open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Попередня

СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Центральне управління

НАКАЗ

05.09.2023  № 357


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 вересня 2023 р.
за № 1570/40626

Про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям Служби безпеки України винагород, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану

{Заголовок в редакції Наказу Служби безпеки № 115 від 18.03.2024}

{Із змінами, внесеними згідно з Наказами Служби безпеки
№ 358 від 07.09.2023
№ 115 від 18.03.2024}

Відповідно до статті 92 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», статей 10, 13 Закону України «Про Службу безпеки України», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», пункту 21 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану», з метою врегулювання питання здійснення деяких виплат військовослужбовцям Служби безпеки України під час дії воєнного стану НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок виплати військовослужбовцям Служби безпеки України винагород, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану», що додається.

{Пункт 1 в редакції Наказу Служби безпеки № 115 від 18.03.2024}

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Центрального управління Служби безпеки України від 31 січня 2023 року № 37 «Про затвердження Порядку здійснення деяких виплат військовослужбовцям Служби безпеки України під час дії воєнного стану», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01 лютого 2023 року за № 205/39261 (зі змінами).

{Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 358 від 07.09.2023}

3. Установити, що у разі зменшення розміру додаткової винагороди у зв’язку із затвердженням цим наказом Порядку виплати військовослужбовцям Служби безпеки України додаткової винагороди під час дії воєнного стану, її перерахунок не здійснюється до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2023 року № 836 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 168».

{Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 358 від 07.09.2023}

4. Управлінню правового забезпечення і Фінансово-економічному управлінню Служби безпеки України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з 01 червня 2023 року.

Т.в.о. Голови Служби
генерал майор



С. Андрущенко

ПОГОДЖЕНО:


Виконувач обов’язків Міністра
економіки України


Перший заступник Міністра
фінансів України







Н. Бігун




Д. Улютін


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Центрального управління
Служби безпеки України
05 вересня 2023 року № 357


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 вересня 2023 р.
за № 1570/40626

Порядок
виплати військовослужбовцям Служби безпеки України винагород, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану»

{Заголовок в редакції Наказу Служби безпеки № 115 від 18.03.2024}

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає особливості та умови виплати військовослужбовцям Служби безпеки України (далі - СБУ) додаткової винагороди та винагороди за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду).

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 115 від 18.03.2024}

2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:

бойове розпорядження (наказ) - рішення уповноваженого керівника про виконання підрозділом (органом, групою тощо) оперативно-бойових заходів (бойових дій), яке доводиться усно (в тому числі технічними засобами зв’язку) з подальшим занесенням у відповідні документи, письмово або графічно на карті з можливістю уточнення під час їх виконання;

військовослужбовці - військовослужбовці рядового, сержантського, старшинського, офіцерського складу, які проходять військову службу в СБУ;

органи та заклади СБУ - регіональні органи СБУ, навчальні, наукові, науково-дослідні та інші заклади, установи і організації СБУ.

3. До безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора належить виконання бойових (спеціальних) завдань:

в районах ведення воєнних (бойових) дій в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником;

з пошуку, виявлення та знешкодження диверсійно-розвідувальних груп, незаконних збройних формувань (озброєних осіб) в умовах безпосереднього зіткнення або взаємного вогневого контакту з противником;

з проведення розвідувальних та контррозвідувальних заходів, ведення оперативної (військової, спеціальної) розвідки на території противника (в тому числі на території між позиціями військ противника та своїх військ, тимчасово окупованих (захоплених) противником територіях);

з контррозвідувального забезпечення військових формувань, які виконують бойові завдання у районах ведення воєнних (бойових) дій в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником, а також проведення оперативно-розшукових та контррозвідувальних заходів, слідчих (розшукових) дій в районі ведення воєнних (бойових) дій в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником;

зі звільнення з полону оборонців України, незаконно позбавлених волі осіб та/або репатріації тіл (останків) між позиціями свої військ та військ противника або на його території.

4. Райони ведення воєнних (бойових) дій визначаються відповідними рішеннями Головнокомандувача Збройних Сил України.

II. Додаткова винагорода та винагорода за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду)

{Заголовок розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 115 від 18.03.2024}

1. Військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах їх здійснення, на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, щомісяця виплачується додаткова винагорода у розмірі 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

2. Додаткова винагорода у розмірі 30 000 гривень в розрахунку на місяць виплачується військовослужбовцям, які здійснюють бойові (спеціальні) завдання у період здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, пропорційно часу виконання таких завдань.

До бойових (спеціальних) завдань, зазначених в абзаці першому цього пункту, належать:

протидія розвідувально-підривній діяльності спеціальних служб іноземних держав проти України військовослужбовцями у складі тимчасових оперативних груп, а також оперативно-стратегічних угруповань військ;

організація, здійснення оперативно-службової діяльності щодо забезпечення державної безпеки, в тому числі захисту державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, науково-технічного і оборонного потенціалу України, законних інтересів держави та прав громадян від розвідувально-підривної діяльності іноземних спеціальних служб, посягань з боку окремих організацій, груп та осіб військовослужбовцями регіональних органів СБУ та підрозділів Центрального управління СБУ (далі - ЦУ СБУ) за рішенням Голови СБУ, що дислокуються в областях, окремі населені пункти яких віднесені за рішеннями Головнокомандувача Збройних Сил України до районів ведення воєнних (бойових) дій (крім завдань, що виконуються військовослужбовцями, передислокованими або відрядженими до інших областей України, на період такої передислокації чи відрядження).

Додаткова винагорода у розмірі 30 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання завдань, визначених в абзацах третьому та четвертому цього пункту, виплачується, у тому числі, військовослужбовцям інших регіональних органів СБУ та підрозділів ЦУ СБУ, які відряджені до областей, окремі населені пункти яких віднесені за рішеннями Головнокомандувача Збройних Сил України до районів ведення воєнних (бойових) дій.

3. Військовослужбовцям, які обіймають посади керівного та інструкторсько-викладацького складу у навчальних військових частинах (навчальних центрах, навчальних підрозділах), щомісяця виплачується додаткова винагорода у розмірі від 15 000 до 30 000 гривень з урахуванням їх рівня підготовки (кваліфікації) пропорційно часу здійснення підготовки та навчання персоналу в розрахунку на місяць відповідно до переліку посад керівного та інструкторсько-викладацького складу в навчальних військових частинах (навчальних центрах, навчальних підрозділах), затвердженого Головою СБУ.

Виплата додаткової винагороди військовослужбовцям за конкретними посадами, зазначеними в абзаці першому цього пункту, виплачується у розмірах, затверджених Кабінетом Міністрів України.

4. Військовослужбовцям строкової військової служби щомісяця виплачується винагорода за особливості проходження служби під час воєнного стану (особливого періоду) у розмірі 6 000 гривень пропорційно часу проходження служби в розрахунку на місяць.

{Пункт 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 115 від 18.03.2024}

5. Курсантам вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, а також закладів вищої освіти, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки, закладів фахової передвищої військової освіти, які перед зарахуванням на навчання не перебували на військовій службі або проходили строкову військову службу, щомісяця виплачується винагорода за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду) у розмірі 2 350 гривень пропорційно часу перебування на службі (навчанні) в розрахунку на місяць.

{Пункт 5 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 115 від 18.03.2024}

6. Безпосередня участь у воєнних (бойових) діях або здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах їх здійснення, на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, визначається на підставі:

бойового розпорядження (наказу) про виконання бойових завдань (заходів);

бойового донесення (підсумкового рапорту) начальника підрозділу (групи), у складі якого (якої) військовослужбовець брав безпосередню участь у воєнних (бойових) діях (заходах), що складається за результатами здійснення завдань (заходів), передбачених бойовим розпорядженням (наказом), до якого долучаються підписані начальником підрозділу (групи) списки особового складу, який брав безпосередню участь у бойових діях, із зазначенням посади, військового звання, прізвища, імені та по батькові (за наявності), періоду участі кожного військовослужбовця. Кожен аркуш списків підписується начальником підрозділу (групи).

7. До наказів про виплату додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень також включаються військовослужбовці, які:

у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних), включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого, або перебувають у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) у зв’язку із отриманням тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії;

захоплені в полон (крім тих, які добровільно здалися в полон) або є заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні (у разі, коли зазначені події сталися як до введення воєнного стану, так і після його введення);

загинули (померли) внаслідок отриманого після введення воєнного стану поранення (контузії, травми або каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини (виплата здійснюється за весь місяць, у якому особа загинула (померла)).

8. У період дії воєнного стану в разі смерті військовослужбовця (крім випадків, передбачених пунктами 7 та 10 цього розділу) додаткова винагорода, встановлена військовослужбовцю на день смерті, виплачується у повному розмірі за весь місяць, в якому військовослужбовець помер.

9. Додаткова винагорода виплачується таким членам сімей військовослужбовців, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 7 і пункті 8 цього розділу: дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам військовослужбовців рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей.

10. Виплата додаткової винагороди не здійснюється військовослужбовцям, зазначеним у пунктах 1-3 цього розділу, які:

відмовились виконувати бойові накази (розпорядження),- за місяць, у якому вчинені такі дії (бездіяльність);

вчинили військові адміністративні правопорушення, адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією,- протягом шести місяців з дати вчинення такого правопорушення;

мали дисциплінарні стягнення відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 551-XIV,- протягом строку дії такого стягнення, в тому числі за місяць, в якому накладено дисциплінарне стягнення;

{Абзац четвертий пункту 10 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 358 від 07.09.2023}

навмисно спричинили собі тілесні ушкодження чи іншу шкоду своєму здоров’ю,- за місяць, у якому здійснено ушкодження чи іншу шкоду своєму здоров’ю, а у разі лікування - за весь час відсутності на службі у зв’язку з лікуванням (що підтверджується документами закладу охорони здоров’я, матеріалами службового розслідування, кримінального провадження);

добровільно здалися в полон,- за весь час перебування в полоні, що підтверджується матеріалами органу досудового розслідування;

самовільно залишили місце служби, дезертирували,- за весь час відсутності на службі, що підтверджується матеріалами органу досудового розслідування;

усунені від виконання службових обов’язків, відсторонені від виконання службових повноважень або відсторонені від посади,- за весь час такого усунення або відсторонення відповідно до ухвали слідчого судді, суду, наказу підрозділу ЦУ СБУ, штабу Антитерористичного центру при СБУ (далі - Штаб АТЦ), органу та закладу СБУ;

перебувають під вартою чи домашнім арештом,- за весь час перебування під вартою чи домашнім арештом відповідно до ухвали слідчого судді, суду;

відбувають покарання на гауптвахті та в дисциплінарних батальйонах,- за весь час відбування арешту, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців згідно з вироком суду, що набрав законної сили;

перебувають на навчанні за кордоном відповідно до Положення про умови матеріального забезпечення осіб, направлених за кордон на навчання та стажування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 1996 року № 287 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 року № 1795),- за весь час перебування на такому навчанні;

перебувають у відпустках,- за час перебування у відпустках;

звільнені від виконання службових обов’язків у зв’язку з хворобою, перебувають на лікуванні у закладах охорони здоров’я або у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (крім випадків, передбачених абзацом другим пункту 7 цього розділу), а також здійснюють догляд за хворими членами сім’ї,- за час відсутності на службі із зазначених причин.

Додаткова винагорода також не виплачується військовослужбовцям, які перебувають у розпорядженні відповідних начальників (керівників), крім тих, які:

беруть участь у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів, визначених у пункті 3 розділу I цього Порядку, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій у період здійснення зазначених заходів;

захоплені у полон або заручниками, інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні;

залучені до складу тимчасових оперативних груп з протидії розвідувально-підривній діяльності спеціальних служб іноземних держав проти України, а також до оперативно-стратегічних угрупованнях військ.

11. Військовослужбовцям, зазначеним у пунктах 1-3 цього розділу, які одночасно мають право на отримання додаткової винагороди за різними умовами, ця додаткова винагорода виплачується у більшому розмірі.

III. Підготовка наказів про виплату додаткової винагороди та винагороди за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду)

{Заголовок розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 115 від 18.03.2024}

1. Виплата додаткової винагороди та винагороди за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду) здійснюється за місцем проходження служби:

{Абзац перший пункту 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 115 від 18.03.2024}

в ЦУ СБУ, Штабі АТЦ - на підставі наказів по особовому складу підрозділу ЦУ СБУ, Штабу АТЦ, проєкти яких погоджуються з Фінансово-економічним управлінням та Управлінням правового забезпечення або відповідними фінансовими та юридичними підрозділами;

в органах та закладах СБУ - на підставі наказів по особовому складу органу та закладу, проєкти яких погоджуються з відповідними фінансовими та юридичними підрозділами.

Рішення про виплату додаткової винагороди начальникам (керівникам) підрозділів ЦУ СБУ, Штабу АТЦ, органів та закладів СБУ приймає Голова СБУ або особа, яка виконує його обов’язки, на підставі рапортів за підписом одного із заступників Голови СБУ, які готуються Управлінням роботи з особовим складом.

2. Підготовка проєктів наказів про виплату додаткової винагороди та винагороди за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду) здійснюється на підставі рапортів про їх виплату (в ЦУ СБУ, Штабі АТЦ - начальника підрозділу ЦУ СБУ, Штабу АТЦ або їх заступників), які подаються Голові СБУ або його заступнику згідно з розподілом функціональних обов’язків;

{Абзац перший пункту 2 розділу III в редакції Наказу Служби безпеки № 115 від 18.03.2024}

в органах та закладах СБУ - начальника структурного підрозділу або його заступника, який подається начальнику органу та закладу СБУ.

3. Документи, які є підставою для видання наказів про виплату додаткової винагороди та винагороди за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду), надсилаються підрозділами ЦУ СБУ, Штабом АТЦ для підготовки проєктів відповідних наказів до Управління роботи з особовим складом СБУ або відповідного підрозділу кадрового забезпечення, в органах та закладах СБУ - до підрозділів кадрового забезпечення до 10 числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється її виплата.

{Абзац перший пункту 3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 115 від 18.03.2024}

Контроль за своєчасним та повним поданням відповідних документів, а також їх достовірності покладається на начальників (керівників) підрозділів ЦУ СБУ, Штабу АТЦ, органів та закладів СБУ.

Начальник
Фінансово-економічного
управління





С. Шарманська

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: