open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

25.07.2023  № 260-Н


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 вересня 2023 р.
за № 1717/40773

Про затвердження Порядку проведення моніторингу стану утримання дітей та осіб, які тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України із закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, а також дітей із сімейних форм виховання

Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423, абзацу другого пункту 38 Порядку тимчасового переміщення (евакуації) дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, та їх повернення за місцем постійного проживання (перебування), а в разі виїзду за межі України - в Україну, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2023 року № 546, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок проведення моніторингу стану утримання дітей та осіб, які тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України із закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, а також дітей із сімейних форм виховання, що додається.

2. Директорату з питань подолання складних життєвих обставин (Сакута М.А.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Танасишина Н.Д.

Міністр

О. Жолнович

ПОГОДЖЕНО:


Віце-прем’єр-міністр України -
Міністр з питань реінтеграції тимчасово
окупованих територій України


Міністр освіти і науки України


Міністр закордонних справ України


Міністр охорони здоров’я України


Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини


Начальник Вінницької обласної
військової адміністрації


Заступник голови Дніпропетровської обласної
державної адміністрації -
начальника обласної військової адміністрації


Голова Донецької обласної
державної адміністрації -
начальник обласної військової адміністрації


Начальник Житомирської обласної
військової адміністрації


В.о. голови Закарпатської обласної
державної адміністрації -
начальника обласної військової адміністрації


Заступник голови Запорізької обласної
військової адміністрації


Голова Івано-Франківської
обласної державної адміністрації -
начальник військової обласної адміністрації


Начальник Київської обласної
військової адміністрації


Заступник начальника Кіровоградської
обласної військової адміністрації


Начальник Київської обласної
військової адміністрації


Голова Луганської обласної
державної адміністрації -
начальник обласної військової адміністрації


Перший заступник голови Львівської обласної
військової адміністрації


Начальник Миколаївської обласної
військової адміністрації


Заступник начальника  Полтавської обласної
військової адміністрації


В.о. Голови Рівненської обласної
державної адміністрації -
начальника обласної військової адміністрації


Заступник начальника Тернопільської обласної
військової адміністрації


Начальник Харківської обласної військової
адміністрації


Заступник голови Херсонської обласної
державної адміністрації


Начальник Черкаської обласної
військової адміністрації


Голова Чернівецької обласної
державної адміністрації
(начальник обласної військової адміністрації)


Начальник Чернігівської обласної військової
адміністрації









І. Верещук


О. Лісовий


Д. Кулеба


В. Ляшко




Д. Лубінець




С. Борзов






Н. Задорожна






П. Кириленко




В. Бунечко






М. Білецький




В. Сиволап






С. Онищук




Р. Кравченко




К. Колтунова




С. Попко






А. Лисогор




А. Годик




В. Кім




М. Калінін






С. Подолін




В. Устенко




О. Синєгубов




Я. Шанько




І. Табурець






Р. Запаранюк




В. Чаус


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної
політики України
від 25 липня 2023 року № 260-Н


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 вересня 2023 р.
за № 1717/40773

ПОРЯДОК
проведення моніторингу стану утримання дітей та осіб, які тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України із закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, а також дітей із сімейних форм виховання

1. Цей Порядок визначає повноваження суб’єктів, зміст і процедуру проведення перевірки умов перебування, виховання та догляду тимчасово переміщених (евакуйованих) дітей та осіб, в тому числі дітей-сиріт, осіб із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, які досягли повноліття під час перебування в евакуації (у складі груп вихованців закладів різних типів, форм власності та підпорядкування (далі - заклади)), дітей, які перебувають під опікою/піклуванням, виховуються у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях патронатного вихователя, яких у зв’язку з воєнним станом в Україні було евакуйовано за межі України (далі - діти/особи).

2. Для проведення перевірки, передбаченої абзацом третім пункту 38 Порядку тимчасового переміщення (евакуації) дітей/осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, та їх повернення за місцем постійного проживання (перебування), а в разі виїзду за межі України - в Україну, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2023 року № 546, обласні, Київська міська державні (військові) адміністрації керуються процедурою моніторингу, зазначеною в абзацах першому - чотирнадцятому пункту 6 цього Порядку.

3. Метою моніторингу стану утримання дітей та осіб, які тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України із закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, а також дітей із сімейних форм виховання (далі - моніторинг) є збір та аналіз інформації про умови проживання, перебування та забезпечення базовими послугами дітей/осіб, евакуйованих у складі груп вихованців закладів за межі України, про їх повернення до України/вибуття із закладу, та евакуйованих, які перебувають під опікою/піклуванням, виховуються у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях патронатного вихователя, а також підготовка рекомендацій щодо забезпечення найкращих інтересів евакуйованих дітей/осіб.

4. Суб’єктами моніторингу є:

Мінсоцполітики;

Нацсоцслужба;

обласні, Київська міська державні (військові) адміністрації;

служби у справах дітей, структурні підрозділи з питань охорони здоров’я, освіти, соціального захисту населення обласних, Київської міської державних (військових) адміністрацій (далі - галузеві підрозділи адміністрацій) тих регіонів, з яких евакуйовано дітей/осіб за межі України у складі організованих груп;

служби у справах дітей, виконавчі органи міських, районних у містах, селищних, сільських рад тих населених пунктів, з яких евакуйовано дітей/осіб за межі України у складі організованих груп;

керівники закладів, особи, які виконують повноваження законних представників дітей/осіб за межами України.

Суб’єкти моніторингу можуть залучати до проведення моніторингу посадових осіб закордонних дипломатичних установ України, представників міжнародних організацій, які працюють у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей, з якими Мінсоцполітики або Нацсоцслужбою укладено меморандуми про співпрацю.

5. Основними завданнями моніторингу є:

уточнення чисельності та персоніфікованих даних дітей/осіб, які тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України у складі груп вихованців закладів/сімейних форм виховання, та місць їх перебування;

уточнення даних щодо кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, наявності/відсутності документів, які підтверджують відповідний статус;

уточнення даних щодо наявності/відсутності документів, які підтверджують особу дитини/особи та її громадянство, перебування дітей/осіб на консульському обліку;

установлення рівня забезпечення базових потреб і безпеки дітей/осіб;

установлення рівня доступності освітніх, медичних, реабілітаційних, соціальних та інших послуг для дітей/осіб;

перевірка умов проживання дітей/осіб;

проведення суб’єктами моніторингу заходів щодо сприяння збереженню, відновленню сімейних, родинних контактів, забезпечення возз’єднання дітей із сім’єю / законними представниками або влаштування до сімейних форм виховання;

установлення рівня соціалізації дитини, виявлення (фіксація) випадків девіантної та протиправної поведінки дітей/осіб, установлення причин такої поведінки;

збір даних про повернення дітей/осіб в Україну / вибуття із закладу;

підготовка рекомендацій щодо забезпечення найкращих інтересів евакуйованих дітей/осіб;

установлення випадків позбавлення можливості здійснення законними представниками, яких належним чином уповноважили компетентні органи України, функцій щодо забезпечення прав дітей, які тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України.

6. Моніторинг проводиться протягом всього періоду тимчасового переміщення (евакуації) дитини/особи за межі України і включає такі етапи:

1 етап - підготовчий:

керівник закладу наказом визначає працівників, відповідальних за проведення моніторингу;

Нацсоцслужба проводить навчання з питань моніторингу для працівників, відповідальних за проведення моніторингу;

2 етап - збір інформації:

працівники, відповідальні за проведення моніторингу, які супроводжують дітей/осіб під час тимчасового переміщення (евакуації) за межі України, законні представники дітей/осіб:

заповнюють картку моніторингу умов перебування дітей/осіб за межами України (далі - картка № 1) (додаток 1) і щомісячно оновлюють інформацію в картці № 1;

щокварталу не пізніше ніж 02 число місяця, наступного за звітним кварталом, подають картку № 1 відповідним галузевим підрозділам адміністрації.

3 етап - аналіз та узагальнення інформації:

галузеві підрозділи адміністрації:

аналізують та узагальнюють інформацію, що міститься у картці № 1, проводять заходи щодо підвищення рівня забезпечення потреб дітей/осіб, планування їх повернення до батьків, інших законних представників, в тому числі після завершення воєнного стану в Україні;

планують та обліковують у картці моніторингу влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, евакуйованих за межі України, та повернення їх в Україну (далі - картка № 2) (додаток 2) факти вибуття дитини із закладу чи повернення до України. Розділ картки № 2 «Прогноз щодо вибуття із закладу / подальшого влаштування дитини» заповнюється разом із законним представником дитини / представником служби 4

у справах дітей міської, районної в місті (у разі утворення), селищної, сільської ради за місцем проживання дитини або за місцем первинного обліку дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа;

вносять протягом одного дня до картки № 2 інформацію про факт вибуття дитини із закладу чи повернення в України з моменту встановлення такого факту;

проводять заходи із влаштування дітей у сім’ї громадян України;

щокварталу не пізніше ніж 06 число місяця, наступного за звітним кварталом, передають територіальним органам Нацсоцслужби в області, м. Києві узагальнену інформацію, зазначену в абзаці третьому пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2021 року № 843 «Деякі питання соціального захисту дітей, влаштованих на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування»;

територіальні органи Нацсоцслужби в області, м. Києві узагальнюють подану галузевими підрозділами адміністрації інформацію, визначену в абзаці третьому пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2021 року № 843 «Деякі питання соціального захисту дітей, влаштованих на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування», і щокварталу не пізніше ніж 10 число місяця, наступного за звітним кварталом, подають її Нацсоцслужбі;

4 етап - підготовка рекомендацій:

Нацсоцслужба:

на основі отриманої інформації готує та надає відповідним місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування рекомендації щодо підвищення ефективності роботи з питань забезпечення належних умов перебування дітей/осіб, щодо збереження, відновлення сімейних, родинних контактів дітей/осіб, захисту їхніх прав, повернення дітей/осіб до України;

узагальнює отриману від територіальних органів Нацсоцслужби в області, м. Києві інформацію, протягом 10 робочих днів подає її Мінсоцполітики разом із відповідними рекомендаціями та інформує Координаційний штаб з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану, утворений згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2022 року № 302 «Про утворення Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану», про результати моніторингу.

7. Служба у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини (у разі відсутності - служба у справах дітей обласної, Київської міської державної (військової) адміністрації (далі - служба у справах дітей)) надсилає батькам-вихователям, прийомним батькам, патронатним вихователям, опікунам / піклувальникам анкету щодо моніторингу умов перебування тимчасово переміщених (евакуйованих) дітей та осіб (далі - анкета) (додаток 3) для заповнення у строк до 10 робочих днів з дня отримання та повернення відповідній службі у справах дітей.

Служба у справах дітей аналізує анкету та в разі потреби ініціює засідання міждисциплінарної команди, за результатами якого розробляється індивідуальний план соціального захисту за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 26 березня 2023 року № 151, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 травня 2021 року за № 669/36291.

Служба у справах дітей з метою координації діяльності щодо виконання індивідуального плану соціального захисту надсилає його на підставі анкети батькам-вихователям, прийомним батькам, патронатним вихователям, опікунам/піклувальникам, а також відповідним закордонним дипломатичним установам України та в разі потреби залучає до його виконання громадські та міжнародні організації, які працюють у країні перебування дитини.

Центри надання соціальних послуг / центри соціальних служб забезпечують дистанційний соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

8. Якщо необхідно терміново вжити заходи в інтересах дитини, за окремим рішенням Мінсоцполітики проводиться моніторинг умов перебування дітей/осіб за межами України шляхом заповнення анкети. До такого моніторингу можуть залучатися Мінсоцполітики, Нацсоцслужба, інші центральні та місцеві органи виконавчої влади, закордонні дипломатичні установи України, громадські об’єднання (за згодою), зокрема міжнародні, та особи, діяльність яких пов’язана із захистом прав дітей (за згодою).

Терміновий моніторинг проводиться у разі:

прийняття адміністративними або судовими органами держави тимчасового перебування рішень щодо обмеження допуску призначених українською стороною представників до дітей/осіб, тимчасово переміщених (евакуйованих) із закладів, а також дітей із сімейних форм виховання;

встановлення обмежень для посадових осіб закордонних дипломатичних установ України стосовно доступу до дітей/осіб та контактів з ними з метою захисту їхніх прав та інтересів;

отримання інформації про вчинення кримінальних злочинів відносно дітей/осіб;

виникнення надзвичайних ситуацій, які створюють загрозу життю і здоров’ю дітей/осіб.

Терміновий моніторинг проводиться невідкладно із дня прийняття Мінсоцполітики рішення про його проведення.

9. За результатами аналізу заповнених анкет Мінсоцполітики надає обласним, Київській міській державним (військовим) адміністраціям, Нацсоцслужбі та іншим заінтересованим сторонам рекомендації щодо вжиття 6 заходів для захисту прав і законних інтересів дітей, забезпечення їхніх найкращих інтересів дитини.

10. Уповноважені представники Мінсоцполітики, Нацсоцслужби, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади із залученням (за потреби) представників громадських об’єднань, зокрема міжнародних, та осіб, діяльність яких пов’язана із захистом прав дітей, відповідно до міжурядових домовленостей можуть проводити моніторингові візити з метою захисту прав та забезпечення найкращих інтересів дітей, вивчення умов їх перебування за межами України, дотримання соціальних стандартів та прав у країні перебування, надання допомоги супроводжуючим особам, вивчення проблемних питань і визначення разом з приймаючою стороною заходів для їх усунення.

11. Мінсоцполітики на підставі поданого Нацсоцслужбою аналізу результатів моніторингових візитів розробляє необхідні зміни до нормативно-правових актів з метою захисту прав та забезпечення інтересів дітей.

12. Моніторинг проводиться із дотриманням принципів доцільності, системності, прозорості процедур, забезпечення безпеки персональних даних, інтересів дитини.

13. Контроль проведення моніторингу за етапами, визначеними пунктом 6 цього Порядку, здійснює Нацсоцслужба та обласні, Київська міська державні (військові) адміністрації.

Генеральний директор
Директорату з питань
подолання складних
життєвих обставин







М. Сакута


Додаток 1
до Порядку проведення моніторингу
стану утримання дітей та осіб,
які тимчасово переміщені (евакуйовані)
за межі України із закладів різних типів,
форм власності та підпорядкування,
а також дітей із сімейних форм виховання
(пункт 6)

КАРТКА
моніторингу умов перебування дітей/осіб за межами України

Загальна інформація

№ з/п

Найменування закладу

Дата внесення інформації

Прізвище

Власне ім’я

По батькові (за наявності)

Стать

Дата народження

Наявність у дитини/ особи інвалідності
(так/ні)

Особливі освітні потреби дитини/ особи
(є/немає)

Установлення правового статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування
(так/ні)

Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) батьків / одного з них / законного представника (у разі наявності)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Загальна інформація

Документи дитини / особи

Контактні дані батьків/ одного з них/ законного представника (номер телефону, електронна адреса)

Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка супроводжує дитину/особу

Контактні дані супроводжуючої особи (номер телефону, електронна адреса)

Прізвище, ім’я та контактні дані (номер телефону, електронна адреса) опікуна, призначеного приймаючою країною (у разі призначення)

Перебування дитини/особи на консульському обліку в дипломатичній установі України
(так/ні)

Наявність у дитини/особи свідоцтва про народження
(так/ні)

Наявність паспорта громадянина України
(так/ні)

Подання документів для оформлення паспорта громадянина України у разі його відсутності
(подано/ні)

Наявність паспорта громадянина України для виїзду за кордон
(так/ні / термін дії закінчився)

13

14

15

16

17

18

19

20

21

Аналіз родинних стосунків

Особа, яка підтримує позитивні контакти з дитиною/особою (батьки / один з батьків/ законний представник / брат/сестра/дідусь/бабуся/тітка/дядько / ніхто не підтримує)

Регулярність контактів законних представників або родичів з дитиною/особою (постійно через телефон, соцмережі/ 1-2 рази на місяць через телефон, соцмережі / відвідування 1-2 рази/ ніхто не підтримує)

Чи є в дитини/ особи брати або сестри?
(так/ні)

Чи є в дитини/ особи повнолітні брати/сестри?
(так/ні)

Проживання дитини/ особи разом із братами/ сестрами
(так/ні)

Чи розглядається питання влаштування дитини/особи до особи, з якою вона підтримує позитивні контакти?
(так/ні)

22

23

24

25

26

27

Стан здоров’я дитини/особи та потреби

Стан здоров’я (здорова/ні)

Наявність хронічних захворювань
(так/ні)

Чи потребує дитина/ особа лікарських засобів, лікувального харчування, які вживає пожиттєво, та допоміжних засобів реабілітації?
(так/ні)

Якщо «так», чи забезпечена дитина/особа такими лікарськими засобами, лікувальним харчуванням і допоміжними засобами реабілітації
(забезпечена/ні)

Наявність у дитини/ особи страхового полісу на медичне обслуговування в країні перебування
(так/ні)

Якщо дитина/особа не має страхового полісу, як організовано її медичне обслуговування?
(коротко)

Чи проведено щеплення відповідно до віку?
(так/ні)

28

29

30

31

32

33

34

Соціалізація дитини/особи

Сильні сторони дитини/особи
(коротко)

Чи має дитина/ особа друзів у громаді/ закладі країни перебування?
(так/ні)

Чи може дитина/особа спілкуватись мовою приймаючою країни?
(так, досить добре/так, на побутовому рівні / ні)

Чи має дитина/ особа у вільному користуванні кишенькові кошти?
(так, джерела надходження коштів / ні)

Чи часто дитина/ особа конфліктує з однолітками?
(так/ні)

Чи були випадки самовільного залишення дитиною/особою місця проживання?
(так/ні)

Чи були випадки вживання дитиною/особою алкогольних чи психоактивних речовин?
(так/ні)

Чи потребує дитина/ особа психологічної чи психосоціальної допомоги з подолання/ мінімізації травм, пов’язаних з війною та евакуацією?
(так/ні)

35

36

37

38

39

40

41

42

Навчання та зайнятість дитини / особи

Забезпечення матеріально-побутових потреб дитини / особи

Чи навчається дитина/ особа
(так/ні)

Якщо дитина/ особа навчається, то у якій формі? (очно у приймаючій країні та дистанційно в Україні / очно у приймаючій країні/ дистанційно в Україні

Чи здобуває дитина/ особа професійну (професійно-технічну), фахову передвищу та вищу освіту в приймаючій країні?
(так/ні)

Чи працює в приймаючій країні
(так/ні)

Наявність доступу до інтернету
(так/ні)

Забезпеченість дитини/особи технічними засобами для дистанційного навчання
(так/ні)

Сезонний одяг
(так/ні)

Сезонне взуття
(так/ні)

Засоби особистої гігієни
(так/ні)

43

44

45

46

47

48

49

50

51

Заходи щодо забезпечення додаткових потреб дитини/особи

Залучення фахівців у сфері освіти (організаторів дозвілля, керівників гуртків тощо)
(так/ні)

Допомога психолога/ психотерапевта
(так/ні)

Проходження медичних оглядів
(так/ні)

Залучення інших фахівців у сфері охорони здоров’я (лікаря фізичної та реабілітаційної медицини, ерготерапевта, фізичного терапевта, терапевта мови і мовлення та ін.)
(так/ні)

Надання іншої необхідної допомоги
(так, вид допомоги / ні)

52

53

54

55

56

Прогноз щодо вибуття / подальшого влаштування дитини/особи*

Реінтеграція в сімейне середовище
(так/можливо/ недоцільно/неможливо)

Усиновлення
(так/ні)

Влаштування під опіку/ піклування
(так/можливо/ недоцільно/неможливо)

Влаштування в прийомні сім’ї/ дитячі будинки сімейного типу
(так/можливо/ недоцільно/неможливо)

Продовження перебування в закладі
(так/ні)

Працевлаштування, вступ до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, в тому числі у приймаючій країні
(так/ні)

Інше
(вказати)

57

58

59

60

61

62

63

__________
* Заповнюється разом із законним представником/службою у справах дітей.

Дані про вибуття дитини/особи під час перебування за кордоном

Додаткова інформація

Дата вибуття дитини/ особи

Підстава для вибуття
(назва рішення/ розпорядження, реквізити документа, ким видано)

Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка прийняла дитину/ особу, та її правовий статус

Документ, що підтверджує особу

Контактні дані особи, яка прийняла дитину/ особу
(номер телефону, електронна адреса)

Форма влаштування дитини/особи після вибуття (повернення до батьків / законних представників, влаштування в прийомні сім’ї / дитячі будинки сімейного типу, в сім’ю опікунів / піклувальників, усиновлювачів, вступ до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, в інституційний заклад)

64

65

66

67

68

69

70


Додаток 2
до Порядку проведення моніторингу
стану утримання дітей та осіб,
які тимчасово переміщені (евакуйовані)
за межі України із закладів різних типів,
форм власності та підпорядкування,
а також дітей із сімейних форм виховання
(пункт 6)

КАРТКА
моніторингу влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, евакуйованих за межі України, та повернення їх в Україну

Загальна інформація

№ з/п

Найменування закладу

Дата внесення інформації

Прізвище

Власне ім’я

По батькові
(за наявності)

Дата народження

Наявність у дитини інвалідності
(так/ні)

Установлення правового статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування
(так/ні)

Перебування дитини на обліку з усиновлення
(так/ні)

Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) батьків, законних представників дитини, контактні дані (щодо дітей без статусу)
(так/ні)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Прогноз щодо вибуття із закладу / подальшого влаштування дитини*

Реінтеграція в сімейне середовище

Усиновлення

Влаштування під опіку/піклування

Влаштування в прийомні сім’ї/ дитячі будинки сімейного типу

Продовження перебування в закладі

Працевлаштування, вступ до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, в тому числі у приймаючій країні

Інше
(вказати)

12

13

14

15

16

17

18

__________
* Заповнюється разом із законним представником / представником служби у справах дітей.

Інформація про повернення дитини в Україну / вибуття до батьків / законних представників

Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка супроводжує дитину / особу

Контактні дані супроводжуючої особи
(номер телефону, електронна адреса)

Підстава для вибуття дитини (рішення, наказ, розпорядження, заява батьків)

Дата вибуття дитини з-за кордону (повернення в Україну)

Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка супроводжує дитину / особу під час повернення в Україну

Документ, що посвідчує особу

Контактні дані особи, яка супроводжує дитину / особу в Україну

19

20

21

22

23

24

25

Інформація про повернення дитини в Україну / вибуття до батьків / законних представників

Додаткова інформація

Дата прибуття дитини/особи на територію України (перетин кордону)

Область і населений пункт, куди супроводжуючий має доставити / доставив дитину/особу

Дата прибуття дитини/особи до визначеного місця перебування

Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка прийняла дитину, родинний статус, посада, номер телефону

Форма влаштування дитини (влаштування в батьківську сім’ю, до законних представників, родичів, усиновлювачів, під опіку/піклування, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, інституційного закладу

26

27

28

29

30

31


Додаток 3
до Порядку проведення моніторингу
стану утримання дітей та осіб,
які тимчасово переміщені (евакуйовані)
за межі України із закладів різних типів,
форм власності та підпорядкування,
а також дітей із сімейних форм виховання
(пункт 7)

АНКЕТА
щодо моніторингу умов перебування тимчасово переміщених (евакуйованих) дітей та осіб

Найменування органу, установи, організації (за наявності), які проводили моніторинговий візит, дата проведення моніторингового візиту


Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), посада фахівців, які проводили моніторинг


Основні висновки


Основні рекомендації/дії


Відповідність стандартам
(позначка ×)

Зовсім не відповідає

Переважно не відповідає

Переважно відповідає

Повністю відповідає

Наявність ефективної системи реєстрації та моніторингу





Є кваліфіковані опікуни та законні представники





Під час догляду забезпечується дотримання індивідуального плану догляду за дитиною/особою





Догляд забезпечується в належних побутових умовах та з наданням необхідних послуг





Зміни, що стосуються організації догляду, ретельно плануються





Дата наступного запланованого візиту


Критерій 1. Наявність ефективної системи реєстрації та моніторингу:

реєстраційні записи регулярно оновлюються;

моніторингові візити проводяться регулярно (щонайменше один раз на три місяці) відповідними органами державної влади та суб’єктами моніторингу;

кожен заклад має кодекс поведінки для персоналу та відвідувачів, який включає вимоги щодо інформування про проблеми у сфері безпеки.

Відомості про заклад / сімейну форму виховання, з яких переміщено (евакуйовано) дітей за межі України

Найменування закладу / сімейної форми виховання


Індекс і назва населеного пункту (району, області)


Назва вулиці, номер будинку (номер корпусу, квартири)


Номер телефону


Електронна адреса закладу / сімейної форми виховання


Тип закладу / сімейної форми виховання


Власне ім’я та прізвище керівника приймаючого закладу / батьків-вихователів, прийомних бітьків, патронатних вихователів, опікунів чи піклувальників


Контактні дані (номер телефону, електронна адреса)


Відомості про заклад / сімейну форму виховання в країні переміщення, до яких переміщено (евакуйовано) дітей

Найменування закладу / сімейної форми виховання


Індекс і назва населеного пункту (адміністративно-територіальної одиниці)


Назва вулиці, номер будинку (квартири)


Країна


Номер телефону


Електронна адреса закладу / сімейної форми виховання


Тип закладу / сімейної форми виховання


Власне ім’я та прізвище керівника приймаючого закладу закладу / батьків-вихователів, прийомних бітьків, патронатних вихователів, опікунів чи піклувальників


Контактні дані (номер телефону, електронна адреса)


Джерела фінансування закладу у країні перебування


Загальна інформація про групу тимчасово переміщених (евакуйованих) дітей/осіб

Загальна кількість переміщених дівчат


Загальна кількість переміщених хлопців


Кількість дітей віком до 8 років включно


Кількість дітей віком до 12 років включно


Кількість дітей віком до 17 років включно


Кількість молоді віком від 18 до 25 років


Інша інформація про групу дітей/осіб


Критерій 2. Є кваліфіковані законні представники (опікуни) та вихователі:

за кожною дитиною доглядає законний представник (опікун), який забезпечує дотримання найкращих інтересів дитини;

законних представників підтримує команда вихователів, які проходять перевірку та курси перепідготовки та/або підвищення кваліфікації.

кожен вихователь має бути закріплений за групою дітей, чисельність якої не перевищує 8, залежно від віку, можливостей та потреб дитини, яка перебуває під опікою;

опікуни та вихователі приділяють індивідуальну увагу кожній дитині та докладають зусиль для побудови встановлення довірливих стосунків, розуміння дітей і виявляють турботу у спілкуванні з кожною дитиною, яка перебуває під їхньою опікою;

опікуни та вихователі проходять підвищення кваліфікації на робочому місці;

для опікунів та вихователів забезпечується підтримка, необхідні умови праці, робота за визначеним графіком.

Опікуни (законні представники)

Власне ім’я та прізвище законного(их) представника(ів), (опікуна(ів), призначених згідно із законодавством України


Контактні дані (номер телефону, електронна адреса)


Власне ім’я та прізвище тимчасового опікуна(ів), призначеного(их) в країні перебування (якщо призначено)


Контактні дані (номер телефону, електронна адреса)


Дата(и) останнього проходження навчання


Чи є підтвердження того, що законні представники (опікуни) мають довірливі стосунки з дітьми, які перебувають під їхньою опікою?


Вихователі

Власне ім’я та прізвище вихователів


Співвідношення кількості дорослих (вихователів і опікунів) до кількості дітей


Дата(и) останнього проходження навчання


Чи відповідають законодавству робочий графік та умови роботи?


Чи передбачена робота вихователів у нічну зміну?


Додатковий персонал


Кількість викладачів


Кількість психологів


Інша інформація про персонал


Критерій 3. Під час догляду забезпечується дотримання індивідуального плану догляду за дитиною / особою:

кожну дитину поважають, заохочують висловлювати свої почуття та брати участь у рішеннях щодо свого життя відповідно до рівня їх розуміння;

для кожної дитини складається план догляду, який відповідає її унікальним потребам і встановлює вимірювані, обмежені в часі цілі та завдання для опікунів та піклувальників;

кожна дитина підтримує контакт зі своєю рідною сім’єю, якщо це не завдаватиме шкоди;

за братами і сестрами доглядають разом, якщо це не завдаватиме шкоди, або забезпечують контакт, якщо це не спричинятиме негативний вплив.

Плани догляду

Який відсоток дітей має індивідуальний план догляду?


Чи вимірюється прогрес у досягненні цілей та завдань плану догляду?


Чи заохочують дітей висловлювати свою думку, чи вислуховують їх?


Розпорядок дня

Чи має кожна дитина індивідуальний простір у спальні, у якому розміщено її особисті речі, прикраси тощо?


Чи є у кожної дитини свої іграшки і можливість приділяти час задоволенню особистих інтересів?


Чи можуть діти приватно і легко розмовляти з опікуном або вихователем?


Чи отримують діти збалансоване харчування відповідно до потреб?


Чи є можливість забезпечення лікувальним харчуванням відповідно до стану здоров’я?


Чи є у дітей можливість для відпочинку та оздоровлення?


Який останній культурний захід відвідала дитина?


Чи можуть діти задовольняти свої релігійні потреби?


Управління поведінкою

Чи є правила закладу зрозумілими для преміщених дітей?


Якого стилю керування поведінкою дотримуються опікуни та вихователі?


Чи були випадки фізичного або принизливого покарання?


Як вирішуються конфлікти між дітьми (зокрема, яких заходів вживають у випадках бійок і знущань)?


Яка підтримка надається дітям для регулювання емоцій?


Як дітям показують, як піклуватися про інших і поважати їх?


Діти з числа маломобільних груп населення

Кількість дітей та молоді з діагностованою інвалідністю


Які категорії дітей мають особливі потреби в догляді (наприклад, прикуті до ліжка, потребують вентиляції)?


Наскільки діти з обмеженими можливостями залучені до навчання в очній формі?


Критерій 4. Догляд забезпечується в належних побутових умовах та з наданням необхідних послуг:

про кожну дитину піклуються з дотриманням вимог щодо інклюзії, підтримки, захисту, турботи;

навколишнє середовище є безпечним і відповідає потребам дитини;

кожна дитина може отримати доступ до послуг освіти, охорони здоров’я та відпочинку;

діти з інвалідністю отримують належний догляд.

Безпека та захист

Чи можуть діти звернутися за допомогою або повідомити про інциденти (наприклад, наявні інформаційні стенди, гаряча лінія, громадський телефон)?


Які заходи безпеки застосовуються (наприклад, огорожена територія, охоронець, установлено камери)?


Як контролюється доступ громадськості та відвідувачів до закладу?


Чи можуть відвідувачі користуватись ванними кімнатами або спальнями у закладі?


Наскільки захищений особистий простір дітей?


Яких заходів вживають у разі порушення безпеки?


Доступ до послуг

Заклад розташовано у сільській місцевості, селі, селищі чи місті?


Чи є доступ громадського та приватного транспорту?


Яка відстань до найближчої аптеки, закладу охорони здоров’я, фахівця у сфері медицини?


Чи проводяться періодичні медичні огляди дітей відповідно до віку та стану здоров’я?


Яка відстань до найближчого реабілітолога або спеціаліста з надання послуг дітям з інвалідністю?


Яка відстань до поліцейської дільниці?


Яка відстань до закладу освіти (відповідно до віку та можливостей дітей)?


Інша інформація, яка стосується доступу до послуг


Надання послуг

Які соціальні послуги надаються дітям?


Чи регулярно заклад відвідують соціальні працівники приймаючої країни?


Які освітні послуги надаються дітям?


Чи є доступ до навчання онлайн за українською навчальною програмою (відповідне обладнання, контакт з репетиторами)?


Чи є діти, які не відвідують закладу освіти?


Які послуги з підтримання фізичного та психічного здоров’я надаються дітям?


Інша інформація, яка стосується надання послуг


Критерій 5. Зміни, що стосуються організації догляду, ретельно плануються:

діти різного віку отримують навички, необхідні для підготовки до самостійного дорослого життя;

будь-які зміни в організації догляду (наприклад, новий опікун, переїзд) повідомляються дитині зрозумілим для неї способом, рішення, що стосуються дітей, обговорюються з ними;

дітей/осіб, які залишають заклад інституційного догляду, підтримують і готують до самостійного життя заздалегідь.

Життєві навички

Чи вміють діти виконувати прості дії (наприклад, купувати солодощі, квитки на потяг)?


Чи можуть діти старшого віку самостійно ходити в магазини, спортивні клуби тощо?


Чи отримують діти підтримку для зміцнення впевненості в собі та самоповаги?


Чи поінформовані діти про свої права та свободи?


Чи навчають дітей здоровим стосункам з друзями та іншими людьми?


Яку підтримку отримують діти, щоб планувати своє майбутнє та кар’єру?


Чи включають плани догляду за підлітками кроки, необхідні для переходу до самостійного життя?


Зміни в організації догляду

Чи включають плани догляду довгострокову мету чи рішення (наприклад, возз’єднання із сім’єю, прийомною сім’єю)?

повернення в біологічну родину
усиновлення
влаштування в прийомну сім’ю / дитячий будинок сімейного типу
переміщення до інших закладів у країні перебування
влаштування під опіку і піклування
отримання повної дієздатності
повернення в Україну у зв’язку зі вступом на навчання до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти
вибуття після досягнення повноліття

Чи залишали заклад діти або молодь під час перебування за кордоном? Коли і чому?


Інша інформація, що стосується змін в організації догляду


Догляд за людьми віком від 18 років

Скільки осіб віком від 18 років перебувають у закладі?


Чи залишали люди віком від 18 років останнім часом заклад? Як вони влаштувалися?


Яка підтримка (щодо проживання, пільг, працевлаштування) доступна для осіб віком від 18 років?


Підписи фахівців, які проводили моніторинг
____________________

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: