open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

РІШЕННЯ № 1/2023 РАДИ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНА-ЄС
від 10/11/2023
про внесення змін до Додатку XLIV до Угоди про асоціацію між Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з однієї сторони, та Україною, з іншої сторони


Дата вчинення:

10.11.2023


Дата набрання чинності для України:

10.11.2023

Рада асоціації Україна-ЄС,

відповідно до Угоди про асоціацію між Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з однієї сторони, та Україною, з іншої сторони, та, зокрема, її статті 463,

оскільки:

(1) Угода про асоціацію між Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з однієї сторони, та Україною, з іншої сторони1 (далі - Угода), набрала чинності 1 вересня 2017 року.

__________
1OJ ЄС L 161, 29.5.2014, с. 3.

(2) У преамбулі Угоди визнається прагнення Сторін просувати процес реформ та адаптації законодавства в Україні, що сприятиме поступовій економічній інтеграції і поглибленню політичної асоціації, а також досягненню економічної інтеграції шляхом широкої регуляторної адаптації.

(3) Пунктом d статті 1(2) Угоди визначено ціль підтримувати зусилля України щодо завершення переходу до діючої ринкової економіки, у тому числі шляхом поступової адаптації її законодавства до законодавства ЄС.

(4) Згідно зі статтею 459(1) Угоди Сторони надають допомогу згідно з принципами належного фінансового управління та співробітничають у сфері захисту фінансових інтересів України та ЄС, як це визначено в Додатку XLIII до Угоди. Сторони вживають ефективних заходів з метою попередження та боротьби із шахрайством, корупцією та іншою нелегальною діяльністю, в тому числі шляхом взаємної адміністративної допомоги та взаємної правової допомоги у сферах, охоплених Угодою.

(5) У відповідності до статті 459(2) Угоди Україна також поступово приводить своє законодавство у відповідність до положень, викладених у Додатку XLIV до Угоди.

(6) Стаття 474 Угоди передбачає загальне зобов’язання України здійснювати поступове наближення свого законодавства до права ЄС на основі зобов’язань, визначених, серед іншого, у Розділі VI Угоди. Зобов’язання щодо поступового наближення законодавства України до права ЄС, визначені в Розділі VI Угоди, включають захист фінансових інтересів ЄС та України в контексті фінансової допомоги, що надається через відповідні механізми та інструменти фінансування ЄС для досягнення цілей Угоди з урахуванням потреб України, секторальних спроможностей та прогресу в здійсненні реформ.

(7) У відповідності до статті 463(1) і (3) Угоди Рада асоціації має повноваження ухвалювати рішення для досягнення цілей Угоди. Зокрема, вона може актуалізувати або вносити поправки до Додатків до Угоди, враховуючи розвиток права ЄС і застосованих стандартів, викладені в міжнародних документах, які Сторони вважають відповідними.

(8) 3 моменту завершення переговорів щодо Угоди законодавство ЄС про захист фінансових інтересів Європейського Союзу, положення якого включені до Додатку XLIV до Угоди, було замінено Директивою (ЄС) 2017/1371 Європейського Парламенту та Ради1, а отже змінилися й зобов’язання України, передбачені виконанням Угоди. Такі зміни до законодавства ЄС повинні бути відображені в Додатку XLIV до Угоди, який, відповідно, потребує внесення змін.

__________
1Директива (ЄС) 2017/1371 Європейського Парламенту та Ради від 5 липня 2017 року про боротьбу з шахрайством, спрямованим проти фінансових інтересів Союзу, кримінально-правовими засобами (OJ ЄС L 198, 28.7.2017, с. 29).

(9) Таким чином, Рада асоціації з метою внесення змін до Додатку XLIV до Угоди та коригування кінцевого терміну виконання положень, зазначених у цьому Додатку, з метою врахування нових законодавчих змін ЄС,

ПРИЙНЯЛА ЦЕ РІШЕННЯ:

Стаття 1

Додаток XLIV до Угоди замінюється Додатком до цього Рішення.

Стаття 2

Це Рішення набирає чинності з дати його ухвалення.


Додаток

«Додаток XLIV до Розділу VI
Фінансове співробітництво та положення щодо боротьби з шахрайством

Україна зобов’язується поступово наближати своє законодавство до такого законодавства ЄС у встановлені терміни:

Директива (ЄС) 2017/1371 Європейського Парламенту та Ради від 5 липня 2017 року про боротьбу з шахрайством, спрямованим проти фінансових інтересів Союзу, кримінально-правовими засобами1:

__________
1OJ ЄС L 198, 28.7.2017, с. 29.

- Стаття 3 - Шахрайство, що зачіпає фінансові інтереси Союзу;

- Стаття 4 - Інші кримінальні правопорушення, які зачіпають фінансові інтереси Союзу;

- Стаття 6 - Відповідальність юридичних осіб;

- Стаття 7 - Санкції щодо фізичних осіб;

- Стаття 9 - Санкції щодо юридичних осіб;

- Стаття 12 - Строки давності для кримінальних правопорушень, що зачіпають фінансові інтереси ЄС.

Графік: ці положення повинні бути впровадженні до 31 грудня 2023 року.».

{Текст Рішення українською та англійською мовами додано до листа Міністерства закордонних справ України № 72/14-612/1-28702 від 29.02.2024}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: