Про забезпечення проведення конкурсного відбору проектів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка
Відповідно до пункту 6, підпункту 3 пункту 8 та абзацу другого пункту 14 Порядку проведення конкурсного відбору проектів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 року № 1009, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок проведення оцінки проектів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка;
Положення про Експертну групу з питань оцінки проектів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка;
Вимоги до інформаційної картки проекту (програми) та опису проекту (програми) транскордонного співробітництва, якому може надаватися державна фінансова підтримка;
2. Директорату регіональної політики (Подорожний В.) разом з Юридичним департаментом (Гуцул В.) подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Івана Лукерю.
ПОРЯДОК
проведення оцінки проектів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення оцінки проектів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка (далі - проєкти), що допущені до участі у конкурсному відборі та підлягають оцінці відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору проектів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватись державна фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 року № 1009 (далі - Порядок конкурсного відбору).
2. У цьому Порядку терміни «проєкт (програма) транскордонного співробітництва», «заявник проєкту» вживаються у значеннях, наведених в Законі України «Про транскордонне співробітництво», Порядку конкурсного відбору.
3. Засідання Експертної групи проводиться не пізніше ніж у місячний строк з дати закінчення строку подання проєктів (програм) транскордонного співробітництва для участі у конкурсному відборі.
На засіданні Експертної групи розглядаються пропозиції щодо розподілу проєктів між членами Експертної групи та схвалюється розподіл проєктів між членами Експертної групи.
Наступне засідання Експертної групи проводиться не пізніше, ніж у місячний строк з дати проведення засідання Експертної групи, на якому схвалено розподіл проєктів між членами Експертної групи.
4. Експертна група проводить оцінку проєктів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка, відповідно до переліку проєктів, які допущені до участі у конкурсному відборі та підлягають оцінці. Такий перелік, передбачений Порядком конкурсного відбору, надається Експертній групі Мінрегіоном не пізніше ніж за п’ять календарних днів до дати засідання Експертної групи.
5. Оцінка проєктів здійснюється за бальною системою відповідно до форми оцінювання проєктів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватись державна фінансова підтримка, наведеної у додатку до цього Порядку.
Оцінювання проєктів здійснюється за п’ятьма критеріями:
ефективність та інноваційність проєкту;
транскордонний вплив реалізації проєкту;
6. Оцінка проєктів здійснюється членами Експертної групи за шкалою від 0 (повна невідповідність критерію оцінювання) до 5 балів (повна відповідність критерію оцінювання). Кожен проєкт оцінюється не менш ніж п’ятьма членами Експертної групи.
7. За результатами проведення оцінки проєктів на засіданні Експертної групи складається протокол, у якому зазначаються результати оцінки проєктів.
8. Підписаний членами Експертної групи протокол з підсумковими оцінками проєктів розглядається Міжвідомчою комісією з питань підтримки транскордонного співробітництва, утвореною відповідно до Положення про Міжвідомчу комісію з питань підтримки транскордонного співробітництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 року № 1009.
Додаток |
ФОРМА
оцінювання проєктів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватись державна фінансова підтримка
№ з/п | Критерії оцінювання проєктів | Пояснення до критеріїв | Інтервал оцінки | Бал, виставлений експертом | Коментарі та обґрунтування оцінки |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
1. Актуальність проєкту | 0-10 |
|
| ||
1.1 | Відповідність проєкту цілям Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2020 року № 695, пріоритетним напрямам та очікуваним результатам Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 408, цілям відповідних регіональних стратегій розвитку та планам заходів з їх реалізації | Джерело даних - Анотація, пункти 1, 2 підрозділу 3 розділу ІІ Опису проєкту, логіко-структурна матриця проєкту. | 0-5 |
|
|
1.2 | Відповідність проєкту потребам цільових груп | Джерело даних - пункт 1 підрозділу 3 розділу II Опису проєкту. | 0-5 |
|
|
2. Якість підготовки проєкту | 0-25 |
|
| ||
2.1 | Доцільність та реалістичність заявлених цілей, результатів і запропонованої діяльності | Джерело даних - пункти 1-4 підрозділу 3 розділу II Опису проєкту, логіко-структурна матриця проєкту. | 0-5 |
|
|
2.2 | Наявність показників цілей і результатів, визначеність процедур їх моніторингу та доступність джерел перевірки показників | Джерело даних - пункт 7 підрозділу 3 розділу II Опису проєкту, логіко-структурна матриця проєкту. | 0-5 |
|
|
2.3 | Наявність вичерпного аналізу ризиків, пов’язаних із впровадженням проєкту, та стратегії їх | Джерело даних - пункт 6 підрозділу 3 розділу II Опису проєкту, логіко-структурна матриця проєкту. | 0-5 |
|
|
2.4 | Чіткість і структурованість бюджету, його відповідність запланованій діяльності | Джерело даних - пункти 2-4, 7 підрозділу 3 розділу II Опису проєкту, Бюджет проєкту, логіко-структурна матриця проєкту. | 0-5 |
|
|
2.5 | Обґрунтованість та доцільність видатків | Джерело даних - пункти 2-4, 7 підрозділу 3 розділу II Опису проєкту, Бюджет проєкту, логіко-структурна матриця проєкту. | 0-5 |
|
|
3. Ефективність та інноваційність проєкту | 0-15 |
|
| ||
3.1 | Соціально-економічний ефект від реалізації проєкту, зокрема в транскордонному вимірі | Джерело даних - пункт 4 підрозділу 3 розділу II Опису проєкту. | 0-5 |
|
|
3.2 | Екологічна ефективність | Джерело даних - пункт 4 підрозділу 3 розділу II Опису проєкту. | 0-5 |
|
|
3.3 | Інноваційність проєкту | Джерело даних - пункт 4 підрозділу 3 розділу II Опису проєкту. | 0-5 |
|
|
4. Транскордонний вплив реалізації проєкту | 0-30 |
|
| ||
4.1 | Географія впливу проєкту | Джерело даних - пункт 5 підрозділу 3 розділу II Опису проєкту. |
|
|
|
| Місцевий рівень | Реалізація проєкту передбачає залучення виконавців проєкту та цільових груп проєкту в межах громади (громад) України та громади (громад) іншої (інших) держави (держав). | 5 |
|
|
| Регіональний рівень | Реалізація проєкту охоплює залучення виконавців проєкту та цільових груп проєкту в межах щонайменше однієї області України та відповідної адміністративно-територіальної одиниці іншої держави. | 10 |
|
|
4.2 | Кількість партнерів-представників інших держав, які долучені до реалізації проєкту | Джерело даних - пункт 5 підрозділу 3 розділу II Опису проєкту. |
|
|
|
1 партнер | 5 |
|
| ||
2 і більше партнерів | 10 |
|
| ||
4.3 | Вплив проєкту на формування взаємовигідних дружніх відносин України та інших держав | Джерело даних - Анотація, пункт 5 підрозділу 3 розділу II Опису проєкту. | 0-5 |
|
|
4.4 | Вплив проєкту на формування позитивного іміджу України на міжнародній арені | Джерело даних - пункт 5 підрозділу 3 розділу II | 0-5 |
|
|
5. Сталість результатів проєкту | 0-20 |
|
| ||
5.1 | Наявна можливість подальшого використання отриманих результатів із визначенням конкретних джерел фінансування | Джерело даних - пункт 8 підрозділу 3 розділу ІІ | 0-5 |
|
|
5.2 | Наявність співфінансування проєкту із місцевого бюджету та інших джерел: | Джерело даних - Бюджет проєкту, логіко-структурна матриця проєкту. |
|
|
|
11-30 % | 5 |
|
| ||
31-50 % | 10 |
|
| ||
більше 50 % | 15 |
|
|