open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

НАКАЗ

28.03.2024  № 56-24


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 квітня 2024 р.
за № 529/41874

Про затвердження Типового порядку складання індивідуальної програми професійного розвитку службовця місцевого самоврядування

Відповідно до частини другої статті 40 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 02 травня 2023 року № 3077-IX, підпункту 29 пункту 4, пункту 9 Положення про Національне агентство України з питань державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 500, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Типовий порядок складання індивідуальної програми професійного розвитку службовця місцевого самоврядування, що додається.

2. Генеральному департаменту з питань професійного розвитку державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України від 02 травня 2023 року № 3077-IX «Про службу в органах місцевого самоврядування», але не раніше дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Голова

Н. Алюшина

ПОГОДЖЕНО:


Віце-прем’єр-міністр з відновлення України -
Міністр розвитку громад, територій
та інфраструктури України


Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад


Голова Секретаріату Всеукраїнської асоціації
органів місцевого самоврядування
«Українська асоціація районних та обласних рад»


Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації
органів місцевого самоврядування
«Асоціація об’єднаних територіальних громад»


Виконавчий директор Асоціації міст України









О. Кубраков


І. Слободяник






С.А. Левчук






Т. Добрівський


О. Слобожан


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
агентства України
з питань державної служби
28 березня 2024 року № 56-24


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 квітня 2024 р.
за № 529/41874

ТИПОВИЙ ПОРЯДОК
складання індивідуальної програми професійного розвитку службовця місцевого самоврядування

1. Цей Типовий порядок визначає єдині вимоги до складання індивідуальної програми професійного розвитку службовця місцевого самоврядування (далі - індивідуальна програма) та її перегляду (у разі потреби).

2. Терміни у цьому Типовому порядку застосовуються у значеннях, визначених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Положенням про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2019 року № 106 (далі - Положення про систему професійного навчання).

3. Індивідуальну програму складає службовець місцевого самоврядування, який займає посаду категорії I, II або III, разом із службою управління персоналом відповідного органу місцевого самоврядування (далі - служба управління персоналом).

4. Індивідуальна програма складається з метою планування професійного розвитку службовця місцевого самоврядування, спрямованого на набуття та вдосконалення його професійних знань, умінь та навичок, що забезпечують відповідний рівень професійної кваліфікації для його професійної діяльності на займаній посаді відповідно до визначених посадових обов’язків.

Планування професійного розвитку службовця місцевого самоврядування здійснюється з урахуванням обов’язковості та безперервності професійного навчання протягом проходження служби в органах місцевого самоврядування, цілеспрямованості, прогностичності та випереджувального характеру такого навчання.

5. Результати виконання індивідуальної програми відображаються в особовій картці службовця місцевого самоврядування, враховуються під час оцінювання результатів його службової діяльності за відповідний звітний період, оцінювання результативності професійного навчання службовця місцевого самоврядування (у разі його проведення).

6. Індивідуальна програма складається за результатами оцінювання службової діяльності службовця місцевого самоврядування (у разі наявності), на основі визначених для нього завдань та встановлених показників результативності, ефективності, якості їх виконання у плановому році (далі - ключові показники), а також потреб у професійному навчанні, визначених у вигляді професійних компетентностей, які необхідно набути або вдосконалити службовцю місцевого самоврядування (у разі визначення таких потреб).

Індивідуальна програма також складається з урахуванням цілей органу місцевого самоврядування, на досягнення яких спрямовано діяльність службовця місцевого самоврядування, і потреб органу місцевого самоврядування у підвищенні рівня професійної компетентності службовців місцевого самоврядування, пріоритетних завдань структурного підрозділу, у якому працює службовець місцевого самоврядування, результатів професійного навчання службовця місцевого самоврядування за попередній рік.

7. Індивідуальна програма складається не пізніше десяти робочих днів з дня визначення для службовця місцевого самоврядування завдань і встановлення ключових показників.

8. Індивідуальна програма службовця місцевого самоврядування складається за формою згідно з додатками 1, 2 до цього Типового порядку.

Під час складання індивідуальної програми визначаються:

професійні компетентності, набуття або вдосконалення яких необхідне для ефективного виконання службовцем місцевого самоврядування завдань і ключових показників у плановому році;

види професійного навчання службовця місцевого самоврядування (підготовка, підвищення кваліфікації (за професійними (сертифікатними) та/або короткостроковими програмами), стажування, самоосвіта);

орієнтовні напрями (теми) професійного навчання, які забезпечують набуття або вдосконалення необхідних професійних компетентностей.

Професійні компетентності службовця місцевого самоврядування, набуття або вдосконалення яких передбачається індивідуальною програмою, визначаються під час визначення йому завдань і встановлення ключових показників на плановий рік з урахуванням результатів оцінювання його службової діяльності (у разі проведення).

Види запланованого професійного навчання визначаються в індивідуальній програмі відповідно до пунктів 6, 7, 14, 15 Положення про систему професійного навчання.

Орієнтовні напрями (теми) професійного навчання визначаються в індивідуальній програмі з урахуванням:

переліку пріоритетних напрямів (тем) підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування за загальними професійними (сертифікатними) та короткостроковими програмами, який щороку формується НАДС;

переліку напрямів (тем) підвищення кваліфікації учасників професійного навчання за спеціальними професійними (сертифікатними) та короткостроковими програмами, який формується відповідним органом місцевого самоврядування за результатами проведеного аналізу спеціальних потреб у професійному навчанні на плановий рік.

9. Індивідуальна програма службовця місцевого самоврядування, який займає посаду категорії I, погоджується відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті (у разі створення), районної, обласної ради.

Індивідуальна програма службовця місцевого самоврядування, який займає посаду категорії II або III, погоджується його безпосереднім керівником і затверджується керівником самостійного структурного підрозділу (за наявності).

10. Оригінал затвердженої індивідуальної програми зберігається службою управління персоналом, а її копія (в електронній або паперовій формі) надається службовцю місцевого самоврядування та його безпосередньому керівнику (суб’єкту призначення).

11. Індивідуальна програма може переглядатися (шляхом внесення змін до неї), зокрема у разі перегляду завдань і ключових показників (протягом десяти робочих днів після перегляду завдань і ключових показників).

Внесення змін до індивідуальної програми здійснюється з урахуванням вимог, встановлених пунктами 3, 4, 6, 8-10 цього Типового порядку.

12. Для забезпечення складання та виконання індивідуальних програм служба управління персоналом:

надає службовцям місцевого самоврядування консультативну допомогу щодо складання/перегляду індивідуальної програми, рекомендації щодо її своєчасного та належного виконання;

здійснює планування та організацію заходів з питань підвищення рівня професійної компетентності службовців місцевого самоврядування;

узагальнює на основі індивідуальних програм потреби службовців місцевого самоврядування у професійному навчанні та вносить керівнику служби в органі місцевого самоврядування пропозиції щодо організації професійного навчання;

інформує керівника служби в органі місцевого самоврядування про результати виконання службовцями місцевого самоврядування індивідуальних програм;

проводить оцінювання результативності професійного навчання службовців місцевого самоврядування (у разі прийняття відповідного рішення сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті (у разі створення), районної, обласної ради).

Директор
Генерального департаменту
з питань професійного розвитку
державних службовців
та посадових осіб
місцевого самоврядування











Л. Рикова


Додаток 1
до Типового порядку
складання індивідуальної програми
професійного розвитку службовця
місцевого самоврядування
(пункт 8)

ІНДИВІДУАЛЬНА ПРОГРАМА
професійного розвитку службовця місцевого самоврядування, який займає посаду категорії I службовців місцевого самоврядування


Додаток 2
до Типового порядку
складання індивідуальної програми
професійного розвитку службовця
місцевого самоврядування
(пункт 8)

ІНДИВІДУАЛЬНА ПРОГРАМА
професійного розвитку службовця місцевого самоврядування, який займає посаду категорії II або III службовців місцевого самоврядування

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: