{Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 307 від 18.03.2024}
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 497
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 497 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 59, ст. 1790; 2018 р., № 30, ст. 1063; 2019 р., № 22, ст. 757, № 80, ст. 2742; 2020 р., № 41, ст. 1326; 2021 р., № 23, ст. 1073, № 48, ст. 2979; 2022 р., № 41, ст. 2231, № 96, ст. 5982), зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 497
1. Назву та пункт 1 постанови викласти в такій редакції:
“Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної допомоги ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України”;
“1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної допомоги ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, що додається.”.
2. Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
“ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної допомоги ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Заходи із психологічної допомоги, соціальної, професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, розвитку спорту ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, виготовлення для них бланків посвідчень та нагрудних знаків” (далі - бюджетні кошти) для здійснення заходів із психологічної допомоги (далі - психологічна допомога) особам, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей таких осіб (дружина (чоловік), повнолітні діти і батьки) та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України (далі - отримувачі послуг).
На період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування до отримувачів послуг належать також військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового та начальницького складу, військовослужбовці Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та члени їх сімей (дружина (чоловік), повнолітні діти і батьки).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінветеранів.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості здійснених заходів із психологічної допомоги отримувачам послуг.
4. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
5. Одержувачами бюджетних коштів, з якими головним розпорядником бюджетних коштів укладаються договори про відшкодування вартості наданих послуг із психологічної допомоги (далі - договір про відшкодування вартості послуг), є суб’єкти надання послуг, які відповідають вимогам, визначеним Порядком та умовами надання безоплатної психологічної допомоги особам, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни і членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 р. № 1338 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 96, ст. 5982), крім тих, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та уклали договір з медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій із НСЗУ.
6. Мінветеранів у межах відповідних бюджетних асигнувань укладає із суб’єктами надання послуг, включеними до Реєстру постачальників послуг із психологічної реабілітації для ветеранів і членів їх сімей, договори про відшкодування вартості послуг з урахуванням кількості утворених суб’єктом надання послуг мультидисциплінарних команд.
7. Тариф на послуги із психологічної допомоги, які надаються мультидисциплінарними командами суб’єкта надання послуг, визначається як глобальна ставка на місяць на одну команду з чотирьох фахівців, що становить 153100 гривень, та застосовується під час відшкодування вартості фактично наданих послуг із психологічної допомоги отримувачам послуг протягом місяця.
Запланована вартість зазначених послуг, що надаються на підставі договору про відшкодування вартості послуг, розраховується як добуток глобальної ставки на місяць на одну мультидисциплінарну команду, кількості таких утворених команд та кількості місяців, на які укладено договір.
Фактична вартість зазначених послуг за місяць за кожним договором про відшкодування вартості послуг розраховується як добуток кількості мультидисциплінарних команд та глобальної ставки на місяць, до якої застосовуються коригувальні коефіцієнти, які розраховуються як співвідношення кількості отримувачів послуг, яким надали такі послуги протягом місяця, до кількості мультидисциплінарних команд, утворених суб’єктом надання послуг, із заокругленням до цілого числа і становлять:
1 - за надання послуг із психологічної допомоги 50 і більше отримувачам послуг протягом місяця;
0,75 - за надання послуг із психологічної допомоги від 35 до 49 отримувачів послуг протягом місяця;
0,5 - за надання послуг із психологічної допомоги від 20 до 34 отримувачів послуг протягом місяця;
0,25 - за надання послуг із психологічної допомоги від 11 до 19 отримувачів послуг протягом місяця;
0,1 - за надання послуг із психологічної допомоги від 1 до 10 отримувачів послуг протягом місяця.
8. Мінветеранів укладає договори про відшкодування вартості послуг, крім послуг, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів інших програм державного бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
9. Мінветеранів здійснює відшкодування вартості наданих послуг із психологічної допомоги на підставі поданих в установленому законодавством порядку звітів про послуги, які надані у звітному періоді відповідно до укладених договорів про відшкодування вартості послуг в межах бюджетних асигнувань, передбачених на відповідний період, та актів наданих послуг на рахунки суб’єктів надання послуг, зазначені у договорах про відшкодування вартості послуг.
10. Керівники суб’єктів надання послуг несуть персональну відповідальність за недостовірність поданої інформації про перелік, обсяг та якість наданих послуг, які підлягають оплаті за звітний період.
11. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:
оплату послуг, які безпосередньо не пов’язані з наданням послуг із психологічної допомоги;
фінансування заходів, які здійснюються за рахунок видатків, передбачених іншими бюджетними програмами;
здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку.
12. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
13. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.”.