open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Нечинна

НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ
РАДА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

18.06.2020  № 37

Про встановлення плати за організаційне забезпечення розгляду заяв (скарг) до кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури

{Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Ради адвокатів
№ 103 від 11.09.2021}

Рада адвокатів України, розглянувши лист Голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Вилкова С.В. № 2708 від 15 червня 2020 року, з метою підтримки стабільного функціонування кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, з метою забезпечення виконання функцій кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури щодо організації розгляду заяв (скарг) на адвокатів, що подаються до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, з метою забезпечення виконання функцій Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури щодо організації розгляду скарг, що подаються до ВКДКА на рішення, дії, бездіяльність КДКА, з урахуванням потреби покриття витрат для забезпечення їхньої діяльності та необхідними ресурсами для реалізації повноважень, визначених законодавством України, зважаючи на пункт 6 частини першої статті 58 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", згідно якого утримання органів адвокатського самоврядування може здійснюватися за рахунок інших не заборонених законом джерел, враховуючи норми Регламенту КДКА, Регламенту ВКДКА, Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність, керуючись статтями 55, 58 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", ВИРІШИЛА:

1. Встановити плату за організаційне забезпечення розгляду заяв (скарг) до кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, а саме:

1.1. заяв (скарг) щодо поведінки адвоката, яка може бути підставою для дисциплінарної відповідальності;

1.2. скарг на рішення дисциплінарних палат кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури;

1.3. скарг на дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.

2. Затвердити розмір плати - один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на день подання заяви (скарги).

3. Звільняються від плати за організаційне забезпечення розгляду заяв (скарг) до кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури наступні категорії осіб, які мають до них безпосереднє відношення (тобто подання таких заяв (скарг) стосується прав та інтересів самого заявника (скаржника) або безпосередньо осіб, яких вони представляють:

{Абзац перший пункту 3 резолютивної частини в редакції Рішення Ради адвокатів № 103 від 11.09.2021}

3.1. особи, які мають відповідні пільги щодо сплати судового збору та визначені Законом України "Про судовий збір", а саме: особи, які страждають на психічні розлади, та їх представники; особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи; особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю; громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори під час виконання службових обов'язків; учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України.

3.2. органи адвокатського самоврядування, їх робочі групи (комітети, центри, комісії та ін.);

3.3. суди, Вища рада правосуддя, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, що звертаються із заявами (скаргами) щодо поведінки адвоката, яка може бути підставою для дисциплінарної відповідальності, в рамках наданих їм повноважень процесуальним законодавством України;

3.4. особи, які перебувають у місцях позбавлення, обмеження волі, місцях тимчасового тримання або під вартою, якщо заява (скарга) подається через установу, в якій перебуває особа.

4. Враховуючи майновий стан заявника (скаржника) Голова КДКА / Голова ВКДКА відповідно може зменшити розмір плати за організаційне забезпечення розгляду заяв (скарг) або звільнити від її сплати.

5. Ради адвокатів регіонів при зверненні з поданням щодо несплати адвокатом щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування сплачують плату в розмірі 20 % від прожиткового мінімуму, встановленого на день звернення, за організаційне забезпечення розгляду заяв (скарг).

6. У разі відмови або відкликання своєї заяви (скарги) заявником (скаржником) після внесення плати за організаційне забезпечення розгляду заяви/скарги, така плата не повертається.

7. Заявник (скаржник) має право на відшкодування витрат, понесених за організаційне забезпечення розгляду його заяви (скарги), у разі притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності за рахунок адвоката, стосовно якого прийнято відповідне рішення.

8. У разі задоволення ВКДКА скарги адвоката на рішення КДКА, адвокат має право на відшкодування понесених витрат за організаційне забезпечення розгляду та підготовку скарги за рахунок заявника (скаржника), який звернувся із заявою (скаргою) до КДКА.

9. Привести у відповідність до цього рішення Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність, затверджене рішенням Ради адвокатів України від 30 серпня 2014 року № 120 (з останніми змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України від 26 червня 2019 року № 73):

9.1. виклавши пункт 4 статті 14 у редакції такого змісту: "4) До заяви (скарги) додається її копія та копії всіх документів, що приєднуються до неї, для вручення адвокату, щодо поведінки якого подається заява (скарга), а також копія платіжної квитанції банківської установи про оплату за організаційне забезпечення її розгляду. За розгляд заяв (скарг), поданих суддями не у рамках наданих їх повноважень процесуальним законодавством України, здійснюється оплата за організаційне забезпечення їх розгляду";

9.2. виклавши пункт 36.6 статті 36 у редакції такого змісту: "36.6. До скарги на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури / дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури додається копія платіжної квитанції банківської установи про оплату за організаційне забезпечення її розгляду";

9.3. виклавши статтю 37 у редакції такого змісту: "37. До скарги на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури / дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, що подається до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених цим Положенням, застосовуються норми, визначені статтями 15, 16, 17, 18 цього Положення. Порушення (пропущення/пропуск) строку на оскарження рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури без поважних причин є підставою для залишення скарги без задоволення.".

10. Секретарю Ради адвокатів про прийняте рішення повідомити ради адвокатів та кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури регіонів, Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, а також опублікувати на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України.

11. Це рішення набуває чинності з дня його прийняття.

Голова Ради
адвокатів України



Л.П. Ізовітова

Секретар Ради
адвокатів України



І.В. Колесников

{Текст взято з сайту Національної асоціації адвокатів України http://www.unba.org.ua}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: