open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

РІШЕННЯ

16.10.2023  № 1049

Про затвердження Порядку проведення конференцій громадських об'єднань та обрання членів наглядових рад підприємств, що є суб'єктами у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа

Керуючись статтями 87, 90 Закону України "Про медіа", враховуючи пропозиції та зауваження від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань до проєкту Порядку проведення конференцій громадських об'єднань та обрання членів наглядових рад підприємств, що є суб'єктами у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа, Національна рада ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Порядок проведення конференцій громадських об'єднань та обрання членів наглядових рад підприємств, що є суб'єктами у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа, що додається.

2. Оприлюднити інформацію щодо розгляду зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань до проєкту Порядку проведення конференцій громадських об'єднань та обрання членів наглядових рад підприємств, що є суб'єктами у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа протягом семи календарних днів з дня прийняття цього рішення на офіційному вебсайті Національної ради.

3. Управлінню стратегічного планування, міжнародної взаємодії та комунікацій оприлюднити це рішення на офіційному вебсайті Національної ради.

4. Це рішення набирає чинності з дня його оприлюднення.

5. Виконання цього рішення покласти на управління: юридичне, представників Національної ради.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної ради О. Бурмагіна.

Голова

О. Герасим'юк

Відповідальний секретар

О. Ніцко


ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної ради
України з питань телебачення
і радіомовлення
16 жовтня 2023 року № 1049

ПОРЯДОК
проведення конференцій громадських об'єднань та обрання членів наглядових рад підприємств, що є суб'єктами у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає процедуру підготовки та проведення конференцій регіональних (місцевих) творчих спілок журналістів та громадських об'єднань (далі - громадські об'єднання) та обрання членів наглядових рад підприємств, що є суб'єктами у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа (далі - Наглядова рада).

2. Склад Наглядової ради формується із:

1) членів, обраних депутатськими фракціями (депутатськими групами) органу місцевого самоврядування, який є засновником суб'єктами у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа (далі - орган місцевого самоврядування);

2) членів, делегованих громадськими об'єднаннями, діяльність яких поширюється на відповідну адміністративно-територіальну одиницю або об'єднану територіальну громаду і які впродовж останніх трьох років не рідше ніж один раз на рік організували публічні заходи, спрямовані на реалізацію своїх статутних цілей, на зазначеній території або в інтересах відповідної громади.

3. До Наглядової ради входять по одному представнику від кожної з депутатських фракцій (депутатських груп) органу місцевого самоврядування.

4. Загальна кількість членів, які представляють депутатські фракції (депутатські групи) органу місцевого самоврядування, у складі Наглядової ради не може бути більше чотирьох осіб. Якщо в органі місцевого самоврядування представлено більше чотирьох депутатських фракцій (депутатських груп), члени Наглядової ради обираються шляхом рейтингового голосування. У такому разі до складу Наглядової ради призначаються два кандидати, номіновані кількісно найбільшими депутатськими фракціями (депутатськими групами), та два кандидати, номіновані кількісно найменшими депутатськими фракціями (депутатськими групами), кандидатури яких отримали найбільше голосів.

5. У разі якщо суб'єкт у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа створюється на основі договору про співробітництво, до його Наглядової ради входять по одному представнику від кількісно найбільшої та від кількісно найменшої депутатської фракції або депутатської групи кожного органу місцевого самоврядування, що уклали договір про співробітництво.

6. Кількість членів від громадських об'єднань має бути на одну особу більшою, ніж кількість членів від депутатських фракцій (депутатських груп) органу місцевого самоврядування.

7. Обрання членів Наглядової ради від громадських об'єднань відбувається на конференціях громадських об'єднань (далі - конференція), які організовує і проводить орган місцевого самоврядування.

8. Підготовка та проведення конференції відбувається на засадах відкритості та прозорості з метою обрання до складу Наглядової ради осіб, які відповідають критеріям високих професійних та моральних якостей.

9. Відповідні заяви і документи, що мають бути подані разом із ними, подаються до органу місцевого самоврядування в електронній формі із застосуванням кваліфікованого електронного підпису чи печатки з урахуванням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" на електронну пошту органу місцевого самоврядування та, за бажанням заявника, в оригіналах і належним чином засвідчених копіях. Заяви і документи без підписів/печаток або кваліфікованого електронного підпису чи печатки не враховуються.

II. Порядок відбору громадських об'єднань

1. До участі в конференціях допускаються громадські об'єднання, основний вид діяльності яких здійснюється у сферах, визначених у частині сьомій статті 31 Закону України "Про медіа" (далі - Закон).

2. Громадські об'єднання, що мають намір взяти участь у конференції, мають відповідати таким вимогам:

1) на день подання заяви на участь у конференції громадських об'єднань для обрання члена Наглядової ради (далі - заява на участь у конференції) строк діяльності у відповідній сфері становить не менше як три роки;

2) діяльність громадського об'єднання є активною (впродовж останніх трьох років не рідше ніж один раз на рік організували публічні заходи, спрямовані на реалізацію своїх статутний цілей, на зазначеній території або в інтересах відповідної громади), що повинно бути підтверджено відповідними публікаціями/довідками/матеріалами.

3. Строк повноважень членів Наглядової ради, які представляють депутатські фракції (депутатські групи), становить три роки, а членів від громадських об'єднань - чотири роки.

4. Орган місцевого самоврядування розміщує на своєму офіційному вебсайті оголошення про прийняття заяв на участь у конференції:

у разі проведення першої конференції - не пізніше як за один місяць до дати проведення конференції;

у разі закінчення повноважень відповідного члена Наглядової ради - не пізніше ніж за три місяці до дня закінчення повноважень;

у разі дострокового припинення повноважень - протягом 14 календарних днів із дня прийняття рішення про дострокове припинення повноважень члена Наглядової ради.

5. В оголошенні зазначаються:

види діяльності громадських об'єднань у сферах, визначених у частині сьомій статті 31 Закону;

види громадських об'єднань, що можуть подавати заяви на участь у конференції;

перелік документів, що мають бути подані (вичерпний перелік яких міститься у пункті 6 цього Розділу);

кінцева дата і час подання заяв на участь у конференції;

поштова адреса та адреса електронної пошти для подання документів.

Строк подання заяви на участь у конференції становить 15 календарних днів із дня оприлюднення оголошення.

6. Громадське об'єднання, яке має намір взяти участь у конференції, подає до органу місцевого самоврядування одночасно:

1) письмову заяву на участь у конференції за формою, визначеною у додатку 1 до цього Порядку;

2) витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, отриманий упродовж останніх трьох місяців і містить актуальну інформацію про громадське об'єднання;

3) копію установчого документа громадського об'єднання (статут);

4) витяг із протоколу засідання керівного органу громадського об'єднання щодо обрання керівника або його копію.

7. Орган місцевого самоврядування забезпечує оприлюднення на своєму офіційному вебсайті документів, визначених у пункті 6 цього розділу, упродовж трьох робочих днів із дня прийняття повного пакета документів в електронній формі.

8. Громадське об'єднання може подати лише одну заяву на участь у конференції.

Громадське об'єднання не може подавати заяву на участь у конференції у разі, якщо делегований ним кандидат уже входить до складу Наглядової ради. Це обмеження не застосовується у випадку, якщо строк повноважень такого кандидата сплив або до закінчення строку повноважень залишилося три або менше місяців (з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 9 цього розділу).

9. Одна й та сама особа не може входити до складу Наглядової ради більше ніж два строки підряд незалежно від тривалості таких строків.

10. Орган місцевого самоврядування у строк, що не перевищує 21 календарний день із дня завершення строку подання заяв на участь у конференціях, проводить оцінку поданих документів на відповідність вимогам Закону та цього Порядку.

За підсумками розгляду поданих документів орган місцевого самоврядування упродовж 14 робочих днів приймає рішення про затвердження переліку громадських об'єднань, що висувають кандидатури до складу Наглядової ради, окремо за кожним видом діяльності.

Одночасно з рішенням про затвердження переліку громадських об'єднань орган місцевого самоврядування приймає рішення про невідповідність громадських об'єднань у разі, якщо такі об'єднання не відповідають вимогам статті 31 Закону та/або громадським об'єднанням подані не всі документи, які передбачено цим Порядком.

Орган місцевого самоврядування повідомляє громадське об'єднання про дату, час та місце розгляду поданих ними документів не пізніше ніж за 3 робочі дні до дати розгляду. Представники громадських об'єднань мають право бути присутніми під час такого розгляду.

11. Не пізніше ніж на наступний робочий день після прийняття відповідного рішення, орган місцевого самоврядування на своєму офіційному вебсайті оприлюднює перелік громадських об'єднань, що мають право номінувати кандидатури до складу Наглядової ради, та повідомляє про це громадське об'єднання, надсилаючи повідомлення на адреси електронної пошти, зазначені в заяві на участь у конференції та на адресу громадського об'єднання рекомендованим листом, якщо в такій заяві буде відповідна позначка.

III. Подання кандидатур

1. Упродовж 7 календарних днів із дня оприлюднення на офіційному вебсайті органу місцевого самоврядування переліку громадських об'єднань, які мають право на висування кандидатур до складу Наглядової ради, зазначені об'єднання подають такі кандидатури.

Одне громадське об'єднання має право подати лише одну кандидатуру.

2. Кандидатури до складу Наглядової ради подаються супровідним листом за підписом керівника громадського об'єднання або уповноваженої особи. До супровідного листа додаються:

1) заява кандидата на посаду члена Наглядової ради від громадських об'єднань за формою, визначеною в додатку 2 до цього Порядку;

2) програма кандидата (обсягом до трьох тисяч друкованих знаків), в якій у довільній формі викладається позиція кандидата щодо пріоритетів діяльності у складі Наглядової ради;

3) копія документа про вищу освіту;

4) копія паспорта громадянина України (першої - шостої сторінок та сторінки з останньою відміткою реєстрації місця проживання); у разі наявності паспорта громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, для участі в конкурсі кандидату необхідно подати фотокопію чи сканкопію обох сторін цього паспорта.

3. Документи кандидатів подаються в електронній формі із застосуванням кваліфікованого електронного підпису або як скановані оригінали документів із підписом і печаткою на електронну пошту органу місцевого самоврядування, вказану в оголошенні та у паперовій формі, за бажанням заявника.

Заяви кандидата на посаду члена Наглядової ради від громадських об'єднань і програми кандидатів оприлюднюються на офіційному вебсайті органу місцевого самоврядування не пізніше ніж упродовж 3 робочих днів від дня прийняття повних пакетів документів у електронній формі.

4. Членом Наглядової ради може бути громадянин України, який має високі професійні та моральні якості, а також має вищу освіту та постійно (не менш як п'ять років) проживає на території України.

Не можуть бути членами Наглядової ради:

1) особи, які мають судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку;

2) працівники чи представники суб'єктів у сфері аудіовізуальних медіа, що мають ліцензію на здійснення мовлення або зареєстровані як аудіовізуальні медіа в Україні, або виконують будь-яку оплачувану роботу (реалізують товари, надають послуги) для суб'єктів у сфері аудіовізуальних медіа;

3) особи, які прямо або опосередковано володіють часткою у статутному (складеному) капіталі суб'єктів у сфері аудіовізуальних медіа або юридичних осіб, що виконують будь-яку оплачувану роботу (реалізують товари, надають послуги) для суб'єктів у сфері аудіовізуальних медіа.

5. Орган місцевого самоврядування впродовж 10 робочих днів після завершення строку подання кандидатур до складу Наглядової ради від громадських об'єднань проводить попередню перевірку зазначених кандидатур на відповідність вимогам, визначеним пунктом 4 цього розділу.

За результатами перевірки може бути прийнято обґрунтоване рішення про відхилення кандидатур у разі їх невідповідності зазначеним вимогам.

6. Рішення щодо допуску або недопуску громадських об'єднань до участі в конференції або про визнання кандидата до складу Наглядової ради таким, що відповідає (не відповідає) вимогам, визначеним пунктом 4 цього розділу, може бути оскаржено в судовому порядку.

IV. Процедура проведення конференції

1. Інформація про місце та час проведення конференції оприлюднюється органом місцевого самоврядування на офіційному вебсайті не пізніше ніж за 5 днів до дня проведення конференції, а також повідомляються громадські об'єднання, які згідно з рішенням органу місцевого самоврядування мають право делегувати представників до складу Наглядової ради, надсилаючи повідомлення на адреси електронної пошти громадських об'єднань, зазначених у заяві на участь у конференції, та на адресу громадського об'єднання рекомендованим листом, якщо в такій заяві буде відповідна позначка.

2. Перша конференція проводиться не раніше ніж через 10 робочих днів після завершення строку подання кандидатур для включення до складу Наглядової ради. Проводиться спільна за всіма видами діяльності конференція, для сфер, визначених у частині сьомій статті 31 Закону.

У конференції мають право брати участь громадські об'єднання, які допущені до участі в ній та подали кандидатури до складу Наглядової ради.

Конференція проводиться незалежно від того, скільки громадських об'єднань за кожним видом діяльності допущені до участі в ній.

3. Громадське об'єднання бере участь у конференції, делегуючи керівника або іншу уповноважену керівником особу. Повноваження уповноваженої особи підтверджуються довіреністю за підписом керівника громадського об'єднання.

Під час реєстрації на конференції подається також документ, що посвідчує особу представника громадського об'єднання.

4. Забезпечення проведення конференцій покладається на орган місцевого самоврядування. Конференції проводяться відкрито.

5. Конференція відкритим голосуванням обирає головуючого із представників громадського об'єднання.

Протокол конференції веде секретар конференції - посадова особа органу місцевого самоврядування. Секретар конференції не має права брати участь у голосуванні.

Лічильна комісія конференції складається з трьох осіб. Учасники конференції відкритим голосуванням обирають двох членів Лічильної комісії конференції із представників громадських об'єднань. Головою Лічильної комісії конференції є посадова особа органу місцевого самоврядування.

6. Конференція визначає регламент роботи, що передбачає тривалість виступів присутніх кандидатів.

7. Голосування за кандидатів здійснюють учасники конференції, заповнюючи письмові анонімні бюлетені. У бюлетені в алфавітному порядку за прізвищем зазначаються всі кандидати, що були подані громадськими об'єднаннями, які мають право делегувати представників до складу Наглядової ради.

8. Бюлетень для голосування заповнюється шляхом виставлення рейтингових балів навпроти імен кандидатів (кожному кандидату виставляється від 1 до 5 балів).

Бюлетень вважається недійсним, якщо в ньому не виставлено рейтингові бали всім кандидатам, а також якщо бюлетень заповнений із порушенням вимог цього Порядку.

9. Кожне громадське об'єднання, що бере участь у конференції, має один голос.

10. Лічильна комісія проводить підрахунок на підставі поданих бюлетенів та оголошує кількість балів, яку набрав кожен із кандидатів. Якщо серед кандидатів, які набрали найбільшу кількість рейтингових балів, два чи більше кандидатів отримали однакову кількість балів, щодо таких кандидатів проводиться повторне рейтингове голосування.

11. У разі якщо при повторному рейтинговому голосуванні кандидати набирають однакову кількість балів, конференція вважається такою, що не відбулася. Орган місцевого самоврядування на найближчому засіданні оголошує повторну конференцію.

У разі якщо у повторній конференції мають намір взяти участь громадські об'єднання, які брали участь у конференції, що не відбулася, такі об'єднання подають лише письмову заяву на участь у конференції за формою, визначеною у додатку 1 до цього Порядку.

12. Орган місцевого самоврядування протягом 10 календарних днів із дня завершення строку подання заяв на участь у повторній конференції проводить оцінку поданих документів на відповідність вимогам Закону та цьому Порядку лише тих громадських об'єднань, які не брали участь у конференції, що не відбулася.

13. Протокол конференції підписується головуючим та секретарем конференції і оприлюднюється на офіційному вебсайті органу місцевого самоврядування впродовж 3 робочих днів від дня проведення конференції.

V. Порядок проведення додаткової конференції

1. У разі якщо кількість членів Наглядової ради, обраних депутатськими фракціями (депутатськими групами) органу місцевого самоврядування, дорівнює або перевищує кількість членів, обраних від громадських об'єднань, орган місцевого самоврядування проводить додаткову конференцію громадських об'єднань, що взяли участь в обранні членів Наглядової ради.

2. Орган місцевого самоврядування розміщує на своєму офіційному вебсайті оголошення про проведення додаткової конференції, а також повідомляє про це громадські об'єднання, що взяли участь у конференції.

Зазначені громадські об'єднання мають право подати кандидатури до складу Наглядової ради в порядку, визначеному в розділі III цього Порядку.

Заява на участь у додатковій конференції подається за формою, визначеною у додатку 1 до цього Порядку. Громадське об'єднання не може подавати заяву на участь у додатковій конференції у разі, якщо делегований ним кандидат уже входить до складу Наглядової ради.

3. Інформація про місце та час проведення додаткової конференції оприлюднюється органом місцевого самоврядування на офіційному вебсайті не пізніше ніж за 5 робочих днів до дня проведення додаткової конференції, а також повідомляється громадським об'єднанням, що взяли участь у конференції, шляхом надсилання повідомлень на адреси їх електронної пошти, зазначені в заяві на участь у конференції, та на адресу громадського об'єднання рекомендованим листом, якщо в такій заяві буде відповідна позначка.

4. Додаткова конференція проводиться в порядку, визначеному у розділах IV, V цього Порядку.

Орган місцевого самоврядування приймає рішення про обрання членами Наглядової ради такої кількості кандидатів, які зазначені в протоколі додаткової конференції, що забезпечує перевищення кількості членів Наглядової ради, які представляють громадські об'єднання, над кількістю членів, обраних депутатськими фракціями (депутатськими групами) органу місцевого самоврядування на одну особу.

VI. Порядок прийняття рішення про обрання членів Наглядової ради

1. Орган місцевого самоврядування розглядає на своєму засіданні протоколи конференції (повторної, додаткової конференції) та приймає рішення про обрання членами Наглядової ради кандидатів, які набрали найбільшу кількість рейтингових балів.

2. Орган місцевого самоврядування затверджує склад Наглядової ради своїм рішенням.

Рішення про затвердження складу має містити перелік членів, обраних на конференції або повторній, додатковій конференції (у разі проведення), а також членів, обраних депутатськими фракціями (депутатськими групами) органу місцевого самоврядування.

У разі обрання нового члена у зв'язку з достроковим припиненням повноважень попереднього члена Наглядової ради, орган місцевого самоврядування вносить зміни до рішення, яким затверджено склад Наглядової ради.

Дострокове припинення повноважень члена Наглядової ради, обраного від депутатської фракції (депутатської групи), регулюється частиною четвертою статті 31 Закону.

VII. Порядок прийняття рішення про припинення повноважень члена Наглядової ради

1. Рішення про припинення повноважень члена Наглядової ради приймається органом місцевого самоврядування у випадках:

1) закінчення строку повноважень;

2) подання заяви про припинення повноважень за власним бажанням;

3) припинення громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;

4) настання підстав, передбачених абзацами другим - п'ятим пункту 4 розділу III цього Порядку;

5) набрання законної сили обвинувальним вироком чи рішенням суду, яким його засуджено до покарання;

6) неможливості виконувати свої обов'язки за станом здоров'я протягом шести і більше місяців за наявності відповідного медичного висновку;

7) набрання законної сили судовим рішенням про визнання його обмежено дієздатним чи недієздатним;

8) смерті, визнання його безвісно відсутнім, померлим;

9) відсутності на трьох засіданнях Наглядової ради поспіль, крім випадків, коли стан здоров'я не дозволяє брати участь у засіданнях, що підтверджується медичною довідкою;

10) отримання повідомлення про припинення повноважень від відповідної депутатської групи (фракції) і інформацією про обрання до Наглядової ради нового кандидата;

11) у разі виникнення обставин, які відповідно до чинного законодавства України перешкоджають виконанню обов'язків члена Наглядової ради.

2. Після закінчення строку повноважень, передбаченого цією статтею, члени Наглядової ради, крім тих, чиї повноваження були припинені достроково, продовжують здійснювати повноваження у встановленому Законом порядку до обрання нових членів Наглядової ради, але не більше одного року.

3. Повноваження членів Наглядової ради припиняються у день набуття повноважень новими членами Наглядової ради за відповідною категорією.

4. Питання припинення повноважень члена Наглядової ради розглядається на засіданні органу місцевого самоврядування за ініціативою (заявою) органу місцевого самоврядування або Наглядової ради.

5. Орган місцевого самоврядування розглядає питання про припинення повноважень члена Наглядової ради впродовж 14 робочих днів від дня подання ним заяви про припинення повноважень за власним бажанням.

6. У разі настання підстав, визначених пунктом 1 цього розділу, орган місцевого самоврядування розглядає питання про припинення повноважень члена Наглядової ради впродовж 14 календарних днів від дня, коли їй стало відомо про настання зазначених підстав.

7. У разі дострокового припинення повноважень члена Наглядової ради із представників громадських об'єднань, орган місцевого самоврядування приймає рішення про проведення конференції.



Додаток 1
до Порядку проведення конференцій
громадських об'єднань та обрання
членів наглядових рад підприємств,
що є суб'єктами у сфері місцевих
публічних аудіовізуальних медіа
(підпункт 1 пункту 6 розділу II,
пункт 2 розділу V,
пункт 11 розділу IV)

ЗАЯВА
на участь у конференції громадських об'єднань для обрання члена Наглядової ради


Додаток 2
до Порядку проведення конференцій
громадських об'єднань та обрання
членів наглядових рад підприємств,
що є суб'єктами у сфері місцевих
публічних аудіовізуальних медіа
(підпункт 1 пункту 2 розділу III)

ЗАЯВА
кандидата на посаду члена Наглядової ради від громадських об'єднань

{Джерело: вебсайт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення https://webportal.nrada.gov.ua}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: