open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

27.05.2014

UA

Офіційний вісник Європейського Союзу

L 157/76

(До Розділу IV: Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею
Глава 3. Технічні бар’єри у торгівлі)

ДЕЛЕГОВАНИЙ РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ (ЄС) № 568/2014
від 18 лютого 2014 року
про внесення змін до додатка V до Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 305/2011 стосовно оцінювання та перевірки стабільності експлуатаційних характеристик будівельної продукції

ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ,

Беручи до уваги Договір про функціонування Європейського Союзу,

Беручи до уваги Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 305/2011 від 9 березня 2011 року про встановлення гармонізованих умов для реалізації будівельної продукції та скасування Директиви Ради 89/106/ЄЕС (1), зокрема його статтю 60(e),

Оскільки:

(1) Відповідно до статті 28 Регламенту (ЄС) № 305/2011, оцінювання та перевірка стабільності експлуатаційних характеристик будівельної продукції, які стосуються її суттєвих характеристик, повинні здійснюватися в рамках систем, визначених у додатку V до Регламенту (ЄС) № 305/2011.

(2) Додаток V необхідно адаптувати для цілей відповідності технологічному прогресу, передбачення конкретних випадків, які стосуються будівельної продукції, щодо якої були видані Європейські технічні оцінки, а також підвищення ясності, точності та узгодженості описів і термінів та означень, використаних у ньому, відповідно до практичного досвіду, набутого в ході застосування додатка V.

(3) Така адаптація сприятиме роботі виробників та нотифікованих органів, уповноважених виконувати як третя сторона завдання у процесі оцінювання та перевірки стабільності експлуатаційних характеристик будівельної продукції, зменшить адміністративний тягар, підвищить ясність тлумачення Регламенту (ЄС) № 305/2011 та, таким чином, матиме позитивний вплив на конкурентоспроможність будівельного сектора в цілому.

(4) Регламент (ЄС) № 305/2011 передбачає, що виробник відповідає за визначення типу будь-якої будівельної продукції, яку виробник бажає ввести в обіг. У тому самому контексті логіка, яка лежить в основі Регламенту (ЄС) № 305/2011, не передбачає існування сертифікації будівельної продукції, але нотифіковані органи відповідають тільки за оцінювання експлуатаційних характеристик будівельної продукції, стабільність яких підлягає сертифікації. Такий розподіл компетенцій між виробником та нотифікованими органами повинен бути краще відображений у додатку V без внесення змін до обов’язків зазначених суб’єктів.

(5) Оскільки безперервний нагляд нотифікованих органів за контролем виробництва на підприємстві фактично неможливий та не здійснюється на практиці, фокус нагляду необхідно змістити на постійність його характеру.

(6) Щодо будівельної продукції, не охопленої або не повністю охопленої гармонізованими стандартами, орган з технічного оцінювання може видавати Європейські технічні оцінки (ETA). Відповідно до статті 2(13) Регламенту (ЄС) № 305/2011, така ETA вже включає оцінювання експлуатаційних характеристик відповідної будівельної продукції, які стосуються її суттєвих характеристик. Додатковий подальший контроль правильності такого процесу оцінювання не забезпечить жодної доданої вартості, а лише спричинить зайві витрати для виробників. Підприємства вже подавали запити на проведення ETA та потребують правової визначеності стосовно того, які завдання вони повинні виконати в процесі оцінювання та перевірки стабільності експлуатаційних характеристик будівельної продукції як треті сторони.

(7) Для кращого відображення сучасної практики необхідно скоригувати найменування типів нотифікованих органів та опис їхніх відповідних завдань.

(8) Для досягнення точнішого опису суттєвих характеристик, які оцінюються, та більшої узгодженості з термінологією, яка використовується у відповідних гармонізованих технічних специфікаціях, необхідна технічна адаптація стосовно терміну «поглинання шуму», згаданого у секції 3 додатка V до Регламенту (ЄС) № 305/2011.

(9) Для забезпечення плавного переходу виробники повинні мати право продовжувати використовувати сертифікати та інші документи, які були видані нотифікованими органами відповідно до додатка V до Регламенту (ЄС) № 305/2011 до набуття чинності цим Регламентом,

УХВАЛИЛА ЦЕЙ РЕГЛАМЕНТ:

Стаття 1

Додаток V до Регламенту (ЄС) № 305/2011 замінити на текст додатку до цього Регламенту.

Стаття 2

Сертифікати та інші документи, видані нотифікованими органами відповідно до додатка V до Регламенту (ЄС) № 305/2011 до набуття чинності цим Регламентом, вважаються такими, що відповідають вимогам цього Регламенту.

Стаття 3

Цей Регламент набуває чинності на двадцятий день після його публікації в Офіційному віснику Європейського Союзу.

Цей Регламент обов’язковий у повному обсязі та підлягає прямому застосуванню в усіх державах-членах.

Вчинено у Брюсселі 18 лютого 2014 року.


За Комісію
Президент

__________
(1) OB L 88, 04.04.2011, с. 5.


ДОДАТОК

«ДОДАТОК V

ОЦІНЮВАННЯ ТА ПЕРЕВІРКА СТАБІЛЬНОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

1. СИСТЕМИ ОЦІНЮВАННЯ ТА ПЕРЕВІРКИ СТАБІЛЬНОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

Виробник складає декларацію про експлуатаційні характеристики та визначає тип будівельної продукції на підставі оцінювань та перевірок стабільності експлуатаційних характеристик, здійснених у рамках таких систем:

1.1. Система 1+

(a) Виробник здійснює:

(i) контроль виробництва на підприємстві;

(ii) подальші випробування зразків, відібраних на виробничому підприємстві, відповідно до встановленого плану випробувань.

(b) Нотифікований орган із сертифікації будівельної продукції ухвалює рішення щодо видачі, обмеження, призупинення або відкликання сертифіката стабільності експлуатаційних характеристик будівельної продукції на основі результатів таких оцінювань та перевірок, здійснених таким органом:

(i) оцінювання експлуатаційних характеристик будівельної продукції, здійсненого на основі випробування (у тому числі відбору зразків), розрахунку, табличних значень або описової документації щодо будівельної продукції;

(ii) первинної перевірки виробничого підприємства та контролю виробництва на підприємстві;

(iii) постійного нагляду, оцінювання та аналізу контролю виробництва на підприємстві;

(iv) аудиту - випробування зразків, відібраних нотифікованим органом із сертифікації будівельної продукції на виробничому підприємстві або на складі виробника.

1.2. Система 1

(a) Виробник здійснює:

(i) контроль виробництва на підприємстві;

(ii) подальші випробування зразків, відібраних на виробничому підприємстві, відповідно до встановленого плану випробувань.

(b) Нотифікований орган із сертифікації будівельної продукції ухвалює рішення щодо видачі, обмеження, призупинення або відкликання сертифіката стабільності експлуатаційних характеристик будівельної продукції на основі результатів таких оцінювань та перевірок, здійснених таким органом:

(i) оцінювання експлуатаційних характеристик будівельної продукції, здійсненого на основі випробування (у тому числі відбору зразків), розрахунку, табличних значень або описової документації щодо будівельної продукції;

(ii) первинної перевірки виробничого підприємства та контролю виробництва на підприємстві;

(iii) постійного нагляду, оцінювання та аналізу контролю виробництва на підприємстві.

1.3. Система 2+

(a) Виробник здійснює:

(i) оцінювання експлуатаційних характеристик будівельної продукції на основі випробування (у тому числі відбору зразків), розрахунку, табличних значень або описової документації щодо такої будівельної продукції;

(ii) контроль виробництва на підприємстві;

(iii) випробування зразків, узятих виробником на виробничому підприємстві відповідно до встановленого плану випробувань.

(b) Нотифікований орган із сертифікації контролю виробництва на підприємстві ухвалює рішення щодо видачі, обмеження, призупинення або відкликання сертифіката відповідності контролю виробництва на підприємстві на основі результатів таких оцінювань та перевірок, здійснених таким органом:

(i) первинної перевірки виробничого підприємства та контролю виробництва на підприємстві;

(ii) постійного нагляду, оцінювання та аналізу контролю виробництва на підприємстві.

1.4. Система 3

(a) Виробник здійснює контроль виробництва на підприємстві.

(b) Нотифікована лабораторія оцінює експлуатаційні характеристики на основі випробування (на основі відбору зразків, проведеного виробником), розрахунку, табличних значень або описової документації щодо будівельної продукції.

1.5. Система 4

(a) Виробник здійснює:

(i) оцінювання експлуатаційних характеристик будівельної продукції на основі випробування, розрахунку, табличних значень або описової документації щодо такої будівельної продукції;

(ii) контроль виробництва на підприємстві.

(b) Жодні завдання не вимагають втручання нотифікованих органів.

1.6. Будівельна продукція, щодо якої була видана Європейська технічна оцінка

Нотифіковані органи, які виконують завдання відповідно до систем 1+, 1 і 3, а також виробники, які виконують завдання відповідно до систем 2+ і 4, повинні розглядати Європейську технічну оцінку, видану щодо відповідної будівельної продукції, як оцінювання експлуатаційних характеристик такої будівельної продукції. Таким чином, нотифіковані органи і виробники не повинні виконувати завдання, зазначені в пунктах 1.1.(b)(i), 1.2.(b)(i), 1.3.(a)(i), 1.4.(b) і 1.5.(a)(i) відповідно.

2. ОРГАНИ, ЗАЛУЧЕНІ ДО ОЦІНЮВАННЯ ТА ПЕРЕВІРКИ СТАБІЛЬНОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

Що стосується функцій нотифікованих органів, залучених до оцінювання та перевірки стабільності експлуатаційних характеристик будівельної продукції, потрібно розрізняти:

(1) орган із сертифікації будівельної продукції: орган, нотифікований відповідно до глави VII здійснювати сертифікацію стабільності експлуатаційних характеристик;

(2) орган із сертифікації контролю виробництва на підприємстві: орган, нотифікований відповідно до глави VII здійснювати сертифікацію контролю виробництва на підприємстві;

(3) лабораторія: орган, нотифікований відповідно до глави VII вимірювати, перевіряти, розраховувати або в інший спосіб оцінювати експлуатаційні характеристики будівельної продукції.

3. ГОРИЗОНТАЛЬНІ ПОВІДОМЛЕННЯ: ВИПАДКИ, ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ СУТТЄВИХ ХАРАКТЕРИСТИК, У ЯКИХ ПОКЛИКАННЯ НА ВІДПОВІДНУ ГАРМОНІЗОВАНУ ТЕХНІЧНУ СПЕЦИФІКАЦІЮ НЕ ВИМАГАЄТЬСЯ

1. Реакція на вплив вогню

2. Вогнестійкість

3. Характеристики реакції на вплив зовнішнього вогню

4. Акустичні характеристики

5. Викиди небезпечних речовин.»

{Джерело: Урядовий портал (Переклади актів acquis ЄС) https://www.kmu.gov.ua}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: