open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

МЕМОРАНДУМ
про взаєморозуміння між Державною службою фінансового моніторингу України та Підрозділом фінансової розвідки Люксембургу щодо співробітництва в обміні фінансовою інформацією стосовно відмивання коштів, пов’язаних предикатних злочинів та фінансування тероризму


Дата вчинення:

13.07.2022


Дата набрання чинності для України:

13.07.2022

Державна служба фінансового моніторингу України та Підрозділ фінансової розвідки Люксембургу (далі окремо - «Сторона», або разом - «Сторони»),

ВРАХОВУЮЧИ їх зацікавленість у розвитку співробітництва між Сторонами у сфері боротьби з відмиванням коштів, пов’язаними предикатними злочинами та фінансуванням тероризму,

ВВАЖАЮЧИ, що спільним інтересом держав Сторін є сприяння переслідуванню осіб, підозрюваних у відмиванні коштів, пов’язаних предикатних злочинах та фінансуванні тероризму,

У ПОВНІЙ МІРІ ВІДПОВІДАЮЧИ Принципам інформаційного обміну між підрозділами фінансової розвідки Егмонтської групи,

ДОМОВИЛИСЯ про таке:

Стаття 1

Сторони, відповідно до національного законодавства держав Сторін, співпрацюють щодо збирання, обробки та аналізу інформації, яка є у їх розпорядженні, про фінансові операції, відносно яких існує підозра, що вони стосуються відмивання коштів, пов’язаних предикатних злочинів та фінансування тероризму.

З цією метою, Сторони, за принципом взаємності, обмінюються в письмовій формі за власною ініціативою або на запит будь-якою наявною інформацією, що може мати відношення до аналізу Сторонами фінансових операцій, що стосуються відмивання коштів, пов’язаних предикатних злочинів та фінансування тероризму, а також фізичних або юридичних осіб, які залучені до здійснення таких операцій.

Будь-який запит на отримання інформації:

- супроводжується стислим, актуальним та фактичним викладенням основних фактів справи, що аналізується, та потенційним зв’язком з державою запитуваної Сторони;

- визначає інформацію про причину та терміновість запиту;

- визначає мету, для якої буде використовуватися інформація; та

- містить в собі достатню інформацію, щоб запитувана Сторона могла визначити, чи відповідає запит національному законодавству держави запитуваної Сторони.

Стаття 2

Для належного виконання запиту запитувана Сторона, у разі необхідності, може вимагати будь-яку додаткову інформацію, яка надається Стороною, що запитує.

Запитувана Сторона підтверджуватиме отримання запитів та своєчасно надаватиме відповіді на такі запити. Запитувана Сторона надалі докладатиме всі зусилля для своєчасного надання проміжних або часткових відповідей у тих випадках, коли можуть бути затримки в наданні повної відповіді.

Відповідно до цього Меморандуму про взаєморозуміння (Меморандуму), з метою обміну інформацією, за умови дотримання обмежень, встановлених національним законодавством держави запитуваної Сторони, запитувана Сторона надаватиме Стороні, що запитує, інформацію, до якої запитувана Сторона має право доступу або може отримати безпосередньо чи опосередковано, в цілях здійснення своєї аналітичної функції відповідно до національного законодавства.

Стаття 3

Інформація, якою обмінюються Сторони, використовується лише для цілей, для яких вона запитувалась та надавалась. Будь-яке розповсюдження інформації іншим сторонам або будь-яке використання такої інформації сторонами іншими, ніж початково погодженими, передбачає отримання попереднього дозволу запитуваної Сторони. У будь-якому випадку така інформація може використовуватися лише для розвідувальних цілей. Сторона, яка отримує інформацію, може використовувати таку інформацію лише стосовно злочинів, що розслідуються, описаних у запиті (у випадку запиту).

За запитом та в міру можливості, Сторони надають одна одній зворотній зв’язок щодо використання наданої інформації, а також інформацію щодо результатів проведеного на основі наданої інформації аналізу.

Стаття 4

Сторони не допускають використання або розповсюдження будь-якої інформації та/або документів, отриманих в рамках цього Меморандуму, в інших цілях, ніж тих, що визначені цим Меморандумом, без попередньої письмової згоди Сторони, яка надала таку інформацію. Отримання попереднього дозволу від запитуваної Сторони передуватиме будь-якому розповсюдженню інформації іншим органам влади чи будь-якому використанню такої інформації Сторонами іншими, ніж початково погодженими.

Попередня згода на подальше використання або розповсюдження інформації надається Сторонами своєчасно та в максимально можливій мірі. У такій згоді не буде відмовлено, якщо це не виходитиме за межі застосування Сторонами, що надають інформацію, положень законодавства у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму держави запитуваної Сторони; не матиме негативного впливу на кримінальне провадження; не буде чітко непропорційним законним інтересам фізичної чи юридичної особи або держави запитуваної Сторони або відповідатиме основоположним принципам її національного законодавства. Будь-яка відмова від надання попередньої письмової згоди має бути належним чином мотивована та подана в письмовій формі.

Стаття 5

Інформація та/або документи, отримані на основі цього Меморандуму, є конфіденційними і на них поширюється рівень захисту, аналогічний передбаченому національним законодавством держави запитуваної Сторони, для подібної інформації, отриманої з національних джерел.

Стаття 6

Сторони спільно узгоджують, відповідно до законодавства держав Сторін, прийнятні процедури спілкування, в тому числі щодо обміну інформацією, та консультують одна одну з метою виконання положень цього Меморандуму.

Спілкування між Сторонами здійснюються англійською мовою, а обмін інформацією відбувається захищеним способом та через надійні канали зв’язку чи механізми. З цією метою, Сторони будуть використовувати захищений канал зв’язку Егмонтської групи, будь-яку систему правонаступників або будь-яку іншу мережу, узгоджену між Сторонами, що забезпечує рівень безпеки, надійності та ефективності, щонайменше еквівалентний рівню безпеки захищеного каналу зв’язку Егмонтської групи.

Стаття 7

Сторони відмовляють у наданні інформації у випадку, якщо надання такої інформації буде не співрозмірним із законними інтересами фізичної або юридичної особи, може завдати шкоди суверенітету, безпеці, громадському порядку, національним або іншим суттєвим інтересам або суперечити національному законодавству держави запитуваної Сторони.

Якщо запитувана Сторона визначає, що запит на інформацію не може бути задоволений, запитувана Сторона повідомляє Сторону, яка запитує, про таке рішення у письмовій формі.

Запитувана Сторона не повинна відмовляти у наданні допомоги, якщо:

- запит також вважається пов’язаним з податковими питаннями;

- законодавство вимагає від фінансових установ або визначених нефінансових установ та професій (крім випадків, коли до відповідної інформації, яка запитується, застосовуються обмеження щодо правових привілеїв чи професійної таємниці) зберігати таємницю або конфіденційність;

- у державі запитуваної Сторони триває досудове розслідування або судове провадження, окрім випадків, коли допомога перешкоджатиме такому досудовому розслідуванню або судовому провадженню;

- природа чи статус (цивільний, адміністративний, правоохоронний тощо) запитуваної Сторони відрізняється від Сторони, яка запитує;

- справа, якої стосується запит, не вважається відповідною або підозрілою, або конкретний тип предикатного злочину не відомий на стадії аналізу.

Стаття 8

Цей Меморандум може бути змінений у будь-який час за взаємною письмовою згодою Сторін. За погодженням обох Сторін, будь-які зміни становлять невід’ємну частину цього Меморандуму та набирають чинності з дати їх підписання обома Сторонами.

Стаття 9

Усі спори щодо тлумачення або застосування положень цього Меморандуму вирішуються шляхом переговорів між Сторонами.

Стаття 10

Цей Меморандум укладається на невизначений строк та набирає чинності з дати його підписання обома Сторонами.

Дія цього Меморандуму може бути припинена у будь-який час будь-якою зі Сторін шляхом письмового повідомлення іншій Стороні про свій намір припинити дію цього Меморандуму не менш як за три (3) місяці до запланованої дати припинення дії.

Положення та умови цього Меморандуму, які стосуються конфіденційності щодо інформації, одержаної до припинення дії цього Меморандуму, залишаються чинними після припинення цього Меморандуму.

Вчинено в м. Київ 22 лютого 2022 року та в м. Люксембург 13 July 2022 року у двох примірниках, кожний українською та англійською мовами, усі тексти є рівно автентичними.

У разі виникнення розбіжностей щодо тлумачення та/або застосування положень цього Меморандуму переважну силу матиме текст англійською мовою.


За Державну службу
фінансового моніторингу України

(підпис)

Ігор ЧЕРКАСЬКИЙ

Голова

За Підрозділ
фінансової розвідки Люксембургу

(підпис)

Макс БРАУН

Директор


  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: