ЗАТВЕРДЖЕНО |
{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 1997 від 23.11.2023}
ЖУРНАЛ
обліку інфекційних захворювань
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми первинної облікової документації № 060/о «Журнал обліку інфекційних захворювань»
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 060/о «Журнал обліку інфекційних захворювань» (далі - форма № 060/о).
{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 1997 від 23.11.2023}
2. Форму № 060/о заповнюють відповідальні особи (лікар, що зареєстрував інфекційну хворобу або підозру на цю хворобу або медична сестра) закладів охорони здоров’я (далі - ЗОЗ), фізичні особи-підприємці, які провадять господарську діяльність з медичної практики (далі - ФОП), інші медичні служби та підрозділи, заклади освіти, заклади оздоровлення та відпочинку та центри контролю та профілактики хвороб (далі - ЦКПХ).
3. У верхньому лівому куті форми № 060/о зазначається найменування міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, у сфері управління якого перебуває заклад, відповідальні особи якого заповнили форму № 060/о, його найменування, місцезнаходження (повна поштова адреса) та зазначається код за ЄДРПОУ платника податку або реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами, або реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи. Серію (за наявності) та номер паспорта зазначають фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті. У разі відсутності таких відомостей, зазначені поля не заповнюються.
4. У формі № 060/о обов’язково має бути вказана дата початку та закінчення журналу обліку інфекційних хвороб.
5. У графі 1 зазначається порядковий номер запису.
6. У графі 2 зазначаються дата, час повідомлення (прийому) форми № 058/о по телефону або одержання письмової форми 058/о; хто прийняв (прізвище, власне ім’я, по батькові) (за наявності).
7. У графі 3 зазначається найменування ЗОЗ, ФОП або іншої установи, яка надіслала форму № 058/о по телефону або письмово, дата, час, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка надіслала форму № 058/о.
8. У графі 4 зазначається прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) пацієнта.
9. У графі 5 зазначається вік пацієнта (число, місяць, рік народження).
10. У графі 6 зазначається місце проживання пацієнта (місто, район, село, вулиця» номери будинку та квартири), телефон.
11. У графі 7 зазначається місце роботи, виховання, навчання пацієнта (дата останнього відвідування).
12. У графі 8 зазначається дата первинного звернення.
13. У графі 9 зазначається дата початку хвороби.
14. У графі 10 зазначається діагноз та дата його встановлення.
15. У графі 11 зазначається дата та місце госпіталізації.
16. У графі 12 зазначається змінений (уточнений) діагноз, дата його встановлення.
17. У графі 13 зазначається класифікація випадку інфекційної хвороби відповідно до критеріїв, за якими визначаються випадки інфекційних та паразитарних захворювань, які підлягають реєстрації, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 грудня 2015 року № 905, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 12 березня 2016 року за № 379/28509.
18. У графі 14 зазначаються дата епідеміологічного обстеження випадку, прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) і посада особи, яка його проводила.
19. У графі 15 зазначається куди повідомлено про випадок інфекційної хвороби (до ЦКПХ, ЗОЗ, ФОП, закладу освіти, місця роботи).
20. У графу 16 вносяться дані про вакцинальний статус пацієнта щодо даної хвороби (дата, доза, серія, назва імунобіологічного препарату), у разі реєстрації вакцинокерованого захворювання. При відсутності даних про профілактичні щеплення - зазначається причина.
21. У графі 17 зазначаються дані про результати лабораторного обстеження.
22. У графі 18 зазначаються додаткові відомості про пацієнта.
23. Форма № 060/о призначена для персонального обліку осіб з інфекційними хворобами і для обміну інформацією між ЗОЗ, ФОП та ЦКПХ.
24. На кожну нозологію інфекційних хвороб, які враховуються за формою № 058/о, відводяться окремі сторінки журналу або окремі журнали форми № 060/о.
25. Випадки інфекційних хвороб, виявлені медичними працівниками фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів, реєструються в формі № 060/о даних закладів та в ЗОЗ, в структурі яких вони знаходяться.
26. На підставі форм № 058/о, які надаються до ЦКПХ відповідної адміністративно-територіальної одиниці, у форму № 060/о вносяться необхідні виправлення, уточнення, доповнення.
27. Дані форми № 060/о повинні використовуватись для проведення оцінки епідемічної ситуації в регіоні.
28. У закладах освіти у формі № 060/о враховуються інфекційні хвороби, які виявлені персоналом цих закладів, зокрема на підставі спеціальних довідок та про які повідомлено ЦКПХ відповідної адміністративно-територіальної одиниці. В графі 18 форми № 060/о робиться відповідний запис.
{Пункт 28 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 1997 від 23.11.2023}
29. Форма № 060/о має бути заповнена чітко й розбірливо. Виправлення помилок підтверджується підписом особи, яка заповнила форму № 060/о, із зазначенням дати внесення змін.
30. Строк зберігання облікової форми № 060/о - три роки після закінчення журналу.