open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

МЕМОРАНДУМ
про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Єгипетським космічним агентством про співробітництво в космічній сфері та використання космічного простору в мирних цілях


Дата вчинення:

16.12.2021


Дата набрання чинності для України:

16.12.2021

Державне космічне агентство України (ДКА) та Єгипетське космічне агентство (EgSA) (далі іменовані окремо «Сторона», а разом - «Сторони»), уклали цей Меморандум про Взаєморозуміння (далі іменований «Меморандум»).

Оскільки Україна та Єгипет мали тісні відносини співпраці в космічній програмі протягом багатьох років,

Оскільки ДКА має великий досвід у реалізації космічних програм, проектів застосування дистанційного зондування та послуг із запусків супутників,

Оскільки EgSA є єгипетським державним агентством, відповідальним за реалізацію дослідницько-технологічних програм у сфері космосу та управління використанням даних дистанційного зондування,

Оскільки обидві Сторони мають намір зміцнити традиційні відносини дружби та співробітництва між їхніми державами, беручи до уваги взаємну зацікавленість у розширенні мирного використання космічного простору,

Оскільки обидві Сторони мають намір встановити результативні форми двостороннього співробітництва в галузі космічної діяльності, що сприятиме розвитку соціальних, економічних та культурних аспектів на користь народів обох держав та заохочуватиме комерційно-виробниче співробітництво між обома державами в космічній сфері.

Обидві Сторони домовилися:

Стаття 1
ЦІЛІ

Цілями цього Меморандуму є наступне:

1. Відновлення та розширення співробітництва між двома державами у галузі космічних технологій, космічних досліджень та освоєння космосу в мирних цілях.

2. Встановлення рамок співробітництва між Сторонами в сфері мирного використання космічних технологій та застосування дистанційного зондування.

3. Заохочення обміну знаннями та досвідом між Сторонами через діяльність з освоєння космічного простору з метою мирного його використання.

4. Використання об’єктів, людських ресурсів та технологій космічного сектору держав Сторін.

Стаття 2
НАПРЯМИ СПІВРОБІТНИЦТВА

1. У рамках законодавства, що застосовуються в обох державах, обидві Сторони домовилися шляхом взаємної координації співпрацювати за наступними напрямами, що стосуються космічних технологій та застосування дистанційного зондування:

a) співпраця в дослідно-технологічних проєктах, пов’язаних із застосуванням космічних технологій та управлінням даними дистанційного зондування для різних застосувань.

b) обмін візитами та організація семінарів/конференцій/симпозіумів з різних видів науково-дослідної діяльності, пов’язаних із вищезгаданими сферами, які проводяться за координації української та єгипетської Сторін.

c) використання наявних ресурсів та промислових потужностей обох Сторін з метою сприяння реалізації спільних проєктів у вищезгаданих сферах співпраці.

d) навчання єгипетських фахівців у спеціалізованих лабораторіях України.

e) розвиток потенціалу єгипетських інженерів у сфері управління космічними проєктами.

f) реалізація спільних проєктів з розробки нових матеріалів і передових виробничих технологій для космічних застосувань.

g) включення єгипетської промисловості у виробництво компонентів супутників: обговорення керівних принципів та запропонованих механізмів.

h) можливість приймання українських експертів на певні періоди часу (від 6 місяців до 1 року) з метою приєднання їх до єгипетської команди у конкретних сферах. Деталі, пов’язані з кількістю експертів, періодами часу та фінансовими питаннями, визначаються додатково.

i) обмін супутниковими даними дистанційного зондування приймаючих станцій держав обох Сторін.

j) використання наземної інфраструктури супутникових станцій та центрів для аналізу та застосування даних.

k) використання випробувальних об’єктів, що використовуються під час циклу розробки супутників дистанційного зондування.

l) співробітництво в проєктуванні, розробці, виготовленні, монтажі та інтеграції, верифікації та експлуатації на орбіті мікросупутників.

m) управління космічними проєктами.

n) експлуатація супутників дистанційного зондування на початкових орбітах та процес калібрування бортових підсистем.

2. Додаткові напрями співробітництва у космічній сфері будуть визначені за взаємною координацією Сторін.

Стаття 3
РОБОЧІ ГРУПИ

Якщо це буде визнано необхідним і у випадку взаємної зацікавленості в більш детальному управлінні окремими аспектами спільної діяльності, для встановлення порядку, якого слід буде дотримуватися при виконанні узгоджених проєктів, а також для опрацювання пропозицій щодо нових напрямів співробітництва та шляхів взаємодії, Сторони можуть створювати спільні робочі групи, до роботи яких можуть залучатись повноважні представники виконавчих організацій.

Стаття 4
ВИКОНАВЧІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ОКРЕМІ ДОМОВЛЕНОСТІ

1. За взаємною згодою Сторони можуть залучати до реалізації окремих напрямів співробітництва, визначених статтею 2 цього Меморандуму, підприємства, установи та організації будь-яких форм власності (далі - «виконавчі організації»).

2. З метою виконання цього Меморандуму Сторони та/або виконавчі організації укладатимуть окремі домовленості, які визначатимуть правила та умови виконання відповідних напрямів співробітництва, включаючи, у разі необхідності, питання розподілу прав інтелектуальної власності, фінансування, обміну інформацією та інші.

Стаття 5
ПРИНЦИПИ ФІНАНСУВАННЯ

Сторони та/або виконавчі організації не несуть фінансові зобов’язання стосовно виконання цього Меморандуму, якщо тільки це не погоджено в окремих домовленостях, як це зазначено у статті 4 цього Меморандуму.

Стаття 6
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ

1. Кожна Сторона або виконавча організація володіє правами на об’єкти інтелектуальної власності, розроблені та/або створені нею до укладення або поза сферою застосування цього Меморандуму.

2. Всі об’єкти інтелектуальної власності, розроблені та/або створені самостійно однією зі Сторін або її виконавчими організаціями у ході виконання заходів за цим Меморандумом, залишаються у власності цієї Сторони або її виконавчої організації, відповідно до законодавства її держави.

3. У разі, якщо об’єкти інтелектуальної власності спільно розроблені та/або створені Сторонами та/або виконавчими організаціями у ході виконання цього Меморандуму, Сторони визначають умови спільного права власності, захисту результатів та прав використання об’єктів такої інтелектуальної власності в окремих домовленостях, як зазначено в статті 4 цього Меморандуму.

Стаття 7
ОБМІН ІНФОРМАЦІЄЮ

1. На виконання цього Меморандуму Сторони не обмінюватимуться інформацією, що відноситься до державної таємниці.

2. Інформація, надана однією Стороною іншій під час співробітництва в рамках цього Меморандуму, вважається конфіденційною та не повинна розголошуватися будь-якій третій стороні повністю або частково без попереднього письмового схвалення іншої Сторони. Конфіденційна інформація, надана кожною Стороною, залишається власністю тієї Сторони, що її надає.

Стаття 8
ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

Будь-який спір, що виникає внаслідок виконання або тлумачення цього Меморандуму, вирішується мирно шляхом дружніх консультацій або переговорів між Сторонами.

Стаття 9
ПОГОДЖЕННЯ ТА КОНСУЛЬТАЦІЇ

1. Обидві Сторони проводитимуть щорічні консультації з питань співробітництва в сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях на рівні керівників Сторін та виконавчих організацій з метою забезпечення механізму моніторингу виконання цього Меморандуму та подання пропозицій щодо нових видів спільної діяльності.

2. З метою розгляду конкретних питань, пов’язаних із виконанням цього Меморандуму, Сторони за взаємною письмовою згодою можуть проводити наради за участю відповідних посадовців та експертів. Без шкоди для норм і принципів, встановлених цим Меморандумом, на цих нарадах можуть бути надані рекомендації щодо необхідних додаткових заходів для досягнення цілей цього Меморандуму.

Стаття 10
ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ

1. До цього Меморандуму за згодою Сторін можуть бути внесені зміни або доповнення у формі окремих протоколів. Зазначені протоколи набирають чинності з дати їх підписання.

2. Зміни та доповнення до цього Меморандуму становитимуть його невід’ємну частину.

Стаття 11
ЧИННІСТЬ МЕМОРАНДУМУ

1. Цей Меморандум набирає чинності з дати його підписання та залишається чинним протягом початкового періоду в п’ять років, а згодом термін його автоматично продовжується, якщо одна зі Сторін не заявить про свій намір припинити його дію шляхом письмового повідомлення, поданого іншій Стороні за шість місяців до закінчення терміну дії початкового періоду дії чи, у разі його автоматичного продовження, до закінчення кожного наступного періоду дії.

2. У разі припинення дії цього Меморандуму, його положення застосовуються до всіх незавершених проєктів та робіт, узгоджених Сторонами або виконавчими організаціями. Припинення дії цього Меморандуму не звільняє Сторони та/або виконавчі організації від зобов’язань, взятих ними на себе цим Меморандумом та окремими домовленостями до припинення їхньої дії.

НА ПОСВІДЧЕННЯ ЦЬОГО Сторони, належним чином уповноважені, підписали цей Меморандум.

Вчинено в м. Каїр 16 грудня 2021 року в двох примірниках, кожен українською, арабською та англійською мовами, при цьому всі тексти є рівноавтентичними.

У разі виникнення розбіжностей щодо тлумачення цього Меморандуму, перевага надаватиметься тексту англійською мовою.


за Державне космічне агентство України

за Єгипетське космічне агентство


(підпис)

(підпис)


Володимир ТАФТАЙ

Мохамед ЕЛЬ-КУСІ


Голова Державного
космічного агентства України

Виконавчий директор
Єгипетського космічного агентства


  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: