open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 4 березня 2024 р. № 257
Київ

Про затвердження Порядку визначення переліку населених пунктів, в яких традиційно проживають особи, які належать до національних меншин (спільнот) України, або в яких такі особи складають значну частину населення

Відповідно до частини дванадцятої статті 10 Закону України “Про національні меншини (спільноти) України” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок визначення переліку населених пунктів, в яких традиційно проживають особи, які належать до національних меншин (спільнот) України, або в яких такі особи складають значну частину населення, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 березня 2024 р. № 257

ПОРЯДОК
визначення переліку населених пунктів, в яких традиційно проживають особи, які належать до національних меншин (спільнот) України, або в яких такі особи складають значну частину населення

1. Цей Порядок встановлює процедуру визначення переліку населених пунктів, в яких традиційно проживають особи, які належать до національних меншин (спільнот) України, або в яких такі особи складають значну частину населення (далі - перелік), з урахуванням відповідності таких населених пунктів ознакам, визначеним пунктами 2 і 3 частини першої статті 1 Закону України “Про національні меншини (спільноти) України”, а також внесення змін до переліку.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про національні меншини (спільноти) України”, “Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України”, “Про Всеукраїнський перепис населення”, “Про офіційну статистику”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про Національний архівний фонд та архівні установи”.

3. Держстат надає ДЕСС офіційну державну статистичну інформацію щодо розподілу населення України за етнічним походженням у розрізі кожного населеного пункту України за результатами останнього Всеукраїнського перепису населення після отримання зведених знеособлених даних відповідно до строків надання статистичної інформації, визначених планом державних статистичних спостережень, а також згідно з програмою розроблення матеріалів перепису населення з дотриманням процедур забезпечення статистичної конфіденційності.

4. За підсумками опрацювання офіційної державної статистичної інформації ДЕСС протягом 30 календарних днів перевіряє відповідність населених пунктів ознакам, визначеним пунктами 2 і 3 частини першої статті 1 Закону України “Про національні меншини (спільноти) України”.

5. У разі виявлення населених пунктів, які за результатами останнього Всеукраїнського перепису населення відповідають визначеним пунктами 2 і 3 частини першої статті 1 Закону України “Про національні меншини (спільноти) України” ознакам, ДЕСС протягом 30 календарних днів готує і вносить на розгляд Кабінету Міністрів України проект акта Кабінету Міністрів України про затвердження переліку або внесення змін до нього.

6. МКІП, Український інститут національної пам’яті, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, сільські, селищні, міські ради, їх виконавчі органи, наукові установи, громадські об’єднання національних меншин (спільнот) України можуть подати ДЕСС звернення з пропозицією внести зміни до переліку (далі - звернення).

У зверненні зазначаються:

назва населеного пункту державною мовою згідно з Державним реєстром географічних назв;

відомості про безперервне проживання у цьому населеному пункті осіб, які належать до відповідної національної меншини (спільноти) України, протягом останніх 100 років.

7. До звернення, поданого громадським об’єднанням національної меншини (спільноти) України, додаються засвідчені в установленому порядку копії установчих документів такого об’єднання або код доступу до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, що надає доступ до копії статуту зазначеного об’єднання в електронній формі в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

8. Відповідність населеного пункту ознакам, визначеним пунктом 2 частини першої статті 1 Закону України “Про національні меншини (спільноти) України”, підтверджується засвідченими в установленому порядку копіями архівних документів, що додаються до звернення, зокрема:

офіційних документів установ та організацій, що у XIX-XX століттях провадили свою діяльність на території населеного пункту;

організаційних та програмних документів наукових, релігійних, громадських товариств XIX - першої третини XX століття, що відігравали важливу роль у політичному, соціальному та культурному житті населеного пункту;

документів, що містять дані про результати переписів населення СРСР, а також про результати переписів населення Австро-Угорщини 1900 та 1910 років, Польської Республіки 1921 та 1931 років, Чехословаччини 1921 та 1930 років, Румунського королівства 1930 року, Угорського королівства 1941 року;

документів (творів, приватних листів, щоденників, мемуарів, автобіографій, документів особи (паспортів, свідоцтв, витягів з метричних книг, посвідчень), судово-слідчих документів, документів поліцейського нагляду), оформлених рукописним способом, тощо;

документів, в яких зафіксовано першу згадку про населений пункт, осіб, які його заснували, що містять матеріали про створення органів державної влади або органів місцевого самоврядування, участь осіб, які належать до відповідної національної меншини (спільноти) України, в діяльності таких органів, громадські об’єднання осіб, які належать до відповідної національної меншини (спільноти) України;

документів, що відображають унікальне відкриття, зроблене під час польових досліджень (етнографічна документація);

рідкісних документів, у тому числі кіно-, фото-, фонодокументів, що містять інформацію про осіб, які були носіями елементів нематеріальної культурної спадщини відповідної національної меншини (спільноти) України;

інших архівних документів.

9. ДЕСС протягом 60 календарних днів розглядає звернення і додані до нього документи щодо їх відповідності вимогам законодавства.

Для надання оцінки відомостям, що містяться в документах, доданих до звернення, ДЕСС взаємодіє з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Національною академією наук, підприємствами, установами, організаціями, окремими спеціалістами.

10. За підсумками розгляду звернення і доданих до нього документів ДЕСС інформує суб’єкта, що подав звернення, про врахування або неврахування його пропозиції чи повертає звернення для доопрацювання.

У повідомленні про повернення звернення для доопрацювання зазначаються обґрунтовані зауваження.

11. У разі врахування пропозицій суб’єктів, що подали звернення, ДЕСС до 1 квітня року, що настає за роком подання звернення, готує і вносить на розгляд Кабінету Міністрів України проект акта Кабінету Міністрів України про внесення змін до переліку.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: