Про затвердження Змін до Інструкції з організації реагування на заяви і повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 23 Закону України «Про Національну поліцію», Закону України «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112», абзацу третього пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади», пункту 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 877, з метою вдосконалення порядку реагування на заяви і повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України і приведення нормативно-правового акта Міністерства внутрішніх справ України у сфері діяльності поліції у відповідність до законодавства України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції з організації реагування на заяви і повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 квітня 2020 року № 357, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15 травня 2020 року за № 443/34726, що додаються.
2. Департаменту взаємодії з Національною поліцією України Міністерства внутрішніх справ України (Грінцов М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім підпункту 2 пункту 14 Змін до Інструкції з організації реагування на заяви і повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України, затверджених цим наказом, який набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України від 23 серпня 2023 року № 3342-IХ «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань».
ПОГОДЖЕНО: |
|
ЗМІНИ
до Інструкції з організації реагування на заяви і повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України
1. У розділі I:
1) пункт 1 викласти в такій редакції:
«1. Ця Інструкція встановлює порядок реагування на заяви і повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події (далі - правопорушення або події), а також оперативного інформування в центральному органі управління поліції, міжрегіональних територіальних органах Національної поліції України (далі - МТО) та їх територіальних (відокремлених) підрозділах, органах поліції охорони як територіальних органах Національної поліції України (далі - територіальні органи ПО) та їх територіальних (відокремлених) підрозділах, головних управліннях Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях та м. Києві (далі - ГУНП), їх територіальних (відокремлених) підрозділах (далі - ТВП)»;
2) у пункті 2:
в абзаці другому слова «інформаційно-телекомунікаційна» в усіх відмінках замінити словами «інформаційно-комунікаційна» у відповідних відмінках;
після слів «дільничні офіцери поліції,» доповнити словами «поліцейські офіцери громади»;
після слів «оперативного реагування на них» доповнити словами «, реагування на тривожні сповіщення з об’єктів, які охороняються поліцією охорони»;
абзаци десятий, одинадцятий викласти в такій редакції:
«орган (підрозділ) поліції - центральний орган управління поліції, МТО та їх територіальні (відокремлені) підрозділи, територіальні органи ПО та їх територіальні (відокремлені) підрозділи, ГУНП, ТВП;
підрозділ «102» - відділ служби «102» УОАЗОР, працівники якого за допомогою автоматизованого робочого місця працівника підрозділу «102» системи ІПНП в цілодобовому режимі здійснюють екстрені комунікації за телефонним номером екстреної служби 102 та інших технічних засобів електронних комунікацій, обробку та використання отриманої інформації, реєстрацію заяв і повідомлень про правопорушення або події».
доповнити після абзацу дванадцятого абзацом тринадцятим такого змісту:
«планшетний пристрій - планшетний комп’ютер із відповідним програмним забезпеченням, інтегрованим із системою ІПНП, за допомогою якого поліцейські (працівники поліції) відображають інформацію про стан та результати реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події, а також виконання інших службових завдань».
У зв’язку з цим абзаци тринадцятий - вісімнадцятий вважати відповідно абзацами чотирнадцятим - дев’ятнадцятим;
абзац п’ятнадцятий викласти в такій редакції:
«працівник підрозділу «102» (оператор) - працівник відділу служби «102» УОАЗОР, який здійснює екстрені комунікації за телефонним номером екстреної служби 102 та електронних повідомлень заявників, у яких міститься інформація про правопорушення або події, а також їх реєстрацію за допомогою АРМ оператора «102» в системі ІПНП»;
абзац сімнадцятий викласти в такій редакції:
«підрозділ реагування патрульної поліції (далі - ПРПП) - відділ (сектор) реагування патрульної поліції, який організовує та координує діяльність ГРПП, які цілодобово забезпечують оперативне реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події, а також здійснює комплекс превентивних заходів шляхом патрулювання території обслуговування, виявлення та припинення правопорушень, застосування визначених законодавством поліцейських та інших заходів»;
абзац дев’ятнадцятий викласти в такій редакції:
«Інші терміни в цій Інструкції вживаються у значеннях, наведених у Кодексі цивільного захисту України, Законах України «Про електронні комунікації», «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112», Інструкції з організації діяльності чергової служби в Національній поліції України, затвердженій наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23 травня 2017 року № 440, зареєстрованій у Міністерстві юстиції України 15 червня 2017 року за № 750/30618 (в редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 08 лютого 2022 року № 103) (далі - Інструкція чергової служби), Порядку ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, затвердженому наказом Міністерства внутрішніх справ України від 08 лютого 2019 року № 100, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 05 березня 2019 року за № 223/33194 (далі - Порядок ведення єдиного обліку), Порядку застосування електронних засобів контролю, затвердженому наказом Міністерства внутрішніх справ України від 08 червня 2017 року № 480, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 14 липня 2017 року за № 860/30728»;
3) у пункті 3:
слова «телекомунікаційних послуг» змінити словами «електронних комунікаційних послуг»;
слова «кінцеве обладнання» замінити словами «кінцеве (термінальне) обладнання»;
4) в абзаці другому пункту 9 слова «довідково-консультативного» замінити словами «довідково-інформаційного»;
5) пункт 10 після слова «визначаються» доповнити словами «оператором та»;
6) пункти 11, 12 викласти в такій редакції:
«11. Реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події, зміст яких має довідково-інформативний характер, категорій «Гамма» та «Дельта», може здійснюватися без прибуття нарядів поліції на місце події та/або до заявників з використанням технічних засобів електронних комунікацій (далі - дистанційне реагування).
12. Рішення про дистанційне реагування приймають диспетчери (старші змін диспетчерів) виключно за умови наявної можливості вирішення (розгляду) порушених заявником питань з використанням технічних засобів електронних комунікацій та відсутності необхідності прибуття поліцейських на місце події та/або до заявника»;
7) доповнити розділ п’ятьма новими пунктами такого змісту:
«13. Дистанційне реагування здійснюють диспетчери (старші змін диспетчерів), до якого залучаються:
1) оперативні чергові територіальних (відокремлених) підрозділів МТО, територіальних органів ПО та їх територіальних (відокремлених) підрозділів, структурних підрозділів ГУНП, ТВП, відділів (секторів) поліцейської діяльності ТВП;
2) працівники патрульної поліції (крім поліцейських, які в зоні оперативного реагування виконують завдання із забезпечення публічної безпеки і порядку та оперативного реагування), карного розшуку, кіберполіції, боротьби з наркозлочинністю, вибухотехнічної служби, ювенальної превенції, контролю за обігом зброї, протидії домашньому насильству, дільничні офіцери поліції, поліцейські офіцери громад та інших підрозділів поліції (з урахуванням змісту заяв і повідомлень про правопорушення або події).
14. Під час прийому та реєстрації заяв і повідомлень про правопорушення або події, організації та здійснення оперативного реагування та дистанційного реагування на них посадовим особам, уповноваженим на здійснення прийому, опрацювання та реєстрації заяв і повідомлень про правопорушення або події, а також поліцейським нарядів поліції забороняється:
заходити в систему ІПНП не під своїми логіном та паролем;
надавати заявникам інформацію про адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) працівників поліції, інших правоохоронних органів, суду, їх абонентські номери;
надавати наявну в системі ІПНП інформацію стороннім особам або працівникам правоохоронних органів за відсутності встановлених законом підстав.
15. Посадові особи, уповноважені на здійснення прийому та реєстрації заяв і повідомлень про правопорушення або події, під час чергування можуть залишати розташування підрозділу лише з дозволу керівника ГУНП, його заступників, керівника УОАЗОР або його заступників.
16. До складу оперативно-диспетчерської служби входять працівники підрозділу «102», диспетчери, оперативні чергові, їх помічники, посадові особи підрозділу електронного моніторингу, які здійснюють екстрені комунікації та обробляють інформацію про них, здійснюють інформаційну підтримку і координацію дій підрозділів екстреної допомоги населенню та контроль за наданням такої допомоги.
17. Для забезпечення обробки екстрених комунікацій за телефонним номером екстреної служби 102 оперативно-диспетчерська служба може використовувати інформацію, що міститься в базах даних постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, зокрема:
для абонента фіксованого голосового зв’язку - номер абонента, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), найменування та адресу місцезнаходження кінцевого (термінального) обладнання та інші мережеві ідентифікатори абонента (за наявності);
для абонента мобільного зв’язку - номер абонента та місцезнаходження кінцевого (термінального) обладнання абонента на момент здійснення екстреної комунікації».
2. Підпункт 1 пункту 1 розділу II викласти в такій редакції:
«1) незалежно від способу та джерела отримання інформації, у тому числі від дитини, здійснювати направлення на місце події та/або до заявника нарядів поліції (у разі потреби - поліцейських інших підрозділів поліції)».
3. У розділі III:
1) пункт 1 викласти в такій редакції:
«1. Робочі місця працівників підрозділів «102» та диспетчерів розміщуються у приміщеннях ГУНП. Екстрені комунікації здійснюються підрозділом «102» централізовано з усієї території обслуговування відповідного ГУНП від усіх осіб, які перебувають на території України, у тому числі осіб з інвалідністю та осіб, які не володіють державною мовою, за допомогою технічних засобів електронних комунікацій. Кожен працівник підрозділу «102», диспетчер чергової зміни та посадова особа підрозділу, на який покладено обов’язок здійснення електронного моніторингу, під час чергування забезпечується відповідним автоматизованим робочим місцем та авторизованим доступом до системи ІПНП»;
2) у пункті 3:
в абзаці першому слова та цифри «скороченого номера «102»» замінити словами та цифрами «телефонного номера екстреної служби 102»;
в абзаці п’ятому слова «з інших спеціалізованих програмно-технічних і технічних засобів» замінити словами «з інших технічних засобів електронних комунікацій»;
3) у пункті 7 слова «Закону України «Про захист персональних даних»» замінити словами «Законів України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», «Про захист персональних даних»»;
4) у пункті 11:
в абзаці першому слова та цифри «скороченим номером телефону «102»» замінити словами та цифрами «телефонним номером екстреної служби 102»;
підпункт 2 доповнити новим реченням такого змісту: «На вимогу заявника представитися, а саме назвати своє прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) й посаду»;
абзац третій після слів «парки або інші орієнтири),» доповнити словами «відсутності адреси місцезнаходження кінцевого (термінального) обладнання»;
абзац п’ятий після слів «правопорушення або події» доповнити словами «та відсутності адреси місцезнаходження кінцевого (термінального) обладнання»;
підпункт 8 викласти в такій редакції:
«8) уносити до системи ІПНП інформацію про правопорушення або події, отриману з інших технічних засобів електронних комунікацій, та передавати на розгляд відповідним працівникам поліції або оперативно-диспетчерським службам інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, уповноваженим здійснювати організацію реагування на них»;
абзац перший підпункту 11 після слів «інших органів державної влади» доповнити словами «та органів місцевого самоврядування»;
підпункт 15 після слів «перебування заявника невідома,» доповнити словами «а також відсутні адреси місцезнаходження кінцевого (термінального) обладнання,»;
підпункт 16 викласти в такій редакції:
«16) вносити до системи ІПНП відомості про повідомлення комунікаційного центру «Служба 112» за єдиним телефонним номером 112 та/або оперативно-диспетчерських служб за телефонними номерами екстрених служб 101, 103, 104 й передавати для реагування відповідним працівникам поліції або оперативно-диспетчерським службам інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, уповноваженим здійснювати організацію реагування на них»;
доповнити новим підпунктом такого змісту:
«20) у разі прийняття заяви і повідомлення про правопорушення або подію від дитини доступною для нею мовою з’ясувати обставини правопорушення або події»;
5) абзац другий пункту 13 викласти в такій редакції:
«Працівник підрозділу «102» має право припинити спілкування з особою, заява або повідомлення якої не містить відомостей про правопорушення або подію та/або необхідність надання їй екстреної допомоги та відволікає його від виконання покладених на нього обов’язків. Факт надходження такого виклику та/або прийняте рішення фіксуються в системі ІПНП»;
6) у пункті 16:
підпункт 2 викласти в такій редакції:
«2) перевіряти кількість нарядів поліції (працівників поліції), які заступають на чергування в зони оперативного реагування та для дистанційного реагування. У разі виявлення недостатньої кількості нарядів поліції в зонах оперативного реагування (кількості працівників поліції для дистанційного реагування) та інших недоліків доповідати старшому зміни або оперативному черговому для подальшого інформування керівників ГУНП»;
слова «прізвище старшого наряду, абонентський номер» замінити словами «прізвища поліцейських у складі наряду поліції, абонентські номери»;
слова «рухомого (мобільного) зв’язку» замінити словами, «мобільного зв’язку»;
7) у пункті 17:
у підпункті 9 слова та цифри «підрозділи екстреної допомоги населенню за скороченим номером «112» («101», «103», «104»)» замінити словами та цифрами «комунікаційний центр «Служба 112» за єдиним телефонним номером 112 та/або оперативно-диспетчерські служби за телефонними номерами екстрених служб 101, 103, 104»;
доповнити новим підпунктом такого змісту:
«17) у разі надходження заяв і повідомлень про правопорушення або події, які за змістом є повторними і не є скаргою на дії чи бездіяльність працівників поліції, приєднує їх до раніше зареєстрованих заяв і повідомлень про правопорушення або події»;
8) у пункті 18:
у підпункті 5 слова та цифри «підрозділи екстреної допомоги населенню за скороченим номером «112» («101», «103», «104»)» замінити словами та цифрами «комунікаційний центр «Служба 112» за єдиним телефонним номером 112 та/або оперативно-диспетчерські служби за телефонними номерами екстрених служб 101, 103, 104»;
доповнити новим підпунктом такого змісту:
«10) у разі надходження заяв або повідомлень про правопорушення або події, які за змістом є повторними і не є скаргою на дії чи бездіяльність працівників поліції, приєднує їх до раніше зареєстрованих заяв або повідомлень про правопорушення або події»;
9) у пункті 20:
у підпункті 10 слова та цифри «підрозділи екстреної допомоги населенню за скороченим номером «112» («101», «103», «104»)» замінити словами та цифрами «комунікаційний центр «Служба 112» за єдиним телефонним номером 112 та/або оперативно-диспетчерські служби за телефонними номерами екстрених служб 101, 103, 104»;
у підпункті 15 слова «радіо- або інших видів зв’язку» замінити словами «радіообладнання або інших технічних засобів електронних комунікацій»;
10) у пункті 21:
абзац перший викласти в такій редакції:
«21. Порядок дій диспетчера після отримання заяви або повідомлення, яке віднесено до категорії «Дельта»:»;
у підпункті 1 слова «про правопорушення або подію вказаної категорії» виключити;
підпункт 2 викласти в такій редакції:
«2) за необхідності надає заявнику роз’яснення щодо подальших його дій та/або направляє на місце події та/або до заявника наряд поліції (поліцейського)»;
11) підпункт 9 пункту 23 викласти в такій редакції:
«9) взаємодіяти з поліцейськими ГУНП, МТО та їх територіальними (відокремленими) підрозділами, територіальними органами ПО та їх територіальними (відокремленими) підрозділами під час реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події».
4. У розділі IV:
1) у заголовку слова «територіального (відокремленого) підрозділу ГУНП» замінити словами «ТВП ГУНП та управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції»;
2) пункт 1 викласти в такій редакції:
«1. Оперативний черговий ТВП ГУНП, управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції (далі - УПП) та відповідальний мають перевірити наявність у поліцейських планшетних пристроїв і контролювати їх належне використання, відображення нарядів поліції в системі ІПНП, відповідність даних, унесених до системи ІПНП, розстановки нарядів поліції: складу наряду, абонентських номерів, режиму несення служби, номерних знаків службового автомобіля.
У разі відсутності (несправності) планшетного пристрою, відсутності мобільного зв’язку оперативний черговий повинен зв’язатися з нарядом поліції за допомогою інших технічних засобів комунікації та здійснити перевірку несення служби відповідно до розстановки нарядів поліції»;
3) у пункті 2:
у підпунктах 5, 6 слова «(начальнику СРПП)» виключити;
підпункт 7 викласти в такій редакції:
«7) повідомити комунікаційний центр «Служба 112» за єдиним телефонним номером 112 та/або оперативно-диспетчерські служби за телефонними номерами екстрених служб 101, 103, 104, інші правоохоронні органи, органи державної влади та органи місцевого самоврядування (за необхідності)»;
у підпункті 12 слова «організувати внесення до системи ІПНП інформації про результат їх виїзду» замінити словами «, відсутності мобільного зв’язку всі відмітки про призначення, прийняття, прибуття та виконання завдання, іншу інформацію про результат їх виїзду вносити до системи ІПНП»;
у підпункті 15 слова «відповідальному по ТВП (начальнику СРПП), а також повідомити чергову службу вищого рівня» замінити словами «відповідальному по ТВП, повідомити чергову службу вищого рівня, а за необхідності - інші правоохоронні органи, органи державної влади та органи місцевого самоврядування»;
4) у пункті 3:
підпункт 1 після слів «відпрацювання виклику,» доповнити словом «невідкладно»;
підпункт 4 викласти в такій редакції:
«4) інформацію щодо розгляду заяви або повідомлення про правопорушення або подію внести до системи ІПНП та передати до підрозділу документального забезпечення для надсилання відповіді заявнику в зазначений ним спосіб (поштою, на адресу електронної пошти, телефоном)»;
5) доповнити розділ двома новими пунктами такого змісту:
«4. Оперативному черговому УПП після отримання заяви або повідомлення про правопорушення або подію (телефоном, іншими технічними засобами комунікації) в межах компетенції необхідно:
1) ознайомитися із змістом заяви або повідомлення;
2) під час надходження заяви або повідомлення по телефону з’ясувати обставини правопорушення або події та у встановленому порядку внести отриману інформацію до системи ІПНП (електронної картки «102»);
3) у встановленому порядку зареєструвати заяву або повідомлення в системі ІПНП або журналі ЄО;
4) здійснювати моніторинг, у тому числі за допомогою системи ІПНП:
стану виконання завдань диспетчера (оперативного чергового ГУНП, ТВП) щодо реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або подію підпорядкованими нарядами поліції;
своєчасності виїзду та прибуття на місце події та/або до заявника нарядів поліції (на інше місце, визначене диспетчером або оперативним черговим ГУНП, ТВП);
внести в систему ІПНП інформацію про результати роботи наряду поліції;
5) за необхідності повідомляти комунікаційний центр «Служба 112» за єдиним телефонним номером 112 та/або оперативно-диспетчерські служби за телефонними номерами екстрених служб 101, 103, 104, інші органи державної влади чи органи місцевого самоврядування;
6) під час особистого звернення заявника до чергової частини або в разі самостійного виявлення з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення правопорушення або настання події (в межах компетенції):
з’ясувати час, місце (адресу), спосіб та інші обставини правопорушення або події, дані потерпілого, заявника (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), дату та місце народження);
у встановленому порядку створити в ІПНП електронну картку «102»;
у встановленому порядку видати під час особистого звернення заявника до поліції талон-повідомлення єдиного обліку про реєстрацію заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення або подію та за наявності технічної можливості відправити заявнику смс-повідомлення чи на адресу електронної пошти інформацію про реєстраційний номер повідомлення;
7) ужити заходів щодо орієнтування нарядів поліції про обставини правопорушення або настання події, прикмети осіб, підозрюваних у вчиненні правопорушення та напрямки їх руху;
8) за необхідності інформувати наряди поліції про результати перевірок за інформаційними ресурсами системи ІПНП стосовно особи, що здійснила виклик поліції, особи, щодо якої здійснено виклик, адреси виклику або іншої особи (наявність у власності зареєстрованої зброї, оголошення особи в розшук, перебування на профілактичних обліках поліції) та іншої інформації, яка стосується виклику;
9) перевірити наявність у системі ІПНП відмітки щодо необхідності інформування про правопорушення або подію центрального органу управління поліції. За наявності такої відмітки інформування чергової служби вищого рівня в системі ІПНП відбувається автоматично в електронній формі. За відсутності технічної можливості проставлення таких відміток або тимчасової неможливості передачі даних про вчинені резонансні кримінальні правопорушення чи надзвичайні події інформація до чергової служби вищого рівня передається телефоном або іншим технічним засобом комунікації;
10) доповісти про отримання заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення чи надзвичайну подію, що мали місце на території обслуговування УПП та викликали резонанс, керівникові УПП, його заступникам (відповідно до розподілу функціональних (посадових) обов’язків), відповідальному по УПП, посадовим особам чергової служби вищого рівня, а також чергової частини ГУНП.
5. Під час реагування на заяви і повідомлення про дорожньо-транспортні пригоди без травмованих осіб, порушення Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (інші події, розгляд яких належить до компетенції УПП) нарядами поліції з використанням планшетних пристроїв оперативний черговий УПП повинен:
1) отримавши від наряду поліції в системі ІПНП електронний рапорт про результати реагування на заяву або повідомлення про правопорушення або подію, невідкладно опрацювати його зміст та за наявності зауважень зазначити їх у вільному полі розділу електронного рапорту про результати реагування на заяву або повідомлення про правопорушення або подію або погодити його;
2) про вжиті заходи реагування на заяву або повідомлення про правопорушення або подію доповісти керівникові УПП (особі, яка виконує його обов’язки) до закінчення чергової зміни для їх розгляду та прийняття рішення у встановленому порядку;
3) інформацію про розгляд заяви або повідомлення про правопорушення або подію внести до системи ІПНП».
5. У розділі V:
1) у пункті 1 слова «міжрегіональних територіальних органів» замінити словами «МТО та територіальних органів ПО»;
2) підпункт 3 пункту 2 викласти в такій редакції:
«3) доручає (за необхідності) працівникам оперативно-диспетчерської служби, відповідних структурних підрозділів ГУНП та ТВП, оперативним черговим ТВП, територіальних (відокремлених) підрозділів МТО та територіальних органів ПО, нарядам поліції (поліцейським) здійснення визначених ним заходів, спрямованих на реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або подію, установлення та затримання осіб, які їх учинили»;
3) у пункті 3:
у підпункті 2 слова «управління головної інспекції» замінити словами «управління (відділу) головної інспекції (далі - У(В)ГІ)»;
підпункти 3, 4 викласти в такій редакції:
«3) організувати оперативне збирання інформації про правопорушення або подію, а за необхідності, керуючись Алгоритмом орієнтовних невідкладних дій працівника чергової служби, направити на місце вчинення кримінального правопорушення СОГ ГУНП, працівників кінологічного та вибухотехнічного підрозділів, повідомити комунікаційний центр «Служба 112» за єдиним телефонним номером 112 та/або оперативно-диспетчерські служби за телефонними номерами екстрених служб 101, 103, 104, інші органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Інформувати керівників територіальних (відокремлених) підрозділів МТО, територіальних органів ПО та їх територіальних (відокремлених) підрозділів у разі вчинення правопорушень або настання подій, реагування на які належить до їх компетенції, про необхідність направлення нарядів поліції на місце події;
4) надати відповідним територіальним органам Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України інформацію про надходження до органів (підрозділів) поліції заяв і повідомлень про надзвичайні ситуації, правопорушення або події, які загрожують національній безпеці України або можуть викликати суспільний резонанс, а територіальному управлінню Державного бюро розслідувань - про кримінальні правопорушення, які віднесені до його підслідності».
6. Пункт 2 розділу VII доповнити новим підпунктом такого змісту:
«4) керівники У(В)ГІ або визначені ними особи - під час отримання повідомлень про надзвичайні події за участю працівників поліції».
7. У розділі VIII:
1) пункт 1 викласти в такій редакції:
«1. Щоп’ятниці кожного місяця відповідальні посадові особи структурних підрозділів ГУНП, ТВП, територіальних (відокремлених) підрозділів МТО, територіальних органів ПО подають до чергової частини ГУНП (ТВП) затверджені графіки чергування поліцейських (працівників поліції), які наступного тижня будуть заступати на службу у складі нарядів поліції, у тому числі тих, які здійснюватимуть дистанційне реагування»;
2) пункт 3 викласти в такій редакції:
«3. Відповідальні по ТВП, відповідальні посадові особи управлінь превентивної діяльності (далі - УПД) ГУНП, УПП, територіальних органів ПО та інших підрозділів поліції щодня (до заступання на службу) вносять до системи ІПНП перевірені відомості про наряди поліції та поліцейських (працівників поліції), які здійснюють оперативне реагування (дистанційне реагування)»;
3) у пункті 4 слово «СРПП» замінити словом «ПРПП»;
4) пункт 5 викласти в такій редакції:
«5. Керівники підрозділів превентивної діяльності ТВП щодня вносять до системи ІПНП інформацію про дільничних офіцерів поліції та поліцейських офіцерів громади (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), абонентський номер, місцезнаходження поліцейської станції, територія обслуговування) та контролюють своєчасність її оновлення».
8. У розділі IХ:
1) у пункті 1:
в абзаці першому слова «категорій «Альфа» та «Бета»» замінити словами «категорії «Альфа»»;
у підпункті 3 слова та цифри «від 15 листопада 2017 року № 1399/31267» замінити словами та цифрами «15 листопада 2017 року № 1399/31267»;
доповнити новим підпунктом такого змісту:
«9) у разі якщо на місці події є діти, які є потерпілими, свідками (очевидцями) правопорушення або події та залишилися без догляду, невідкладно поінформувати диспетчера (оперативного чергового ТВП) для інформування підрозділів ювенальної превенції та вжиття ними заходів реагування»;
2) доповнити після пункту 1 пунктом 2 такого змісту:
«2. Працівники поліції, що перебувають у складі наряду поліції, залученого до оперативного реагування, у разі отримання від диспетчера (оперативного чергового) завдання про здійснення реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або подію, що віднесені до категорії «Бета», повинні:
1) негайно виїхати на місце події (інше місце, визначене диспетчером або оперативним черговим ГУНП, ТВП);
2) за наявності планшетного пристрою невікладно проставити в системі ІПНП відповідні відмітки про прийняття виклику, прибуття на місце події, закінчення виконання завдання, обставини правопорушення або події та результати реагування;
3) ужити заходів для реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події, установлення потерпілих, свідків (очевидців) правопорушення або події, у тому числі дітей, затримання осіб, причетних до його вчинення, а також надання допомоги особам, що її потребують;
4) установити осіб, які потребують допомоги, викликати бригаду екстреної медичної допомоги або інші екстрені служби (за потреби), до прибуття якої (яких) невідкладно вжити заходів, спрямованих на врятування та збереження життя людини;
5) установити заявника та/або потерпілого, свідків (очевидців), у тому числі дітей, правопорушення або події, у яких з’ясувати обставини правопорушення або події, кількість осіб, підозрюваних у вчиненні правопорушення, їх прикмети, наявність у них зброї, інших знарядь та засобів вчинення правопорушення, напрямок їх руху, а також іншу інформацію, що має значення для встановлення та затримання осіб, причетних до їх учинення;
6) своєчасно доповісти диспетчерові (оперативному черговому) про результати вжитих заходів, наявну інформацію стосовно осіб, підозрюваних у вчиненні правопорушення (їх кількість та прикмети, напрямок їх руху або місць можливого перебування, наявність у них автотранспорту, зброї, інших знарядь та засобів вчинення правопорушення), які втекли з місця події, а також назви та опису майна, яким вони заволоділи (у разі незаконного заволодіння майном);
7) здійснити охорону місця події (здійснюється нарядом поліції, який перший прибув на місце події), збереження обстановки, речових доказів, слідів та унеможливлення знищення їх сторонніми особами (за необхідності місце події огороджується спеціальною стрічкою);
8) візуально обстежити місце події (прилеглу територію) з метою виявлення знарядь та засобів учинення правопорушення, інших предметів і речей, у тому числі викрадених;
9) встановити наявність на місці події та за напрямком руху особи, підозрюваної у вчиненні правопорушення систем відеоспостереження, здійснити (за можливості) перегляд зафіксованої ними інформації;
10) здійснити відповідно до статей 32, 34 Закону України «Про Національну поліцію» перевірку документів, а також поверхневу перевірку особи (осіб), яка (які) за зовнішніми ознаками або своїми діями дає (дають) достатні підстави вважати, що вона (вони) причетна до вчинення правопорушення;
11) перевірити місця перебування осіб, які перебувають на превентивних (профілактичних) обліках поліції, а також можливого збуту викрадених речей (у разі вчинення правопорушень проти власності та наявності відповідної інформації);
12) переслідувати й затримати осіб, підозрюваних у вчиненні правопорушень;
13) виконувати доручення слідчого (дізнавача) в межах своїх повноважень;
14) уживати інших заходів, спрямованих на встановлення та затримання осіб, підозрюваних у вчиненні правопорушень, а також отримання інформації, яка може бути використана для викриття їх у вчиненні правопорушення;
15) під час опрацювання повідомлення, де відсутні загрози життю чи здоров’ю заявника та/або іншим особам та/або відсутні будь-які ознаки їх настання, при отриманні нарядом поліції, іншого завдання від диспетчера (оперативного чергового) щодо здійснення реагування на заяву і повідомлення про правопорушення або подію, що становлять більшу суспільну небезпеку, поліцейські повинні:
пояснити особі причину тимчасового припинення реагування на їх заяви або повідомлення та отримати від неї відомості (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), абонентський номер), необхідні для подальшого зв’язку з нею та здійснення реагування;
здійснити визначені диспетчером (оперативним черговим) заходи з установлення та затримання осіб, які підозрюються в учиненні правопорушення;
за рішенням диспетчера (оперативного чергового) повернутися до реагування на заяву або повідомлення про правопорушення або подію, яке було припинено, або виконання іншого завдання;
16) після завершення реагування на заяву або повідомлення про правопорушення або подію за допомогою планшетного пристрою в системі ІПНП проставити відмітку про закінчення обслуговування виклику та скласти електронний рапорт про результати реагування на заяву або повідомлення про правопорушення або подію, у якому зазначити відомості про:
заявників, свідків (очевидців) правопорушення або події та потерпілих, у тому числі дітей;
результати обстеження території за можливим напрямком руху осіб, підозрюваних у вчиненні правопорушення з метою виявлення та вилучення знарядь та засобів учинення правопорушення, інших предметів і речей, у тому числі викрадених;
місця (адреси) розташування за напрямком руху осіб, підозрюваних у вчиненні правопорушення систем відеоспостереження та результати перегляду зафіксованої ними інформації;
перевірених осіб, які перебували на місці вчинення правопорушення;
перевірку місць можливого перебування осіб, які перебувають на превентивних (профілактичних) обліках поліції, а також можливого збуту викрадених речей (у разі вчинення правопорушень проти власності та вжиття відповідних заходів);
осіб, підозрюваних у вчиненні правопорушення або учасників події (прізвище, власне ім’я, по батькові, дата народження, адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), контактні дані (номер телефону абонента), у разі встановлення підозрюваних осіб - їх кількість та прикмети);
установлення інших обставин, що мають значення для викриття осіб, підозрюваних у вчиненні правопорушення, або осіб, які були учасниками події;
17) у разі якщо на місці події є діти, які є потерпілими, свідками (очевидцями) правопорушення або події та залишилися без догляду, невідкладно поінформувати диспетчера (оперативного чергового ТВП) для інформування підрозділів ювенальної превенції та вжиття ними відповідних заходів реагування».
У зв’язку з цим пункти 2-9 вважати відповідно пунктами 3-10;
після слів «очевидців кримінального правопорушення,» доповнити словами «у тому числі дітей,»;
після слів «для їх затримання» доповнити словами «(у разі встановлення місця їх перебування)»;
доповнити новим підпунктом такого змісту:
«11) у разі якщо на місці події є діти, які є потерпілими, свідками (очевидцями) правопорушення або події та залишилися без догляду, невідкладно поінформувати диспетчера (оперативного чергового) для інформування підрозділів ювенальної превенції та вжиття ними відповідних заходів реагування»;
4) пункт 6 викласти в такій редакції:
«6. Наряд поліції, який першим прибув на місце події, повинен негайно поінформувати диспетчера (оперативного чергового) про прибуття та візуальне обстеження місця події, з’ясування обставин правопорушення або події, додатково надавати інформацію про заходи, які здійснено для охорони місця події, необхідність надання медичної допомоги заявнику (потерпілому) та/або іншим особам, пошкодження об’єктів, майна всіх форм власності, заходи, вжиті для встановлення та затримання осіб, підозрюваних у вчиненні правопорушення, та іншу інформацію, яка є важливою для припинення правопорушення/встановлення його обставин»;
5) пункт 8 після слів «старший наряду поліції повинен» доповнити словом «невідкладно»;
6) доповнити новим пунктом 11 такого змісту:
«11. Під час несення служби поліцейським наряду поліції забороняється перебувати у приміщеннях органів (підрозділів) поліції, крім випадків виконання завдань диспетчера (оперативного чергового) чи службового завдання».
9. У розділі Х:
1) у підпункті 2 пункту 1 слово та цифри «розділу XIII» замінити словом та цифрами «розділу XIV»;
2) у пункті 2 слова «рухомого (мобільного) зв’язку» замінити словами «мобільного зв’язку».
10. Розділ ХI викласти в такій редакції:
«XI. Порядок дій начальника ПРПП, командира стройового підрозділу УПП та УПО щодо реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події
1. Начальник ПРПП (командир стройового підрозділу УПП та УПО) під час несення служби здійснює загальне управління підпорядкованими нарядами поліції, які здійснюють реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події.
2. Для належної організації реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події начальник ПРПП (командир стройового підрозділу УПП та УПО) в межах компетенції:
1) проводить інструктаж підпорядкованих нарядів поліції, які заступають на чергування, щодо належного реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події;
2) здійснює розстановку поліцейських у складі нарядів поліції на підставі складених графіків чергування;
3) здійснює контроль за реагуванням на заяви і повідомлення про правопорушення або події, своєчасним прибуттям підпорядкованих нарядів поліції на місця подій та/або до заявників (інших місць, визначених диспетчером та/або оперативним черговим), ужиттям необхідних першочергових заходів реагування;
4) підтримує постійний зв’язок та обмін інформацією з підпорядкованими нарядами поліції, які здійснюють реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події. Організовує взаємодію підпорядкованих нарядів поліції з іншими підрозділами поліції, суб’єктами охоронної діяльності, громадськими формуваннями, залученими до забезпечення публічної безпеки і порядку;
5) здійснює заходи щодо запобігання надзвичайним подіям за участю підпорядкованих нарядів поліції, недопущення порушення прав і свобод людини, випадків загибелі (травмування) поліцейських під час виконання ними службових завдань у ході реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події;
6) здійснює контроль за своєчасним оперативним інформуванням чергової частини відповідного підрозділу про правопорушення чи надзвичайні події, що викликали резонанс;
7) контролює ефективне використання нарядами поліції технічних засобів та службового автотранспорту, забезпечення їх належного зберігання;
8) після закінчення чергування доповідає керівникові ТВП, УПП або УПО про результати роботи підпорядкованих нарядів поліції, виявлені недоліки та надає пропозиції щодо їх усунення;
9) безпосередньо керує підпорядкованими нарядами поліції під час уведення в дію поліцейських операцій. У разі залучення до проведення зазначених заходів поліцейських інших підрозділів поліції здійснює їх розстановку в групи реагування та забезпечує загальне управління ними;
10) перевіряє роботу підпорядкованих нарядів поліції на території обслуговування».
11. У пункті 3 розділу ХII слова «(начальник СРПП)» виключити.
12. Після розділу ХII доповнити розділом ХIII такого змісту:
«XIII. Порядок дій уповноваженого працівника поліції з організації дистанційного реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події.
1. Диспетчер (старший зміни диспетчерів) після отримання заяви або повідомлення про правопорушення або події категорії «Гамма» або «Дельта», на яке можливо здійснити дистанційне реагування, приймає одне з таких рішень:
1) самостійний розгляд заяви або повідомлення про правопорушення або події;
2) надання оперативному черговому ТВП та/або працівникам поліції, зазначеним у підпунктах 1, 2 пункту 13 розділу I цієї Інструкції, завдання на реагування на заяви або повідомлення про правопорушення або події в межах повноважень.
2. У разі самостійного розгляду заяви або повідомлення про правопорушення або події диспетчер (старший зміни диспетчерів):
1) невідкладно проставляє в АРМ «диспетчер» системи ІПНП відповідну відмітку;
2) протягом 15 хвилин реагує на заяву або повідомлення про правопорушення або події (залежно від їх змісту) шляхом:
комунікації з представниками органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, окремими особами;
здійснення перегляду (моніторингу) в онлайн-режимі чи в записі інформації, зафіксованої системою відеоспостереження або отриманою з інформаційних ресурсів системи ІПНП та/або відкритих джерел інформації;
надання заявнику через мобільний/фіксований зв’язок або за допомогою інших технічних засобів електронних комунікацій необхідних рекомендацій та/або роз’яснень щодо порядку подальших дій, а також, на його вимогу, інформації про результати реагування на його заяву або повідомлення про правопорушення або подію;
3) вносить до системи ІПНП інформацію про результати реагування на заяву або повідомлення про правопорушення або подію.
3. У разі прийняття рішення щодо надання поліцейському, визначеному підпунктами 1, 2 пункту 13 розділу I цієї Інструкції, завдання на реагування на заяву або повідомлення про правопорушення або подію без виїзду на місце події (із застосуванням технічних засобів електронних комунікацій) диспетчер невідкладно в системі ІПНП проставляє відмітку про відпрацювання заяви або повідомлення про правопорушення або подію шляхом дистанційного реагування на них та визначає працівника поліції, який буде його здійснювати.
4. Поліцейський (працівник поліції), який отримав завдання диспетчера (старшого зміни диспетчерів) на здійснення дистанційного реагування, протягом 15 хвилин повинен:
1) невідкладно проставити після прийняття та після закінчення виконання завдання в системі ІПНП за наявності планшетного пристрою відмітки про прийняття та закінчення виконання завдання, обставини правопорушення або події та результати реагування на заяву або повідомлення про правопорушення або подію;
2) відреагувати на заяву або повідомлення про правопорушення або подію (залежно від їх змісту) шляхом:
комунікації з представниками органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, установ та організацій усіх форм власності та підпорядкування, окремими особами;
здійснення перегляду (моніторингу) в онлайн-режимі чи в записі інформації, зафіксованої системою відеоспостереження або отриманої з інформаційних ресурсів системи ІПНП та відкритих джерел інформації;
надання заявнику через мобільний/фіксований зв’язок або за допомогою інших технічних засобів електронних комунікацій необхідних рекомендацій та/або роз’яснень щодо порядку подальших дій, а також, на його вимогу, інформації про результати дистанційного реагування на заяву або повідомлення про правопорушення або подію.
5. У разі відсутності (несправності) планшетного пристрою (комп’ютера) диспетчер (оперативний черговий) вносить до системи ІПНП відповідну інформацію (про прийняття та виконання завдання, результати вжитих заходів) на підставі доповіді працівника поліції, який здійснив дистанційне реагування на заяву або повідомлення про правопорушення або подію».
У зв’язку з цим розділи ХIII-ХVII вважати відповідно розділами ХIV-ХVIII.
1) пункт 3 доповнити трьома новими абзацами такого змісту:
«Поліцейські, які перебувають у складі наряду поліції, залученого до оперативного реагування, перед заступанням на службу повинні:
ознайомитися з оперативною обстановкою за минулу добу, орієнтуваннями, надзвичайними подіями, а також з іншою інформацією;
мати бланки протоколів про адміністративне правопорушення, протоколів про адміністративне затримання, постанов по справі про адміністративне правопорушення, прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію, огляду місця події, пояснень, допиту потерпілих, свідків, тимчасового дозволу на право керування транспортними засобами, пам’ятки про процесуальні права та обов’язки потерпілого, інші необхідні бланки процесуальних документів»;
2) пункт 6 викласти в такій редакції:
«6. Наряди поліції забезпечуються портативними відеореєстраторами, радіообладнанням та/або мобільним кінцевим (термінальним) обладнанням (далі - мобільний телефон), планшетними пристроями з програмним забезпеченням, за допомогою якого здійснюється інформаційна взаємодія з інформаційними ресурсами системи ІПНП, яким має бути надано права доступу до системи ІПНП (прізвища працівників наряду поліції, номери телефону, номерні знаки службового транспортного засобу).
Планшетні пристрої видаються згідно з книгою видачі-приймання майна, закріпленого за черговою частиною (службою) або підрозділом, на який покладено видачу планшетних пристроїв, органу (підрозділу) поліції (додаток 2)»;
3) пункт 8 викласти в такій редакції:
«8. Під час несення служби забороняється вимикати планшетний пристрій, радіообладнання, мобільний телефон та змінювати будь-які налаштування планшетного пристрою. У разі технічної несправності системи ІПНП, нестійкого мобільного зв’язку чи відсутності (несправності) планшетного пристрою поліцейські нарядів поліції можуть здійснювати зв’язок із диспетчером (оперативним черговим) за допомогою інших засобів зв’язку. Налаштування планшетних пристроїв, підтримання їх програмного функціонування в робочому стані покладається на працівників підрозділів інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП»;
4) пункт 12 викласти в такій редакції:
«12. Наряд поліції, який прибув на місце події, повинен бути забезпечений вогнепальною зброєю та екіпірований відповідно до пункту 10 цього розділу. Контроль за забезпеченням вогнепальної зброї та екіпіруванням нарядів поліції під час виїзду на місце події покладається: у ГУНП - на відповідального по ГУНП, у ТВП - на керівника ТВП та відповідального по ТВП, в УПП - на відповідального по УПП та безпосереднього командира стройового підрозділу, в УПО - на відповідального по УПО»;
5) в абзаці першому пункту 15 слова «або приміщеннях чергової служби» виключити;
6) у пункті 19 слова «(начальник СРПП)» виключити.
1) заголовок викласти в такій редакції:
«ХV. Порядок організації взаємодії між ГУНП, МТО, територіальними органами ПО та їх територіальними (відокремленими) підрозділами під час реагування на заяви і повідомлення про правопорушення або події»;
2) у підпункті 6 пункту 2 після слів «кримінального покарання» доповнити словами «або від виконання обов’язків, визначених законом для суб’єктів пробації»;
у підпункті 2 слова «засобів радіозв’язку» замінити словом «радіообладнання»;
підпункт 4 викласти в такій редакції:
«4) направляє за необхідності на місце події СОГ, поліцейських інших структурних підрозділів поліції та повідомляє комунікаційний центр «Служба 112» за єдиним телефонним номером 112 та/або оперативно-диспетчерські служби за телефонними номерами екстрених служб 101, 103, 104, інші органи державної влади та органи місцевого самоврядування».
1) підпункт 14 пункту 4 викласти в такій редакції:
«14) при дорожньо-транспортних пригодах:
дата, час, місце вчинення пригоди;
кількість учасників, потерпілих, загиблих та/або травмованих осіб, їх прізвища, власні імена, по батькові (за наявності), дати народження (число, місяць, рік), громадянство, стать, адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), документ, що посвідчує особу, до яких закладів охорони здоров’я доставлено травмованих;
кількість транспортних засобів - учасників пригоди, їх тип, марка, модель, номерні знаки, належність;
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), дата народження (число, місяць, рік), громадянство, стать, адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), місце роботи, документ, що посвідчує особу водія - учасника пригоди;
наявність підстав вважати, що водій перебуває у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції»;
2) у пункті 10 слова «та підрозділів кадрового забезпечення органів (підрозділів) поліції» замінити словами «, де перебуває на службі поліцейський (працівник поліції), за участю якого сталася надзвичайна подія, та керівники У(В)ГІ або визначені ними особи».
1) пункт 1 викласти в такій редакції:
«1. Керівники МТО, територіальних органів ПО та їх територіальних (відокремлених) підрозділів у разі надходження інформації про резонансне кримінальне правопорушення чи надзвичайну подію забезпечують невідкладне (попередньо телефоном) інформування про них Голови Національної поліції України або особи, яка виконує його обов’язки, чергової частини центрального органу управління поліції, а якщо інформація про кримінальне правопорушення чи надзвичайну подію стосується повноважень Державного бюро розслідувань,- територіальних управлінь Державного бюро розслідувань»;
2) доповнити новим пунктом такого змісту:
«3. Під час надходження до чергової частини центрального органу управління поліції інформації про кримінальні правопорушення, які віднесені до підслідності Державного бюро розслідувань, оперативний черговий невідкладно інформує чергового Державного бюро розслідувань».
17. У пункті 1 розділу XVIII слова та цифри «пунктом 1 та підпунктами 1, 4 пункту 2 розділу XI» замінити словами та цифрами «пунктом 1, підпунктами 1-4 пункту 2 розділу XI».
18. У тексті цієї Інструкції слова «засобів радіозв’язку» замінити словом «радіообладнання».
19. У додатках до цієї Інструкції:
1) у додатку 1:
у пункті 5 розділу I слова «(начальнику сектору реагування патрульної поліції (далі - СРПП))» виключити;
у пункті 5 розділу XLI слова «управління головної інспекції ГУНП (далі - УГІ)» замінити словом «У(В)ГІ»;
у пункті 5 розділу XLII слово «УГІ» замінити словом «У(В)ГІ»;
у тексті слова «(начальнику СРПП)» виключити;
доповнити новим розділом такого змісту:
«XLVI. Кримінальні правопорушення, вчинені в особливий період, зокрема в умовах воєнного стану, із застосуванням озброєння, військової та спеціальної техніки
1) час, місце (адресу) та характер пошкодження та/або руйнування об’єкта (об’єктів), де стався вибух (вулиця, будівля, інший об’єкт інфраструктури, транспортний засіб), та невідкладно надати зазначену інформацію диспетчеру для організації негайного реагування;
2) обставини події, масштаби руйнувань, розмір заподіяної шкоди (попередні дані або офіційна інформація, хто її надав), наявність пожежі, запаху газу, затоплення;
3) наявність потерпілих, їх кількість, дані (прізвища, власні імена, по батькові (за наявності), дати народження, адреси задекларованих/зареєстрованих місць проживання (перебування), контактні дані (номер телефону абонентів) та інші дані, необхідні для ідентифікації особи. За необхідності викликати бригаду екстреної медичної допомоги;
4) вид (тип) повітряного об’єкта (крилата ракета, літак, вертоліт, безпілотний літальний апарат), який спричинив руйнування (пошкодження) об’єкта (об’єктів), їх кількість;
5) заходи, яких вжито для ліквідації наслідків події;
6) дані (прізвища, власні імена, по батькові (за наявності), дати народження, адреси задекларованих/зареєстрованих місць проживання (перебування), контактні дані (номер телефону абонента) заявника, свідків (очевидців) та інші дані, необхідні для ідентифікації особи.
2. Зареєструвати заяву або повідомлення про кримінальне правопорушення в установленому порядку.
3. Негайно після отримання заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення:
1) направити на місце події СОГ, інші наряди поліції та/або окремих поліцейських для забезпечення охорони місця події, публічної безпеки та порядку;
2) направити на місце події представників вибухотехнічного підрозділу, кінологічної служби (за необхідності). У разі виникнення затримки у прибутті на місце події працівників вибухотехнічного підрозділу повідомити про це чергового Департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції України та залучити (за можливості) спеціалістів іншого ГУНП;
3) доповісти про кримінальне правопорушення начальникові органу (підрозділу) поліції, особі, яка виконує його обов’язки, його заступникам (відповідно до розподілу функціональних обов’язків), відповідальному органу (підрозділу) поліції та до чергової служби вищого рівня, згодом подати детальну інформацію про вжиті заходи реагування та їх результати;
4) за необхідності викликати на місце події бригаду екстреної медичної допомоги, а також працівників аварійно-рятувальних служб;
5) повідомити чергових прокуратури, територіальних органів (підрозділів) СБУ та ДСНС, інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування (за потреби);
6) організувати (за необхідності) направлення на місце події додаткових нарядів поліції для оточення (блокування) небезпечної ділянки;
7) організувати виклик на місце події керівників та матеріально відповідальних осіб об’єкта (об’єктів), на якому сталася подія.
4. Якщо внаслідок вибуху зруйновано чи пошкоджено будівлі, загинули (залишилися в небезпечному для життя чи здоров’я стані) люди, отримали тілесні ушкодження троє і більше осіб, припинено енерго-, тепло-, водопостачання, перервано виробничий, навчальний процеси, залежно від зміни обстановки (ужитих заходів), додатково інформувати чергову службу вищого рівня».
2) у відмітці до додатка 2 цифри «XIII» замінити цифрами «XIV»;
3) у відмітках до додатків 3, 4 цифри «XIV» замінити цифрами «XV».