з ЄДРПОУ.

20. Інформація про керівника здобувача ліцензії: посада керівника; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності).

21. Повне найменування закладу освіти - юридичної особи.

22. Повне найменування закладу освіти - структурного підрозділу юридичної особи публічного чи приватного права.

23. Форма власності (державна, комунальна, приватна).

24. Контактні дані юридичної особи: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти; адреса офіційного веб-сайта.

25. Місцезнаходження юридичної особи: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва, міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

26. Інформація про засновників (учасників): перелік засновників (учасників); частка кожного із засновників (учасників); найменування юридичної особи; код згідно з ЄДРПОУ.

27. Місцезнаходження засновника: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення); країна резидентства засновника.

28. Місце провадження освітньої діяльності: Україна; поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

29. Інформація про структурний підрозділ юридичної особи публічного чи приватного права (у разі ліцензування освітньої діяльності у структурному підрозділі юридичної особи публічного чи приватного права):

найменування посади керівника;

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника;

код згідно з ЄДРПОУ;

місцезнаходження та місце провадження освітньої діяльності (зазначається окремо, якщо відрізняється): поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення);

контактна інформація структурного підрозділу: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

30. Письмове зобов’язання (у довільній формі) щодо кадрового, матеріально-технічного, навчально-методичного та інформаційного забезпечення освітньої діяльності на рівні дошкільної освіти, у тому числі забезпечення безпеки життєдіяльності та охорони праці (файл у формі додатка).

31. Копії документів, оформлених відповідно до вимог законодавства, що підтверджують право власності чи користування майном для провадження освітньої діяльності (у разі розширення провадження освітньої діяльності).

32. Інформація про документи, що засвідчують рівень освіти та кваліфікації керівника закладу дошкільної освіти (структурного підрозділу юридичної особи публічного чи приватного права, що провадить освітню діяльність у сфері дошкільної освіти):

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника закладу дошкільної освіти;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), дата народження керівника закладу дошкільної освіти;

найменування закладу освіти, дата його закінчення;

номер та серія диплома;

спеціальність, кваліфікація;

документи, що засвідчують рівень кваліфікації керівника закладу дошкільної освіти (файл у формі додатка);

документ про зміну прізвища, власного імені, по батькові (у разі потреби) (файл у формі додатка);

документи, що засвідчують рівень освіти, рівень володіння державною мовою керівника юридичної особи, який виконує обов’язки керівника закладу дошкільної освіти (файл у формі додатка);

довідка про стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи керівника закладу дошкільної освіти (файл у формі додатка).

33. Особиста медична книжка встановленого зразка керівника юридичної особи, що виконує обов’язки керівника закладу дошкільної освіти/керівника відокремленого структурного підрозділу закладу дошкільної освіти (у разі наявності відокремленого структурного підрозділу) (файл у формі додатка).

34. Відмітка про підтвердження достовірності даних, зазначених у заяві про отримання ліцензії на започаткування провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти та в документах, що додаються до неї.

Інформація, яка зазначається в заяві про отримання ліцензії на започаткування провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти та додається до зазначеної заяви (для фізичних осіб - підприємців, що провадять діяльність самостійно)

35. Найменування органу ліцензування, до якого подається заява про отримання ліцензії на започаткування провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти.

36. Інформація про здобувача ліцензії, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

37. Контактні дані фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти; адреса офіційного веб-сайта.

38. Місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

39. Особиста медична книжка встановленого зразка (файл у формі додатка).

40. Інформація про документи, що засвідчують рівень освіти та кваліфікації:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи - підприємця;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), дата народження;

найменування закладу освіти;

дата закінчення закладу освіти;

номер та серія диплома;

спеціальність, кваліфікація;

дата проходження курсів підвищення кваліфікації;

номер та серія свідоцтва;

документ про освіту (сканована копія, фотокопія у вигляді файла у разі відсутності інформації в Єдиній державній електронній базі з питань освіти);

документи, що засвідчують рівень кваліфікації керівника закладу дошкільної освіти (файл у формі додатка);

документ про зміну прізвища, власного імені, по батькові (у разі потреби) (файл у формі додатка).

41. Відмітка про підтвердження достовірності даних, зазначених у заяві про отримання ліцензії на започаткування провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти та в документах, що додаються до неї.

Інформація, яка зазначається в заяві про отримання ліцензії на започаткування провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти та додається до зазначеної заяви (для фізичних осіб - підприємців з наявністю найманих працівників)

42. Найменування органу ліцензування, до якого подається заява про отримання ліцензії на започаткування провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти.

43. Інформація про здобувача ліцензії, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

44. Місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

45. Письмове зобов’язання (у довільній формі) щодо кадрового, матеріально-технічного, навчально-методичного та інформаційного забезпечення освітньої діяльності на рівні дошкільної освіти, у тому числі забезпечення безпеки життєдіяльності та охорони праці (файл у формі додатка).

46. Особиста медична книжка встановленого зразка фізичної особи - підприємця або особи, найнятої фізичною особою - підприємцем, яка виконуватиме обов’язки, визначені законодавством для керівника закладу дошкільної освіти (файл у формі додатка).

47. Місце провадження освітньої діяльності: Україна; поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

48. Інформація про документи, що засвідчують рівень освіти:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника закладу дошкільної освіти;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), дата народження керівника закладу дошкільної освіти;

найменування закладу освіти;

дата закінчення закладу освіти;

номер та серія диплома;

спеціальність, кваліфікація;

документи, що засвідчують рівень кваліфікації керівника закладу дошкільної освіти (файл у формі додатка);

документ про зміну прізвища, власного імені, по батькові (у разі потреби) (файл у формі додатка).

49. Відмітка про підтвердження достовірності даних, зазначених у заяві про отримання ліцензії на започаткування провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти та в документах, що додаються до неї.

Інформація, яка зазначається в заяві про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики та додається до зазначеної заяви

50. Найменування органу ліцензування, до якого подається заява про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики.

51. Інформація про здобувача ліцензії - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування та код згідно з ЄДРПОУ.

52. Інформація про здобувача ліцензії, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

53. Інформація про керівника здобувача ліцензії (у разі подання заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики юридичною особою): посада; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності).

54. Місцезнаходження юридичної особи або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

55. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

56. Інформація про місце провадження господарської діяльності з ветеринарної практики:

порядковий номер;

найменування установи;

місце провадження господарської діяльності: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення);

контактні дані місця провадження господарської діяльності: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

57. Місцезнаходження відокремлених підрозділів (у разі наявності у заявника - юридичної особи філій, інших відокремлених підрозділів, за місцем розташування яких провадитиметься заявлений вид господарської діяльності, а у заявника, що є фізичною особою - підприємцем місць провадження заявленого виду господарської діяльності у заяві):

порядковий номер;

поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

58. Матеріально-технічна база (проставляється відмітка):

1) пункти ветеринарної медицини, а саме:

робоче місце спеціаліста;

місце для зберігання медикаментів, біопрепаратів та медичних інструментів з урахуванням їх фізико-хімічних властивостей та дії на них різноманітних факторів зовнішнього середовища;

місце для проведення стерилізації спецодягу, інструментів і матеріалів;

місце для зберігання побутового інвентарю;

приміщення пункту ветеринарної медицини не належить до житлового фонду та розташовується як окрема будівля, вбудоване (прибудоване) ізольоване приміщення на першому поверсі з окремим самостійним виходом, інше;

2) амбулаторія ветеринарної медицини, а саме:

робочий кабінет спеціаліста;

місце для зберігання медикаментів, біопрепаратів та медичних інструментів з урахуванням їх фізико-хімічних властивостей;

кімната для проведення стерилізації спецодягу, інструментів і матеріалів (стерилізаційна);

місце для реєстратури;

манеж;

приміщення для проведення лікувальних процедур (операційна);

місце для зберігання побутового інвентарю;

спеціалізовані кабінети;

приміщення амбулаторії ветеринарної медицини не належить до житлового фонду та розташовується як окрема будівля, вбудоване (прибудоване) ізольоване приміщення на першому поверсі будинку з окремим самостійним виходом, інше;

3) клініка ветеринарної медицини, а саме:

робочий кабінет спеціаліста;

місце для зберігання медикаментів, біопрепаратів та медичних інструментів з урахуванням їх фізико-хімічних властивостей;

місце для реєстратури;

манеж;

приміщення для проведення лікувальних процедур (операційна);

спеціалізовані кабінети;

місце для зберігання побутового інвентарю;

приміщення для утримання хворих тварин та/або ізолятор;

кімната для проведення стерилізації спецодягу, інструментів і матеріалів (стерилізаційна);

приміщення клініки ветеринарної медицини не належить до житлового фонду та розташовується в окремій будівлі.

59. Реквізити документа, що посвідчує право власності, володіння або користування приміщенням:

вид, дата видачі, серія та номер документа, що підтверджує право власності/користування приміщенням;

договір про користування приміщенням, укладений між здобувачем ліцензії та орендодавцем (найменування).

60. Наявність устаткування та документів, що необхідні для провадження господарської діяльності з ветеринарної практики.

61. Рівень освіти та кваліфікації спеціалістів ветеринарної медицини, які провадять діяльність з ветеринарної практики:

порядковий номер;

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), дата народження;

найменування закладу освіти, дата його закінчення;

номер та серія диплома;

спеціальність, кваліфікація;

документ про зміну прізвища, власного імені, по батькові (у разі потреби) (файл у формі додатка);

дата проходження курсів підвищення кваліфікації;

серія і номер свідоцтва (у разі потреби);

посада, дата видачі і номер наказу про призначення (трудового договору).

62. Документи, що підтверджують освітній та кваліфікаційний рівень спеціалістів, необхідний для провадження відповідного виду господарської діяльності (файл у формі додатка).

63. Відмітка про підтвердження достовірності даних, зазначених у заяві про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики та в документах, що додаються до неї.

Інформація, яка зазначається в заяві про отримання ліцензії на провадження туроператорської діяльності та додається до зазначеної заяви

64. Найменування органу ліцензування, до якого подається заява про отримання ліцензії на провадження туроператорської діяльності.

65. Інформація про здобувача ліцензії - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

66. Інформація про керівника здобувача ліцензії (у разі подання заяви про отримання ліцензії на провадження туроператорської діяльності юридичною особою): прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності); посада.

67. Контактні дані юридичної особи: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти; адреса офіційного веб-сайта.

68. Місцезнаходження юридичної особи: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

69. Банківські реквізити: код згідно з ЄДРПОУ банку; найменування банку; МФО банку; номер поточного рахунка.

70. Інформація про вид туроператорської діяльності із зазначенням частини (частин) виду: виїзний туризм, в’їзний туризм, внутрішній туризм.

71. Інформація про відокремлені підрозділи, у межах яких планується провадження туроператорської діяльності (за наявності):

порядковий номер;

найменування відокремлених підрозділів, у межах яких планується провадження господарської діяльності;

місцезнаходження відокремлених підрозділів: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

72. Інформація про місця провадження туроператорської діяльності:

порядковий номер;

адреса місць провадження туроператорської діяльності: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення);

види туроператорської діяльності (повністю або частково), що провадитимуться за місцем провадження діяльності;

реквізити документа, що посвідчує право власності, володіння або користування приміщенням, у якому надаються туроператорські послуги: вид документа; дата видачі документа; серія та номер документа;

договір, укладений про користування приміщенням (файл у формі додатка).

характеристики приміщення, в якому надаються туроператорські послуги: поверх; кількість кімнат; площа.

73. Документ, що підтверджує фінансове забезпечення цивільної відповідальності перед туристами (гарантія банку або іншої кредитної установи) у розмірі, визначеному статтею 15 Закону України “Про туризм” (файл у формі додатка).

74. Документи (їх витяги), що підтверджують освітньо-кваліфікаційний рівень, стаж роботи керівника здобувача ліцензії, необхідний для провадження туроператорської діяльності:

найменування закладу освіти, дата його закінчення;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), дата народження керівника закладу дошкільної освіти;

вид документа;

номер та серія диплома;

спеціальність, професія;

стаж роботи;

документ про зміну прізвища, власного імені, по батькові (у разі потреби) (файл у формі додатка);

документи (їх витяги), що підтверджують освітньо-кваліфікаційний рівень, стаж роботи керівника здобувача ліцензії (файл у формі додатка).

75. Договір, укладений із страховою компанією, про обов’язкове (медичне та від нещасного випадку) страхування туристів, що здійснюють туристичні подорожі (файл у формі додатка).

76. Відмітка про підтвердження достовірності даних, зазначених у заяві про отримання ліцензії на провадження туроператорської діяльності та в документах, що додаються до неї.

Інформація, яка зазначається в декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці

77. Найменування дозвільного органу, до якого подається декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

78. Відмітка щодо типу декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (первинна, оновлена):

номер первинної декларації (у разі подання оновленої декларації);

інформація про роботодавця (у разі подання декларації юридичною особою): найменування та код згідно з ЄДРПОУ.

79. Інформація про фізичну особу - підприємця (у разі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці фізичною особою - підприємцем):

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

80. Місцезнаходження юридичної особи або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

81. Інформація про керівника юридичної особи (у разі подання декларації юридичною особою): посада; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності).

82. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

83. Місце виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки:

за місцезнаходженням роботодавця та/або за постійним місцезнаходженням об’єкта, або за місцем виконання робіт/експлуатації, що змінюється: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення);

підстави за договорами, контрактами тощо, що зберігаються у роботодавця, - у разі коли місце виконання робіт/експлуатації змінюється (файл у формі додатка).

84. Інформація про наявність договору страхування цивільної відповідальності перед третіми особами стосовно відшкодування наслідків можливої шкоди (за наявності - у разі добровільного страхування) відповідно до Закону України “Про страхування”: найменування страхової компанії; строк дії страхового поліса; номер та дата видачі.

85. Інформація про роботи підвищеної небезпеки або машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки: найменування виду робіт підвищеної небезпеки; найменування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, їх повний перелік та за наявності тип або марка, номер партії, дата виготовлення, країна походження.

86. Інформація про результати проведеного аудиту:

номер наказу про проведення аудиту;

номер та дата видачі висновку за результатами проведеного аудиту про дотримання вимог законодавства про охорону праці під час виконання заявлених робіт/експлуатації заявлених машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;

висновок за результатами аудиту (файл у формі додатка).

Інформація, яка зазначається в заяві про анулювання ліцензії повністю або частково

87. Найменування органу ліцензування, до якого подається заява про анулювання ліцензії повністю або частково.

88. Інформація про юридичну особу (у разі подання заяви про анулювання ліцензії повністю або частково юридичною особою): організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

89. Інформація про фізичну особу - підприємця (у разі подання заяви про анулювання ліцензії повністю або частково фізичною особою - підприємцем):

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

90. Інформація про керівника юридичної особи (у разі подання заяви про анулювання ліцензії повністю або частково юридичною особою): посада; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності).

91. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

92. Місцезнаходження та місце провадження діяльності юридичної особи (у разі подання заяви про анулювання ліцензії повністю або частково юридичною особою) або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця (у разі подання такої заяви фізичною особою - підприємцем): поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

93. Банківські реквізити (крім провадження господарської діяльності з ветеринарної практики): код згідно з ЄДРПОУ банку; найменування банку; МФО банку; номер поточного рахунка.

94. Інформація про ліцензію, яка підлягає анулюванню: дата видачі ліцензії; строк дії ліцензії (за наявності); назва виду господарської діяльності; орган ліцензування; інформація про частину (частини) виду господарської діяльності.

95. Відмітка щодо анулювання ліцензії повністю або частково.

96. Підстави для анулювання ліцензії повністю або частково.

Інформація, яка зазначається в заяві про зупинення дії ліцензії повністю або частково

97. Найменування органу ліцензування, до якого подається заява про зупинення дії ліцензії повністю або частково.

98. Інформація про юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

99. Інформація про фізичну особу - підприємця:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

100. Інформація про керівника юридичної особи (у разі подання заяви про зупинення дії ліцензії повністю або частково юридичною особою): посада; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності).

101. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

102. Місцезнаходження юридичної особи або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

103. Банківські реквізити (крім провадження господарської діяльності з ветеринарної практики): код згідно з ЄДРПОУ банку; найменування банку; МФО банку; номер поточного рахунка.

104. Інформація про ліцензію, яка підлягає зупиненню повністю або частково: дата видачі ліцензії; строк дії ліцензії (за наявності); назва виду господарської діяльності; орган ліцензування; інформація про частину (частини) виду господарської діяльності.

105. Адреса місця провадження діяльності, в якому зупиняється провадження виду господарської діяльності (частина (частини) виду господарської діяльності), що підлягає ліцензуванню (зазначається в разі наявності більш як одного місця провадження діяльності, наведеного в ліцензійній справі): поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

106. Строк зупинення дії ліцензії повністю або частково.

107. Відмітка щодо зупинення дії ліцензії повністю або частково.

108. Підстави для зупинення дії ліцензії повністю або частково.

Інформація, яка зазначається в заяві про відновлення дії ліцензії повністю або частково

109. Найменування органу ліцензування, до якого подається заява про відновлення дії ліцензії повністю або частково.

110. Інформація про юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

111. Інформація про фізичну особу - підприємця:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

112. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

113. Місцезнаходження юридичної особи або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

114. Банківські реквізити: код згідно з ЄДРПОУ банку; найменування банку; МФО банку; номер поточного рахунка.

115. Інформація про ліцензію, яка підлягає відновленню повністю або частково: дата видачі ліцензії; строк дії ліцензії (за наявності); назва виду господарської діяльності; орган ліцензування; інформація про частину (частини) виду господарської діяльності.

116. Дата видачі і номер рішення органу ліцензування про зупинення дії ліцензії повністю або частково.

117. Інформація про усунення підстав, що стали причиною для зупинення дії ліцензії повністю або частково, або інформація про сплату штрафу: назва документа; видавник документа; дата видачі та номер документа; серія (за наявності) (файл у формі додатка).

118. Місце провадження діяльності, в якому відновлюється провадження виду господарської діяльності (частина (частини) виду господарської діяльності), що підлягає ліцензуванню (зазначається в разі наявності більш як одного місця провадження діяльності, зазначеного в ліцензійній справі): поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

119. Строк, з якого відновлюється дія ліцензії повністю або частково.

120. Відмітка щодо повного або часткового відновлення дії ліцензії.

121. Підстави для відновлення дії ліцензії повністю або частково.

Інформація, яка зазначається в заяві про розширення провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (крім провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти)

122. Найменування органу ліцензування, до якого подається заява про розширення провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (крім провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти).

123. Інформація про юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

124. Інформація про фізичну особу - підприємця:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

125. Інформація про керівника юридичної особи (у разі подання заяви про розширення провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (крім провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти), юридичною особою): посада; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності).

126. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

127. Місцезнаходження юридичної особи або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

128. Банківські реквізити: код згідно з ЄДРПОУ банку; найменування банку; МФО банку; номер поточного рахунка.

129. Інформація про ліцензію на провадження виду господарської діяльності: дата видачі ліцензії; строк дії ліцензії (за наявності); назва виду господарської діяльності; орган ліцензування.

130. Інформація про вид господарської діяльності, до якого ліцензіат має намір розширити свою діяльність (повністю або частково, доповнений додатковою частиною).

131. Місця провадження діяльності, за якими розширюється провадження виду господарської діяльності: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

132. Інформація про перелік відокремлених підрозділів (у разі подання заяви про розширення провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (крім провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти), юридичною особою):

порядковий номер;

найменування відокремлених підрозділів, у межах яких планується провадження господарської діяльності;

місцезнаходження відокремлених підрозділів: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

133. Інформація про документи, передбачені ліцензійними умовами, для отримання відповідної ліцензії: назва документа; видавник документа; дата видачі та номер документа; серія (за наявності).

134. Відмітка про підтвердження достовірності даних, зазначених у заяві про розширення провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (крім провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти), та в документах, що додаються до неї (у випадку розширення провадження туроператорської діяльності).

Інформація, яка зазначається в заяві про звуження провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (крім провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти)

135. Найменування органу ліцензування, до якого подається заява про звуження провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (крім провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти).

136. Інформація про юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

137. Інформація про фізичну особу - підприємця:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

138. Інформація про керівника юридичної особи (у разі подання заяви про звуження провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (крім провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти) юридичною особою): посада; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності).

139. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

140. Місцезнаходження юридичної особи або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

141. Банківські реквізити: код згідно з ЄДРПОУ банку; найменування банку; МФО банку; номер поточного рахунка.

142. Інформація про ліцензію на провадження виду господарської діяльності: дата видачі ліцензії; строк дії ліцензії (за наявності), назва виду господарської діяльності; орган ліцензування.

143. Інформація про частину виду господарської діяльності, до якої ліцензіат звузив провадження виду господарської діяльності.

144. Місця провадження діяльності, за якими виключається провадження виду господарської діяльності: порядковий номер; поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

145. Інформація про перелік відокремлених підрозділів (у разі подання заяви про звуження провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (крім провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти) юридичною особою):

порядковий номер;

найменування відокремлених підрозділів;

місцезнаходження відокремлених підрозділів: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

Інформація, яка зазначається у повідомленні ліцензіата про зміну даних, зазначених у заяві про отримання ліцензії, документах та відомостях, що додаються до зазначеної заяви

146. Найменування органу ліцензування, до якого подається повідомлення про зміну даних, зазначених у заяві про отримання ліцензії, документах та відомостях, що додаються до зазначеної заяви.

147. Інформація про ліцензіата - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування та код згідно з ЄДРПОУ.

148. Інформація про ліцензіата, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

149. Інформація про керівника юридичної особи: посада; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності).

150. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

151. Місцезнаходження та місце провадження діяльності юридичної особи або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

152. Документи та відомості, що підтверджують зміну даних, зазначених у повідомленні про зміну даних, що зазначені у заяві про отримання ліцензії, документах та відомостях, що додаються до такої заяви (у разі потреби) (інформація або файл у формі додатка).

Інформація, яка зазначається у рішенні про видачу ліцензії

153. Дата видачі та номер рішення органу ліцензування про видачу ліцензії.

154. Дата реєстрації і номер заяви ліцензіата про отримання ліцензії.

155. Реквізити рахунка для внесення плати за видачу ліцензії: код згідно з ЄДРПОУ банку; найменування банку; МФО банку; номер поточного рахунка.

156. Інформація про вид або частину (частини) виду господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір отримати ліцензію.

157. Інформація про здобувача ліцензії - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

158. Інформація про здобувача ліцензії, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

159. Місцезнаходження юридичної особи або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

Інформація, яка зазначається у рішенні про відмову у видачі ліцензії

160. Дата видачі і номер рішення органу ліцензування про відмову у видачі ліцензії.

161. Реквізити заяви здобувача ліцензії про отримання ліцензії:

дата реєстрації і номер заяви здобувача ліцензії про отримання ліцензії;

інформація про вид або частину (частини) виду господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір отримати ліцензію.

162. Інформація про здобувача ліцензії - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

163. Інформація про здобувача ліцензії, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

164. Місцезнаходження та місце провадження діяльності: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

165. Перелік та опис обґрунтованих підстав для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії з посиланням на норму відповідного законодавчого акта, який містить підставу для прийняття такого рішення.

166. Пропозиції щодо усунення недоліків, викладені однозначно та зрозуміло для здобувача ліцензії.

Інформація, яка зазначається у рішенні про зупинення дії ліцензії повністю або частково

167. Дата видачі і номер рішення органу ліцензування про зупинення дії ліцензії повністю або частково.

168. Інформація про ліцензію: дата видачі ліцензії; строк дії ліцензії (за наявності); назва виду господарської діяльності; орган ліцензування.

169. Назва виду господарської діяльності (частина (частини) виду господарської діяльності), зазначеного в ліцензії, дія якого (частина (частини) якого) зупиняється.

170. Інформація про юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

171. Інформація про фізичну особу - підприємця:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

172. Перелік обґрунтованих підстав для зупинення дії ліцензії повністю або частково з посиланням на норму відповідного законодавчого акта, який містить підставу для прийняття такого рішення.

173. Відмітка про зупинення дії ліцензії повністю або частково.

174. Місце провадження діяльності, в якому зупиняється провадження виду господарської діяльності (частина (частини) виду господарської діяльності), що підлягає ліцензуванню (зазначається в разі наявності більш як одного місця провадження діяльності, наведеного в ліцензійній справі): поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

175. Строк зупинення дії ліцензії повністю або частково.

Інформація, яка зазначається у рішенні про залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду

176. Дата видачі і номер рішення органу ліцензування про залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду.

177. Реквізити заяви здобувача ліцензії про отримання ліцензії:

дата реєстрації і номер заяви здобувача ліцензії про отримання ліцензії;

інформація про вид або частину (частини) виду господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір отримати ліцензію.

178. Інформація про здобувача ліцензії - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

179. Інформація про здобувача ліцензії, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

180. Місцезнаходження та місце провадження діяльності: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

181. Перелік обґрунтованих підстав для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду з посиланням на норму відповідного законодавчого акта, який містить підставу для прийняття такого рішення.

182. Пропозиції щодо усунення недоліків, викладені однозначно та зрозуміло для здобувача ліцензії.

Інформація, яка зазначається у рішенні про анулювання ліцензії повністю або частково

183. Дата видачі і номер рішення органу ліцензування про анулювання ліцензії повністю або частково.

184. Інформація про ліцензію, яка підлягає анулюванню: дата видачі ліцензії; строк дії ліцензії (за наявності); назва виду господарської діяльності; орган ліцензування.

185. Інформація про юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

186. Інформація про фізичну особу - підприємця:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

187. Назва виду господарської діяльності (частина (частини) виду господарської діяльності), на провадження якого анулюється ліцензія.

188. Відмітка про анулювання ліцензії повністю або частково.

189. Перелік обґрунтованих підстав для анулювання ліцензії повністю або частково з посиланням на норму відповідного законодавчого акта, який містить підставу для прийняття такого рішення.

Інформація, яка зазначається у рішенні про відновлення дії ліцензії повністю або частково

190. Дата видачі і номер рішення органу ліцензування про відновлення дії ліцензії повністю або частково.

191. Інформація про ліцензію: дата видачі ліцензії; строк дії ліцензії (за наявності); назва виду господарської діяльності; орган ліцензування.

192. Інформація про рішення органу ліцензування про зупинення дії ліцензії повністю або частково: дата видачі і номер рішення органу ліцензування про зупинення дії ліцензії повністю або частково.

193. Назва виду господарської діяльності (частина (частини) виду господарської діяльності), зазначеного в ліцензії, дія якого відновлюється повністю або частково.

194. Інформація про юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

195. Інформація про фізичну особу - підприємця:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

196. Перелік обґрунтованих підстав для відновлення дії ліцензії повністю або частково з посиланням на норму відповідного законодавчого акта, який містить підставу для прийняття такого рішення.

197. Місце провадження діяльності, в якому відновлюється провадження виду господарської діяльності (зазначається в разі наявності більш як одного місця провадження діяльності, наведеного в ліцензійній справі): поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

198. Строк, з якого відновлюється дія ліцензії повністю або частково.

199. Відмітка про відновлення дії ліцензії повністю або частково.

Інформація, яка зазначається у рішенні про розширення провадження виду господарської діяльності ліцензіатом (крім провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти)

200. Дата видачі і номер рішення органу ліцензування про розширення провадження виду господарської діяльності ліцензіатом.

201. Дата реєстрації і номер заяви про розширення провадження виду господарської діяльності.

202. Інформація про ліцензію: дата видачі ліцензії; строк дії ліцензії (за наявності), назва виду господарської діяльності; орган ліцензування.

203. Реквізити рахунка для внесення плати за розширення виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню: код згідно з ЄДРПОУ банку; найменування банку; МФО банку; номер поточного рахунка.

204. Інформація про частину виду господарської діяльності, на яку ліцензіат розширив свою діяльність.

205. Інформація про юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

206. Інформація про фізичну особу - підприємця:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

207. Місцезнаходження та місце провадження діяльності: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

Інформація, яка зазначається у рішенні про звуження провадження виду господарської діяльності ліцензіатом (крім провадження господарської діяльності з ветеринарної практики, освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти)

208. Дата видачі і номер рішення органу ліцензування про звуження провадження виду господарської діяльності ліцензіатом.

209. Дата реєстрації і номер заяви про звуження провадження виду господарської діяльності.

210. Інформація про ліцензію: дата видачі ліцензії; строк дії ліцензії (за наявності); назва виду господарської діяльності; орган ліцензування.

211. Назва частини виду господарської діяльності, до якої ліцензіат звузив свою діяльність.

212. Інформація про юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування; код згідно з ЄДРПОУ; код та назва виду діяльності згідно з КВЕД.

213. Інформація про фізичну особу - підприємця:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

214. Місцезнаходження та місце провадження діяльності: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

Інформація, яка зазначається у скарзі здобувача ліцензії/ліцензіата на дії (бездіяльність) органу ліцензування

215. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування та код згідно з ЄДРПОУ.

216. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

217. Місцезнаходження юридичної особи (у разі подання скарги на дії (бездіяльність) органу ліцензування юридичною особою) або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця (у разі подання такої скарги фізичною особою - підприємцем): поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

218. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

219. Обставини справи та суть скарги здобувача ліцензії/ліцензіата на дії (бездіяльність) органу ліцензування:

найменування органу ліцензування, який вчинив дію (бездіяльність), що оскаржується;

порушення (дії чи бездіяльність), які, на думку здобувача ліцензії/ліцензіата, були допущені органом ліцензування;

інформація про обставини, які доводять відсутність порушення вимог законодавства здобувачем ліцензії/ліцензіатом, з посиланням на нормативно-правові акти, обґрунтування своєї позиції з посиланням на докази, узагальнюючі висновки тощо;

відомості про розгляд зазначеного у скарзі питання в суді;

документи, що підтверджують обґрунтованість скарги (за наявності) (файл у формі додатка).

Інформація, яка зазначається у повідомленні про прийняття скарги до розгляду Експертно-апеляційною радою з питань ліцензування, що надсилається органу ліцензування, з наведенням даних про зупинення дії рішення органу ліцензування, що оскаржується

220. Найменування органу ліцензування.

221. Дата видачі і номер рішення органу ліцензування, яке зупиняється (в разі оскарження рішення про зупинення чи анулювання ліцензії).

222. Дата і номер повідомлення ДРС про прийняття скарги до розгляду.

Інформація, яка зазначається у повідомленні про прийняття скарги до розгляду Експертно-апеляційною радою з питань ліцензування, що надсилається здобувачу ліцензії, ліцензіату, який подає скаргу, з наведенням даних про зупинення дії рішення органу ліцензування, що оскаржується

223. Найменування органу ліцензування.

224. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування та код згідно з ЄДРПОУ.

225. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

226. Місцезнаходження юридичної особи або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

227. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

228. Дата видачі і номер рішення органу ліцензування, яке зупиняється (в разі оскарження рішення про зупинення чи анулювання ліцензії).

229. Дата і номер повідомлення ДРС про прийняття скарги до розгляду.

Інформація про залишення скарги здобувача ліцензії/ліцензіата без розгляду.

230. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування та код згідно з ЄДРПОУ.

231. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

232. Місцезнаходження юридичної особи або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва, вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

233. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

234. Перелік обґрунтованих підстав для залишення скарги здобувача ліцензії/ліцензіата без розгляду з посиланням на норму Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”.

235. Дата і номер повідомлення ДРС про залишення скарги без розгляду.

236. Найменування органу ліцензування.

Інформація, яка зазначається у повідомленні щодо запрошення до участі в засіданні Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування

237. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування та код згідно з ЄДРПОУ.

238. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

229. Місцезнаходження юридичної особи (у разі подання скарги на дії (бездіяльність) органу ліцензування юридичною особою) або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця (у разі подання такої скарги фізичною особою - підприємцем): поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

240. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

241. Дата і час проведення засідання Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування.

242. Місце проведення засідання Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

243. Найменування органу ліцензування.

Інформація, яка зазначається у повідомленні щодо відкладення розгляду скарги на наступне засідання

244. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування та код згідно з ЄДРПОУ.

245. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

246. Інформація про скаргу, що перебуває на розгляді: дата реєстрації та номер скарги здобувача ліцензії/ліцензіата; дата надходження скарги в ДРС; дата реєстрації та номер скарги в ДРС.

247. Зміст дії (бездіяльності) органу ліцензування, що оскаржується:

найменування органу ліцензування, який вчинив дію (бездіяльність), що оскаржується;

інформація про рішення органу ліцензування, яке оскаржується: назва документа; видавник документа; номер документа; дата видачі документа; серія (за наявності).

248. Дата видачі і номер рішення про відкладення розгляду скарги на наступне засідання.

249. Причини перенесення розгляду скарги на наступне засідання.

250. Документи, необхідні для обґрунтування причин перенесення розгляду скарги на наступне засідання (файл у формі додатка).

Інформація, яка зазначається у заяві здобувача ліцензії/ліцензіата про відкликання скарги

251. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування та код згідно з ЄДРПОУ.

252. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

253. Інформація про керівника здобувача ліцензії/ліцензіата (у разі подання заяви про відкликання скарги юридичною особою): посада; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності).

254. Місцезнаходження юридичної особи (у разі подання заяви про відкликання скарги юридичною особою) або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця (у разі подання такої заяви фізичною особою - підприємцем): поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

255. Контактні дані юридичної особи/фізичної особи - підприємця: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента; адреса електронної пошти.

256. Інформація про скаргу на дії (бездіяльність) органу ліцензування та обставини відкликання такої скарги:

найменування органу ліцензування, який вчинив дію (бездіяльність), що оскаржується;

дата видачі та номер рішення органу ліцензування, яке оскаржується, чи зміст рішення, дії (бездіяльності) органу ліцензування, які оскаржуються;

дата реєстрації та номер скарги, що відкликається, причина відкликання.

Інформація, яка зазначається у рішенні про зняття з розгляду скарги на підставі заяви здобувача ліцензії/ліцензіата про відкликання такої скарги

257. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування та код згідно з ЄДРПОУ.

258. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

259. Місцезнаходження та місце провадження діяльності: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

260. Інформація про скаргу, що перебуває на розгляді: дата реєстрації та номер скарги здобувача ліцензії/ліцензіата; дата надходження скарги в ДРС; дата реєстрації та номер скарги в ДРС.

261. Зміст дії (бездіяльності) органу ліцензування, що оскаржується:

найменування органу ліцензування, який вчинив дію (бездіяльність), що оскаржується;

інформація про рішення органу ліцензування, яке оскаржується: назва документа; видавник документа; номер документа; дата видачі документа; серія (за наявності).

262. Реквізити заяви здобувача ліцензії/ліцензіата про відкликання скарги: найменування/прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) скаржника; дата реєстрації та номер скарги здобувача ліцензії/ліцензіата; дата надходження скарги в ДРС; дата реєстрації та номер скарги в ДРС.

263. Дата видачі і номер рішення про зняття з розгляду скарги.

Інформація, яка зазначається у рішенні щодо задоволення скарги здобувача ліцензії/ліцензіата на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення вимог законодавства у сфері ліцензування

264. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування та код згідно з ЄДРПОУ.

265. Інформація здобувача ліцензії/ліцензіата, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

266. Інформація про скаргу, що перебуває на розгляді: дата реєстрації та номер скарги здобувача ліцензії/ліцензіата; дата надходження скарги в ДРС; дата реєстрації та номер скарги в ДРС.

267. Зміст дії (бездіяльності) органу ліцензування, що оскаржується:

найменування органу ліцензування, який вчинив дію (бездіяльність), що оскаржується;

інформація про рішення органу ліцензування, яке оскаржується: назва документа; видавник документа; номер документа; дата видачі документа; серія (за наявності).

268. Дата видачі і номер рішення про задоволення скарги здобувача ліцензії/ліцензіата.

269. Рекомендації органу ліцензування щодо усунення порушень.

Інформація, яка зазначається у рішенні щодо залишення скарги здобувача ліцензії/ліцензіата без розгляду (відхилення скарг)

270. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата - юридичну особу: організаційно-правова форма; найменування та код згідно з ЄДРПОУ.

271. Інформація про здобувача ліцензії/ліцензіата, що є фізичною особою - підприємцем:

прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

272. Місцезнаходження юридичної особи або місцезнаходження (адреса місця проживання) фізичної особи - підприємця: поштовий індекс; Автономна Республіка Крим або назва області, м. Київ чи м. Севастополь; назва району; назва міста, селища чи села; назва вулиці (проспекту, бульвару, провулку, узвозу тощо); номер будинку; номер корпусу; номер квартири (офісу, приміщення).

273. Інформація про скаргу що перебуває на розгляді: дата реєстрації та номер скарги здобувача ліцензії/ліцензіата; дата надходження скарги в ДРС; дата реєстрації скарги та номер скарги в ДРС.

274. Зміст дії (бездіяльності) органу ліцензування, що оскаржується:

найменування органу ліцензування, який вчинив дію (бездіяльність), що оскаржується;

інформація про рішення органу ліцензування, яке оскаржується: назва документа; видавник документа; номер документа; дата видачі документа; серія (за наявності).

275. Інформація щодо підстави залишення скарги без розгляду.

276. Дата видачі і номер рішення про залишення скарги здобувача ліцензії/ліцензіата без розгляду.




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 липня 2024 р. № 795

ЗМІНА,
що вноситься до переліку електронних публічних послуг, що надаються в автоматичному режимі

Доповнити перелік такою позицією:

“Держпраці

реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, реєстрація оновленої декларації”.


  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: