Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23 липня 2002 року № 280
Відповідно до абзацу двадцять шостого підпункту 20 частини першої статті 8 Закону України «Про систему громадського здоров’я», пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), та з метою забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення України і попередження інфекційних хвороб, недопущення осіб, хворих на інфекційні хвороби, які є носіями збудників інфекційних хвороб або яким не зроблено щеплення проти визначених інфекційних хвороб,НАКАЗУЮ:
1. Внести до пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23 липня 2002 року № 280 «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08 серпня 2002 року за № 639/6927, такі зміни:
1) доповнити після абзацу третього новими абзацами четвертим-п’ятим такого змісту:
«Перелік виробництв, професій та організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені особи, хворі на інфекційні хвороби, які є носіями збудників інфекційних хвороб, за умови, що такі особи становлять загрозу для здоров’я інших осіб, що додається;
Перелік виробництв, професій, організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені особи, яким не зроблено щеплення проти визначених інфекційних хвороб, що додається;».
У зв’язку з цим абзац четвертий-шостий вважати відповідно абзацами шостим-восьмим;
2) абзац шостий викласти у такій редакції:
«Перелік протипоказань для роботи за професіями, визначеними в Переліку виробництв, професій та організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені особи, хворі на інфекційні хвороби, які є носіями збудників інфекційних хвороб, за умови, що такі особи становлять загрозу для здоров’я інших осіб, що додається;».
2. Внести зміну до пункту 2 форми первинної облікової документації № 1-ОМК «Особиста медична книжка», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я від 21 лютого 2013 року № 150, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2013 року за № 662/23194, виклавши його у такій редакції:
«2. Протипоказання для виконання обов’язків відсутні, обов’язкові профілактичні щеплення проведені
_____________________________________________________________________________
(назва професії)
________________________________________________________________________________________
(характер виконуваних робіт)
_______________________________________________________________________________________».
3. Внести зміну до пункту 2 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 1 ОМК «Особиста медична книжка», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 лютого 2013 року № 150, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2013 року за № 662/23194, виклавши його в новій редакції:
«2. Форма № 1-ОМК видається особі у разі відсутності протипоказань для зайняття відповідним видом діяльності та наявності обов’язкових профілактичних щеплень.».
4. Затвердити Зміни до Правил проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23 липня 2002 року № 280, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 серпня 2002 року за № 639/6927 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21 лютого 2013 року № 150), що додаються.
5. Внести зміни до Переліку необхідних обстежень лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов’язкових медичних оглядів, та періодичність їх проведення, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23 липня 2002 року № 280, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08 серпня 2002 року за № 640/6928, виклавши його в новій редакції, що додається.
6. Внести зміни до Переліку протипоказань для роботи за професіями, визначеними в Переліку виробництв, професій та організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені особи, хворі на інфекційні хвороби, які є носіями збудників інфекційних хвороб, за умови, що такі особи становлять загрозу для здоров’я інших осіб, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23 липня 2002 року № 280, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08 серпня 2002 року за № 641/6929, виклавши його в новій редакції, що додається.
7. Департаменту медичних послуг (Тетяні Орабіні) забезпечити:
1) подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
2) оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства охорони здоров’я України після здійснення державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров’я України - головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна.
9. Цей наказ набирає чинності з 01 жовтня 2024 року.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ЗМІНИ
до Правил проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб
1. У пункті 4:
1) абзац третій викласти в такій редакції:
«в межах проведення епідеміологічного розслідування;»;
2) абзац четвертий викласти в такій редакції:
«за результатами проведеної центром контролю та профілактики хвороб відповідної адміністративно-територіальної одиниці оцінки ризиків для здоров’я та санітарно-епідемічного благополуччя населення регіону.».
2. Пункт 5 доповнити абзацом другим такого змісту:
«Надавач послуг з проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб забезпечує збереження інформації та ведення єдиної електронної системи обліку результатів обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб шляхом внесення медичних записів про результати до електронної системи охорони здоров’я.».
3. Пункт 6 викласти в такій редакції:
«6. Обов’язковий профілактичний медичний огляд включає в себе:
загальний аналіз крові (включно з лейкоцитарною формулою);
серологічні дослідження крові на інфекційні хвороби, в разі необхідності відповідно до Переліку необхідних обстежень лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов’язкових медичних оглядів, та періодичність їх проведення, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23 липня 2002 року № 280, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08 вересня 2002 року за № 639/6927 (далі - Перелік необхідних обстежень);
дослідження калу на виявлення гіменолепідозу та ентеробіозу, в разі необхідності відповідно до Переліку необхідних обстежень;
бактеріологічні дослідження, в разі необхідності відповідно до Переліку необхідних обстежень;
2) інструментальні дослідження:
вимірювання артеріального тиску;
інші дослідження, визначені в Переліку необхідних обстежень;
3) фізикальне (клінічне) обстеження лікарями-спеціалістами:
лікар-терапевт або лікар загальної практики-сімейний лікар;
З метою уточнення діагнозу можуть призначатися додаткові лабораторні / інструментальні дослідження та/або обстеження лікарями-спеціалістами.».
4. Пункт 8 викласти в такій редакції:
«8. У разі виявлення під час обов’язкового профілактичного медичного огляду у особи інфекційної хвороби або носійства інфекційної хвороби, визначених Переліком виробництв, професій та організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені особи, хворі на інфекційні хвороби, які є носіями збудників інфекційних хвороб, за умови, що такі особи становлять загрозу для здоров’я інших осіб, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від ___________ № _______, Переліком виробництв, професій, організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені особи, яким не зроблено щеплення проти визначених інфекційних хвороб, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від _________ № ________, або у Переліку протипоказань для роботи за професіями, визначеними в Переліку виробництв, професій та організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені особи, хворі на інфекційні хвороби, які є носіями збудників інфекційних хвороб, за умови, що такі особи становлять загрозу для здоров’я інших осіб, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23 липня 2002 року № 280, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 08 серпня 2002 року за № 641/6929, заклад охорони здоров’я протягом 18 годин інформує центр контролю та профілактики хвороб відповідної до адміністративно-територіальної одиниці за місцем проживання (або за місцем роботи) особи, шляхом надання повідомлення за формою 058/о «Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 10 січня 2006 року № 1, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 08 червня 2006 року за № 686/12560, або внесенням даних до електронної системи охорони здоров’я про підозру / випадки інфекційних хвороб. Особі, хворій на інфекційну хворобу або яка є носієм інфекційної хвороби, призначається лікування відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
У разі відсутності у особи даних щодо проведених щеплень відповідно до Переліку виробництв, професій, організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені особи, яким не зроблено щеплення проти визначених інфекційних хвороб, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від ________ № _______, такій особі пропонується пройти курс профілактичних щеплень, необхідний для створення базового імунітету проти певних інфекційних хвороб (первинний вакцинальний комплекс).».
5. У пункті 9:
1) слова «відповідного територіального органу Державної санітарно-епідеміологічної служби України» замінити словами «центру контролю та профілактики хвороб відповідної адміністративно-територіальної одиниці»;
2) доповнити абзацом такого змісту:
«Після проведеного лікування військовослужбовці, працівники Збройних Сил України та працівники установ, закладів, частин і підрозділів підпорядкованих центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах оборони і військового будівництва, повинні подати до закладу охорони здоров’я, який проводив медичний огляд, центру контролю та профілактики хвороб і санітарно-епідеміологічного управління Міністерства оборони України відповідної адміністративно-територіальної одиниці форму первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», затверджену наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974.».