open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 12 січня 2024 р. № 27
Київ

Про затвердження Порядку видачі, відмови у видачі, анулювання, тимчасового припинення дії, переоформлення та поновлення дії експлуатаційного дозволу, форми експлуатаційного дозволу та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 41 Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, частини шістнадцятої статті 23, частини п’ятої статті 24 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити такі, що додаються:

Порядок видачі, відмови у видачі, анулювання, тимчасового припинення дії, переоформлення та поновлення дії експлуатаційного дозволу;

форму експлуатаційного дозволу.

2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

3. Ця постанова набирає чинності через шість місяців з дня її опублікування.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 січня 2024 р. № 27

ПОРЯДОК
видачі, відмови у видачі, анулювання, тимчасового припинення дії, переоформлення та поновлення дії експлуатаційного дозволу

1. Цей Порядок визначає процедуру видачі, відмови у видачі, анулювання, тимчасового припинення, переоформлення та поновлення дії експлуатаційного дозволу для операторів ринку, що провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження (далі - оператори ринку) територіальними органами Держпродспоживслужби.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” (далі - Закон) та Законі України “Про адміністративну процедуру”.

3. Експлуатаційний дозвіл видається на потужності, що розташовані за однією адресою (з деталізацією на рівні виробничої лінії та/або харчових продуктів залежно від виду діяльності оператора ринку) і визначені оператором ринку.

Експлуатаційний дозвіл видається у паперовій або електронній формі з накладенням удосконаленого електронного підпису відповідно до Закону України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”.

4. Для отримання експлуатаційного дозволу оператор ринку подає через центр надання адміністративних послуг до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності заяву про видачу експлуатаційного дозволу за формою згідно з додатком 1.

Зазначена заява може бути подана особисто або через уповноважену особу, надіслана поштовим відправленням або в електронній формі, зокрема шляхом особистого звернення засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) (за наявності технічної можливості).

У разі подання заяви про видачу експлуатаційного дозволу засобами Порталу Дія така заява подається у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, з урахуванням відомостей, визначених у додатку 1.

Зазначена заява, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”.

5. Заява про видачу експлуатаційного дозволу реєструється територіальним органом Держпродспоживслужби в день її надходження відповідно до вимог статті 42 Закону України “Про адміністративну процедуру”.

6. У разі невідповідності заяви про видачу експлуатаційного дозволу встановленій формі або надання в ній неповної інформації посадова особа територіального органу Держпродспоживслужби, яка розглядає справу, приймає рішення про залишення такої заяви без руху відповідно до статті 43 Закону України “Про адміністративну процедуру”.

7. Оператор ринку відповідає за достовірність інформації, зазначеної в заяві про видачу експлуатаційного дозволу.

8. Адміністративне провадження у справі щодо видачі експлуатаційного дозволу розпочинається з дня отримання відповідної заяви територіальним органом Держпродспоживслужби та здійснюється згідно із Законом України “Про адміністративну процедуру” з урахуванням особливостей Закону.

9. Після надходження заяви про видачу експлуатаційного дозволу територіальний орган Держпродспоживслужби проводить інспектування потужностей з метою встановлення їх відповідності вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

Інспектування заявлених потужностей проводиться не пізніше 15 календарних днів з дня отримання територіальним органом Держпродспоживслужби зазначеної заяви.

10. У разі коли за результатами інспектування встановлено, що потужність відповідає вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, територіальний орган Держпродспоживслужби приймає рішення про видачу експлуатаційного дозволу на необмежений строк.

11. У разі коли за результатами інспектування встановлено, що потужність відповідає вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів лише щодо інфраструктури та обладнання, територіальний орган Держпродспоживслужби видає на таку потужність тимчасовий експлуатаційний дозвіл строком на три місяці за формою згідно з додатком 2.

На підставі рішення територіального органу Держпродспоживслужби строк дії тимчасового експлуатаційного дозволу може бути продовжений до шести місяців з дня видачі за умови, що за результатами повторного інспектування потужності, проведеного протягом трьох місяців з дня видачі тимчасового експлуатаційного дозволу, підтверджено, що оператор ринку усунув окремі невідповідності вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, але потужність все ще не відповідає всім вимогам зазначеного законодавства.

Максимальний строк дії тимчасового експлуатаційного дозволу становить шість місяців.

Проведення повторного інспектування потужності, на яку видано тимчасовий експлуатаційний дозвіл, здійснюється за зверненням оператора ринку, оформленим у довільній формі, поданим до територіального органу Держпродспоживслужби не пізніше ніж за 15 календарних днів до закінчення строку дії тимчасового експлуатаційного дозволу відповідно до пункту 4 цього Порядку.

Повторне інспектування такої потужності проводиться територіальним органом Держпродспоживслужби протягом 10 календарних днів з дня отримання відповідного звернення від оператора ринку.

12. За наявності підстав, визначених частиною шостою статті 23 Закону, територіальний орган Держпродспоживслужби приймає рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу.

13. Рішення про видачу експлуатаційного дозволу, про видачу тимчасового експлуатаційного дозволу або про відмову у видачі експлуатаційного дозволу приймається не пізніше 30 календарних днів з дня отримання територіальним органом Держпродспоживслужби відповідної заяви від оператора ринку, але не пізніше трьох робочих днів з дня завершення інспектування.

Рішення про продовження строку дії тимчасового експлуатаційного дозволу або про видачу експлуатаційного дозволу з необмеженим строком дії за результатами повторного інспектування приймається не пізніше трьох робочих днів з дня завершення інспектування.

Рішення про видачу експлуатаційного дозволу, про видачу тимчасового експлуатаційного дозволу, про відмову у видачі експлуатаційного дозволу, а також про продовження строку дії тимчасового експлуатаційного дозволу оформлюються наказом територіального органу Держпродспоживслужби та невідкладно доводяться до відома оператора ринку або його уповноваженої особи шляхом:

вручення або надсилання їх з використанням послуг та засобів поштового зв’язку (рекомендованим листом з повідомленням про вручення);

надсилання на адресу електронної пошти чи передачі з використанням технічних засобів електронної комунікації.

Рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу може бути оскаржено до Держпродспоживслужби або до суду.

14. Інформація про видані експлуатаційні дозволи вноситься територіальним органом Держпродспоживслужби до державного реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл, не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення про видачу експлуатаційного дозволу.

15. Під час прийняття рішення про видачу експлуатаційного дозволу територіальний орган Держпродспоживслужби присвоює потужності реєстраційний номер відповідно до вимог порядку ведення державного реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл, затвердженого Мінагрополітики.

16. У разі виникнення підстав для переоформлення експлуатаційного дозволу, визначених частиною вісімнадцятою статті 23 Закону, оператор ринку зобов’язаний протягом п’яти робочих днів з дня виникнення такої підстави подати до територіального органу Держпродспоживслужби заяву про переоформлення експлуатаційного дозволу за формою згідно з додатком 3.

Заява про переоформлення експлуатаційного дозволу подається відповідно до вимог пункту 4 цього Порядку.

Територіальний орган Держпродспоживслужби протягом 10 робочих днів після надходження заяви про переоформлення експлуатаційного дозволу проводить інспектування зазначеної у такій заяві потужності.

17. Територіальний орган Держпродспоживслужби приймає рішення про переоформлення експлуатаційного дозволу після інспектування потужності, за результатами якого підтверджено її відповідність вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, але не пізніше двох робочих днів після підтвердження такої відповідності.

Одночасно з прийняттям рішення про переоформлення експлуатаційного дозволу територіальний орган Держпродспоживслужби визнає недійсним експлуатаційний дозвіл, виданий раніше, та не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення вносить відповідні відомості до реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл.

Рішення про переоформлення експлуатаційного дозволу оформлюється наказом та доводиться до відома оператора ринку згідно з пунктом 13 цього Порядку.

Переоформлення експлуатаційного дозволу здійснюється безоплатно.

Експлуатаційний дозвіл, який не переоформлено в установлений строк, є недійсним.

18. Оператор ринку, який має намір припинити експлуатацію потужності, на яку отримано експлуатаційний дозвіл, звертається до територіального органу Держпродспоживслужби із заявою про анулювання експлуатаційного дозволу за формою згідно з додатком 3 не пізніше ніж за п’ять робочих днів до припинення експлуатації такої потужності за призначенням, передбаченим цим дозволом.

Заява про анулювання експлуатаційного дозволу подається відповідно до вимог пункту 4 цього Порядку.

19. Анулювання експлуатаційного дозволу у разі припинення діяльності оператора ринку - юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця здійснюється за наявності відповідного запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

20. Рішення про анулювання експлуатаційного дозволу приймається територіальним органом Держпродспоживслужби протягом трьох робочих днів з дня отримання територіальним органом Держпродспоживслужби повідомлення про підставу для анулювання документа.

Рішення про анулювання експлуатаційного дозволу оформлюється наказом та доводиться до відома оператора ринку або його уповноваженої особи шляхом:

вручення або надсилання його з використанням послуг та засобів поштового зв’язку (рекомендованим листом з повідомленням про вручення);

надсилання на адресу електронної пошти чи передачі з використанням технічних засобів електронної комунікації.

21. Дія експлуатаційного дозволу припиняється через три робочих дні з дня прийняття територіальним органом Держпродспоживслужби рішення про анулювання експлуатаційного дозволу.

22. Рішення про анулювання експлуатаційного дозволу може бути оскаржено оператором ринку до суду.

Анулювання експлуатаційного дозволу з підстав, не передбачених законом, забороняється.

23. Відомості про анулювання експлуатаційного дозволу вносяться територіальним органом Держпродспоживслужби до реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл не пізніше наступного робочого дня після припинення дії експлуатаційного дозволу відповідно до рішення територіального органу Держпродспоживслужби.

24. Якщо оператор ринку не виконує в установлений строк вимоги розпорядження або іншого розпорядчого документа про тимчасове припинення функціонування потужності або частини потужності та/або тимчасову заборону обігу об’єктів санітарних заходів, головний державний інспектор / головний державний ветеринарний інспектор виносить постанову про тимчасове припинення дії експлуатаційного дозволу (з деталізацією на рівні виробничої лінії та/або харчових продуктів залежно від виду діяльності оператора ринку).

У разі тимчасового припинення дії експлуатаційного дозволу інформація про це вноситься до реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл та оприлюднюється Держпродспоживслужбою на її офіційному веб-сайті не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення про тимчасове припинення дії експлуатаційного дозволу.

Оператор ринку, дію експлуатаційного дозволу на потужності якого тимчасово припинено, не має права здійснювати виробництво, реалізацію та/або обіг харчових продуктів на таких потужностях.

Оператор ринку, дію експлуатаційного дозволу на потужності якого тимчасово припинено, після усунення причин, що стали підставою для такого припинення, подає до територіального органу Держпродспоживслужби заяву про поновлення дії експлуатаційного дозволу за формою згідно з додатком 3.

Заява про поновлення дії експлуатаційного дозволу подається відповідно до вимог пункту 4 цього Порядку.

Протягом 10 робочих днів після надходження до територіального органу Держпродспоживслужби заяви про поновлення дії експлуатаційного дозволу проводиться позапланове інспектування зазначеної у такій заяві потужності з метою перевірки виконання операторами ринку вимог розпоряджень або інших розпорядчих документів про тимчасове припинення функціонування потужності або частини потужності та/або тимчасову заборону обігу об’єктів санітарних заходів та поновлення дії експлуатаційного дозволу.

Якщо за результатами інспектування потужності встановлено, що оператор ринку усунув невідповідності її вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, головний державний інспектор/головний державний ветеринарний інспектор приймає рішення про поновлення дії експлуатаційного дозволу (з деталізацією на рівні виробничої лінії та/або харчових продуктів залежно від виду діяльності оператора ринку), але не пізніше трьох робочих днів з дня завершення інспектування.

Інформація про поновлення дії експлуатаційного дозволу вноситься територіальним органом Держпродспоживслужби до реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл не пізніше наступного робочого дня після прийняття відповідного рішення.

25. За видачу експлуатаційного дозволу, поновлення його дії справляється плата (адміністративний збір), що зараховується до державного бюджету та становить 0,17 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому подано заяву про видачу або поновлення дії експлуатаційного дозволу.

26. Видача експлуатаційного дозволу, поновлення його дії здійснюються територіальним органом Держпродспоживслужби протягом двох робочих днів після отримання ним підтвердження внесення відповідної плати (адміністративного збору).



Додаток 1
до Порядку

ЗАЯВА
про видачу експлуатаційного дозволу


Додаток 2
до Порядку

ТИМЧАСОВИЙ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИЙ ДОЗВІЛ


Додаток 3
до Порядку

ЗАЯВА
про поновлення дії/переоформлення/анулювання експлуатаційного дозволу


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 січня 2024 р. № 27

ЕКСПЛУАТАЦІЙНИЙ ДОЗВІЛ



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 січня 2024 р. № 27

ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 930 “Про затвердження Порядку видачі експлуатаційного дозволу, форми експлуатаційного дозволу та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 92, ст. 3129).

2. Пункт 7 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2016 р. № 694 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 82, ст. 2705).

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: