open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Нечинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 4 червня 2024 р. № 648
Київ

Про реалізацію експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися з пропозицією Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби стосовно реалізації до набрання чинності законом щодо надання адміністративних послуг громадянам України за межами України, але не більше шести місяців з дня набрання чинності цією постановою, експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України.

2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України, що додається.

3. Установити, що:

розміщений за межами України відокремлений підрозділ (філія, представництво) державного підприємства, що належить до сфери управління Державної міграційної служби та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру, здійснює прийняття документів для надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України;

Державна міграційна служба, державне підприємство, що належить до сфери управління Державної міграційної служби та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру, забезпечує процедуру оформлення та видачі громадянам України, які перебувають за межами України, паспортів громадянина України, паспортів громадянина України для виїзду за кордон, документи для оформлення яких подані відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України, оформлення, обміну іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні, посвідки на постійне проживання під час їх перебування за межами України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 червня 2022 р. № 678 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 49, ст. 2774; 2023 р., № 82, ст. 4711).

4. Міністерству внутрішніх справ:

забезпечити координацію заходів щодо реалізації експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України;

подати протягом шести місяців після завершення зазначеного експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіт про результати його реалізації, а також (у разі потреби) пропозиції щодо вдосконалення законодавства у відповідних сферах.

5. Ця постанова набирає чинності з 30 червня 2024 р. та діє до набрання чинності законом щодо надання адміністративних послуг громадянам України за кордоном, але не більше шести місяців з дня набрання чинності цією постановою.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 29



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 червня 2024 р. № 648

ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України

1. Цей Порядок визначає процедуру прийняття у громадян України, які перебувають за межами України, документів для оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також видачі їм оформлених документів розміщеним за межами України відокремленим підрозділом (філією, представництвом) державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру (далі - відокремлений підрозділ).

2. Оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України здійснюється відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 40, ст. 1188; 2016 р., № 87, ст. 2829), з урахуванням вимог цього Порядку у разі:

1) оформлення паспорта громадянина України вперше після досягнення 14-річного віку;

2) набуття особою громадянства України відповідно до статті 7 Закону України “Про громадянство України”;

3) оформлення особі, яка виїхала за межі України з 24 лютого 2022 р., паспорта громадянина України вперше після досягнення 18-річного віку, зокрема без подання документів з фотозображенням особи, виданих уповноваженими органами, установами, організаціями.

Факт виїзду особи за межі України з 24 лютого 2022 р. підтверджується поданими такою особою документами з відміткою про перетинання кордону країни перебування або іншими документами, що підтверджують такий факт;

4) втрати або викрадення паспорта громадянина України;

5) у випадках, визначених у пункті 6 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 40, ст. 1188; 2016 р., № 87, ст. 2829);

6) оформлення паспорта громадянина України особі, яка постійно проживає за кордоном.

3. Оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 45, ст. 1188; 2017 р., № 2, ст. 38), з урахуванням вимог цього Порядку.

4. Оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється за умови наявності у зазначених осіб військово-облікових документів.

Перевірка дійсності військово-облікових документів проводиться відповідно до законодавства.

5. Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон особою, на ім’я якої оформлено посвідчення особи на повернення в Україну після 24 лютого 2022 р., можуть бути подані до відокремленого підрозділу лише в разі, коли такою особою після отримання посвідчення особи на повернення в Україну оформлено/отримано на території України паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

6. Подання документів, дії працівників під час прийняття документів, прийняття рішення про оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін або про відмову в оформленні (у тому числі замість втраченого або викраденого), в обміні паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, персоналізація оформлених паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон та організація їх видачі здійснюються відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302, та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152.

7. Процедура встановлення особи, передбачена абзацом третім пункту 43, пунктом 971 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 40, ст. 1188; 2016 р., № 87, ст. 2829; 2022 р., № 87, ст. 5397), проводиться в режимі відеоконференцзв’язку за участю заявника та членів його сім’ї (зокрема, колишньої дружини/колишнього чоловіка), близької особи. Присутність заявника у відокремленому підрозділі під час відеоконференцзв’язку є обов’язковою.

Під час подання документів для оформлення паспорта громадянина України заявник подає письмову заяву в довільній формі із зазначенням відомостей про членів його сім’ї (зокрема, колишньої дружини/ колишнього чоловіка), близької особи, які будуть залучені до проведення процедури встановлення особи.

Визначений ДМС відповідно до пункту 8 цього Порядку територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС інформує відокремлений підрозділ, який прийняв документи для оформлення паспорта громадянина України, про необхідність узгодження із заявником дати і часу відеоконференцзв’язку.

Працівник відокремленого підрозділу здійснює заходи з організації участі заявника у відеоконференцзв’язку, який проводиться територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС.

Перед початком відеоконференцзв’язку працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС зобов’язаний отримати чітку та однозначну згоду заявника та члена його сім’ї (зокрема, колишньої дружини/колишнього чоловіка), близької особи на проведення процедури встановлення особи (зокрема, на відеофіксацію зображення особи та відповідних документів, що пред’являються нею). Згода фіксується у відеозаписі сеансу відеоконференцзв’язку.

В акті встановлення особи працівник територіального органу/ територіального підрозділу ДМС зазначає, що встановлення особи проводилося із використанням відеоконференцзв’язку, а також відомості про місцезнаходження (країна, населений пункт, адреса) заявника та/або членів його сім’ї (зокрема, колишньої дружини/колишнього чоловіка), близької особи під час його проведення.

Перелік осіб, які беруть участь у відеоконференцзв’язку, процес проведення та результати впізнання особи членом її сім’ї (зокрема, колишньою дружиною/колишнім чоловіком), близькою особою письмово фіксуються в акті встановлення особи працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, який ним підписується після завершення відеоконференцзв’язку.

8. Оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документи для оформлення/обміну яких подано громадянами України (далі - особа) до відокремленого підрозділу, здійснюється визначеним ДМС територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС.

9. Передача персоналізованих бланків паспортів громадянина України, паспортів громадянина України для виїзду за кордон до відокремленого підрозділу, який здійснював приймання документів для їх оформлення, здійснюється державним підприємством, що належить до сфери управління ДМС, згідно з актами приймання-передачі.

Персоналізовані бланки паспортів громадянина України, паспортів громадянина України для виїзду за кордон за письмовою заявою за рахунок коштів особи можуть бути надіслані державним підприємством, що належить до сфери управління ДМС, міжнародним поштовим або експрес-відправленням до відокремленого підрозділу, який здійснював приймання документів.

10. У разі подання документів для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон у зв’язку з його обміном такий паспорт здається особою під час отримання нового паспорта громадянина України (крім обміну паспорта громадянина України у разі його непридатності для подальшого використання), паспорта громадянина України для виїзду за кордон відповідно.

11. У разі оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон замість викрадених особа додатково подає документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентними органами держави, в якій викрадено такі документи, що підтверджує факт звернення особи з приводу його викрадення, з перекладом на державну мову та засвідчений в установленому порядку.

12. Передача заяви-анкети та доданих до неї документів для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон від відокремленого підрозділу, який здійснював приймання документів, до територіального органу/ територіального підрозділу ДМС, який його оформив, здійснюється державним підприємством, що належить до сфери управління ДМС, протягом 10 робочих днів з дати видачі паспорта.

13. У разі неотримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон протягом трьох місяців з дня його надходження до відокремленого підрозділу паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон разом із заявою-анкетою та долученими до неї документами повертаються згідно з актом приймання-передачі відповідному територіальному органу/ територіальному підрозділу ДМС для зберігання.

Якщо особа не отримала оформлений паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон протягом року з дня його оформлення, працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС письмово за зазначеною особою адресою попереджає її про знищення паспорта в разі його неотримання протягом двох років з дня оформлення.

Строк зберігання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить два роки з дня його оформлення. Зазначений строк не включає строк дії воєнного стану в Україні або установленого на території України Кабінетом Міністрів України карантину.

Паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон знищуються в установленому законодавством порядку в разі закінчення строку їх зберігання.

14. У період воєнного стану або в період установленого на території України Кабінетом Міністрів України карантину особа може звернутися до територіального органу/територіального підрозділу ДМС із письмовою заявою, поданою особисто в довільній формі, щодо визначення іншого територіального органу/територіального підрозділу ДМС, яким буде здійснюватися видача паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документи для оформлення якого подавалися до відокремленого підрозділу.

Паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон надсилаються відокремленим підрозділом за рахунок коштів заявника міжнародним поштовим або експрес-відправленням.

Для організації видачі паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон у територіальному органі/ територіальному підрозділі ДМС такий територіальний орган/ територіальний підрозділ ДМС надсилає до територіального органу/ територіального підрозділу ДМС, який здійснив оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, супровідним листом копію заяви та копію документа про сплату надсилання паспорта міжнародним поштовим або експрес-відправленням для подальшого надсилання до державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС.

Відокремлений підрозділ за рахунок коштів заявника надсилає паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон разом із заявою-анкетою та долученими документами та актом приймання-передачі у двох примірниках до територіального органу/ територіального підрозділу ДМС, який оформив паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС, який оформив паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, надсилає його територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС, яким буде здійснюватися видача паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, разом із копіями заяви, заяви-анкети та актом приймання-передачі (у двох примірниках) та надає доступ до заяви-анкети у відомчій інформаційній системі ДМС для проведення процедури верифікації. Другий примірник акта приймання-передачі та копія заяви-анкети з датою видачі та підписом заявника про отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон надсилається до територіального органу/ територіального підрозділу ДМС, який оформив паспорт.

Відомості про заявника, дату отримання ним паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС, який видав паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, вносяться до заяви-анкети та відомчої інформаційної системи ДМС.

15. Паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляються у строки, встановлені законодавством, та видаються у строк до трьох місяців з дня прийняття відповідного рішення для їх оформлення.

У разі необхідності проведення додаткових перевірок для ідентифікації особи, зокрема проведення процедури встановлення особи, строк розгляду такої заяви-анкети продовжується до двох місяців, про що територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС повідомляє відокремленому підрозділу з метою подальшого інформування заявника засобами телефонного, електронного або поштового зв’язку.

Отримання паспорта громадянина України, рішення про оформлення якого приймалося за результатами процедури встановлення особи відповідно до пункту 7 цього Порядку, та паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється заявником у територіальному органі/ територіальному підрозділі ДМС. Пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.

Відокремлений підрозділ інформує заявника засобами телефонного, електронного або поштового зв’язку про оформлений на його ім’я паспорт громадянина України/паспорт громадянина України для виїзду за кордон і необхідність прибуття до територіального органу/територіального підрозділу ДМС на території України для його/їх отримання.

16. За оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон справляється адміністративний збір у порядку та розмірах, що визначені законодавством.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: