Про затвердження Положення про Єдину цифрову інтегровану інформаційно-аналітичну систему управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2022 року № 1286 «Про реалізацію експериментального проекту із створення, впровадження та забезпечення функціонування Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури», абзацу дев’ятого пункту 1, пункту 8 Положення про Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2015 року № 460 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2022 року № 1400), НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Єдину цифрову інтегровану інформаційно-аналітичну систему управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури, що додається.
2. Департаменту стратегічного планування та регіональної політики забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Олександру АЗАРХІНУ.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОЛОЖЕННЯ
про Єдину цифрову інтегровану інформаційно-аналітичну систему управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури
1. Це Положення визначає організаційні засади функціонування Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури (далі - Єдина цифрова система).
2. Захист інформації в Єдиній цифровій системі здійснюється відповідно до Закону України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах».
3. Доступ користувачів до Єдиної цифрової системи здійснюється на безоплатній основі.
4. У цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні:
відновлення та/або відбудова об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури (далі - відновлення та/або відбудова об’єктів) - комплекс робіт та заходів, спрямованих на реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт, нове будівництво об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури, які були пошкоджені або зруйновані, внаслідок збройної агресії Російської Федерації; реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт існуючих об’єктів нерухомого майна та інфраструктури, нове будівництво об’єктів, які забезпечують економічний розвиток регіонів;
електронний кабінет користувача Єдиної цифрової системи (далі - електронний кабінет) - компонент Єдиної цифрової системи, який призначений для доступу користувачів до Єдиної цифрової системи з метою внесення та отримання інформації щодо відновлення та/або відбудови об’єктів;
користувач Єдиної цифрової системи (далі - користувач) - залежно від наданої ролі та повноважень уповноважена особа центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій (обласних та Київської міської військових адміністрацій у разі їх утворення), сільських, селищних, міських рад або їх виконавчих органів (військових адміністрацій населених пунктів у разі їх утворення), суб’єктів господарювання, якій відповідно до цього Положення надається доступ до Єдиної цифрової системи та яка пройшла процедуру електронної ідентифікації/автентифікації;
портал Єдиної цифрової системи (далі - портал) - компонент Єдиної цифрової системи, який забезпечує оприлюднення публічної інформації стосовно реалізації проєктів, що спрямовані на відновлення та/або відбудову об’єктів;
центральна база даних Єдиної цифрової системи (далі - центральна база даних) - компонент Єдиної цифрової системи, який складається з систем збереження даних та програмного забезпечення, призначених для безпечного зберігання інформації та швидкої, надійної і безперервної передачі даних.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Цивільному кодексі України, Господарському кодексі України, Законах України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про архітектурну діяльність», «Про критичну інфраструктуру», «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», «Про електронні комунікації», «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України», «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», «Про публічні електронні реєстри», «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про публічні закупівлі» та інших нормативно-правових актах.
II. Мета та завдання Єдиної цифрової системи
1. Єдина цифрова система запроваджується та функціонує з метою:
ефективного, уніфікованого управління процесом відновлення та/або відбудови об’єктів;
консолідації інформації про процеси відновлення та/або відбудови об’єктів;
застосування комплексного планування проведення робіт з відновлення та/або відбудови об’єктів;
планування та забезпечення прозорості розподілу і використання фінансових ресурсів під час відновлення та/або відбудови об’єктів, зокрема коштів міжнародних партнерів;
контролю виконання робіт стосовно процесів відновлення та/або відбудови об’єктів;
обробки та візуалізації інформації щодо фактичного стану процесу відновлення та/або відбудови об’єктів;
забезпечення можливості порівняння стану та/або процесу відновлення та/або відбудови об’єктів, які мають однакові технічні характеристики та знаходяться в різних регіонах;
підвищення якості прийняття управлінських рішень під час відновлення та/або відбудови об’єктів;
уникнення дублювання відомостей про відновлення та/або відбудову об’єктів;
створення можливості для перегляду громадськістю стану реалізації процесів відновлення та/або відбудови об’єктів.
2. Основними завданням Єдиної цифрової системи є:
інтеграція зовнішніх електронних інформаційних ресурсів, які необхідні для забезпечення відновлення та/або відбудови об’єктів;
забезпечення доступу до відкритих даних щодо процесів відновлення та/або відбудови об’єктів;
відображення детальної інформації стосовно відновлення та/або відбудови об’єктів, зокрема видів робіт, найменування замовників, підрядників, статусів виконання робіт, орієнтовних дат завершення робіт, обсягів фінансування, укладених договорів та змін до них тощо;
надання користувачам можливості вносити, завантажувати до Єдиної цифрової системи інформацію/відомості та документи (у тому числі електронні) про відновлення та/або відбудову об’єктів, зокрема стану виконання робіт;
забезпечення відображення інформації про процедури закупівель стосовно відновлення та/або відбудови об’єктів;
визначення алгоритму комунікацій між замовником та підрядником;
забезпечення обліку проєктів, що спрямовані на відновлення та/або відбудову об’єктів, за якими проведено процедури закупівель та заключено договір між замовником та підрядником на послуги з розробки проєктної документації, нового будівництва, реконструкції, реставрації тощо;
забезпечення моніторингу дати завершення договору на проведення робіт щодо відновлення та/або відбудови об’єктів;
забезпечення можливості планування ресурсів, необхідних для проведення проєктно-вишукувальних робіт;
створення аналітичних дашбордів щодо прогресу виконання робіт, тривалості виконання робіт (відповідно до запланованих та фактичних термінів) стосовно відновлення та/або відбудови об’єктів;
забезпечення доступності інформації, яка міститься в Єдиній цифровій системі, для осіб з інвалідністю згідно з вимогами ДСТУ EN 301549:2022 «Інформаційні технології. Вимоги щодо доступності продуктів та послуг ІКТ»;
забезпечення широкого представлення на міжнародному рівні консолідованої інформації про процеси відновлення та/або відбудови об’єктів;
забезпечення захисту даних від несанкціонованого доступу, знищення, модифікації шляхом здійснення організаційних і технічних заходів, впровадження засобів та методів технічного захисту інформації;
інші завдання, що виникають в процесі відновлення та/або відбудови об’єктів.
III. Власник Єдиної цифрової системи та його функції
1. Власником Єдиної цифрової системи є держава в особі Мінінфраструктури (далі - Власник), яке є володільцем інформації в Єдиній цифровій системі.
Власник вживає заходів, пов’язаних із створенням, впровадженням та функціонуванням Єдиної цифрової системи, у тому числі:
1) приймає рішення стосовно створення, впровадження, функціонування, модернізації та розвитку Єдиної цифрової системи;
2) здійснює нормативно-правове, методологічне та інформаційне забезпечення у сфері ведення Єдиної цифрової системи;
3) затверджує технічні вимоги та завдання з розроблення та модернізації програмного забезпечення, а також погоджує пропозиції щодо розроблення та модернізації такого програмного забезпечення, що надаються технічним адміністратором;
4) надає роз’яснення щодо застосування законодавства, що стосується питань функціонування Єдиної цифрової системи (крім питань, що стосуються технічного та технологічного забезпечення Єдиної цифрової системи);
5) приймає рішення щодо надання доступу до Єдиної цифрової системи;
6) організовує електронну (технічну та інформаційну) взаємодію Єдиної цифрової системи з іншими державними інформаційно-комунікаційними системами та інформаційно-комунікаційними системами органів місцевого самоврядування з використанням системи електронної взаємодії електронних ресурсів;
7) здійснює моніторинг функціонування Єдиної цифрової системи, у тому числі шляхом проведення моніторингу процесів її ведення;
8) визначає категорії, склад та обсяг даних, які підлягають безстроковому та строковому архівному зберіганню в Єдиній цифровій системі;
9) забезпечує погодження Інструкції користувача Єдиної цифрової системи, що розробляється технічним адміністратором Єдиної цифрової системи (далі - технічний адміністратор);
10) інформує технічного адміністратора про виявлені недоліки у роботі Єдиної цифрової системи, вносить пропозиції щодо їх усунення та вдосконалення роботи Єдиної цифрової системи;
11) забезпечує оприлюднення інформації Єдиної цифрової системи у формі відкритих даних відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»;
12) забезпечує внесення змін до класифікаторів, довідників, словників, та інших баз даних шляхом отримання відомостей, необхідних для їх актуалізації, від інших центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування і надання таких відомостей технічному адміністратору;
13) здійснює заходи щодо впровадження комплексної системи захисту інформації Єдиної цифрової системи відповідно до законодавства у сфері захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах.
IV. Технічний адміністратор Єдиної цифрової системи та його функції
1. Технічним адміністратором Єдиної цифрової системи є Агентство відновлення.
Технічний адміністратор забезпечує:
1) здійснення заходів із створення, впровадження, функціонування Єдиної цифрової системи, а саме:
супроводження та підтримку безперервного функціонування Єдиної цифрової системи;
здійснення моніторингу Єдиної цифрової системи щодо її заповнення користувачами;
розроблення пропозицій щодо технічного та/або технологічного удосконалення Єдиної цифрової системи (за потреби);
розгляд пропозицій (зауважень) щодо технічного та технологічного удосконалення функціонування Єдиної цифрової системи та надання відповідних пропозицій щодо розроблення та модернізації програмного забезпечення Власнику.
2) організацію роботи, пов’язаної з провадженням діяльності щодо ведення та технічного адміністрування Єдиної цифрової системи, а саме:
проведення моніторингу роботи Єдиної цифрової системи, баз даних та електронних інформаційних ресурсів, підключених до неї;
здійснення технічних заходів та надання пропозицій Власнику для підтримки в актуальному стані класифікаторів, довідників, словників та баз даних (зокрема налаштування взаємодії, оновлення посилань, автоматизоване чи безпосередньо власноруч завантаження оновленої інформації);
підтримку функціонування програмного забезпечення Єдиної цифрової системи та електронних комунікаційних мереж, з використанням яких здійснюється користування відомостями Єдиної цифрової системи;
створення, збереження та захист резервної копії відомостей та програмного забезпечення Єдиної цифрової системи;
блокування несанкціонованих дій в Єдиній цифровій системі, в тому числі блокування/анулювання доступу користувачам;
проведення технічних та профілактичних робіт з підтримки роботи Єдиної цифрової системи.
3) планування та організацію роботи в системі з іншими користувачами Єдиної цифрової системи з впровадження Єдиної цифрової системи, а саме:
забезпечення в установленому порядку доступу до Єдиної цифрової системи;
проведення навчання користувачів щодо роботи з Єдиною цифровою системою;
надання інформаційної підтримки користувачам.
4) електронну інформаційну взаємодію між Єдиною цифровою системою та іншими державними інформаційно-комунікаційними системами, інформаційно-комунікаційними системами органів місцевого самоврядування з використанням системи електронної взаємодії електронних ресурсів;
5) розроблення та затвердження Інструкції користувача Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури (далі - Інструкція), в якій визначається вичерпний перелік даних, необхідних для внесення до Єдиної цифрової системи, а саме:
підготовка та погодження з Власником вичерпного переліку даних, необхідних для внесення до Єдиної цифрової системи.
6) визначення за погодженням з Власником:
порядку створення та функціонування компонентів Єдиної цифрової системи;
складових та функцій компонентів Єдиної цифрової системи.
V. Особливості функціонування Єдиної цифрової системи
1. Єдина цифрова система - інформаційно-комунікаційна система, призначена для автоматизації планування фінансування робіт з відновлення та/або відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури, а також моніторингу процесу відновлення та/або відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури та використання фінансових ресурсів.
2. Єдина цифрова система складається з таких компонентів:
Для забезпечення функціонування Єдиної цифрової системи до її складу можуть входити інші компоненти.
Функціональні можливості Єдиної цифрової системи повинні забезпечувати можливість ідентифікації/автентифікації користувачів з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації.
3. Налаштування автоматизованого робочого місця користувача здійснює технічний адміністратор.
4. Інформація вноситься в Єдину цифрову систему українською мовою, за потреби можуть використовуватися латинські літери, розділові знаки та символи, арабські та римські цифри.
Технічний адміністратор забезпечує переклад інформації, яка відображається на порталі Єдиної цифрової системи на англійську мову.
5. Контроль за наповненням та доступом до даних Єдиної цифрової відновлення здійснює технічний адміністратор.
6. У випадку виникнення технічних, програмних збоїв чи проблем у роботі Єдиної цифрової системи технічним адміністратором проводяться заходи щодо виявлення та усунення перешкод в роботі Єдиної цифрової системи.
7. До Єдиної цифрової системи не вносяться відомості, що становлять державну таємницю.
VI. Користувач Єдиної цифрової системи
1. Користувач в Єдиній цифровій системі:
зазначає в електронному кабінеті свою адресу електронної пошти, номер мобільного телефону (за наявності), підтверджує правильність своїх ідентифікаційних даних. За достовірність таких відомостей, зазначених під час електронної ідентифікації, відповідає користувач;
забезпечує достовірність, своєчасність надання та повноту даних, що вноситься до Єдиної цифрової системи.
безоплатно та цілодобово користуватися Єдиною цифровою системою;
звертатися до технічного адміністратора та Власника з пропозиціями (зауваженнями) щодо функціонування Єдиної цифрової системи;
зберігати в електронному кабінеті документи та їх чернетки, фото-, відеоматеріали та електронні документи;
отримувати інформаційну підтримку щодо порядку користування Єдиною цифровою системою.
дотримуватися встановленого технічним адміністратором порядку користування Єдиною цифровою системою, визначеного в Інструкції;
у разі зміни адреси електронної пошти та номера мобільного телефону не пізніше наступного робочого дня внести відповідні зміни до своїх облікових даних в електронному кабінеті;
у разі наявності інформації про несанкціонований доступ до електронного кабінету невідкладно повідомляти технічного адміністратора Єдиної цифрової системи для блокування доступу;
не використовувати Єдину цифрову систему, зокрема електронний кабінет, для вчинення протиправних діянь.
VII. Надання, блокування, відновлення та анулювання доступу користувачів до електронного кабінету
1. Користувачі отримують доступ до електронного кабінету після проходження процедури електронної ідентифікації та автентифікації, у тому числі з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованого електронного підпису та/або печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу та процедуру авторизації.
2. Вхід користувачам до електронного кабінету надається за посиланням в Інтернеті.
3. Рішення про блокування доступу користувачів до електронного кабінету приймає технічний адміністратор у разі наявності хоча б однієї з таких підстав:
1) надходження повідомлення (документів), що підтверджують факт компрометації особистого ключа користувача електронних довірчих послуг, виявлений самостійно користувачем або контролюючим органом під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг;
2) отримання повідомлення від керівників центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій (обласних та Київської міської військових адміністрацій у разі їх утворення), сільських, селищних, міських рад або їх виконавчих органів (військових адміністрацій населених пунктів у разі їх утворення), суб’єктів господарювання про необхідність блокування доступу користувачів до електронного кабінету, у зв’язку з відстороненням уповноваженої особи від виконання посадових обов’язків, відстороненням від посади тощо;
3) виявлення несанкціонованого доступу до Єдиної цифрової системи;
4) отримання судового рішення, що набрало законної сили, про блокування доступу користувача до електронного кабінету;
5) отримання інформації про внесення користувачем електронного кабінету недостовірної інформації та/або розголошення користувачем інформації з обмеженим доступом, що міститься в Єдиній цифровій системі.
4. Технічний адміністратор анулює доступ користувача до електронного кабінету в разі:
1) отримання повідомлення від керівників центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій (обласних та Київської міської військових адміністрацій у разі їх утворення), сільських, селищних, міських рад або їх виконавчих органів (військових адміністрацій населених пунктів у разі їх утворення), суб’єктів господарювання до електронного кабінету у зв’язку з припиненням виконання таким користувачем своїх повноважень, зокрема, звільненням, переведенням відповідальної посадової особи користувача, припиненням виконання повноважень органом/організацією тощо;
2) отримання судового рішення, що набрало законної сили, про анулювання доступу користувача до електронного кабінету;
3) встановлення Держспецзв’язку порушення вимог законодавства щодо криптографічного та технічного захисту інформації;
5. Блокування чи анулювання доступу користувача до електронного кабінету здійснюється технічним адміністратором невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідної інформації з одночасним повідомленням про це відповідному користувачу. Таке повідомлення надсилається в електронній формі, зокрема на електронну пошту.
У разі блокування доступу до електронного кабінету такий доступ відновлюється технічним адміністратором після усунення причин, які призвели до блокування доступу.
У разі анулювання доступу користувача до електронного кабінету доступ не може бути відновлений. Надання доступу такому користувачу до електронного кабінету здійснюється відповідно до вимог пункту 2 цього розділу.
VIII. Функціональні можливості електронного кабінету
1. Програмними засобами Єдиної цифрової системи забезпечуються функціональні можливості електронного кабінету залежно від наданої ролі та повноважень користувачам.
2. Облік проєктів відновлення та/або відбудови об’єктів здійснюється шляхом присвоєння унікального ідентифікатора (ID). Особливості заповнення інформації в електронному кабінеті визначаються Інструкцією.
3. Користувачі забезпечують внесення актуальних та достовірних даних. Під час внесення до Єдиної цифрової системи інформації/відомостей з паперових чи інших носіїв для збереження цілісності, повноти, достовірності таких даних обов’язковим є попередній аналіз наявних даних та їх валідація (перевірка достовірності) до моменту внесення до Єдиної цифрової системи.
4. Через електронний кабінет здійснюються:
1) внесення, завантаження до Єдиної цифрової системи інформації/відомостей про заплановані до реалізації проєкти відновлення та/або відбудови, зокрема повна та коротка назва проєкту, тип проєкту, замовник проєкту, вид робіт, орієнтована вартість реалізації проєкту в гривнях, класифікація проєкту, тривалість впровадження проєкту в місяцях, планова дата початку та завершення проєкту, соціально-економічна мета проєкту та його опис, наявність техніко-економічного обґрунтування, наявність проєктної документації, основні види робіт стосовно впровадження проєкту, джерела та розподіл фінансування реалізації проєкту, учасники реалізації проєкту, документація (техніко-економічне обгрунтування, проєктна документація, тендерна документація, договори, рішення щодо процедури закупівлі тощо);
2) внесення, завантаження до Єдиної цифрової системи документів (у тому числі елетронних) про проєкти відновлення та/або відбудови об’єктів;
3) фіксування статусів проведення публічних закупівель стосовно проєктів відновлення та/або відбудови, яке проводиться користувачами, у строк не більше ніж 2 робочі дні з дня зміни статусу процедури публічної закупівлі в електронній системі закупівель. За технічної реалізації автоматичне отримання із електронної системи закупівель необхідної інформації, зокрема про стан статусу реалізації публічних закупівель та про відповідну документацію;
4) фіксування користувачами етапів реалізації проєктів відновлення та/або відбудови, у тому числі можливість реагування на етапність ведення робіт, інформації про обсяги та кількість матеріально-технічних ресурсів проводиться, у строк не більше ніж 2 робочі дні з дня фіксування окремого виду діяльності, та здійснюється відповідно до Інструкції. Верифікація внесених користувачами даних, здійснюється технічним адміністратором;
5) інформація щодо статусів і результатів проведення технічного нагляду, вноситься користувачами не пізніше наступного робочого дня з дня фіксування окремого виду діяльності чи недоліку (дефекту, відхилення тощо) з наданням відповідних висновків, фото- та відеоелементів, протоколів, звітів тощо;
6) інформація щодо розподілу та систематичності фінансування робіт з відбудови, відновлення та будівництво об’єктів за джерелами та періодами (роками, місяцями), шо вноситься користувачами, у строк не більше ніж 5 робочих днів з дня фіксування окремого виду діяльності відповідно до Інструкції;
7) подання повідомлення про програмно-апаратні та методичні помилки, виявлені в роботі Єдиної цифрової системи.
5. Інформація/відомості та документи (у тому числі електронні) про проєкти відновлення та/або відбудови об’єктів вноситься користувачами не пізніше 5 календарних днів з дня створення/надходження таких даних, виникнення інших підстав для внесення інформації до Єдиної цифрової системи, якщо інший більш короткий строк не встановлений цим Положенням або іншими актами законодавства.
6. Відомості до електронного кабінету, також можуть вноситися в порядку електронної інформаційної взаємодії з державними електронними інформаційними ресурсами.
IX. Портал Єдиної цифрової системи
1. Портал Єдиної цифрової системи забезпечує оприлюднення публічної інформації стосовно реалізації проєктів, що спрямовані на відновлення та/або відбудову об’єктів, які реалізуються або плануються до реалізації в усіх сферах та у всіх регіонах України та забезпечення відкритого доступу до такої інформації у режимі реального часу для фізичних та юридичних осіб, у тому числі іноземних, іноземців, представників органів влади іноземних держав, міжнародних організацій, посадових осіб центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій (обласних та Київської міської військових адміністрацій у разі їх утворення), сільських, селищних, міських рад або їх виконавчих органів (військових адміністрацій населених пунктів у разі їх утворення), суб’єктів господарювання;
2. Портал Єдиної цифрової системи має офіційну адресу в мережі інтернет - www.dream.gov.ua.
X. Взаємодія Єдиної цифрової системи з іншими електронними інформаційними ресурсами
1. Єдина цифрова система забезпечує сумісність та електронну інформаційну взаємодію у режимі реального часу із наступними державними електронними інформаційними ресурсами:
Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України;
Єдина державна електронна система у сфері будівництва;
геоінформаційна система здійснення моніторингу та оцінювання розвитку регіонів і територіальних громад;
електронна система електронних державних закупівель Prozorro;
єдиний веб-портал використання публічних коштів;
платформи для побудови інформаційно-аналітичних, звітних та моніторингових систем «E-road».
До налагодження електронної інформаційної взаємодії Єдиної цифрової системи з такими електронними інформаційними ресурсами електронна інформаційна взаємодія здійснюється на підставі угоди або спільного наказу про встановлення порядку інформаційної взаємодії Власників/розпорядників таких ресурсів.
Можливе використання відомостей таких електронних інформаційних ресурсів у складі Єдиної цифрової системи шляхом завантаження даних, що надані власниками таких електронних інформаційних ресурсів.
Аналіз достовірності інформації/відомостей та документів (в тому числі електронних), що вносяться користувачами, може проводитися на підставі відомостей, отриманих шляхом автоматизованого доступу або у порядку електронної інформаційної взаємодії Єдиної цифрової системи з державними електронними інформаційними ресурсами.
Електронна інформаційна взаємодія Єдиної цифрової системи та електронних інформаційних ресурсів згідно з цим Положенням здійснюється безоплатно.
2. Електронна інформаційна взаємодія Єдиної цифрової системи з іншими електронними інформаційними ресурсами відбувається шляхом взаємодії між ними, зокрема у вигляді обміну певними наборами даних.
XI. Фінансове забезпечення діяльності Єдиної цифрової системи
Фінансове забезпечення заходів з впровадження Єдиної цифрової системи здійснюється за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги в рамках програм допомоги і грантів ЄС, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.