open Про систему
Нечинна

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

РІШЕННЯ

08.03.2022  № 144

Про упорядкування проведення операцій на ринках капіталу на період дії воєнного стану

Відповідно до пункту 13 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків", у зв'язку з введенням воєнного стану відповідно до Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 р., з урахуванням рішень Комісії № 136-143, прийнятих в період дії воєнного стану, з метою мінімізації негативного впливу наслідків військової агресії Російської Федерації проти України та сприяння стабільності ринків капіталу, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:

1. Тимчасово з 11:00 24 лютого 2022 року зупинити розміщення, обіг та викуп всіх цінних паперів, окрім проведення операцій, необхідних для здійснення:

1) Національним банком монетарної та грошово-кредитної політики;

2) Міністерством фінансів операцій з обслуговування державного боргу.

2. Визначити перелік операцій, що можуть проводитись інвестиційними фірмами на період дії воєнного стану (додаток № 1 до цього рішення).

3. Тимчасово з 11:00 24 лютого 2022 року зупинити проведення операцій в системі депозитарного обліку, крім операцій згідно додатка 2 до цього рішення.

4. Затвердити перелік міжнародних ідентифікаційних кодів цінних паперів, операції з якими дозволені на вторинному ринку на період дії воєнного часу (додаток № 3 до цього рішення).

5. Визначити перелік операцій, що можуть проводитись у системах клірингового обліку осіб, які провадять клірингову діяльність, на період дії воєнного стану (додаток № 4 до цього рішення).

6. Тимчасово з 11:00 24 лютого 2022 року:

1) компаніям з управління активами, зберігачам активів ІСІ та зберігачам активів НПФ зупинити проведення операцій з активами ІСІ та НПФ відповідно;

2) адміністраторам недержавних пенсійних фондів зупинити проведення операцій в системах персоніфікованого обліку учасників недержавних пенсійних фондів, крім проведення операцій, передбачених додатком № 6 до цього рішення;

3) особам, які провадять діяльність з управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю (далі - управителі ФФБ/ФОН), зупинити проведення операцій з активами ФФБ та ФОН, крім проведення операцій, передбачених додатком № 7 до цього рішення.

7. Визначити перелік операцій, що можуть проводитись з активами ІСІ на період дії воєнного стану (додаток № 5 до цього рішення).

8. Визначити перелік операцій, що можуть проводитись з активами недержавних пенсійних фондів на період дії воєнного стану (додаток № 6 до цього рішення).

9. Визначити перелік операцій, що можуть проводитись управителями ФФБ/ФОН на період дії воєнного стану (додаток № 7 до цього рішення).

10. Учасникам ринків капіталу забезпечити подання звітних даних до Комісії протягом 5 робочих днів після завершення дії воєнного часу.

11. Визнати такими, що втратили чинність, рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку згідно додатку № 8 до цього рішення.

12. Це рішення набирає чинності з моменту його опублікування на офіційному вебсайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

13. Контроль за виконанням цього рішення покласти на членів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку відповідно до розподілу повноважень.

Голова Комісії

Р. Магомедов


Протокол засідання Комісії
від 08 березня 2022 р. № 14


Додаток № 1
до рішення Комісії
08.03.2022  № 144

ПЕРЕЛІК
операцій, що можуть проводитись інвестиційними фірмами на період дії воєнного стану

1. Дозволити проведення інвестиційним фірмам операцій з державними цінними паперами на вторинному ринку, що мають міжнародний ідентифікаційний код цінних паперів відповідно до додатка № 3 до цього рішення.

2. Дозволити інвестиційним фірмам укладати договори, передбачені Вимогами (правилами) щодо здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 640 від 03.11.2020 р., для проведення операцій щодо державних цінних паперів згідно додатка № 3 до цього рішення:

1) для фізичних осіб - резидентів - на підставі даних паспорта громадянина України та даних реєстраційної номера карти обліку платника податків;

2) для юридичних осіб, зареєстрованих відповідно до законодавства України, - на підставі даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Укладання договорів, зазначених у цьому пункті, може здійснюватись за результатами заходів щодо ідентифікації та верифікації клієнтів, що здійснюються засобами мобільного зв'язку та/або електронної пошти.

3. Після завершення дії воєнного часу інвестиційним фірмам протягом 10 робочих днів здійснити заходи щодо завершення процедур ідентифікації та верифікації клієнтів відповідно до вимог нормативно-правових актів Комісії.

У разі непроходження клієнтів процедур ідентифікації та верифікації депонентів відповідно до вимог нормативно-правових актів Комісії у зазначені у цьому пункті строки, інвестиційні фірми зобов'язані припинити обслуговування таких клієнтів за договорами, укладеними відповідно до пункту 2 цього додатка, до проведення клієнтом таких процедур.



Додаток № 2
до рішення Комісії
08.03.2022  № 144

ПЕРЕЛІК
операцій, що можуть проводитись у системі депозитарного обліку на період дії воєнного стану

1. Депозитарним установам, яким Національним депозитарієм відкрито агреговані рахунки, невідкладно забезпечити передання копій оригінальних інформаційних масивів системи депозитарного обліку, сформованих станом на 11:00 24 лютого 2022 року, до Національного депозитарію України для забезпечення його подальшого резервного копіювання та зберігання.

2. Центральному депозитарію та депозитарним установам забезпечити здійснення виплати доходів/сум погашення (крім дивідендів) грошовими коштами за випусками, щодо яких Центральним депозитарієм до 00.00 24.02.2022 було сформовано реєстр власників іменних цінних паперів / перелік осіб, які мають право на отримання доходу за цінними паперами.

3. Депозитарним установам, у разі отримання коштів для здійснення виплат та інших платежів за державними цінними паперами, здійснювати такі виплати за виключенням операцій на користь наступних осіб:

1) фізичних осіб, які є громадянами Російської Федерації або Республіки Білорусь;

2) юридичних осіб, контролерами або бенефіціарами, в тому числі кінцевими, є фізичні особи, які є громадянами Російської Федерації або Республіки Білорусь;

3) юридичних осіб, контролерами або бенефіціарами, в тому числі кінцевими, є юридичні особи, зареєстровані за законодавством Російської Федерації або Республіки Білорусь;

4) юридичних осіб, контролерами або бенефіціарами, в тому числі кінцевими, є Російська Федерація або Республіка Білорусь.

4. Депозитарні установи за зверненням депонента мають право здійснювати адміністративні операції з оновлення даних анкети рахунку в цінних паперах в частині оновлення інформації щодо:

1) реквізитів банківського рахунку, на який депозитарна установа має перераховувати доходи та інші виплати відповідно до законодавства;

2) адресу електронної пошти та/або номер контактного мобільного телефону депонента.

5. Депозитарні установи мають право відкривати рахунки в цінних паперах для проведення операцій щодо державних цінних паперів згідно додатка № 3 до цього рішення:

1) для фізичних осіб - резидентів - на підставі даних паспорта громадянина України та даних реєстраційного номера карти обліку платника податків;

2) для юридичних осіб, зареєстрованих відповідно до законодавства України, - на підставі даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відкриття рахунків, зазначених у цьому пункті, може здійснюватись за результатами заходів щодо ідентифікації та верифікації клієнтів, що здійснюються засобами мобільного зв'язку та/або електронної пошти.

6. У разі відкриття депонентам агрегованих рахунків депозитарні установи зобов'язані забезпечити передання копій оригінальних інформаційних масивів системи депозитарного обліку щодо таких агрегованих рахунків, сформованих станом на кінець кожного операційного дня, до Національного банку України.

7. Після завершення дії воєнного часу депозитарним установам протягом 10 робочих днів здійснити заходи щодо завершення процедур ідентифікації та верифікації депонентів відповідно до вимог нормативно-правових актів Комісії.

У разі непроходження депонентом процедур ідентифікації та верифікації депонентів відповідно до вимог нормативно-правових актів Комісії у зазначені у цьому пункті строки, депозитарні установи зобов'язані зупинити проведення будь-яких операцій за рахунками, відкритими відповідно до пункту 5 цього додатка до проведення депонентом таких процедур.

8. Депозитарним установам забезпечити проведення облікових операцій щодо державних цінних паперів згідно додатка № 3 до цього рішення.

9. Депозитарним установам забезпечити проведення депозитарних операцій, необхідних для забезпечення виконання зобов'язань за договорами РЕПО, укладеними до 00.00 24 лютого 2022 року в режимі "РЕПО з контролем ризиків" щодо державних цінних паперів, що є предметом цих договорів, за умови, що до дати погашення таких державних цінних паперів залишилось не більше 5 робочих днів, без застосування процедур примусового припинення зобов'язань.



Додаток № 3
до рішення Комісії
08.03.2022  № 144

ПЕРЕЛІК
міжнародний ідентифікаційний код цінних паперів, операції з якими дозволені на вторинному ринку на період дії воєнного часу

1. UA4000221436

2. UA4000225668



Додаток № 4
до рішення Комісії
08.03.2022  № 144

ПЕРЕЛІК
операцій, що можуть проводитись у системах клірингового обліку осіб, які провадять клірингову діяльність, на період дії воєнного стану

1. Дозволити особам, які провадять клірингову діяльність, проведення клірингових операцій з державними цінними паперами згідно додатка № 3 до цього рішення.

2. Особам, яка провадять клірингову діяльність, забезпечити проведення операцій, необхідних для забезпечення виконання зобов'язань за договорами РЕПО, укладеними до 00.00 24 лютого 2022 року в режимі "РЕПО з контролем ризиків" щодо державних цінних паперів, що є предметом цих договорів, за умови, що до дати погашення таких державних цінних паперів залишилось не більше 5 робочих днів, без застосування процедур примусового припинення зобов'язань.



Додаток № 5
до рішення Комісії
08.03.2022  № 144

ПЕРЕЛІК
операцій, що можуть проводитись з активами ІСІ, на період дії воєнного стану

1. Дозволити проведення зберігачам активів ІСІ та компаніям з управління активами наступних операцій з активами ІСІ, управління активами яких здійснюють такі компанії:

1) придбавати за рахунок активів ІСІ державні цінні папери, що мають міжнародний ідентифікаційний код цінних паперів відповідно до додатка № 3 до цього рішення;

2) до завершення дії воєнного часу, відображати операції, здійсненні відповідно до цього пункту, у документах відповідного ІСІ без зміни розміру вартості чистих активів такого ІСІ.



Додаток № 6
до рішення Комісії
08.03.2022  № 144

ПЕРЕЛІК
операцій, що можуть проводитись з активами недержавних пенсійних фондів на період дії воєнного стану

1. Адміністраторам недержавних пенсійних фондів невідкладно забезпечити передання копій оригінальних інформаційних масивів систем персоніфікованого обліку учасників недержавних пенсійних фондів, сформованих станом на 11:00 24 лютого 2022 року, до ДУ "АРІФРУ" у вигляді архівних файлів в форматі *.ZIP через кабінет інформаційних послуг ДУ "АРІФРУ".

ДУ "АРІФРУ" забезпечити подальше передання отриманої інформації до Комісії для подальшого зберігання отриманої інформації.

2. За умови технічної можливості та належної взаємодії між компанією з управління активами, зберігачем активів та адміністратором НПФ, зокрема щодо проведення розрахунку чистої вартості одиниці пенсійних активів відповідного НПФ не рідше ніж раз на місяць (але при кожному проведенні операцій, передбачених цим пунктом), дозволити наступні операції з активами НПФ:

1) зберігачі активів НПФ мають право виконувати розпорядження адміністраторів недержавних пенсійних фондів щодо здійснення виплат особам - учасникам недержавного пенсійного фонду, з якими укладено договір про виплату пенсії на визначений строк, відповідно до умов таких договорів, одноразових пенсійних виплат учасникам (спадкоємцям учасників) за наявності підстав, передбачених законодавством, та за умови відповідності таких розпоряджень вимогам законодавства та документам недержавного пенсійного фонду;

2) зберігачі активів мають право виконувати розпорядження компанії з управління активами щодо укладання нових договорів щодо розміщення коштів на депозитних рахунках банків;

3) при розрахунку вартості активів та чистої вартості активів мають враховуватися кошти, отримані в результаті отримання пасивних доходів на активи НПФ;

4) зберігачі активів мають право виконувати розпорядження компанії з управління активами щодо придбання за рахунок коштів НПФ державних цінних паперів згідно додатка № 3 до цього рішення;

5) адміністратори НПФ мають право розподіляти в системі персоніфікованого обліку отримані внески роботодавця на індивідуальні пенсійні рахунки учасників НПФ;

6) адміністратори НПФ мають право розподіляти в системі персоніфікованого обліку отримані внески учасників на власне ім'я на їх індивідуальні пенсійні рахунки.

3. Компаніям з управління активами разом з зберігачем активів відповідного НПФ, у встановленому законодавством порядку, забезпечити здійсненням відповідного перерахунку чистої вартості одиниці пенсійних активів.

4. Адміністраторам недержавних пенсійних фондів забезпечити відображення в системах персоніфікованого обліку учасників недержавних пенсійних фондів наслідків операцій, проведених відповідно до пунктів 2 та 3 цього додатка.



Додаток № 7
до рішення Комісії
08.03.2022  № 144

ПЕРЕЛІК
операцій, що можуть проводити управителі ФФБ/ФОН, на період дії воєнного стану

1. Управителям ФФБ/ФОН невідкладно забезпечити передання копій оригінальних інформаційних масивів внутрішніх систем обліку управителя, сформованих станом на 11:00 24 лютого 2022 року, до ДУ "АРІФРУ" у вигляді архівних файлів в форматі *.ZIP через кабінет інформаційних послуг ДУ "АРІФРУ".

ДУ "АРІФРУ" забезпечити подальше передання отриманої інформації до Комісії для подальшого зберігання отриманої інформації.

2. Дозволити проведення управителям ФФБ/ФОН наступних операцій з активами ФФБ та ФОН, управління активами яких здійснюють такі компанії:

1) придбавати за рахунок активів ФФБ або ФОН державні цінні папери, що мають міжнародний ідентифікаційний код цінних паперів відповідно до додатка № 3 до цього рішення;

2) до завершення дії воєнного часу відображати операції, здійснені відповідно до цього пункту, у документах відповідного ФФБ та ФОН без зміни розміру вартості активів такого ФФБ або ФОН.



Додаток № 8
до рішення Комісії
08.03.2022  № 144

ПЕРЕЛІК
рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що визнаються такими, що втратили чинність

1. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 136 від 24.02.2022 р.;

2. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 137 від 28.02.2022 р.;

3. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 138 від 01.03.2022 р.;

4. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 140 від 02.03.2022 р.;

5. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 141 від 03.03.2022 р.;

6. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 143 від 04.03.2022 р.

{Текст взято з сайту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку https://www.nssmc.gov.ua}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: